Skočiť na obsah

Tvorba vlastnej webstránky


RoSo

Odporúčané príspevky

Ten problém (ten prvý, kde stred stránky v IE a v FF bol tak ako má byť, len v Opere bol posunutý viac doprava) som vyriešil jednoducho.

 

V zdrojáku som zmenil

 

<table align="center" border="0" bgcolor="#6491d2" cellpadding="0" cellspacing="0">

na

<table align="left" border="0" bgcolor="#6491d2" cellpadding="0" cellspacing="0">

 

Ale tu máš zdroják jednej zo stránok kde som použil ten /div

 

 

a css

 

#lefttab {
width: 170px;
float: left;}
#centertab {
width: 600px;
float: center;}
#righttab {
position:absolute;
width: 170px;
float: right;}
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 4 týždňami...

Flash stránky môžu byť síce výzorovo celkom pekné, ale majú nulovú hodnotu keďže vyhľadávače majú dosť veľký problém ich indexovať.

 

marcel schválne si daj v Google vyhľadať studio4

Google ti ho ponúkne na treťom mieste (keďže na prvých dvoch uprednostní nejaké iné studio4 z Japonska tak to nie je moc veľká sláva). Chýba ti meta tag name=description takže popis stránky žiadny, čo tiež znižuje hodnotu stránky.

Potom si zobraz tvoju stránku v pamäti Google. Vidíš niečo? Ja nič. Ani Google nič nevidí takže nemá podľa čoho hľadať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nuz to je moja chyba, to nema nic spolocne s flaskom. pozri to japonske to je tiez vo vlasku, ked sa dobre pamatam.

 

inak ten odkaz co som vam posla to nie je pre flash stranky. su tam dobre veci a pomocky, ktore mozete pouzit na vasich strankach.

PS: teraz idem odprevadit priatelku, ale pridem o 19, 30 hod. potom pokecame :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nuz to je moja chyba, to nema nic spolocne s flaskom.

Ano nepresne som sa vyjadril, zameral som sa hneď na SEO a potom som to zle interpretoval. Google stránku vidí ale nevie z nej čítať (podobne ako vidí obrázky ale ich obsah nie, preto treba používať tag ALT).

 

Ešte jedna dôležitá vec: Ja keď idem na SME čítať si správy dosť ma rozčulujú tie flash reklamy. Preto mám vypnuté ActiveX a reklamy nevidím. Podobne je to aj s tvojou stránkou, ak ju chcem vidieť tak si musím najprv povoliť ActiveX.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

marcel stranky vo flashi nemaju buducnost...

web totiz nieje len o peknom dizajne...web je v prvom rade o informaciach, a flashove stranky su akurat o prezentacii niecoho co ma pekne vyzerat, tot vsjo

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

flash mozno nema buducnost ale na zname aktivity, na ktore sa chodia kukat miliony a miliony ludi, sa to oplati. A hlavne pre nadsencov sa tam daju spravit tak brutalne stranky, ze vsetko ostatne sa na to ani zdaleka nechyta ... vid Sensation Black ... viem ze to je jedna ukazka, ale proste na taketo veci sa to hodi viac ako ine technologie.

 

okrem toho spravit web z xhtml+css a flashovymi prvkami by nemal byt problem, nie?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...
  • Pred 2 týždňami...

Prečo stránka vyzerá v Dreamweaveri v Homesite a v IExploreri rovnako ale v FF a Opere nie? :lol: už ma to vážne štve!! :) Hlavne že nadávky sa sypú iba na IE!!!

Právě že ten prohlížeč, co to zobrazuje blbě je IE, který nerespektuje zavedený standarty. Dreamweaver řekl bych používá definice podle IE (tak jako PSPad)

 

Ikdyž souhlasim že dělat web tak, aby se zobrazoval všude dobře je hrůza

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a ked im definujes styl, aj tak vyzeraju inak?

Aj v štýloch som nadefinoval h1 a aj tak to Opera zle ukazuje. Neviem či nebudem mať niečo v Opere zle nastavené. Preferujem Verdanu, ale Opera mi h1 zobrazuje v Times New Roman. Ešte sa s tým pohrám.

 

Právě že ten prohlížeč, co to zobrazuje blbě je IE, který nerespektuje zavedený standarty. Dreamweaver řekl bych používá definice podle IE (tak jako PSPad)

 

Ikdyž souhlasim že dělat web tak, aby se zobrazoval všude dobře je hrůza

Mne sa stránky zobrazujú všade rovnako, len Opera má menšie problémy. Ale bežný návštevník si ich málokedy všimne.

 

Čo sa týka Dreamweaver, zatiaľ nepoznám lepší editor web stránok (prešiel som naň po rokoch z Homesite, čo bolo pre mňa konzervatívca veľká zmena :lol:).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Nerozumiem prečo validná stránka sa rovnako zobrazuje v IE a v Opere, ale vo Firefoxe je rozhádzaná. Prečo sú večne problémy s 'dokonalým' Firefoxom a 'šitný' IExplorer prakticky nerobí problémy?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 rokmi...
  • Pred 3 týždňami...

Lightbox 2

 

Stačí na to klasická html stránka, cez FTP si nakopíruješ skripty, do hlavičky stránky dáš na ne odkazy a do samotného tela stránky zapíšeš odkazy na obrázky tak aby sa zobrazovali cez lightbox. Postup by mal byť napísaný na tej stránke čo som postol.

 

Lightbox som robil napr. na tomto webe.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pls, skuste prosim poradit nejaky slovensky free server na umiestnenie webstranky

kamaratka ma poprosila o vypomoc, potrebuje spravit malu prezentaciu svojej prace - zaobera sa malovanim a vyrobou drobnych umeleckych predmetov;

mensi problem je v tom, ze ma na to zivnost a defacto by to bola firemna stranka, co vsetky free a bezplatne sluzby zakazuju

v najhorsom pripade by som tuto skutocnost zatajil, kedze neviem, ako prisne to beru (napr. take ako estranky.sk alebo webnode.sk);

kedysi som urobil taku stranku na szm.sk a nebol problem, ale ta adresa sa mi prilis nepaci :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov