Skočiť na obsah

Domáce zvieratká


game

Odporúčané príspevky

Krásnych domácich miláčikov máte... a najmä tá južanova Lily... :lol: Skutočne je nádherná :)

 

My máme doma len tohoto malého chutného krpčeka. Volá sa Link a prakticky je sestrin keďže si sama kúpila všetko príslušenstvo a aj jeho samotného ale odkedy ho doniesla domov som sa doňho zamilovala:

 

Obrázok

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale ty si neobjektívny, lebo si pesový zverkový :lol:

 

oni sú všetci super ... začínam mať pri vás výčitky, že som už dlho nemala zverka ... naposledy škrečka, aj to už dávno

myslím, že by som práve nutne potrebovala ... v záujme zachovania duševného zdravia minimálne

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ano, viem, to chcel byť vtip : )

... tú neobjektívnosť som mienila na hodnotenie psíka ... hava od noxiho :lol:

 

 

mimochodom, rybky si rada pozriem, pekné, ale doma ich mať nemusím :) :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vred,to je krasny pes,teda ja neviem povedat na ziadne zviera,ze je skarede,ale je aj narocny na chov. Na nasej ulici susedia chovali toto plemeno,no fenka mala nejake problemy pocas tehotenstva a prisli o nu :lol:,hoci starostlivost mala,myslim na 110%

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Boze, ved to su moje dve zlaticka, moje dve dcerenky. ;) Blue, este ked bola mala, zvykla spavat pri klavesnici - len tak sa pozdlz nej natiahla a tam buvala... A dost casto spavala v mojom lone... Och, este stale mi takto spinkava v lone a tam pradie a pradie a pradie... A potom ma hryze a skriabe a hra sa. Bipolarna macka :lol:

 

A Cynthia je korkspaniel, o nich je vseobecne zname, ze velmi inteligentne psy to nie su... A na nu to tiez plati... Miestami zaziari svojou inteligenciou, ale vacsinou je to take hlupucke malinke one, avsak nemozem jej nic zazlievat - ako jedina z rodiny sa vzdy tesi, ked pridem domov. :) Plus je to krasavica, och.

 

Bijou, no aspon taky je moj plan ;) Bozinku ved zvierata su take uzasne :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 1 mesiacom...

na čt2 práve išiel krásny dokument o mačkách :)

toľko rozmanitých kdejakých mačiek ... ale aj bezsrsté a strapaté a krátkonohé a bezchvosté a kdeako vyšľachtené

naháňanie mačiek po Egypte a kdekade po svete a zbieranie DNA potvrdili, že domestikácia prebehla v "úrodnom polmesiaci" Blízkeho východu
našli hrob človeka pochovaného spolu s mačkou na cypre a dokázali, že ako si bežne väčšina ľudí myslí, že "mačky pochádzajú z Egypta" - DNA zbierané na Káhirských a predmestských uliciach dokázali, že domestikácia mačiek prebehla v Egypte. :)

odtiaľ sa rozšírili ďalej do Európy a Ázie, a z Európy do Amerík a Austrálie ako pre svoje lovecké majstrovstvo a mačaciu podstatu hýčkaní vítaní pasažieri lodí ...

pred 4000 rokmi, keď ich vo veľkom začali mumifikovať a uctievať, bol to už len produkt vzájomnej starej spolupráce:
mačky boli vtedy už domestikované, ľuďom bránili úrodu pred hlodavcami, stávali sa domácimi miláčikmi, ale zároveň im človek poskytoval toľko voľnosti, koľko len chceli.

tento stav vydržal celé tisícročia, až kým pred asi 150 rokmi sa človek nepustil do šľachtenia mačiek len tak pre potešenie - pre nič iné mačky šľachtenie nepotrebovali, vo svojej podstate, stavbe, polodivej - polodomácej povahe, loveckých inštinktoch a celou svojou výbavou sú dokonalé tvory. :)

šľachtenie začalo naberať v posledných desaťročiach roztodivné rozmery, a mačkám často ubližuje, niektoré majú nábeh na choroby obličiek, niektoré na hluchotu a na kopu chorôb.
a bezsrstá mačka je už aj v krátkonohej forme ... ;)

a pravdepodobne, podľa posledných výsledkov bádania, si inkvizícia sama vykopala jamu a privolala na seba choleru, keď spolus bosorkami upaľovali kopy mačiek, ktoré považovali za ich služobnice a prevtelené bosorky ... hlavne hádzali na oheň tmavé a čierne mačky, a práve tie majú šancu prežívať dlhšie, aj ako úspešní lovci, lebo sú nenápadnejšie, ako biele a strakaté
rapídne sa znížili stavy mačiek - lovcov, zvýšil počet hlodavcov prenášajúcich choroby, a mor a cholera mali väčšiu šancu.

takže mačky ;)
je viac než možné, že hociktorá mačka, ktorá pradie doma či naháňa myši po dedine, či valcikov superkocúr, na ktorého mám slabosť, má predkov v Egypte faraónov ;)

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

:lol:

 

dostala som výhodnú ponuku na čistokrvného mačiaka ... a teraz ...

 

chcem mať doma v byte mačku, či nechcem mať doma v byte mačku ... :) :)

 

dostala som fotky, toto je ten inkrimimovaný pán kocúr, u pani majiteľky ...

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak nam po vianociach pribudlo do nasho maleho zverinca parik papagajov spevavych.

Su to potvory,co sa rady medzi sebou hasteria a vobec sa neboja fretky. :lol: Az bude fotecka,hodim :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov