Skočiť na obsah

arwiel

Odporúčané príspevky

To s tými vianocami a samotnou máriou súhlasím ako ateista ale s tým že nahradiť niečim moslimským už nie! Lebo potom to znie že lobujú za náboženstvo ktoré bude v Európe dominantné v budúcnosti. Podľa správnosti by mal byť tlačený iba ateizmus, a všetky náboženstvá by mali byť iba ako nejaké voľnočasové aktivity či ľudové zvyky. Náboženstvá (okrem Tibetských) ceľkovo považujem za zbytočnosť i keď Vikingom, antickým Grékom a Egypťanom ďakujem za ich skvelé mytologické náboženstvá na základe ktorých vznikli skvelé filmy a videohry.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

to, čo robia nevyužité mozgy v Bruseli a Bruselom nakazané mozgy, neprekvapilo by ma od nich nič... oni už také nápady mali, aby sa nepoužívalo slovo vianoce, lebo to uráža neeurópske etniká v Európe. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Chceli tomu dať nejaký univerzálny názov. Obdobie pred koncom roka väčšina národov nejako oslavuje. Niekde chanuka, niekde draci a šarkani, niekde halabandžáre všelijaké. Tak to chceli dať ako sviatok ktorý každý slávy podľa svojich zvykov. Kresťania si ozdobia stromček, šikmookí si pôjdu šarkanov púšťať, niekto bude halabandžárovať na koberci... Európa nieje iba kresťanská. Ani ja niesom kresťan keďže niesom pokrstený. Ja som pohan a pohania budú v robote napríklad. Ich sa sviatky netýkajú.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pri ktorych sviatkoch si ty ako pohan bol v praci a krestania doma? No daj. Lebo mne sa tak zda, ze vsetky sviatky su aj dnom pracovneho pokoja, takze take vianoce ci velka noc, vtedy sedis na riti a vyjedas sladkostiked ti niekto nabali do doziciek. Ci sa mýlim? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To sú len tie povrchné časti. To už ludia a štáty vymysleli že je deň pracovného pokoja, alebo sa jedia sladkosti. Proste ide o to že sú rôzne skupiny ľudí oslavujúce rôzne sviatky. Multikulti spoločnosť. A potom ľudia praktickí ktorí žiadnu vieru nemajú tým pádom ani sviatky. Pre nás ateistov je každý deň rovnaký bezohľadu na to či máme voľno alebo nie.

  • No neviem, neviem 1
  • Odobrať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak ide o sladkosti, tak tomas ma Vianoce kazdy den a je jasne, ze dalsie nepotrebuje..o vyzname ritualov a tradicii je mu zbytocne pisat ...tak nic.:zubiska:...Velka noc na obzore

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ritualy a tradicie sa nedaju zjest :)  A empatia je u neho aj tak nulova.  A jeho postoj k Vianociam je priznacne ambivaletny,   je na nich dobre ze sa moze najest a zle ze sa od neho ocakavaju dary.  Takze take divne sviatky,  Tomas by chcel sviatok kde jemu daju najest a od neho nebude nikto nic chciet.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 47 minútami, Tomáš napísal:

To sú len tie povrchné časti. To už ludia a štáty vymysleli že je deň pracovného pokoja, alebo sa jedia sladkosti. Proste ide o to že sú rôzne skupiny ľudí oslavujúce rôzne sviatky. Multikulti spoločnosť. A potom ľudia praktickí ktorí žiadnu vieru nemajú tým pádom ani sviatky. Pre nás ateistov je každý deň rovnaký bezohľadu na to či máme voľno alebo nie.

aha, ale nažrať sa zadarmo, poprípade nabrať do dóz, to ti už nevadí. Teba trápia úplné hlúposti. Však keď nechceš oslavovať Vianoce neoslavuj. Môžeš chodiť aj do práce vtedy. Veľa ľudí, čo chce byť s rodinou sa poteší. Ty evidentne nechceš a je ti to jedno. No čo, egoista ako vyšitý. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pôvodne bola reč o tom že EU chcela zrušiť vianoce. Tak som reagoval len na to. Lebo už akí mix je Európa tak nech to kľudne dajú ako nejaké koncoročné sviatky a každý slávi po svojom. Teda že s EU parlamentom súhlasím. Nevidím na tom nič zlé. Keby sme boli v takom štáte kde je 90% rovnakého vierovyznania tak áno. Ale tak ako európa aj severná amerika či austrália sú multikultúrne svetadiely.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nastastie je tu dost ludi, co ma rado sviatky a radi travia sviatky s rodinou. Ty so svojimi nazormi si uz x krat dokazal, ze mas vela veci v hlave popletene. 

Tebe nik nekaze dodrziavat sviatky ani ich oslavovat. V praci, ak mas vtedy nejaku ti tie dni zaplatia. Takze tvojim ponimanim, si prilepsis. Co robis doma je tvoja vec. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 4 hodinami, Sniper napísal:

To máš odkiaľ, že chce zrušiť Vianoce?

--> 

Dňa 29. 1. 2022 at 10:40, game napísal:

to, čo robia nevyužité mozgy v Bruseli a Bruselom nakazané mozgy ... oni už také nápady mali, aby sa nepoužívalo slovo vianoce, lebo to uráža neeurópske etniká v Európe. 

Iba uvažovali ale kresťania boli asi proti. Ich cirkev má zatiáľ väčšiu moc ako moslimská alebo židovská.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 11. 3. 2022 at 15:44, Sniper napísal:

To máš odkiaľ, že chce zrušiť Vianoce?

teraz mi zapadlo meno, ale vskutku jedna z Bruseldských hej páni konšelé napísala rozsiahly traktrát o tom, prečo treba zrušiť v Európe už aj samotné slovo viacnoce - v každom jazyku.
v bruseli rastú podivné ľavicové preliberalizované samorasty so sorosovskými zasadenými myšlienkami.
po  tom, čo ju s tým poslali niekam, dáma to len prepracovala, pred vianocami.... a tak, atd..... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no zrusit je silne slovo,  napisala traktat o tom ako spravne :inkluzivne: komunikovat.  ( komisárka pre rovnosť Helena Dalliová).  Teda nieco ako doporucenie.  To ze je to blaznive s tym sa da suhlasit.  A patri to do kolonky podobnych sialenosti.  Ale nikdy neslo o zakaz vianoc, to je hoax.  ( BTW je to podobne ako sa za socializmu vyhybali noviny pojmu vianoce a jezisko.  Slo o sviatky "mieru a pokoja". A darceky nosil dedo mraz. )

BTW to su sotva sorosovske myslienky.   Je dnes take moderne vsetko oznacit za sorosovske.  Ale sorovske je nieco ine,  ten podporuje otvorenu spolocnost, co nie je jeho vynalez ale ide o ovela starsiu myslienku Karla Poppera,  bez toho aby som siel do detailov tak v tomto pripade je to poziadavka na to aby VLADA bola neutralna v zmysle ze nepodporuje ziadnu vieru ( ale ani ju nezakazuje).  A pre vladu su samozrejme vianoce pokusenim sa vyhlasit za obrancu krestanskych hodnot, co ale vytvara minimalne napatie medzi  veriacimi a ateistami. 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 9 mesiacmi...

Šťastnú a veselú chanuku prajem. Shalom.

Meri Kurisumasu.

Sheng Dan Kuai Le 圣诞快乐 

Mirar Krismasy sambatra sy Taona vaovao Tonga lafatra ho Anao. 

Bada din.

‎Íd al-adhá, tur. Kurban Bayramı عید قربان‎, Eid-e Gorbán.

 :kiss:

  • Haha 1
  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tohto roku boli vcelku pekne vianoce.  Ja nakupujem knihy ten posledny den. Knihkupectvo si zmenilo adresu a boli zavrety. 20 rokov otvoreny ten den boli otvoreny, nevadi.

Potom som poslal 1000 cloveku v ohrozeni pre Ukrajinu.  Vcera aj dnes bolo cez 8 stupnov. krasne vianoce. 

najvacsi darcek dostal syn nove kreslo na kolieskach aby sa mohol ucit, lebo narastol. To predchadzajuce nedostal tak davno - 2016?  Uz z vtedy som mu mal kupit toto.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov