Skočiť na obsah

arwiel

Odporúčané príspevky

U nás sviatky na parádu. 24.12. ráno na mladšom ročnom pupáčik, už som vedela koľká bije, keďže na Mikuláša starší dostal kiahne. Vyzerá ako z hororu, katastrofa

Moja zima je aktuálne jedna veľká karanténa, pomoc :pinch:

 

Ale teda šťastné a veselé želám :ahooj:

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som dostal nový mobil. Starý som rozmlátil na hrách. Ale aj tak bezpečne vydržal až 5 rokov :zubiska: a funguje doteraz. Problém tam ale bol v tom, že je tam (už) starý Android 7.1 a ten nepodporuje TLS 1.3. Dosť veľký problém pre niekoho kto pracuje v IT oblasti. A na 100% by to vadilo aj Tomášovi na dielni.

Tento nový otĺkať nebudem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 11 mesiacmi...

Čas Vianoc

"Zo všetkých sviatočných dní najhlbšie zakotvili v nás dni vianočné. Dni, na ktoré sa dopredu ako deti tešia šťastní a ktorých sa osamelí a nešťastní trocha boja, vedia, že v nich budú viesť rozhovor so svojím bytím. Zrazu sa spustí čosi v hlbinách každého z nás, akoby v náhlom tichu, ktoré nastalo po chvíľkovom prerušení existenčného lomozu, odrazu začujeme tichučko a jemne tikať svoju ľudskú dušu. Tu dušu, na ktorú toľkokrát nebolo času. Samozrejmé a jednoduché veci vystúpia zo šedivého úzadia svojej každodennosti a my sme schopní i chlieb na stole i hrnček vody vedľa neho vnímať ako zázrak. Pretože zázrak ja darom za bytie. Čas vianočný zvýrazňuje motív domova. Všetci hľadáme miesto, kde by sme sa na tento čas uchýlili. Všetci nejako silnejšie vydychujeme vôňu kotlíka, v ktorom sme uvreli, presnejšie cítime pod nohou zem nášho domova, prsť svojej vlasti. Sviatky, ktoré budeme o pár dní prežívať a ktoré sú sviatkami celej civilizácie, nám kážu myslieť na svojich blízkych, svoju rodinu, svojich priateľov, na to čo bolo, čo sa udialo a čo sa ešte len bude diať okolo nás i v nás. Myslíme na zraniteľné dieťa v jasliach, ktorého údel, nám tak dôverne známy, nikdy nás neprestane dojímať a vracať samých sebe ako tichá hudba pod ľadom nášho bytia. Také sú dnes naše chvíle ticha. Vojdime do nich a buďme spravodliví." Milan Rúfus

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov