Skočiť na obsah

Pálenie záhy


hisham

Odporúčané príspevky

Už asi mesiac ma veľmi často pálieva záha. Niekedy až cítim v ústach žalúdočnú kyselinu.

Teraz sa k tomu pridal mierny tlak na mieste pod ohryzkom a vzadu. Môže to niečo znamenať? Štítna žľaza alebo čo... ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 23
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Sniper

    4

  • hisham

    3

  • phersu

    2

  • Tono

    2

No, kamene to snáď nie sú :) Ten tlak v hrdle je ale divný, je to ako nejaká vzduchová hrča. Neviem, či mám ísť k lekárovi, nerada by som bola, aby ma tam vysmial (ako tu majú zvykom :lol: )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

super zvyky majú tí vaši lekári :lol:

 

príčin môže byť hocikoľko, aj úplne banálne, skús kúpiť v lekárni nejaké tablety na cucanie proti páleniu záhy ... je ich viac druhov, osvedčil sa Talcid ...

vyskúšaj, malo by to pomôcť a keď nie, potom sa lekár môže vysmievať ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Díki game, skúsim to s tým Talcidom.

Teraz sa k problému so záhou pridal stále väčší tlak v krku. Najviac to cítiť v tej priehlbinke pod ohryzkom, neviem sakra, čo to má znamenať. Celému môjmu telu šibe, vôbec sa necítim dobre :lol: . Asi skočím za tým lekárom, aj keď neviem kedy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 9 mesiacmi...

NO mne doktori klasifikovali agresívnu žalúdočnú kyselinu, užívam malox snáď ti to pomôže. Pozor malox je v rôznej podobe ja ho užívam ako prášok potom po chvíľke po požití zapiť trochou koly, malo by sa ti teoreticky odgrgnúť čím by sa mala trochu kyselina zneutralizovať

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie už ma poznajú ze ma to vie sem tam chytiť takže v pohode. Ked sme boli na praxi v BB tak ma to chytilo a ked som si pýtal mlieko tak pozerala ako sprostá ale nakoniec to pochopila a naliala

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Mne sa to stáva po požití určitých jedál.Hlavne sladké a kyslé.

V TV bola o tom akási relácia a odborníci vysvetľovali tento jav.Princíp je v tom,že pri spracovaní určitej poživne sa vytvára žalúdočná kyselina a tá za určitých podmienok môže vystúpať až do pažeráka,či aká to trubica ústi do žalúdka.To vyvoláva pálenie žáhy.Pri sporadickom výskyte tohto javu sa nič nedeje,ale pri častom pálení môže dôjsť k poškodeniu tráviaceho traktu.Treba vyhľadať gastroantropológa.

Ja osobne to riešim sódou bikarbónou.Dnes už predávajú totu sódu v takých tabletkách,tak dve vždy keď zapijem,tak mi to prejde.Tieto tablety používam,aj keď mi nechce tráviť.Jak si ich dám,tak len tak zahučí v žalúdku a v momente začne systém fungovať.

P.S.: Viem,že spisovne je "pálenie záhy",ale mne to pripadá hodne nespisovné a až sa mi to zle vyslovuje.Vždy som používal "pálenie žáhy"...včetne môjho okolia :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

posledné tri dni ma pichá tam niekde v oblasti žalúdka, smerom napravo dole to vystreľuje, bolí to v podstate stále, akurát intenzívnejšie, keď som hladná, tesne po jedle na chvíľu tá bolesť prestane

Neviem, či mám ísť k lekárovi, nerada by som bola, aby ma tam vysmial (ako tu majú zvykom dry.gif )

z tohto dôvodu riešim zdravotné problémy, ktoré (zatiaľ) nevyzerajú príliš vážne skôr sama, na nete, s knižkou :lol:

 

niekto mi spomínal, že tie moje pichania môžu byť obyčajné "pálenie záhy", ale došla som k tomu, že vlastne neviem, čo to je a KDE presne to páli, na nete som našla všetko možné, ale presné miesto KDE to páli nie...

 

KDE presne páli záha? môže to byť v strede pod hrudnou kosťou a smerom dopravo nadol ? Skôr asi smerom hore, šak ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

záha zvyčajne páli tak, ako by mal človek problém s nadýchaním studeného vzduchu ... len práve v hltane ...

od krku až po žalúdok, niekedy až v žalúdku alebo pocit prekyselosti, horkosti, bolesti či nedostatku kyseliny ide až hore do krku až do úst

čiže vlastne od krku po žalúdok

 

smerom napravo dole je v tele celá kopa potrebných orgánov, pečeň a žlčník napríklad ... pichanie môže byť aj žlčník, žalúdočný vred a kdečo ...

každý má tie bolesti trochu iné a inde ...

cmúľať tablety proti páleniu záhy skús teda najprv, ale záha je potvora, vie páliť aj pri nadbytku, aj pri nedostatku kyseliny

ale dá sa od toho aspoň odraziť, uvidíš, čo ti spravia tie bolesti ... keď to neprejde, asi budeš musieť rozveseliť nejakého lekára

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

Pálenie záhy , plynatosť, nufukovanie, vredy, nevoľnosť , gastritída , zápcha to všetko sú následky premnoženia mikroorganizmov v tráviacom trakte a prekyslenia organizmu. Pálenie záhy sa preto dá vyliečiť len odkyslením organizmu teda nie tabletkami na potlačenie kyseliny, ktoré vám možno potlačia kyselinu , ale nevyriešia problém prekyslenia. Prekyslenie sa tak prejaví niekde inde v podobe dalšej choroby.

Príčina prekyslenia tela stravou

1. Nedostatočné požutie potravy podnecuje kyselinotvorné kvasenie v črevách aj pri jedení najlepších potravín.

2. Nadvýživa preťažuje organizmus.

3. Nedostatočný prísun tekutín do organizmu spôsobuje koncentráciu kyslých odpadov, najmä v tuku, nervovom systéme a v niektorých orgánoch.

4. Nerovnomerný pomer kyselinotvorných a zásadotvorných potravín v tele. Ak je v tele veľa kyselinotvorných látok, telo ich nemôže jednoducho vylúčiť, ale musí ich neutralizovať zásadami, ktoré berie zo zásob (napr. odbúraním zásaditých prvkov, vápnika a horčíka z kostí), čím sa organizmus vyčerpáva a poškodzuje.

Medzi potraviny, ktoré prekysľujú organizmus patrí biela múka, biela ryža, huby, syry, najmä plesnivé, mäso, údeniny, mlieko, pivo, víno, arašidy, ocot, chlieb, ktorý obsahuje droždie, prášok do pečiva i cukor, cukor vôbec, med, a všetko, čo je sladké.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 rokmi...

Občas to mávam, tak aj kvôli tomu som išiel na gastroskopiu. Pred zavedením hadičky do žalúdka je treba hrdlo postriekať takým bazmekom, aby bolo hrdlo necitlivé. Ale sestra mi viac strekla na jazyk ako do hrdla, tak som hadičku cítil, ešte ma aj furt napínalo, no cítil som sa ako na vyšetrení u doktora Mengeleho. Ale vyšetrenie nakoniec dobre dopadlo, horšie sú výsledky, ale hádam sa to zrobí časom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Príležitostné pálenie žáhy môže byť spôsobené určitým druhom jedla (rajčinová polievka, kysnuté buchty, slivkový lekvár atď..). Príčinou môže byť aj nejaký rozvrat prostredia sliznice žalúdka a pažeráku, napríklad po užívaní antibiotík. Často sa pálenie objaví  v závere tehotenstva, keď už plod tlačí na žalúdok. Podobná situácia nastáva, pri obezite, alebo ak to niekto preženie s množstvom jedla a s plným žalúdkom pracuje v predklone.
Sú však ľudia, ktorých páli žáha denne, bez ohľadu na to, čo zjedia. Desiatky rokov pojedajú sódu a nezmyselné tabletky, ktoré iba neutralizujú kyselinu. Liečenie presne v duchu keď sa nelieči príčina, ale symptómy. Receptory žalúdočnej kyseliny totiž, po jej neutralizácii  tabletkami antacidu,  pošlú automaticky povel na tvorbu novej, čo je začarovaný kruh. Inou príčinou pálenia žáhy u ľudí, ako som ja, je nedostatočné uzatváranie  pažerákového zvierača.  Popis je napríklad tu http://www.detoxikacia-organizmu.sk/palenie_zahy .  Bohužiaľ, ani jedna rada, ktorá sa tam odporúča mi nefungovala. Bol som už zúfalý a jediné riešenie, ako sa zbaviť kyseliny bolo strčiť si prsty do hrdla a vydáviť ju aj s celým obsahom žalúdka. Nakoniec, po desiatkach rokov trápenia som objavil-vygúglil 100% účinný liek Lomac a poprosil obvodného lekára, aby mi ho predpísal. Už min.10 rokov mám pokoj, ale divím sa, že mi ho dávno nenavrhol lekár. Neviem, či sa tento liek môže dlhodobo brať, ale zrejme to nevedia ani lekári. Ich rady, ako sa zbaviť pálenia, viď v odkaze,  sú ako obyčajne, iba ich papagájovanie prečítanej teórie. V duchu, zakázaním fajčenia predsa nič nepokazím.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

U mňa problém je, že mám žalúdok akosi divne posunutý....

 

No, aspon máš diagnózu a teda aj nádej na úspešné liečenie. Samozrejme, ak je diagnóza správna. Ja nemám z lekárov dobrý pocit. Rovnako, ako lekári, mám VŠ vzdelanie a viem,  že mnoho mojich spolužiakov sa úspešne dopracovalo k titulu, ale nie rozumu. Lekári nie sú výnimkou. Na rozdiel od práce technikov, pacientov niekedy uzdravuje len príroda a jej zásluhy si môže pripísať lekár. Neschopný technik takú šancu nemá. Navyše, ak niečo zničí svojou hlúposťou, nemôže sa vyhovoriť na fatálny stav, „nezlučiteľný“ s funkciou zariadenia. Hlúpy technik sa preto radšej snaží získať prácu v administratíve, vo vedení, ale v politike. Na hlúpeho lekára sa vôbec nemusí prísť. Lekári na  kiksy svojich kolegov obyčajne nepoukazujú, vedia, že raz sa to môže stať aj im.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja si robiebam zázvorový čaj, ale kvôli tomu, aby sa ma nechytali kdeaké pliagy. A tiež mi chutí tá kombinácia štipľavého so sladkosťou medu a kyslosťou citrónu, mňamm.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 rokmi...

Ahojte. Pred niekoľkými mesiacmi som sa často trápila týmto nepríjemným problémom. Cítila som pálenie a nepohodlie v žalúdku takmer každý deň, a to i napriek užívaniu liekov na zmiernenie príznakov. Rozhodla som sa preto hľadať alternatívne riešenia a skúsila som si teda o tom prečítať niečo aj na internete. Našla som veľa článkov, kde sa často spomínalo, že na pálenie záhy môže pomôcť aj detoxikácia. Najlepšie je to asi vysvetlené v tomto článku, pokiaľ by vás to zaujímalo https://www.eslim.sk/vedlajsie-ucinky-detoxikacie/. Je tam všetko pekne rozpísané od vedľajších účinkov až po ich riešenia, tak som tomu dala šancu. Dva dni som fungovala v podstate len na vode a ryži a musím povedať, že s pálením záhy som už problém dlho nemala. Je síce pravda, že som sa nestravovala zdravo, takže určite aj to bolo dôvodom môjho problému, no našťastie som sa ho už celkom zbavila. Snažím sa jesť viac zeleniny a menej mastného jedla. Taktiež som vymenila sladké a ochutené nápoje za čistú vodu. Našťastie v mojom prípade ťažkosti so záhou vďaka týmto opatreniam ustúpili rýchlo. Dajte aj vy vedieť, čo pomáha v takýchto prípadoch vám, ak máte nejaké overené domáce recepty tak sem s nimi:) Ja dúfam, že moja skúsenosť zas pomohla vám, určite odporúčam prečítať si ten článok...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov