Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

  • Pred 7 mesiacmi...

medzi historickými fotkami som našla jednu bondovskú - začiatkom 70. rokov Roger Moore

v podobe Bonda v Londýne odfotený nie náhodou pred trafikou na Bond Street :)

post-3-0-21152200-1522246247.jpg

 

 

patrí k tomu aj jedna pekná anekdota:

 

Do jedného britského rozhlasového programu zatelefonoval jeden pán, ktorý porozprával, ako sa stretol s Rogerom Mooreom:

 

- Mal som okolo 10 rokov, tak okolo roku 1974 sme s mojím starým otcom čakali v Nice na let do Londýna, keď som zbadal v čakárni sedieť v kútiku Rogera Moorea.

Bezchybne elegantný čítal noviny, ale nikto sa za ním ani len neobzrel.

"Tam je James Bond, tam je James Bond!" začal som vykrikovať starému otcovi a dovtedy som ho pošklbával za šaty, aby sme išli za ním pre jeden autogram, kým na to starý otec pristal a zobral ma tam.

Starý pán nepoznal herca, nikdy nepozeral televízor, nechodil ani do kina.

Zdvorilo poprosil o podpis, ktorý pán Moore bez problémov napísal na zadnú stranu jedného prospektu. Sadli sme si na miesto, ale starý otec prečítajúc podpis sa začal na svojom mieste hniezdiť, nahneval sa, vrátil sa k pánovi Mooreovi a povedal mu:

" Môj vnuk tvrdí, že ste James Bond, ale vidím, že na papier ste napísali úplne iné meno, nejaký Moore alebo čo, ako je to možné?"

Roger Moore na neho pozrel, oprel sa a s neopakovateľnou eleganciou a lišiackym úsmevom povedal tichučko len toľko:

" Nemohol som tam napísať svoje pravé meno, pretože Blofeld ešte vyňuchá, že som tu."

 

zdroj: http://ritkanlathatotortenelem.blog.hu/2017/12/17/napi_erdekes_205, prekladané

  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

so správou, že Craig napokon súhlasil s natočením svojho piateho Bonda (premiéra by mala byť v novembri 2019),

nastali znovu špekulácie,

kto bude ten ďalší Bond.

 

znovu sa vyťahuje ako pred Craigom meno Idrisa Elbu - Elba bol vtedy o hodne mladší, čo ovšem teraz už celkom neplatí -

už roku 1985 nechcel Roger Moore prijať úlohu v poslednom svojom Bondovi, pretože sám vedel a aj sa k tomu masívne vyjadroval, že je na tú úlohu pristarý - mal vtedy 57.

 

natočiť tradičných 5 bondoviek trvá cca 10 rokov - Idris Elba má dnes 46.

pred Craigom bol o desať rokov mladší.

 

všetkým ostatným, herectvom, humorom, výškou, charizmou, schopnosťou herca ako Bonda dostať sa aj do trápnych situácií a dnešným poňatím Bonda, keď Bond už nemusí byť len vysoký biely Brunet ako za čias jeho duchovného otca Fleminga,  Idris Elba na úlohu pasuje.

dnes je v službách Jej Veličenstva kdekto...

 

a skloňuje sa už hodne dlho... bude, nebude?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na dnes je Owen viac než prestarnutý...

 

skloňuje sa Elba, ale takto sa skloňoval aj pred 10 rokmi, a našli netypického Craiga...

si myslím, že sa vytasia ešte s niekým k Elbovi, na koho zrejme vôbec nemyslíme... tak ako svojho času na Craiga.

 

ovšem dnes sú politická a rasová a genderová a veškerá korektnosť a liberalizácia a vymietanie akýchkoľvek zastaralých stereotypov tak veľké, že je úplne jedno, ako veci napísal a myslel autor... prerábajú sa storočné knihy pre deti a nevysielajú "závadné" filmy, takže akosi očakávam, že dnes môže byť Bondom skutočne ktokoľvek... keby nebol starý, tak aj Chan... :(

 

a možno zrušia aj bond-girl.... nie je to dosť metooo

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

ovšem dnes sú politická a rasová a genderová a veškerá korektnosť a liberalizácia a vymietanie akýchkoľvek zastaralých stereotypov tak veľké, že je úplne jedno, ako veci napísal a myslel autor... prerábajú sa storočné knihy pre deti a nevysielajú "závadné" filmy, takže akosi očakávam, že dnes môže byť Bondom skutočne ktokoľvek...

všetko už tu raz bolo, dokonca 2x - niekedy pred 70 rokmi sa to dialo pod hlavičkou budovania krajších zajtrajškov, a pred cca 50 rokmi sa to pracovne nazvalo normalizácia ... čiže vtedy by Bonda hral nejaký sovietsky hrdina :D zmenila sa akurát ideológia, ale princípy zostávajú rovnaké. v západnej európe to ešte nepoznajú, a mám obavu, že než im docvakne o čo ide, už bude trochu neskoro ... ale tak im treba, tí čo sme zažili im to s chuťou doprajeme :P

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

a nielen s Bondom je problém, samotným,  problém nastal aj s režisérom - pôvodne plánovaný britský oscarový režisér Danny Boyle  sa rozhodol - s odvolaním na "odlišnosť tvorivých názorov" - odstúpiť od nakrúcania novej bondovky.

 

tak teraz preberajú producenti v režiséroch, padajú mená ako Nolan, Mendes,  a kdekto známy a neznámy...

 

Hledá se režisér

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

tak už sa vyjasnilo :)

 

Americký režisér Cary Fukunaga nakrúti 25. film o agentovi Jamesovi Bondovi.

 
mladý režisér sa preslávil  režírovaním True Detective,  nakrúcať Bonda začnú v marci budúceho roka a premiéru preložili na na 14. februára 2020.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 9 mesiacmi...

Škoda, že táto séria nakoniec dopadla tak smutne. V zásade je mi to jedno, ale už aby aj klasiky na filmovom plátne sa riadili nejakým nanúteným mainstreamom, to je už aj na mňa moc.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

ó. tak, podľa mnohých fajnšmekrov najlepší zo staršej série... nech mu je zem ľahká  :byebye:

prvý odišiel Roger Moore, bol o niečo starší, ale tiež blízko k 90, keď r. 2017 zomrel.
George Lazenby, ktorého diváctvo ako Bonda neprijalo, má 81 rokov.
Shakespeareovský herec Timothy Dalton, ktorého zasa neprijali všeobecne pre príliš vážne poňatie Bonda, má 74

z novej zmodernizovanej vlny má Pierce Brosnan 67, Daniel Craig 52.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 11 mesiacmi...

no co? nikto nic?

Moja kamoska bola na premieru a prisla mi od nej sprava, ze treba vidiet a pripravit si aj vreckovky, ze aj slza kvapla.

Tak teda sme sli.

Ak ste citali recenzie, tak viete, ze vacsina ludi je nadsena, a ze je to dostojne rozlucenie D. Craiga so seriou.

No len ja nie som vacsina, v kine som este v zivote nerevala a Bondovky by mali byt nekomplikovane filmy pre jednoduchy lud a nie nejake existencionalne dramy.

Z Bonda tu urobili postarsieho opelichaneho Romea, ktory sa v celom filme dostane do postele akurat tak s vlastnou pomerne nesympatickou zenou a este aj oblecenou v tricku..moje nervy..co bude dalej ?Bond girl vo flanelovej nocnej koseli s golierikom?? Necudovala by som sa...

Takze 

minusy - usaty Craig ako Bond uz fakt vyzera staro a tie romanticke sceny su dost priserne

hlavny zaporak nudny a motiv nie velmi presvedcivy /Rami Malek je mi protivny/

tahat male deti do bondovky no neviem

prva polovica filmu ok, potom sa to tahalo jak sopel

007 fest skareda cernoska,  Q teply...do piiiip aj s politickou korektnostou

Antivaxeri maju dalsi argument:zubiska:

plusy

uzasna Ana de Armas, fajn scena pri hrobe a par vtipnych hlasok

ak cierna 007 bolo len podpichnutie od rezisera, tak mu to vyslo

mobil Nokia:zubiska:

kuknem este raz..zatial je to na max 3 hviezdicky z 5.

 

Srcervuci zaver pre mna uz bol cisty blud, ale kamosku to dojalo...a tusim aj kamarata, ktory este pri odchode z kina utrusil -ta mala bola rozkosna-..uaaaa no asi z neho bude uzasny dedko, ked uz teraz ma taketo stavy..

Aspon na moju polovicku sa da spolahnut, ten z kludom anglicana zahlasil, ze to vyzera akoby scenar k bondovke pisala Rosamunde Pilcherova, doma sme si dali panaka whisky a pekny vecer za/pred nami:zubiska:

Ta tak.

Zbohom Bond.

 

 

 

  • Páči sa mi to 1
  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tentokrát som sa tomu nevenovala, akurát v posledných dňoch som sa dočítala o premiére, bolo tam video, kde Craig vyzeral na 73, nie na reálnych 53... to bolo nejaké čudné... v pozadí sa mihli elity a herci z filmu a ako klinec večera vojvodkyňa Kate oslnila v zlatých šatách a prekryla Craiga, ktorý mal sáčko ako mimikri na červenom koberci :)

no nič, musím si to pozrieť :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov