Skočiť na obsah

Domáce zvieratká


game

Odporúčané príspevky

Keď odchádzali domov, pred barákom "narazili" na "cicúcha" zo susedného baráku. Spočiatku sa korzoval, ako keby bol pánom celého priľahlého územia, ale len dovtedy, kým nezbadal "nepriateľa". Najskôr zmeravel, prehol sa ako luk, a potom "vystrelil" za roh až na druhej strane baráku. Jedným očkom sledoval kedy sa nepriateľ konečne vytratí, ale kým štekajúca Sára naozaj "jeho územie" neopustila, neriskoval stretnutie zoči-voči.

Spolužitie týchto dvoch na jednom "smetisku" by asi bolo problematické ... :smile2:

 

nemyslím...keby cicúch nezačal utekať, ale ostal nehybne, pes by pravdepodobne neznámeho tvora len očuchal. lenže tým, že cicúch začne utekať, pes ho automaticky považuje za korisť - ak len nie sú starí známi a nevedia obaja, že ide len o hru.

Švagriná má psa, ktorý nijakú mačku do dvora nevpustil. Ani nijakého iného "votrelca". jedného dňa sa k nim zatúlalo malé mača. Švagriná čakala, čo bude. mača sa ani nepohlo, predtým sedelo na strome hodnú chvíľu, asi bolo dosť vystresované a už mu na útek neostali sily. Skrátka, pes doletel jak delová guľa, mača sa ani nepohlo. A pes ho očuchal, a potom ho začal oblizovať, mača sa tomu poddávalo...a aj keď oni nikdy mačku nechceli, ostala u nich a pes ju akoby vzal pod ochranu. mačka nemala dovolené chodiť do domu, smela byť len na dvore, ale pes, ktorý sa vedel dnu dostať kedy chcel, mačku vpustil. A bol taký fikaný, že keď sa objavil gazda alebo gazdiná, rýchlo sa tváril, že micu vyháňa. A výsledok je, že obaja môžu byť dnu či von, ako chcú, a sú najlepší kamaráti.

keby sa mača bolo pokúsilo o útek, dnes by žiadne nemali.

je to o tom, že pes a mačka majú rozlišnú reč tela.

Ak len nejde o psa, ktorého pán povzbudzuje k agresivite, poprípade má nejaké negatívne zážitky z minulosti.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 týždňami...

my sme dnes mali infarktový budíček - Mafif sa vrátila zvonku, nezahlásila nám to, takže dvere zostali otvorené a dnu sa odvážila prísť ešte iná mačka... to bolo vresku, keď ju zbadala Mafif...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ten obrázkový príbeh babičky a jej kocúra je milý. Zvláštne, ten kocúr má jedno oko modré a druhé žltozelené. A nie je jediný, na už neexistujúce post fórum chodila mladá dáma (Ďáblik), ktorá mala tiež bielu mačku s každým okom iným. Takú istú ako tento cicúch.

 

my sme dnes mali infarktový budíček - Mafif sa vrátila zvonku, nezahlásila nám to, takže dvere zostali otvorené a dnu sa odvážila prísť ešte iná mačka... to bolo vresku, keď ju zbadala Mafif...

 

fúú, vy spíte pri otvorených dverách? Tak to máte teda odvahu, akú som už dlho nevidela! Alebo mafif každého nevítaného návštevníka zlikviduje? :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

fúú, vy spíte pri otvorených dverách? Tak to máte teda odvahu, akú som už dlho nevidela! Alebo mafif každého nevítaného návštevníka zlikviduje? :)

 

nie, Vilma, nespíme pri otvorených dverách, máme ich riešené tak, že mačka prejde, možno aj menší pes by prešiel, ale človek rozhodne nie... až taká odvážna nie som, že by som spala pri nezaistených dverách...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sú nádherné, a čo ma okrem toho, že sú aj s mamou v poriadku, veľmi teší, je to, že sú zadané a budú mať domov - ale zodpovedný chovateľ nedá mačiatka od mamy preč skôr ako 12 týždňové, ešte aj tie potrebujú mamu.

Pôvabné stvorenia. Howgh!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 2 týždňami...

kriste...ja som presvedčená odporkyňa domácich zvierat. v byte zvlášť, na dome- no budiž pes vonku, slepice na vajcia.  mačky na gauči- brr!  tie zvery to asi aj cítia, pretože ak nejaké stretnem vo vchode, alebo sa mi obtáča okolo nôh alebo pádi von ako divé. je to  zlozvyk takto ničiť zvieratá...mám čo robiť, aby som predýchala túto "módu" obklopiť sa zvieratami v bytoch...hrôza!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

JankaR, tak to u nás by si sa tuším ani vody nenapila - doma máme 1 mačku, ktprá sa bežne vyvaľuje na stoličke, na kresle, na gauči, na klávesnici, na našich posteliach a mali sme ešte kocúrika, ktorý do 30 sekúnd od zhasnutia v spálni  zakotvll na mojej posteli a v noci som úplne automaticky kontrolovala, či ho pri pretáčaní sa nepriľahnem



a práve mi Mafif sadol na scaner a zapol scanovanie :-)



a v práci máme 2 kocúrikov, ktorí radi pokojné popoludnie trávia uložení na niektorej voľnej stoličke

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no tak snáď aspoň dezinfikuješ trinita... :cool_glasses:

mačacie labky či scaner ? :)

JankaR, vieš ako sa hovorí - čistému vše čisté... určite za mačkou nebehám s dezinfekčným sprejom :-) čo určite dezinfikujem, to sú škrabance... na zvyšok postačuje bežná hygiena... ale ak z duše neznášaš domáce zvieratá v domácnosti, tak ťa aj tak nepresvedčím

 

aj naša cica sa vie takto pohodlne uložiť

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

JankaR, vieš ako sa hovorí - čistému vše čisté... určite za mačkou nebehám s dezinfekčným sprejom :-) čo určite dezinfikujem, to sú škrabance... na zvyšok postačuje bežná hygiena... ale ak z duše neznášaš domáce zvieratá v domácnosti, tak ťa aj tak nepresvedčím

 

aj naša cica sa vie takto pohodlne uložiť

 

čistému vše čisté-tak na to by som v spojení so zvermi v byte veľmi nevsádzala...aspoň labky je treba priebežne denne dezinfikovať. ale- ja som iba vyjadrila svoj názor. ak sa niekomu páči to muckanie a ňuňkanie a vychvaľovanie alebo naopak pokrikovanie na zvieratá čo už..

 

aktuálne- možno trochu OT kopírujem jeden z FB :

 

Jedna maturitna slohova tema zo vcera: „Kto teba, pes, smie nazvať psom? " ...akoze temy vyberaju na ktorej psychiatrii?? Neviem, ci autor rozumel tomu, co napisal...skandaal. Bree raano, duro
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ani nechci vediet kolko svinstva a bakterii je na tej klavesnici, ktorou tieto perly pises. Psie labky su to najmenej. O macacich, ktora prezije cely zivot v byte, ani nehovorim. A koniec-koncov, chodidla si tiez nedezinfikujes ked sa prebehnes bosa po trave.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov