Skočiť na obsah

Domáce zvieratká


game

Odporúčané príspevky

ja mám zverstvo v dome zredukované už len na fenu labradora, moje fešanda krásna, nemenila bych ju za nič, len začínam mať z občasných návštev doma pocit, že už ani nevie, kto som a čo tam robím :lol:

 

ale niee, musím povedať, že je to strašne inteligentný pes /hodí sa do našej rodinky :)/ a aj naši si ju strašne obľúbili, a ked niečo z nich dvoch ide robiť vonku na záhrade alebo na stavbe, ona sa od nich nehne a stráži ich. minule otec zo srandy povedal psovi, nech mu donesie kladivo a chúda celá besná pobehovala, lebo nevedela, čo od nej chce, a tak na nej bolo vidno, že to chce splniť

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

telepatia ... oni zacítili, čo sa na nich chystá :lol:

 

hoci predstava bažantov ako domácich zvieratje rozhodne zaujímavá ... kedysi dávno jeden sused mal na dvore párik bažantov, nemám predstavu, ako k nim prišiel ... teda na dvore : sem tam uleteli, ale vracali sa, ve´d ich kňrmil, kde by im tak dobre bolo :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

v našej rodine o zverinec nebola núdza, vďaka našim. otec choval rybičky ešte skôr, ako som sa i so súrodencami narodil. často doniesol domov poraneného vtáka, pamätám si hlavne dudka - zlomené krídlo, a vranu - niečo s nohou. raz našiel polozabitého hada, nejakú užovku. piplal ju pol roka a podarilo sa mu ju zachrániť.

sestra, tá je staršia odo mňa, chovala vždy hlodavce. najprv škrečky, tie sa množili a prchali z terárka, bola s nimi sranda. príliš rád som ich však nemal, hrýzli ma tými dvoma prednými zubami do prsta. viac som si obľúbil morské prasiatka, tie sme nosili von a pásli sme ich, vždy bol okolo nás kŕdeľ deciek z celého sídliska.

jeden čas sme chovali aj andulky, tým som sa príliš nevenoval.

neskôr, keď sme sa odsťahovali z mesta, stal sa z nás útulok opustených zvierat. najprv sme prichýlili psa, ktorého chcela utratiť naša teta - dožil sa pokojnej staroby. medzitým sme mali i čistokrvného vlčieho šp1ca, už nežije, toho som mal z celého nášho zverinca najradšej. bol síce trocha ostrejší, ale zase mal charizmu a gráciu. raz zdrhol a dostal sa nejako k susedovi. ten nám celý ustrašený zazvonil pri dverách a povedal:

"dobré ráno. neušiel vám pes? myslím, že sedí v mojej kuchyni, chcel som ho vyhnať, ale ohradil sa." :)

Ajax bol aristokrat.

potom sme našli v záveji fenku, pouličnú zmes. máme ju dodnes, besnotu. stráži dom.

tiež prikrmujeme mačky, v zime posedávajú okolo, chvejú sa, človeku to nedá. zvykli si, schádzajú sa zo širokého okolia. občas vypukne pod oknom skrumáž, bijú sa a asi sa tam aj rozmnožujú. :lol:

jednu mačku máme aj v dome, na jeseň nám ju položili v krabici pred dvere neznámi dobrodinci. vyrástla, ale nechce sa jej príliš chodiť von, zvykla si na civilizáciu. do jari má odklad, potom poputuje za kamoškami.

 

edit: cactales, zverejni ako to dopadlo s bažantami vo vašej záhrade, bude farma?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

cactales, zverejni ako to dopadlo s bažantami vo vašej záhrade, bude farma?

Zatiaľ asi nebude. :lol:

Od posledného príspevku čo som sem napísal sa ukázali ešte asi dvakrát a potom k nám už viac nezablúdili.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak zrejme boli len na návšteve, cactales, kuknúť kto žije v susedstve. no, v prírode im bude lepšie.

 

 

 

 

game, neviem čo to je za kocúra. nedali sme im mená, tento sa vždy objaví, posedí - pospí, obživne len keď sa objaví nejaká zaujímavá mačka. neviem komu patrí, asi sám sebe. prichádza aj mizne nenápadne.

 

pre všetkých, ktorí sú zvedaví na mačacieho sedmospáča, pridávam dva obrázky. každý má rozlíšenie 1600x1200 a veľkosť cca 380kB.

 

ospalý kocúr 1

ospalý kocúr 2

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

... a uprostred izby bazén aby sa mohla čvachtať : )

 

práve ma napadlo, že kedysi babka mávala kačiatka a kačice ... boli úžasne roztomilé, už len tá ich usmievavá tvárička stojí za všetky drobné ... ale toho blata, čo okolo nich vždy bolo, zababrané zablatené, ešte sa aj kŕmili tak, že bolo naokolo viac ako v nich ... ako deti sme ich milovali aj s húsatami aj s blatom aj s tým bordelom, čo narobili ...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ano, male kacice su srandovne. ked im idete nasypat tu ich potravu, tak sa zhrknu a trielia k vam velmi rychlo tou captavou chodzou trrrrrrrrrr, ze sa zda ze kazdu chvilu padnu na zobak. alebo ked si vas premeriavaju tym jednym okom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dal by som cokolvek za to keby som mohol mat kacicu

ľudia, ja mám skôr dojem, že chlapeczjuhu by ju rád videl na pekáči, nie v bazéne. :lol: južan, ako to je s tou tvojou záľubou?

 

kačky sú veľmi pekné, kúsok od nás chová jeden chlapík pekingské, v lete ich musím odfotiť. ich perie má nádhernú farbu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vieš si predstaviť takú klasickú kačičku, ako sa ti motká po izbe a hovorí háp háp / akou rečou vlastne kačičky hovoria ? : ) / a chodí za pánom, kam sa pohne ... :lol:

a ten kačací kukuč je skutočne nenapodobiteľný :)

 

 

 

/ aj na dobierku ... kedysi / a možno stále / sa tak posielali jednodňové kurence, v deravých krabiciach, ráno naložili do vlaku, večerali " doma " :) /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vaše zvieratká - mali ste, máte, nechcete, čo ste s nimi zažili ? všetko zvieractvo v dome a okolo domu ... vrátane spomienok

 

ja mam velmi rad zvieratka...

 

a mal som v mojom zivote rybky (asi ako kazdy), no a potom korytnacky... 3, bohuzial 2 mi zomreli (Adelka ked mala pol roka, a ked umrela som si kupil dalsiu - Katku, ta umrela ked mala uz 8 rokov)... Takze v sucasnosti mam iba jednu zelvicku menom NIKA, a ta bude mat tento august uz 10 rokov! a mam krasne spomienky s nimi, hlavne s mojou Nikou a uz nebohou Katkou, najhorsie mi vsak bolo ked Katka zomrela... som sa riadne naplakal, to ako keby zomrel clen rodiny! Bolo mi strasne :lol: Ah, no radsej sa uz nejdem rozpisovat lebo mi prichadza luto a mam slzy v ociach... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nemôžeš mať doma, alebo ju nemôžeš zohnať?

Kačku by som ti vedel zohnať, ale čo ti ju pošlem na dobierku?

 

axel, nemozem si ju dovolit. :lol: byvam v bytovke.....

 

 

 

haha valcik, nemyslel som na pekaci. naozaj by som chcel zivu kacicu.

 

spominam si, kamarat ma doma kozu.(byva v baraku :) ) a ked mi to prvy krat povedal tak som si myslel ze si robi srandu alebo mu nacisto preskocilo. ked som sa siel pozriet tak som ho pochopil. tak prdle zviera som este nevidel. a tak inteligentne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

valcik ked ti poviem ze mam kacicu vytetovanu.........?

:lol:

potom dobre. na tom nevidím nič čudné, mne sa tiež viac pozdáva kačica s perím, ako bez neho. ako som už písal, počas môjho detstva sme chovali viacerých vtákov, kačka môže byť rovnako dobrý spoločník ako napríklad holub, papagáj alebo aj vrana, ktoré ľudia doma chovajú. horšie je to, že potrebuje vodu, do bytovky sa asi naozaj nehodí, a game to fajn opísala:

 

vieš si predstaviť takú klasickú kačičku, ako sa ti motká po izbe a hovorí háp háp / akou rečou vlastne kačičky hovoria ? : ) / a chodí za pánom, kam sa pohne ...

a ten kačací kukuč je skutočne nenapodobiteľný

:)

 

to tetovanie by si mohol odfotiť a šupnúť do témy, myslím, že tu taká je. (záleží od toho, kde tú kačku máš : ) ja tetovanie nemám, ale zaujíma ma to a kačica je rozhodne originálnejším námetom ako všelijaké čínske znaky, čo má dnes kade-kto na krku.

 

za ten vtípek s pekáčom sa ti ospravedlňujem, naozaj som to tak v prvej chvíli pochopil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nemas sa za co ospravedlnovat, ja som to nebral v zlom.

 

to s tou vranou ako domacim zvieratkom, tiez ma to kedysi lakalo.

 

 

nie, kacka na forum nepojde...... :lol: , ta je len moja

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov