Skočiť na obsah

Protiklady sa priťahujú ?


game

Odporúčané príspevky

toto sa hovorilo vždy : protiklady sa priťahujú - ale je to aj pravda v partnerskom vzťahu ?

 

dve úplne protikladné povahy si neviem predstaviť pokojne spolunažívať ... aký je váš názor ?

priťahujú sa alebo odpudzujú ? aké máte skúsenosti, akého by ste chceli partnera ? rovnakého či rozdielneho ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to plati accurate tak v electromagnetisme - neviem teda koho napadlo to zavadzat do ludskych vztahov :lol:

u mna skor nie. nepritahuju ma protiklady. mam rad zvacsa ludi ako som ja.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No, neviem... Pritahuju ma dva typy chlapov. Jeden typ - to je ako ja. Nigda to nevydrzi, lebo ... no, lebo nie som narcista :lol:

Ale s protikladom mi to tiez vyslo iba jedinkykrat. Vacsina mojich protikladov mi totiz protireci, protestuje, casom sa mi protivi... Ale TENTO JEDINY... je dokonaly!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

sumeru,

 

tak niečo na tom bude ? :)

mám pocit, že odjakživa si pamätám, ako sa hovorilo: protiklady sa priťahujú ... keď išlo o dvoch ľudí, dosť odlišných , ktorí sa našli ...

ale na druhej strane, keď sa našli dvaja rovnakí, tak to bolo : vrana k vrane ...

 

mne vyhovuje sčasti spolovice vrana, spolovice protiklad ... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No, u mna to teda asi plati :) Aj ked - hm, clovek nevie, mozno sa stalo to, ze po rokoch sa na seba podobame viac, ako by sme pripustili :lol: Ajked zakladne rozdiely - fyzicke aj emocionalne - su priam do oci bijuce, v niecom sme predsa len rovnaki: co chceme jeden od druheho a od zivota, a to sme si nikdy ciele takto nedefinovali. Takze je to skor ako nejake puzzle, ze? Ziadna velka podoba, a predsa do seba zapadame...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mne vyhovuje sčasti spolovice vrana, spolovice protiklad ... :lol:

Myslím, že takto si to vystihla najlepšie... Vo vzťahu by malo byť dostatok protikladov, aby to celé neupadlo do nudy a stereotypu... Ale tiež dostatok spoločného, až rovnakého, aby nedochádzalo k rozdielnym názorom, nezhodám, až k hádkam... Taká harmonická vyváženosť by bola podľa mňa ideálna...
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V kamarátstve to môže byť tak, že sú protiklady, aj keď potom to spôsobuje nejaké tie nezhody. Ale vo vzťahu asi nie. Ja by som určite chcela chlapa, s ktorým si mám čo povedať a máme spoločné záujmy a názory.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

weirdo

ak sa nahodou das dohromady s babou, ktora tiez rada polemizuje pre polemizovanie, tak sa nenaserie - hrozi len jedna divna situacia - ze cely vas vztah bude navzdy neukonceny dialog... co nie je take strasne, hm...

sak vim, ne?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 1 mesiacom...

teraz rozoberiem protiklad co sa "vyzoru" tyka

 

raz som sa spustila s jednym typkom, ktory mi na prvy pohlad prisiel uplny opak ako ja

hmm...mne?....alebo skor by som povedala celemu okoliu

 

vacsina tela potetovana, vyholene vlasky, ponechany iba pramen v strede, zapleteny do par copickov...vlasy i bradka prefarbene na rysavo, uplny flegmos

 

strasne sa mi lubil, padol mi do oka hned pri prvom stretku, a to mi ho kamoska popisovala, a ja vravim kdezeee

lenze ta jeho povaha, a krasne zelene oci :lol:

proste tazka pohodicka....jaaaaj, uplne ho vidim pred sebou

styl aky som oblubovala, zaluby rovnake, mali sme sa o com rozpravat

inym by sa nezdal, ale nebol to ten vymlety typek, bola som prekvapena, dost inteligentny chalan

 

chcela som ho este dlhu dobu potom ... ale dala som si potom dve a dve dokopy...a povedala som si ze by to nemalo zmysel...

nie som z tych co maju taky styl twenty four seven...a ano, bola som ovplyvnena z casti i okolim :) ale hlavne rozumom

 

skoda, bol proste iny, iny ako vacsina....co sa dnes nevyplaca byt

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Ja som cholerik-sangvinik, môj je flegmatik.

 

Samozrejme, že ma niekedy vytáča...však aj ja jeho, ale dokážeme sa spolu zhovárať o všetkom možnom aj nemožnom, máme spoločné ciele (rodina, zázemie ) a plány, máme deti a vieme, že sa môžeme jeden na druhého spoľahnúť...

 

Ja všetkých poháňam, on pomaly piánko...

Ja dokážem robiť aj tri veci naraz, on keď sa rozhýbe tak jednu, ale musím povedať, že poriadne (napr. maľovanie, dlažba, opravy...)

Ja čítam knihy, on nie

Ja mám fantázie na rozdávanie, on nie je žiaden "snílek"

Milujem country, folk, filmovú hudbu...on heavy metal

Zbožňujem tanec - hocijaký, on netancuje... a milión ďaľších vecí...

 

 

A napriek všetkým "nedostatkom?!" ho MILUJEM. Pretože nik nie je taký obetavý, starostlivý, láskavý a tolerantný ako on.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...
  • Pred 2 týždňami...

Na tých protikladoch niečo môže byť... aspoň v tých pekných alebo trvalejších alebo trvalých vzťahoch.

 

Zvyčajne podvedome hľadáme to, čo nemáme, čo nám chýba, aby sme nečo vylepšili, alebo niečomu predchádzali.

 

Submisívne dievča si nájde dominantnejšieho chalana a naopak.

Emocionálnejšie dievča si nájde racionálnejšieho chalana a naopak.

Výbušný(á) si nájde niekoho ukľudnujúceho.

Ukecaná(ý) hľadá poslucháča(čku).

.

.

.

 

Čo sa týka výzoru, často si obletovaný vyberie nejakú "šedú myšku". Obletovaná si vyberie niekoho, o ktorom okolie povie "preboha, čo na ňom vidí?". A ku podivu im to šlape lepšie ako "krásnym" dvojciam.

 

Protiklad znamená obohatenie, komplementárne doplnenie. Ale určitá základná hodnotová orientácia by tam asi mala byť spoločná.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

podvedome hladam to, co nemam mozno pri uspokojovani zakladnych Maslowovych potrieb :lol: cize ked mam nedostatok spanku, hladam moznosti ako sa vyspat. inak hladam len vsetko rovnake. takze som na tom podobne ako Aikaterine :

 

mne by to nevyhovovalo... nedokázala by som vychádzať s niekým, kto je úplne iný ako ja.

základná hodnotová orientácia by tam asi mala byť spoločná.

s tymto suhlas.

 

A ku podivu im to šlape lepšie ako "krásnym" dvojciam.

niekedy ano, ale mna to rozculuje :) v mojom okoli mi vzdy boli sympatickejsie krasne dvojice. odhliadnuc od toho, ci sa k sebe (podla nas ostatnych) hodili, sme sa vzdy snazili davat dokopy pariky, ktore by zaroven spolu aj dobre vyzerali :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

protiklady ma nepritahuju, radsej mam okolo seba ludi, ako som ja... :-)

 

a v partnerskom zivote...myslim ze sme podobni...urcite su tam rozdiely, ale skor podobni, ako uplne protiklady..

a vyzazou...ja mam hnede vlasy hnede oci, on blond vlasy zelene oci...nepodobame sa vobec :lol: to kamoska mala frajera, obaja hnede kucerave dlhe vlasy, zelene oci...ako surodenci :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja by som mala radšej niekoho podobného ako ja ktorý by cítil tak ako ja, možno by prežil niečo podobné

čo ja, mal by rád podobné veci ako ja, viac by sme si rozumeli, doplňali a mali sa o čom porozprávať.

Podľa mňa sa protiklady nepriťahujú teda mňa určite nie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

vred, neviem, ty možno používaš v diskusii väčšinou iba názory, ktoré si si už niekde prečítal...

ale pokiaľ máš k danej téme iný názor, rád si ho napriek tomu prečítam, prípadne sa k nemu vyjadrím.

takže priťahujú sa a vydržia podľa teba úplne protikladné povahy vo vzťahu ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Podľa mňa je všetko možné, ale tak, aby sa protiklady priťahovali? Tam musí byť naozaj niečo magické, aby to fungovalo. Veď keď má niekto úplne iné záľuby, iný štýl, inú povahu a iné všetko, tak proste je dosť nemožné, aby takí ľudia spolu boli. Veď v podstate teoreticky by sa nemali o čom baviť, ani čo spolu robiť - a to je dosť zlé. A zaberať všetok čas hádkami a zmierovaním - to tiež nieje bohviečo! Takže na záver : Áno - protiklady sa priťahovať môžu, ale dlho im to asi nevydrží...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov