Skočiť na obsah

Domáce zvieratká


game

Odporúčané príspevky

stará známa pravda, že najväčšia starosť mačky okrem teplúčka, spánku a plného bruška, čo je samozrejmé, je heslo : " len sa nezamočiť " :hahaha:

 

že mačky nemajú rady vodu, je známa vec, ale to, čo objavil vedec pri sledovaní svojej mačky pri pití vody, je úchvatné <_<

 

Pitie mačiek vzdoruje gravitácii

 

Vedci objavili spôsob, akým tieto domáce zvieratá dokážu dostať vodu do úst bez toho, aby sa príliš nezamočili, alebo aby tekutinu nevyšpliechali všade naokolo.

Mačky pri pití vodu nenaberajú jazykom, využívajú skôr zotrvačnosť vody a vytvárajú tak akýsi obrátený vodopád, vyplýva zo štúdie v časopise Science.

...

voda alebo iná tekutina prilipne na povrch mačacieho jazyka a po tom, ako mačka jazyk zdvihne naspäť, vytvorí vďaka zotrvačnosti vodný stĺpec.

 

"Mačka potom zachytí časť tekutiny zatvorením čeľusti," ... "Vodný stĺpec sa stáva dlhším a väčším, v istom bode však jeho váha prekoná zotrvačné sily a gravitácia spôsobí, že sa stĺpec zrúti naspäť do misky,".

 

Presný moment toho, kedy mačka zachytí vodu je veľmi dôležitý.

 

Vedci nevedia naisto, prečo si mačky vyvinuli takýto premyslený mechanizmus, predpokladajú však že by to mohlo súvisieť s tým, že všeobecne vodu nemajú veľmi rady a takto sa pri pití veľmi nezašpliechajú.

 

Objavili tiež, že rovnakým spôsobom pijú nielen domáci miláčikovia, ale aj ostatné mačkovité šelmy.

 

Čítajte viac: http://veda.sme.sk/c/5636661/pitie-maciek-vzdoruje-gravitacii.html#ixzz15eqgylG5

no nie sú úžasné ? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a práve mi napadlo, že pred pár týždňami som videla kúsok dokumentu o psoch ...

 

v tomto článku je spomenuté, tu vyššie, že psíci urobia niečo ako pohárik, a tak pijú ... v tom filme boli spomalené zábery pitia psov:

psy síce robia niečo ako pohárik, ale nie ako lyžicu, ale ako bager ... ohnú jazyk opačne, mie dohora, zospodu majú tú lyžicovitú časť a vlastne hádžu do seba vodu :hahaha:

úžasné sú tie zverká <_<

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

mame fenku... rasa a vek neznama... je to tyrany tvor, ked sme ho nasli tak bol ako gitara, vidno vsetky rebra... casom sa s nami trosku skamaratila, ved co by hladny pes nespravil pre kusok sucheho stareho rozka.. a nakoniec sme sa nad nim zmilovali a prichylili ho doma... uz je u nas rok, zmenila sa na nepoznanie, co sa vyzoru tyka, aj co sa spravania tyka, je to maznac rodiny, zavisly snad na kazdom, obcas sa trosku este boji, ale to sa spravi snad casom..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

tak to si môj človek...mám rada všetky operené a chlpaté tvory vrátane myší...ale mačky sú moji favoriti. Sú úžasné!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nedávno som bola na jednej prednáške, ktorú organizoval Zväz chovazeľov, a ukazovali tam taký jednoduchý nástroj na odstraňovanie kliešťov, vyzeralo to skoro ako pätka zo šijacieho stroja, bolo to z plastu, kliešť sa len podobral, tým dzindzikom sa zakrútilo a hnusoba bola vonku...toľko ku kliešťom.

Na tie smutné veci ako mačence pohodené pri ceste či psík uviazaný niekde v lese radšej ani nejdem reagovať, lebo by som to tak farbisto popísala, čo by si tí XXX zaslúžili, že by som si na tomto fóre dlho nepožila...

neznášam akúkoľvek krutosť voči zvieratám a ak také niečo vidím či počujem, tak ma to tak štve, že vidím červene!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

K polovlkovi, fretke a styrom andulkam nam pribudol pavuk Jared, ktory sa stal mojim milacikom. Odbornici , ktori ho videli sa velmi nevedia zhodnut na jeho druhu, ale vraj patri medzi najkrajsie jedovate tarantulky ozdobne na svete :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Tak tohle musí dojmout každého...!

 

Tihle psi, používaní na výzkum v laboratořích ve Španělsku, nepoznali nikdy nic jiného než klec. Nikdy nebyli venku, neviděli jiného psa, neviděli trávu, slunce ani stromy. Díky pracovníkům ARME se po dvou letech dostávají na svobodu – a k adopci. Tady jsou vidět jejich první kroky ve skutečném světě. Některým trvalo i deset minut, než se odvážili ven z klece…

 

http://www.youtube.com/watch?v=zLZMxRP_F5w

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ďalší vyhodení psíci na jedno použitie :

 

Ľudia sa opäť zbavili psov pri ceste. O život išlo vodičom aj zvieratám. Mohli spôsobiť nehodu.

Premávku na dvoch úsekoch rýchlostnej cesty ohrozovali tento týždeň dvaja psíci. Prepletali sa pomedzi autá.

Na nebezpečnú situáciu upozornili vodiči. Vystrašené zvieratá skončili v nitrianskom útulku Slobody zvierat. Ukázalo sa, že ich majitelia vyhodili.So špagátom na krku

 

Jedného psíka uviazal majiteľ pri toaletách na odpočívadle, ktoré sa nachádza pri rýchlostnej ceste neďaleko Veľkého Zálužia.

„Telefonovali nám vodiči, ktorí ho videli splašene pobehovať s kusom špagáta pomedzi autá,“ povedal nám František Kubíček zo Slobody zvierat.

Bielo-hnedého kríženca nakoniec našli v odvodňovacom rigole na parkovisku pri R1. „Bol vystrašený a agresívny, snažil sa nás uhryznúť. Majiteľ mu pripravil desivý zážitok. Nedôveruje ľuďom, ale myslím, že v priebehu týždňa sa osmelí,“ dúfa Kubíček.

 

Druhý pes, kríženec poľovníckeho plemena, behal po novom úseku rýchlocesty. Aj on mal na krku kus špagáta. „Predpokladáme, že bol tiež niekde uviazaný.“

Čítajte viac: http://nitra.sme.sk/...l#ixzz1gFUY5bcT

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Majitelovi by som vymeral nasledovný trest:

V gumákoch o 5 čísel väčších, ako potrebuje ,20 krát prebehnúť cez frekventovanú diaľnicu z dioptriami tiež zväčšenými o 5 čísel...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nikdy sme doma nemali zvieratko, takze teraz to spoluzitie zazivam prvy krat - mame doma macicku, prisla k nam ako mesacna nemotorna gulicka - najdusik a teraz uz je z nej polrocny mladistvy delikvent... mame ju radi a ona sa u nas asi dobre citi, lebo chce byt s nami... vcera sa mi zase raz ulozila na pracovny stol k pocitacu, pekne krizom cez papiere a klavesnicu, hlavicku si ulozila na moju ruku a spala... a vzdy, ked som ju odsunula kusok na bok, aby som pozrela do papierov alebo tukla do klavesnice, tak s pomrvila, ponatahovala a potom sa zase ulozila cez papiere a klavesnicu... :-)))

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nikdy sme doma nemali zvieratko, takze teraz to spoluzitie zazivam prvy krat - mame doma macicku, prisla k nam ako mesacna nemotorna gulicka - najdusik a teraz uz je z nej polrocny mladistvy delikvent...

 

vitaj v klube! :welcomeyou:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

noo, jasné, že potešilo. U mňa je to tak, že každé darebáctvo je tej opici chlpatej už dopredu odpustené. A u vás to bude tiež, ak sa ešte tak nedeje. :smile3:

Líhať si zásadne do knihy, ktorú čítam, do zošita, ktorý som si práve otvorila k štúdiu, alebo do papierov, kde chcem práve písať, to je priamo hobby...a tiež chce presne to pero či ceruzu, ktorú práve používam. Donesiem jej inú takú istú, chvíľu ňou šermujem pred jej očami, ale to ju nezaujme. Ona chce práve tú, s ktorou pracujem. Keď to vymením, tak zas len tá, ktorú používam, je zaujímavá. Tá druhá leží nepovšimnutá...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

asi aj ten pes je predsa len človek

teda najmä ak sa jedná o gauč

 

huskyovia su znami tym ze takto rozpravaju. hovori sa ze su to najukecanejsie psy vobec.

nasa robi doma to iste- staci sa jej prihovorit a zacne.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... a ma nas samozrejme skvele skrotenych... :-)

 

niečo na tom bude...a vraj mačka si vyberie sama, kto bude "jej človek". Vraví sa, že mačky sú samotárske zvieratá, ale tá naša vôbec taká nie je. Má rada spoločnosť a nechce byť sama v izbe, chce byť tam, kde som ja, alebo aspoň kde niekto je. A keď máme návštevu, tak si spôsobne sadne na "svoju" stoličku alebo čučí v košíku, ale nechce byť v kuchyni ani nikde inde, len tam, kde sme my. Ani nemusí byť centrom pozornosti, z toho asi už vyrástla, stačí jej, že je tam, kde my. ešte aj do záchodu lezie za nami a mňauká za devarmi až kým ju nevpustíme. Dievky ju nevpustia, my s mužom áno. Keď ju to tam omrzí, vypýta sa zasa von. Hrozne je srandovná...a najsmiešnejšia je, ked niečo hrozne chce, úplne iný výraz má v očiach a xichtíku, ked si niečo zaumieni. Nejaký čas ju doslova fascinovali tie také šulce kozmetických vatových tampónikov na čistenie pleti...vždy keď to videla, snažila sa ukoristiť si to. raz som tak prišla z drogérie a niesla som ich niekoľko, pre každú z nás báb jeden, a tá keď to videla, úplne jej oči zasvietili a stačil zlomok sekundy na to, aby jeden šulec ukoristila, uchmatla do papuľky a už s ním uháňala preč schovať si ten vzácny úlovok. Bola taká smiešna, že som sa musela tak smiať, že som sa nevládala pohnúť, úplne som zoslabla od rehotu. To sa nedá popísať, to sa musí vidieť na vlastné oko... :w00t:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Ja mam doma cca 20 pavukov z odchovanych v zajati ( no povodom z Ameriky , Azie , Afriky ) , 2 skorpiony , 2 hady Elaphe guttata , 3 gekonciky nocne - Eublepharis macularius , 1 gekon obrovsky - Gekko gecko

ak by bol zaujem napisal by som o nich temu ako sa o ne starat atd.

zatial prikladam fotky

Obrázok

 

Obrázok

 

Obrázok

 

Obrázok

 

Obrázok

 

Obrázok

 

Obrázok

 

Obrázok

 

Obrázok

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak z týchto fotiek podaktorí tu dostaneme zrádnika ... celkom iste :vystraseny:

 

niekto tu má arachnofóbiu, niekto herpetofóbiu, a niekto to chová ako domáceho miláčika ... máš teráriá doma ? v byte ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov