Skočiť na obsah

tomassi

Odporúčané príspevky

  • Odpovedí 16
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • tomassi

    7

  • game

    2

  • Lydži

    1

  • stoka

    1

Top prispievatelia v tejto téme

rozhlasové hry kedysi patrili k sobotám v Slovenskom rozhlase, rovnako ako ďaľšie relácie, o ktorých prevažná väčšina z vás už nevie nič :lol:

 

pravidelne sa tuším všade počúvali rozhlasové hry, boli to celkom vážne dielka a dobre spracované, vyberali také - neutrálne, ale zaujímavé veci zo svetovej literatúry ... od O´Henryho až po Conana Doyla, a desiatky ďaľších, už si asi nespomeniem

 

takže rozhlasové hry som počúvala každú sobotu roky :) a teraz už veľa rokov nie... ale sú na ne príjemné spomienky ... to boli také pohodové sobotné popoludnia, keď si každý robil svoju robotu a pritom sa počúvali okrem iných pravidelných relácií rozhlasové hry ...

páčili sa mi, patrili k detstvu :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Niekoľko málo hier som počula, dokonca aj zopár častí seriálu. Páčilo sa mi, akurát si na to neviem urobiť čas. Do istej miery je to podľa mňa lepšie ako kniha a film. (Možno to platí iba o niektorých námetoch, určite nie celoplošne.) Pri filme si človek nemôže predstaviť nič viac, ako čo vidí, pri knihe si zase musí predstavovať všetko. V dobre spracovanej rozhlasovej hre má každá postava svoj hlas a prostredie v pozadí je primerane ozvučené, ale zároveň má poslucháč možnosť všetko si predstaviť podľa svojich schopností a vkusu. Takže rozhlasovým hrám (zaujímavým a dobre spracovaným) dávam všetky hlasy. Ibaže v skutočnom živote by to chcelo vypnúť PC a TV. Ach jaj.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja sa tiež pamätám na sobotné popoludnia, keď sme hrávali karty, scrable, dostihy a pod.

alebo keď som býval chorý tak som niečo počuvával tie doobedňajšie

- sa čudujem, že tu takí odborníci na LOTR nespomenuli spolupráci Slovenského Rozhlasu a rádia Twist- teraz ViVa

osobne som počul len pár častí, ale reakcie na to boli veľmi dobré

 

- v poslednom čase sú to len králikovci pri nedeľňajšom umývaní a utieraní riadu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

- v poslednom čase sú to len králikovci pri nedeľňajšom umývaní a utieraní riadu

 

:lol: Presne aj ja. Vždy po obede ja s otcom upratujeme kuchyňu a zabávajú nás pri tom Králikovci. nieže by ma to nejak bavilo, ale oco ich rád počúva už niekoľko rokov.

Pri učení mám však vždy zapnuté Slovensko alebo Reginu, pomerne často počúvam čítania na pokračovanie. Niekedy sú fakt zaujímavé, ale niekedy poriadne ľutujem že som to vôbec počúvala.

Záleží len od výberu, ale vcelku ich mám rada.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

LOTRíka som si dávala narávať na kazety, Spoločenstvo mám aj na CD... tú úvodnú pieseň som si často hrávala na flaute a spievala si ju v škole...

Inak som sa k rozhlasovým hrám veľmi nedostávala :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...
  • Pred 8 mesiacmi...

co sa rozhlasovych hier tyka tak tie mam velmi rad. sice nemam prehlad v akom case chodia na radiu, viem ze naisto vysielaju na radiu slovensku niekedy po 20 hodine..tie aj obcas pocuvam pred spanim. ale je mozne si ich stiahnut z netu. napr. cez DC++ si mozte stiahnut relativne velke mnozstvo prevazne ceskych rozhlasovych hier. vecsina z nich stoji zato.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

začal som si sťahovať poviedky E. A. Poea

nahrané pre Český Rozhlas 3

 

skutočne kvalitne nahrané, za čo môžu aj známe hlasy,

ale Zrádné srdce je totálna špica

povedal by som, že je to ešte lepšie ako keď to čítate

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...
  • Pred 3 mesiacmi...
  • Pred 2 týždňami...

viem co su rozhlasove hry, donedavna som ich preberal cez podcast ^_^)), avsak casu dajak ubuda a dnes si nieco zapnem len sporadicky

 

ako rozhlasove hry ma vsak viac beru rozhlasove diskusie. Napriklad Filozofika kniznica alebo Genius Tempori, relacie co bezali na devine, boli bezkonkurencne... Slovensky rozhlas sa vsak rozhodol tieto zanre s podcastu vypustit (taktiez z archivu), asi seru na tych par tipkov co im to pocuva. Pisal som im o tom a nedockal som sa odpovede - predpokladam teda, ze tieto mensinove zanre asi nie su pre nich ziadna priorita. Pokial by niekto hladal tieto starsie relacie, mam ich postahovane, kludne ich niekde "zavesim".

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1. kniha rh: Pán prsteňov (SRo/Twist) takmer dopočúvaná

skutočne vynikajúco nahovorené

 

veď mená-hlasy hovoria za seba: Dušan Cinkota, Stanenko Dančiak, Martin Huba, Boris Farkaš, Roth Róbert, Miro Noga, . . .

no hlas-osoba, kt. nahovorila Gluma ma skutočne dostala - Ibi Maiga ^_^

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

tie som mala veľmi rada! A tiež tie rozhlasové seriály, ale tie som už nepočúvala tak často. Ale v sobotu maratón a po ňom rozhlasovú hru pre mládež, to bolo fajn. A tiež ešte ako malé dievča, keď sme mali v škloe na 1. stupni poobede vyučko a bola som teda doobeda doma, tak v rozhlase chodili aj dramatizované diela, alebo aj čítanie úryvkov z kníh.

Ešte k tým rozhlasovým hrám, občas sme sa so segrou tak bavili, že sme si samy vymýšľali akože rozhlasovú hru a aj sme si pekne tú vec aj samy "zahrali" (pravdaže sme pritom menili hlasy, aby to akože bolo vierohodné, a dej sa vymýšľal operatívne "zfleku"). Niekedy, keď sme cez prázdniny boli u babky a stretávali sme sa s miestnymi deckami, tak sme aj s jednou - dvomi rovnako naladenými kamoškami s podobnou fantáziou ako sme mali my, zfleku vymýšľali také "hry", bývalo to super!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

často si spomínam na rozhlasové hry, kedysi to akosi patrilo vážne k pohode v sobotu poobede či v nedeľu doobeda - mije boli sobotňajšie, vždy sme počúvali s babkou, dedkom, a vlastne aj susedia okolo ... vtedy to bolo pravidlo, neskôr len se tam, sporadicky, a ešte neskôr zakapalo úplne ...

 

pred časom mi Dilbert pripomenul, že nielen rozhlasové hry existujú v tejto forme, ale aj celé kopce, hory, a veľhory hovoreného slova ... najrôznejších žánrov, od krimi poviedok po čítanie psychologických prác Freuda a Junga všetko ...

 

pred rokom, cca, som si to odskúšala, a pre začiatok v mobile, a nahlas, a počúvala celá rodina ... v čítačke je tiež možnosť počúvať, tak idem experimentovať, zopár perličiek už mám pripravených, keď všetko dobre pôjde, pohoda rozhlasových hier môže pokračovať ... takmer ako kedysi :)

 

http://ulozto.sk/hledej/?q=mluven%C3%A9%20slovo

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov