Skočiť na obsah

Jazdiť po dlhej prestávke


game

Odporúčané príspevky

mám s tým problém :lol:
pár rokov som nejazdila, nebolo treba, doprava bola vyriešená ináč, ... ale mala by som začať jazdiť minimum do práce a z práce sama, a akosi z toho nemám dobrý pocit
že si budem musieť zopakovať niečo z pravidiel, to mi je jasné ... hromadu vecí som jednoducho zabudla, nemala som ich ešte "v krvi" ...

tak čo teraz ? terapia šokom ? sadnem a idem ? poraďte niečo účinné ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 52
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • chrust

    8

  • game

    7

  • Nokia

    7

  • Sniper

    5

Top prispievatelia v tejto téme

ucinne by bolo

na zaciatok zacat s nejakym spolujazdcom prechadzat si trasu ktoru budes jazdit bud po veceroch ked je kludnejsia premavka, alebo cez vikend

potom s nim postupne pocas vacsej a vacsej spicky, az raz nasadnut sama a hor sa do prace :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no zrejme to bude najúčinnejšie :)

 

aj tak z toho mám hrúzu, potrebovala by som prázdne cesty a tak :-) horšie je to s mojimi reakciami, a keď som začala kedysi jazdiť, tak brzda plyn ... no nabrala som susedovi auto .... ale len tak trošičku :lol: :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

áno, ale nie sama :) mala som šoféra, ale to teraz prestane ... sem tam som si zajazdila aj ja - kúsok ... ale teraz budem musieť úplne sama ... :) ;)

 

ide skôr o to, že som sa maximálne spoliehala na to, že aj keď si ten kúsok odjazdím, niekto vedľa mňa je ... nj

už sa na to duševne chystám ... ešte teoreticky a prakticky a už to bude dobré :lol: ;)

 

 

 

 

;)

úplne som z toho vypadla ... neuveriteľné, ale je to tak ... ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Mal som podobný problém.Nejazdil som asi 3 roky.Dnes viem,že dôležité je,koľko sme odjazdili pred takouto dlhou prestávkou - po niejakých 20-30 km sa dostaneme do pôvodnej "formy".Ak žiadna forma pred onou prestávkou nebola,tak nemôžme počítať s tým,že nám do lona spadne umenie šoférovať :lol:

Viem,že môj príspevok mešká bezmála 2 roky,ale aj tak,ako to celé dopadlo ? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ono ani tak nezáleží na tom ako dlho nejazdíš, ale skôr aké auto riadíš. Na našom starom Favorite som sa skoro pri každej jazde zabil, ale náš nový Fiat Brava by v pohode zvládla aj cvičená opica.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jazdit s neodservisovanym autom je fakt fasa napad :lol: uz som jazdil na starsich autach ako favorit, aj na starych favoritoch a ked boli spravne servisovane nebol problem :)

ak mas dodrbany podvozok, tlmice na novom mercedese, aj na nom sa ti bude nahovno jazdit :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mal som podobný problém.Nejazdil som asi 3 roky.Dnes viem,že dôležité je,koľko sme odjazdili pred takouto dlhou prestávkou - po niejakých 20-30 km sa dostaneme do pôvodnej "formy".Ak žiadna forma pred onou prestávkou nebola,tak nemôžme počítať s tým,že nám do lona spadne umenie šoférovať :lol:

Viem,že môj príspevok mešká bezmála 2 roky,ale aj tak,ako to celé dopadlo ? :)

moja prestávka bola pridlhá, vlastne ešte stále je, trochu som skúšala jazdiť, ale v mieste zamestnania je zvyčajne problém s parkovaním, je to v strede mestečka a večne je tam narvané, v podstate dobre chodia autobusy, na trase večne kontrolujú policajti, a nedokázala som sa prinútiť jazdiť, práve som auto predala. zatiaľ to dopadlo tak. keď sa niečo zmení, dám vedieť : )
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na našom starom Favorite som sa skoro pri každej jazde zabil,

Ja som na Favorite odjazdil vyše 100.000 km.Bolo to moje služobné auto a mal som ho od nova.Za tých 100.tis km ma ani raz nenechal v štychu a okrem štandardnej údržby nevyžadoval žiadne fajnovosti :) .Bral som ho ako "žihadlo",lebo predtým sme jazdili takú korytňačku - Š 120 :)

 

moja prestávka bola pridlhá,

Ja si myslím,že sa budeš musieť skôr,či neskôr naučiť jazdiť.Patrí to dnes k všeobecným "schopnostiam" a prirodzenému bytiu.A hlavne - človek je sebestačnejší a nepotrebuje sa domáhať pomoci :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hm, nie si prvý čo mi nadáva za nemtavosť :) :lol:

Óój,to by som si nikdy nedovolil :) ......Ty si najlepšie rozumieš a najlepšie vieš,čo Ti je treba a čo potrebuješ.

Každý poznáme svoje priority ;) ....ne tak ;) ???

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som na Favorite odjazdil vyše 100.000 km.Bolo to moje služobné auto a mal som ho od nova.Za tých 100.tis km ma ani raz nenechal v štychu a okrem štandardnej údržby nevyžadoval žiadne fajnovosti :lol:

No pravda je taká že poniektorí z našej famílie dobre že ním po roli nejazdili.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No pravda je taká že poniektorí z našej famílie dobre že ním po roli nejazdili.

S tým súhlasím :lol: ...auto má slúžiť mne a nie ja jemu :) .A každý typ autiaka nech sa prejaví,čo dokáže.Keď sa s ním dá orať,tak je dobre vedieť o týchto možnostiach.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

...auto má slúžiť mne a nie ja jemu :lol:

budem si to hovoriť ako mantru, keď sa zasa odhodlám jazdiť ... a ešte by sa mohli odpratať z ciest policajti, lebo z nich mám hrôzu, a na môj vkus je všade akosi priveľa áut :)

hm ... že hľadám výhovorky, prečo neviem nájsť odvahu ? ach jo

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mam silnu obavu ... na Krete si s kockou chceme prenajat Aygo na 3dni a trochu to tam pocestovat ... problem je, ze ja nie som nejaky extra sofer a ona tiez nie. Naposledy som soferoval asi pred mesiacom. Co je zle, ze Greci jazdia ako blbi, furt trubia a ja mam obavu, ci tych 300-400km zvladnem bez rozmlateneho auta, alebo ujmy na zdravi ..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

napadlo ma, že by možno stálo za to zobrať si zo sebou pár tých samolepiek "Child On Board" ap., možno keby si to polepil z predu aj zadu na auto, pomohlo by to. len neviem čo by na to povedali chlapíci z požičovne..

 

edit:

až teraz som vlastne zistil, do akej témy píšem, tak to trocha doplním:

 

tiež som neistý, keď sadnem do auta po dlhšom čase. nejazdím pravidelne a aj keď mám už celkom slušnú prax, vždy keď sadnem za volant po určitej prestávke, som oveľa opatrnejší. chvíľu mi vždy trvá než si zvyknem na všetky zvuky a otrasy auta (najprv načúvam či sa neozve niečo podozrivé, nejaká porucha : ) ale po 10 - 20 kilometroch už sa jazdí dobre. a mám pocit, že ľudia ktorí nesedia za volantom denne, jazdia oveľa pozornejšie. len ak je tá prestávka príliš dlhá, môže sa k tomu pridať menšia neistota..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja tiez nejazdim pravidelne, vacsinou tak raz do tyzdna, sama som sa zatial nebola, ani sa na to necitim zatial, popravde, moc mi to momentalne netreba, lebo v dome mam dalsich dvoch soferov, a priatel ma auto tiez, ...

 

takze vacsinou raz do tyzdna, idem dakam autom, s otcom vedla mna sediac, a snazim sa "udrziavat sa", aby som nemala dlhu pauzu medzi jazdami, z psychickeho hladiska :-))

 

ked budem potrebovat jazdit povedzme denne, nebude to velky problem si myslim, ale teraz nemam preco, plus 1) je mi blbe aby mi rodicia platili benzin na denne jazdenie, ked nie je potrebne, 2) ak nieco zarobim, nechce sa mi to vrazat do benzinu, ak to teraz nepotrebujem...

ked budem mat viac veci, rozlietanejsich po BA, a nebudem stihat, a budem na to mat, tak sa tak stane :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov