Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

máte radi Bonda ? :)

 

nie všetky sú práve vydarené, ale nepochybne sú kultové :)

 

dnes je svetová premiéra s novým "Bondom" ... tieto kultovky majú svojich milovníkov a svojich odporcov

rovnako predstavitelia Bondov ... ten najnovší je dokonca blonďák, nebude vo filme slečna Moneypenny, ani Q, ale vraj je to najbondovskejší bond ... hm...

 

tak ako ? máte radi Bonda ? / a viete aký je jeho najobľúbenejší nápoj ? mimochodom, vraj aj ten teraz cýba v najnovšom filme ... tak teda to už neviem-neviem ... hm... :) /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nemam ho rad.

 

Uz samotny koncept filmoveho hrdinu je mimo realitu, ale v normalnych filmoch neprekaza. Kedze sa snazia drzat istych mantinelov a 'simulovat' problemy hlavneho hrdinu.

007 nie... doviedol celky koncept do tak neskutocne absurdnej roviny, ze sa na to nemozem pozerat.

Pamatam si na jednu scenu, ked riadil tank... a na asfaltke s nim v plnej rychlosti robil smyk... No ja nechcem vidiet, co by to 40T hovado spravilo s tym asfaltom pri smyku. A podobnych vtipnych scen ma cela seria neskutocne... a mne vadia... pripadaju mi trapne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Uz samotny koncept filmoveho hrdinu je mimo realitu, ale v normalnych filmoch neprekaza.

... doviedol celky koncept do tak neskutocne absurdnej roviny, ze sa na to nemozem pozerat.

...A podobnych vtipnych scen ma cela seria neskutocne... a mne vadia... pripadaju mi trapne.

preto sú bondovky kultové filmy ... sú to akčné paródie na vážne mienené akčné filmy, so všetkými proprietami a zázračnými autami a neskutočným zloduchom, ktorého je treba zdolať ... :)

 

presne to sú bondovky, aj s "bondovým" dievčaťom a najnovšími kúskami pána Q a úvodnou pesničkou, každý spevák považuje za česť zaspievať si ju ... :)

 

práve bondovky, ktoré ich predstaviteľ hral príliš skutočne, príliš vážne, u divákov prepadli ...

 

prehnané, akčné, humorné, neskutočné, nadsadené ... a preto sú kultové :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bond je uplny kult

 

videl som vsetky filmy

milujem Jamesa Bonda

 

Inak podla mna aj tolko zatracovany Timothy Dalton(inak britsky divadelny herec(ten, ktory hral Bonda prilis vazne)) bol podla mna dobry Bond, mal taky sialeny vyraz v tvari. Roger Moore mal zase uplne genialne sarkasticke a ironicke poznamky, to je nezabudnutelne, Pierce Brosnan bol velmi dobry Bond, podla mojho nazoru druhy najlepsi. Samozrejme jednotka bol Sean Connery

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nádhera ... konečne niekto, kto vie, prečo je Bond kultovka :)

 

všetky som videla niekoľkokrát, a všetci predstavitelia mu niečo dali ... hoci diváci rozhodovali, či daného Bonda prijmú alebo nie ...

som zvedavá na bondovku bez Q a bez Moneypenny ... snáď mu aspoň Vodku-Martini-protřepat-nemíchat nechali ...

 

 

prvé správy hovoria o kasovom trháku ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nemam rad bondovky......videl som sice len jednu s pierceom brosnanom ani neviem ako sa presne volala ale vobec ma to nezaujalo

a to s tym netrepat premiesat/volam sa bond james bond je dost trapne a umele

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

preto sú bondovky kultové filmy ... sú to akčné paródie na vážne mienené akčné filmy, so všetkými proprietami a zázračnými autami a neskutočným zloduchom, ktorého je treba zdolať ...

Ked chcem akcnu parodiu, tak si pozriem akcnu parodiu.

A nie nieco, co sa snazi byt dokonalym akcnym filmom, len mu chyba poriadna zapletka a menej gycovite prevedenie :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tam nieje co pochopit>proste ide o to ze james je stylovy tvrdak a elegan ktory samozrejme aj tie najakcnejsie situacie zvlada tvrdo, nekompromisne a elegantne{k tomu prida este par akoze coolsupertvrdoodlahcenych hlasok} ale v konecnom dosledku to vyzera>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>traaaapne ,nudne a ako som povedal nezdravo umelo

 

ale ako sa hovori>proti gustu ziaden disputat{ake hlupe slovo :lol: }

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

je to vlastne úplne jednoduché :

 

buď je človek fanúšikom Bonda, alebo nie je

 

keď nie je, nepochopí ani samotný kult, ani film, ani prečo robí Bond tak ako robí a nestane sa fanúšikom len preto, že Bond rád vodku martini protrepat nemíchat ...

 

keď je niekto fanúšikom Bonda, chápe, že je to kult, že samotní Briti už od začiatku výberu hlavného predstaviteľa či len oznámenia o prípadnom natáčaní nového Bonda uzatvárajú stávky na všetko, čo sa v budúcom filme pohne ...

 

jednoducho : buď Bonda berieš tak, ako je myslený, alebo si videl tisíc lepších filmov a nechápeš, čo tí ostatní na tých filmoch vidia ...

 

také je to jednoduché :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

sa tu tvarite ako keby boly bondovky nejake strasne zamotane filmy s neskutocne hlbokou myslenkou, aby sa clovek do nich musel ponorit... niekolko krat pozriet a az potom by v nich tu myslienku nasiel.

 

Su to proste filmy, so sablonovitym priebehom, prepchane absurdnostami...

 

Niekomu sa to paci... niekomu imponuje sposob akym hlavny hrdina pristupuje k problemom, nafucany sebadoverou a nadluskymi schopnosti... niekoho nadchnu tie neskutocne akcne sceny, ked sam, vybaveny extended no-depletable-magazine 9mm porazi 23434322544 bad guys vyzbrojenych semi-automatmi.

 

Mne nie... myslim ze to nieje take zlozite pochopit. Pripada mi to gycovite a strasne vytrhnute z reality (a to je asi to co na tom ludia vidia)

 

ad kult - kult sa robi z mas, netreba nanho ziadnu hlboku myslienku. Staci aby sa nasla dostatocna skupina ludi ktora bude danu sablonu zrat. Vy tiez nieste chopny podat racionalne vysvetlenie, preco je to kult :)

 

 

ps. dalsi 'kult', ktory nemusime je napr. superman :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

sa tu tvarite ako keby boly bondovky nejake strasne zamotane filmy s neskutocne hlbokou myslenkou, aby sa clovek do nich musel ponorit... niekolko krat pozriet a az potom by v nich tu myslienku nasiel.

to nie ... nič také sme nikde nepísali :)

 

keď som napísala, že sú to paródie, už tým som dala predsa najavo, že to nie sú vážne filmy s neskutočne hlbokou myšlienkou ...

netreba sa do nich ponoriť a nie sú to ani psychologické štúdie, ani vážne mienené filmy s odkazom pre budúce pokolenia ... :)

 

 

keď si milovník bondovky sadne pred bondovku, nebude v nej hľadať myšlienku, ale svojho Bonda, nadsázku, iróniu, najnovšie vynálezy Q, propriety, fantastické zápletky, zlého zloducha, a svojho nesmrteľného Bonda, ktorý nesmie vynechať svoje predstavenie sa : Bond, James Bond ... a svoju vodku martini, a krásne ženy a exotické miesta ...

 

milovník bondovky sa ponorí - do svojej rozprávky ;) ;)

 

 

 

btw: supermana nemusím :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Bond sa mi lubi :lol: A hlavne ten diel s Daltonom, kde sa to kvazi nataca v Bratislave :) Ten film som kukal este ako mlady chalanisko :) A v Anglickom originale ;) Ale akotak...lubi sa mi to...taka haluz.......ale fakt je ten, ze mam radsej tie novsie diely......tych poslednych 10......proste od Daltona, neviem kolko ich je......len jedno ma uz zerie......nie a nie uz konecne skoncit tu seriu...uz je to len marketingovy tah.,........uz toho bolo dost si myslim.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

....len jedno ma uz zerie......nie a nie uz konecne skoncit tu seriu...uz je to len marketingovy tah.,........uz toho bolo dost si myslim.

rozhodne zle myslíš :)

séria bondoviek nie je len marketingový ťah, je to tak rýdzo britská záležitosť, že samotní Briti žijú bondovkami, od výberu hlavného predstaviteľa až po poslednú kritiku vrátane možnosti staviť na čokoľvek, čo sa týka ďaľšieho filmu ...

bondovky sú očakávané, predstavitelia porovnávaní, filmy komentované ... isteže, každý komerčný film sa točí za účelom kasového úspechu, len bondovky majú v sebe čosi naviac, špióni budú furt, aj zlých je furt dosť, fantázii sa medze nekladú, je o čom točiť ... a diváci ich očakávajú ... majú radi rozprávky ...

keď sa raz rozhodnú skončiť filmári, tí, ktorým sa to nepáči, si asi vydýchnu, ale fanúšikov to rozhodne zasiahne ... nie je dôvod skončiť, jedine keby už nebol dopyt... a ten stále je :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hej....Britom sa podaril jediny film a ideme ho ospevovat :lol: Sa im ani necudujem, ze preco tu seriu nechcu skoncit.......ale uznaj.....uz trapne je len to, ze vymenia herca a stale je to jeden a ten isty spion...keby mu aspon dali iny nickname....008 potom 009 alebo ja neviem co........

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hej....Britom sa podaril jediny film a ideme ho ospevovat :lol: Sa im ani necudujem, ze preco tu seriu nechcu skoncit.......ale uznaj.....uz trapne je len to, ze vymenia herca a stale je to jeden a ten isty spion...keby mu aspon dali iny nickname....008 potom 009 alebo ja neviem co........

ani nejdem komentovať, že sa Britom podaril jediný film ... to radšej zostane bez komentára :)

 

ale toto :

.......ale uznaj.....uz trapne je len to, ze vymenia herca a stale je to jeden a ten isty spion...keby mu aspon dali iny nickname....008 potom 009 alebo ja neviem co........

mohlo sa ti páčiť 10 bondoviek, aj tak si nepochopil pointu ...

píšeš, že sú tie filmy haluzné ... to je asi tak všetko

 

nový nickname ... panenkamariašaštínska ... :)

 

 

to nie je trápne, o to predsa ide ... to nikdy nemôže byť nič iné, len 007 a Bond

v tom je podstata kultu, Ian Fleming písal príbeh 007, je to večná rozprávka, to je podstata príbehu ... pre príbeh samotný je irelevantné, kto ho hrá ... pre fanúšikov je to prvoradá otázka ... v tom sa skrýva hra a hravosť a rozprávkovosť a všetko to fantastické okolo a v bondovke...

 

bondovku treba pozerať ako bondovku - alebo nepozerať vôbec. ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

mam rad bondovky. prave pozeram "The World is not enough" :lol:

 

jednoducho : buď Bonda berieš tak, ako je myslený, alebo si videl tisíc lepších filmov a nechápeš, čo tí ostatní na tých filmoch vidia

presne tak. ak tie filmy nechapete, najlepsie urobite, ak ich vobec nebudete pozerat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

OK, zle som sa vyjadril :lol:

Briti samozrejme, ze vela dobrych filmov natocili...to je jasne.

Ja som tym chcel povedat, ze sa im podarilo daco a strasne dlho to natahuju, az uz to lezie na nervy.....pozriet si to ale pre zaujimavost pozriem, ale akosik je to uz pre mna skorej vtipne nez zaujimave... alebo ze by som v tom nieco hladal....

 

Ale ako fanusikovia vravia: "The Bond is not Enough" :)

 

Ale aj tak mu mali radsej spravit serial :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov