Skočiť na obsah

Domáce zvieratká


game

Odporúčané príspevky

Ak je to vacsi pes zapriahni ju do sani. by ste neverili ako pes vladze tahat. mal som takeho miesanca - mozno 5-8 kil. Smerom von sa luodal(dobre ze netahal ani sane). Ale ako tahal ked chcel ist domov, husky sa tomu nevyrovna. mal som ho rad. Bol som decko.

 

Neviem ci je tu tema o psoch. Ako 6,7,8.mak som mu kazdy den nosil zo skolskej jedalne stravu ano aj dukatove buchticky(mal rad aj tie, aj gulickovu rizu - miloval vsetko). Viete si predstavit ako vonala moja taska? ked sa vam to jedlo dnu vylialo? na matike ci slovencine som mal polepene stranky(zositou knih a cely rok) a ta vona. Knihy co som odovzdaval mali dvojnasobny objem.

 

Takto ja som ho nezabil. On sa podobal na slovenskeho kopova. Zil dalsie 4 roky kedy som chodil na gympel, a skoro kazdy den som snim chodil von. Nie kvoli nemu ale vdaka nemu, mozno by som chodil tak citak. 5 minut chodze od domu mam volnu prirodu, ci uz luky s kravami, ci uz husty porast lesa a kopec(horu). otravil ho nejaky sused ked som bol na vyske. Ak si pamatam jednu otravu aj prezil, grcal dva tri dni.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 3 týždňami...

moja sestra si chová morské prasa, tá malá potvora už nechce žrať ani granule, len zeleninu a ovocie ha! morča si zvyklo na lepšie menu, asi sme ho rozmaznali, reaguje aj na to, keď sa otvorí chladnička, vtedy začne kvičať a neprestane kým mu mrkvou alebo banánom nezapcháme ústa :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to mi pripomenulo, kedysi sme mali škrečkov ... vždy po jednom, a každý mal svoj jedálniček ...

 

ten prvý miloval čokoládu .... mama robila pečivo, nakládla na papier a robila sáčkom pásiky, samozrejme aj na papier sa dostalo

milý škrečko asistoval pri pečení, a po pozbieraní pečiva sa doslova pásol na čokoláde ...

 

druhý škrečko zbožňoval klobásu ... keď dostal ovoňať koliesko, bol schopný napchať to do vaku a doslova visieť vo vzduchu na kožke z krúžku klobásy ...

 

 

sú to potvory ušaté, a samozrejme dokonale rozmaznané :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jaaaj, ste mi pripomenuli casy, ked som mala morske prasiatko...to bola moja laska, take poslusne, mile, pritulne prasiatko..samicka Misko /mam pocit bolo jeho meno/ :lol:

 

milujem tieto roztomile tvory :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

my mame psa, teda dcera ma psa, poslusny nie je, je vecne hladny a neskutocne rad sa jasi, a necha skrabkat.

 

Ked zablika prasiatko zo zrkadielka ide sa za nim dolamat. Na dovolenke, ked sa mu nechcelo na pelech, stacilo zablikat baterkou a hned bol pri nas.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Smradlavé kliešte, ide sa so psom von, nie je dňa čo by si nepriniesol kliešťa! Neexistuje nejaký postrek na to, že by som psa vyšpricoval nech kliešte naňho nelezú?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pokiaľ viem, nie je ... len vakcíny proti už preneseným ochoreniam

susedia majú malého yorkshira, nie väčšieho ako napitý kliešť, a stačí keď si vybehne do trávy kúsok od baráku, už ich má na sebe.

zostáva ho len pozerať a vyberať mu ich najneskôr do 48 hodín.

 

toto je super povzbudivé zverolekár

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

predava sa x pripravkov napr na postrek ked sa ide na vychadzku, ja mam s tym dobru skusenost, uz neviem co je to zac, ale kupovala som u veterinara...kliest po srsti liezt bude, ale nieco mu zabrani v tom aby sa prisal, nasledne proste opusti hostitela a je

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

ten pes / že pes, len plantička : ) / je nádherný, tým nechcem povedať, že tomassi nie je :)

 

to má zvonček aby sa nestratil vo vysokej tráve ?

pýtam sa vážne, ešte som také nevidela na hračkárskom psovi :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to si nemyslím, sestra miluje psov.

k tomu útulku ...

ešte kým skončia v útulku, je to ten lepší spôsob skončenia, odblšia, nakŕmia, sterilizujú, očkujú, postarajú sa ...

 

nedávno tu kamaráti pri bicyklovaní našli na kraji lesa dve schúlené evidentne z auta vyhodené krásne šedé mačence ... keby tade nešli ľudia na biku, mačatá sú pokapané. niekto ľutuje pár drobných na sterilizáciu a kastráciu, a vybavené na celý mačací život, radšej bude kántriť živé mačatá ...

 

nie tak dávno našli psa priviazaného ktovie odkedy o strom v lese ... no nie radšej o plot útulku ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v utulku zvyknu koncit psy, ktorych panickovia su celkom inteligentni, avsak uvedomia si, ze pes, to je aj zodpovednost, to nie je len prechadzka po parciku ked zrovna svieti slniecko a podobne

 

no ale to uz je of topic

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to je stará známa vec ... po vianociach sú útulky pripravené zvyčajne na nápor, nejde len o inteligenciu, ale deti a nezodpovedných rodičov

rodič má pokoj od drankania, ked daruje psa, a decko skapíňa, keď zistí, že to nie je plyš a to aj kaká a čúra a treba s tým ísť von

to už zvyčajne nemá kto

 

tuším každý začiatok roka niektorá tv vysiela čosi z útulkov ... aj tak je to lepšie, ako to vyhodiť ako smeti

 

aj to sa stalo, že mačatá našli vyhodené v igelitke v kontajneri - živé

 

možno ani nie je ten útulok taký bezpečný, ale to nie je na zamestnancoch: nedávno som čítala článok jednej zamestnankyne útulku ... ktosi im odstreľuje mačky ...

mačky, ktorým ľudia ublížili, oni ich vypiplali, mačky, ktoré buď napriek ubližovaniu mali radi ľudí, alebo už nikdy nezískali dôveru v ľudí

a ktosi ich po jednom strieľa brokmi ... jednej rozstrelil kolenný kĺb, jednej prestrelil krk, prichádzajú týždenne o svojich malých vyliečených pacientov

kým sú ľudia hovadá, ani útulok nie je bezpečie

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

roky chovam akvarijne rybky, staram sa a pestujem si pekne akvarium...ale za posledny rok sa mi rozsirila zvlatna riasa, bavila som sa aj s odbornikom ze je to vzacna riasa, a nehrozi sa jej zbavit, ze treba na komplet kupit vsetko nove alebo prevarat so savom alebo niecim podobnym, takze dakujem pekne

 

uz to pre mna ani nie je to co kedysi..uvazujem nad kupou teraria, krasneho chameleona alebo gekona...este sa uvidi, akvarium dam o nejaky ten tyzden do pucu, skusime znova

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov