Skočiť na obsah

Tvorba vlastnej webstránky


RoSo

Odporúčané príspevky

Sem so všetkými nápadmi, ako si vytvoriť vlastnú webstránku. Základné veci, fintičky, flashe, všetko, čo sa toho týka. A poprosím konkrétne. Nielen odkaz na jakpsatweb.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hehe, díky, niečo som už spravil, úplne prvá bola ešte pomocou Wordu myslím, tak FP, BlueVoda. Ale nie o to mi šlo, vďaka za ponúknutu pomoc. Bol by som rád, keby sa v tejto téme hromadili nápady, ako začať, ako sa zdokonaľovať plus samozrejme nejaký ten softík či kódy. A PHP by ma mocno interesovalo :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Stránky robené vo Worde sú vhodné pre začiatočníkov, ktorí sa nechú s tým príliš obťažovať.

Word nie je vhodný na robenie stránok, výsledný html súbor je veľmi veľký lebo v zdrojovom kóde je kopa vecí čo by tam nemusela byť.

 

Mne sa najviac páči ten HomeSite. Do zdrojáku si napíšeš čo chceš a vo vedľajšom okne hneď vidíš čo si spáchal :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Možno niektorí ste si všimli, že som vytvoril stránky pre hlavný link https://www.freespace.sk/ aby tam aspoň niečo bolo a Google mal čo hľadať :lol:

Keďže ja web stránky neviem príliš robiť, iba kibicovať okolo toho, potreboval by som aj tu nejaký kibic, čo by sa tam dalo vyladiť resp. zmeniť :)

 

k čomu to vlastne slúži?
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

RoSo ziadna znacka kvality

 

validator ti kontroluje kod, ci ho mas validny... to znamena ci dodrziava standarty

 

si predstav ze na kopec veci mas urcite normy, standarty podla coho maju byt vyrobene (napr ISO).. a teraz si predstav ze vsetci ti vyrobcovia by sa na to vykaslali tak ako seru na standarty tvorcovia web stranok... to by si si moc kvalitneho materialu neuzil :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No veď som to myslel obrazne. Nevravel som o obsahu stránky, ale o jej zdrojovom kóde. Môžeš napísať aj "nekvalitnú" stránku, zobrazí sa ti, ale so spústu chybami. Prvýkrát som napr. zabudol na charset.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie je tazke pisat pomocou standardov. ked som spravil stranku a dal ju validovat, vyplulo mi asi 30 errorov. tak som pekne lietal po zdrojaku a za hodinku som mal kod vycleanovany pre XHTML, pritom som v nom nikdy predtym nerobil (len HTML). vacsina errorov su napr. chybajuce parove tagy, velkost pisma, chybanie niektorych udajov ako metadata a pod. da sa to vychytat za kratky cas.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov