Skočiť na obsah

arwiel

Odporúčané príspevky

nejak sa to tu zvrhlo:) viem ze uz "su vianoce", ale tiez som si tento rok nechala kupu darcekov na poslednu chvilu. mala som ale stastie, narazila som na fajn predavaca- obchodnika a pomohol mi. neviem, ci ste boli v hypermarkete, ale tento posledny vikend a v podstate aj cely tyzden to tam bola jatka. ja som si tam sla kupit korenie na varene vino, a bola som tam.. nech neklamem.. asi 25 minut. nastastie som mala dobru naladu, tak som to vydrzala bez ujmy na cudzom zdravi.

suhlasim s GAME, ze vianoce uz davno nie su take skromne a krasne ako kedysi. vsetko sa to ruti jednym smerom. rano vstat, pomodlit sa (veriaci), neveriaci umyt zuby, urobit kaficko, zapalit si, nadychnut sa tej atmosfery, pozerat rozpravky, neskor zacat robit veceru, najest sa,... neviem ja sa v ten den necitim nejak vynimocne ako v ine dni. dobre, nehadame sa, nevrcime na seba, zartujeme... ale je to skoda. hovori sa ze vianoce by mali byt kazdy den. lenze ludia robia chybu, ze sa orientuju podla nejakeho hlupeho datumu v kalendari. takisto aj novorocne predsavzatia- preco si ich davat len prveho januara? magicke cisla- 1.1.? ked clovek sam vnutri duse nechce, nezmeni sa. presne ako som spominala vyssie. ide uz len o datum v kalendari.

ked som bola mala, milovala som vianoce. ale nie kvoli materializmu a mnozstvu darcekov. kvoli atmosfere, tajomnu, vybornemu kaprovi ako ho vie pripravi len moja mama, kvoli ziarivym oci mojich stastnych a kludnych rodicov pri stedrovecernom stole. kvoli krasnym ozdobam a dekoraciam, ktore sme mali v byte a ktore ho robili krajsim a zivsim, kvoli bliziacemu sa silvestru a ohnostrojom... na vianociach je toho vela krasneho. ale clovek to objavi az vtedy, ked bude vnimat svet okolo seba nie usami a ustami, ale ocami a pocitmi.

toto su prve vianoce, kedy som plakala. nie od stastia. ani nie od toho, ze som zistila o com vianoce v tejto dobe su. clovek si postupne uvedomi vela veci, zisti ze na vela veci bude coskoro neskoro...

dam vam jednu dobru radu, z prvej ruky. povedzte DNES niekomu, koho si vazite alebo mate radi, ze SI HO VAZITE a MATE HO RADI. mozno to znie ako klise, ale verte mi, ze ak to budete chciet urobit zajtra, mozno vas ten druhy uz nebude pocut. nikdy.

napriek vsetkemu vam prajem krasne tri dni. :lol:

ak na nieco pridete, kludne to sem napiste. nielen ja si to rada precitam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vanilka

 

napisala si to velmi pekne :lol:

 

teraz ked som uz vacsi..tak mi vianoce az tak nepridu..jasne vzdy sa na ne tesim..ale uz to nieje to co to byvalo, ked som ako maly od rana pobehoval po byte a strasne sa na to vsetko tesil

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

u nas je vecera o siestej..

a co sa tyka postu, kedysi sme dodrziavali, ale deti vyrastli, a maju vlastnu hlavu... :lol:

takze jedine coho sa post tyka je nejest maso pred vecerou...vlastne ani pocas vecere.... ranajky som mala klasik jogurt a obed polievocka co bude aj na veceru...

nevraviac o kilach zjedenych kolacov :)

 

prajem krasny vecer...:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak už je po večeri po návšteve krstných a po rozbalovaní darčekov :lol: my sa dávame darčeky keď prídu s krstní s babkou okolo 14:00...trochu nezvyk,ale u

 nás tradícia - aa splnilo sa mi želanie - začalo krásne sneeežiť :) paráda,už dávno boli takéto Vianoce a aj celkovo sa cítim šťastnejší ako minulý rok,nezáleží na hodnote darčekov,i keď je pravda,že na ne sa teda veľmi teším ;)

Takže som dostal:od rodičov model Mclarenu MP4-21 v mierke 1:18,čiernu košelu s čiernobielou kravatou :) ....vlastne som aj vedel,že tieto dostanem,lebo si ich vyberal sám...ale i tak to poteší ;) od sestry som dostal knihu o vtáčikoch,čo ma tiež nesmiene potešilo na od krstnej a babky peniaze...aj tie potešia....úprimne treba povedať ;)

No a zajtra ideme my ku krstným a babke ;)

 

Pekné Vianoce! ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

u nas to tiez pre dnesok skoncilo .. jedina vec, ktora ma potesila, bol pekny pohar do prace od sestry, inak je tam sportova taska, ktora mi je nahovno kedze mam kufor, par fusakli, parfem od babky (Beckham Intimately), ktory vyberala sama a tak to aj dopadlo (skonci v hlbke police) a zubnu kefku s pastou, ktore ked som videl, tak som nevedel ci sa mam smiat alebo plakat.

 

zajtra idem od druhej babky dostat pyzamo, ktore si nikdy neobleciem, tricko v style '90s alebo plastovu buksu na desiatu do prace o velkosti tristvrte ruksaka. dufam ze tento marazmus coskoro skonci a zase budem moct zit ako normalny clovek ..

 

samozrejme, nijaky poukaz na letenku, nic .. vobec. neznasam tieto sviatky, akurat sa furt sklamem ..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

8 GB usb kluc, parfem Ralph Lauren, 3 knizky (nepamatam presne nazvy :lol: ), cierne nausnice, tyrkisove nausnice, CD nu jazz, 3 cipkovane tielka ;), od uja €, poukazka na thajsku masaz :), obal na mobil, taky sweet so sobmi, na lyzovacku :), telove skoricove mliecko, a ine mi teraz nenapada :-)

 

zajtra idem k starym rodicom, aaa k priatelovej rodine, pozajtra k babke...

 

tohtorocne vianoce boli pre mna uplne prekvapive, vacsinu z toho som necakala ;)

a som rada, ze to, co som vybrala ja rodinke, sa pacilo tiez

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hm. ak sa na to pozeras z tejto strany.....tak sa necudujem ze si sklamany. vianoce su o niecom inom, pre mna urcite....aj keby som dostal to najskaredsie pyzamo a najotrasnejsie ponosky na svete stale je to o niecom inom. videl som sestru po dlhej dobe, boli sme rodina po kope a za chvilu idem s partiou von aj ked vieme ze je vsetko zavrete. ale budeme stat pred vchodom do kostola(som ateista jak remen) pockame tych co pojdu dnu a zatial si vonku zapalime cigu, mlcky budeme potahovat, kyvat hlavou na pozdrav znamym co sa budu schadzat, sem tam niekdo splechne nejaky hlod a budeme sa rehlit a bude kosa a budeme dupat nohami a nadavat na tych dnu ze ta omsa nejako dlho trva tento rok a po ceste domov budeme kvakotat o hovadinach a predsa to bude ine.....poukaz na letenku...hm. zvlastne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

koncerty na DVD, menovite Whitesnake: In The Still Of The Night, Guns N´Roses: Use Your Illusion I + II, Red Hot Chili Peppers: Live At Slane Castle potom sal, ciapku a tricko whitesnake od bijou :lol: , dake kozmeticke veci ako deodorat, vodu po holeni a spray, USB kluc, obrovsku knihu Studena Valka od Normana Friedmana, knihu Americke Psycho od Breta Eastona Ellisa, knihu My a Oni od Pavla Rankova, knihu 1000 omylov vseobecneho vzdelania, pyzamo, ponozky, sviecku, keramickeho anjela + ja som si este pred vianocami daroval upgrade pc + lcd tv LG

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hm. ak sa na to pozeras z tejto strany.....tak sa necudujem ze si sklamany. vianoce su o niecom inom, pre mna urcite....aj keby som dostal to najskaredsie pyzamo a najotrasnejsie ponosky na svete stale je to o niecom inom. videl som sestru po dlhej dobe, boli sme rodina po kope a za chvilu idem s partiou von aj ked vieme ze je vsetko zavrete. ale budeme stat pred vchodom do kostola(som ateista jak remen) pockame tych co pojdu dnu a zatial si vonku zapalime cigu, mlcky budeme potahovat, kyvat hlavou na pozdrav znamym co sa budu schadzat, sem tam niekdo splechne nejaky hlod a budeme sa rehlit a bude kosa a budeme dupat nohami a nadavat na tych dnu ze ta omsa nejako dlho trva tento rok a po ceste domov budeme kvakotat o hovadinach a predsa to bude ine.....poukaz na letenku...hm. zvlastne.

Vianoce pre mna furt znamenali nieco ako oazu pokoja v stresujucom zivote, ktora sa vyskytne raz za rok. Tento rok sa to vdaka hadkam v rodine a z toho vyplyvajucej zlej nalade neudialo. Necakal som nic extra, len nieco, co by sa mi mohlo pacit alebo nejaku prkotinu, hocico, co ludia vedia, ze ma potesi. NIC. Moc to nenaladi, najme ked vidis sestru ako dostala vsetko co chcela a este par veci, o ktorych nemala ani tusenia a strasne ju potesili (ziadne prkotiny). Nemam ziadnu vyhliadku na vecer, len sediet pri zasranom pocitaci alebo sa ist ozrat niekde do mesta. sam.

 

a k poukazu na letenku .. to je to, o com vravim. tebe to moze pripadat divne, mne by to pripadalo ako uzasny darcek, lebo zboznujem cestovanie. kazdy ma svoje zaluby.

 

chcel som mat rodinnu pohodu a nejaku vianocnu atmosferu .. nedostalo sa mi ani jedneho, tak to beriem tymto sposobom.

 

EDIT - aby bolo jasne, poukazom na letenku som nemyslel Vieden - Sydney v prvej triede. Stacilo nejaky relativne lacny zeton od SkyEurope alebo Ryanairu. ja si zvysok doplatim. akurat by sa v tom odrazalo nejake to porozumenie, ze ti clovek chce dat vec, ktora ta naozaj potesi ... a nie odflaknut to niecim (hoc drahym), z coho ti zmrzne usmev a potom hodis jeden kysly, aby sa niekto neurazil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a k poukazu na letenku .. to je to, o com vravim. tebe to moze pripadat divne, mne by to pripadalo ako uzasny darcek, lebo zboznujem cestovanie. kazdy ma svoje zaluby.

 

no mas len 21.... ja som v tvojich rokoch ani nechyroval ze raz obcestujem polovicu zemegule...a nejako sa stalo... takze nevesaj teraz hlavu este nevies kam sa dostanes o 3 roky.....?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

chlapeczjuhu, nechapes princip.

 

cestovanie s tym nema nic. poukaz na letenku bol priklad niecoho, co by ma pod tym stromom naozaj potesilo, za co by som bol naozaj vdacny. mohlo to byt ale dalsich x veci, na ktore mohli bud prist alebo ich nahodne trafit .. no nestalo sa. to je to, co ma mrzi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov