Skočiť na obsah

arwiel

Odporúčané príspevky

Nie, nechávam to na poslednú chvíľu.

 

Túto tému chcel som založiť, ale neskôr.

 

Ako celkovo vnímate Vianoce? A aký máte názor na tento sviatok?

 

A hneď by som využil situáciu a sa spýtal ateistov Ajk, cizy, Darkman a Nokia: Ako, vy Satani, oslavujete Vianoce? Keď ste boli malí ste skákali meter dvadsať keď vám Ježiško priniesol darčeky, čo?

 

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako celkovo vnímate Vianoce? A aký máte názor na tento sviatok?

 

A hneď by som využil situáciu a sa spýtal ateistov Ajk, cizy, Darkman a Nokia: Ako, vy Satani, oslavujete Vianoce? Keď ste boli malí ste skákali meter dvadsať keď vám Ježiško priniesol darčeky, čo?

 

:)

 

ateisti či nie :lol: veľký rozdiel v prijímaní darčekov nebude ... aj v Sojuze kedysi nosil darčeky Dedo Mráz ... aj u nás chvíľu .... a celé Vianoce sú tak doničené komerciou, že je najlepšie zrejme niekam vypadnúť do lesa a pozerať radšej na hviezdičky ...

 

 

roky trávime Vianoce u mamy, dávali sme si s bratovou rodinou a s mamou darčeky ... a pred pár rokmi sme sa dohodli, že s tým skončíme ... sviatočnú večeru, sviečku, pohodu, áno .... ale vrhnutie sa na darčeky sa nekoná .... zo začiatku to bolo hrozne divné .... ale už je to v pohode... mama je výnimka... ona vždy niečo dostane ....

 

úplne nás obchádza nákupná horúčka, sú nám ukradnuté trhy, keď už, obdivujeme výzdobu, svetielka, ktoré tej sychravej zime aspoň prepožičajú čaro ...

Vianoce ... sú hlavne o atmosfére...

 

keď niečo potrebujeme, kúpime si to počas roka .... šampón a kravatu a ponožky si kúpi každý podľa vkusu....

ale samozrejme ja by som nebola ja, keby som nerušila pravidlo .... zvyčajne niečo kúpim, čím zabezpečím zábavu rodine.... nejaké karty, alebo scrabble .... teraz to vyťahujeme stále a o zábavu je postarané ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pravda, teraz sa aj na maličkom sviatku zarába.

 

Ateisti tiež využívajú Vianoce na stretnutie sa s rodinou. Stal sa z toho sviatok rodiny. A darčeky sa vlečú popri tom a obchodníci to len podporujú.

 

Kedysi sme mávali živý stromček, to bola úžasná vôňa, a slávnostnú večeru. Ostala z toho len večera a trochu väčšia rodina. Ale darčeky si dávame, len také malé. Ja som si tiež povedala, že keď niekto niečo potrebuje, kúpi si to tak či tak, čo z toho budeme robiť: "Jéj, darček.." a radšej darujem nejakú drobnosť, ktorá naozaj (možno) poteší. Pred pár rokmi som čítala v časopise príspevok jednej pani, ktorá písala, že pár týždňov pred Vianocami sa s rodinou stretnú a vyžrebujú z klobúka písmenko. Potom si kupujú drobnosti začínajúce na to písmeno. Tak chlap dostane bavlnky na vyšívanie a podobne. Takú zábavu by som brala.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

My sme kedysi kupovali živé stromy a tá vôňa bola úžasná. Potom sme kúpili umelý strom, ktorý bol o dosť drahší a s bráchom len tak zo srandy sme počítali za koľko rokov sa nám to finančne vráti. Tuším to bolo o 6 rokov. Ale o rok neskôr padli komunisti, dostala sa k moci demokracia a strýko Klaus začal zdražovať. Tak sa nám to vyplatilo hneď o rok :) :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel myslim ze kazde dieta skace meter dvadsat ked ma dostat darceky :) aj ty urcite kym si si este neuvedomoval ci si krestan ci nie

 

ale od urciteho casu nevyzadujem ziadne darceky a nerad davam, nemam to rad, obdarujem rad cloveka ked to ja uznam za vhodne a nie ze teraz je ten cas kedy treba kazdemu nieco darovat :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nikdy k nam nechodil "Ježiško". nenavidim toto pomenovanie. Aj ked som bol maly bol to Dedo Mraz.

 

ked som bol maly na vianoce som sa tesil. teraz to uz skoro vobec nevnimam. nemam rad, ze vsetci sa na vianoce akoze snazia byt k sebe dobri, lebo su vianoce, jak keby nemohli cely rok. uplne silené to je celé.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A ešte máme takú tradíciu u nás doma, že ten najmladší člen rodiny čo som ja musí vždy pred rozbaľovaním darčekov zaspievať nejakú koledu alebo pieseň, básničku s vianočnými motívmy inak sa nezačne rozbalovať. Takže musim spievať. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nemám rada vianoce, pár rokov vianoce neoslavujem, jedine že upratujem. nemám rada to šialenstvo okolo nakupovania darčekov, pritom si na vás počas roka málokto spomenie, nemám rada tie vyčačkané obchody už od novembra, nemám rada stále dokola hrajúce vianočné koledy,nemám rada nervóznu matku, ktorá už týždeň pred vianocami nervózne behá po byte a upratuje všetko minimálne päťkrát a popritom stíha ziapať, že nič nestíha...akoby sme celý rok žili v špine alebo čo /pritom je veľký pedant, upratuje stále/. a celkovo nemám rada to haló, čo sa robí okolo vianoc

 

mala by som ich rada, keby sa duch vianoc dávno nevytratil a z vianoce nezostal len komerčný nástroj na zarábanie ťažkých prachov a povinná jazda pre celú rodinu. sú vianoce, sadnime si za spoločný stôl a tvárme sa ako šťastná rodina. načo tá pretvárka

 

špeciálne sa "teším" na tieto vianoce, to zas bude

 

rozmýšľate už nad nimi? chystáte sa?

áno, rozmýšľam, ako sa im vyhnúť...asi si spravím malý výlet na na pár dní dakam, viedeň napr, alebo krakow, a vrátim sa na štefana
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

rozmyslam uz odkedy nemam prachy takze musim niekde zarobit a zatial som toho teda v obchodoch nevidel ale inak milujem ked zu obchody plne a ludia len nakupuju a nakupuju vsade je sneh a tak proste vianoce su jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej ... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A hneď by som využil situáciu a sa spýtal ateistov Ajk, cizy, Darkman a Nokia: Ako, vy Satani, oslavujete Vianoce? Keď ste boli malí ste skákali meter dvadsať keď vám Ježiško priniesol darčeky, čo?

rozmýšlam, či sa nemám uraziť, i keď Satan mi bol vždy sympatický.... :lol:

večera sa u nás už niekoľko rokov začína hádkou, zväčša ja plačem, ale niekedy aj matka a potom máme celé darčeky na háku... nj... neznášam Vianoce...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Odkedy mam deti, Vianoce zboznujem. Tiez som ich nenavidela, lebo nasi sa hadali a tak, no ked sa narodili, prisla som na to, ze problem nie je vo sviatku, ale v ludoch, tak som proste doma zmenila system...

S deckami sa ucime spievat koledy, ktore potom poctivo vyrevujeme od rana do vecera, upratujem, ked nie su doma, kakam na pecenie (teda, osalim to tymi polotovarovymi cestickami, aby mali baby co vykrajovat a obzierat), ale nacancame cely byt a na Stedry den proste nic nerobime, lebo vzdy s mojim drahym fsecko nachystame v noci predtym, takze sa baby zobudia rovnymi nohami do Vianoc. A to chodime na prechadzky a kecame a hrame sa a tak, vecer sa nastrojime, nabastime (s celou paradou - vinskovackami a vestenim a tak) a ideme zas von "vyzerat Jeziska"... A jeden z nas sa vzdy nejako vyklzne (akoze si jeden z nas zabudne ciapku alebo nieco podobne) a potom potajomky zacenga... Raz sme si prenajali chatu uprostred hor a to bola uplna parada - len to saskovanie okolo, aby decka na nic neprisli! Najma, ked sme prisli na to, ze sme darceky zabudli v Bratislave!

A navyse, vzdy sa snazime mat na navsteve niekoho, kto by bol sam - minuly rok nam to nevyslo a normalne nam taky host chybal... Je celkom zaujimave, ze nech je to ktokolvek, napokon sa vzdy podda a vymysla s nami, ako dostat darceky pod stromcek tak, aby na to decka neprisli.

 

Taaagze, Vianoce su super - ked si ich chceme spravit super! Tesim sa ako mala uz teraz a vymyslam o106!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Áno, celá atmosféra Vianoc nespočíva v tom, či si z toho obchody urobia zárobkový podnik, alebo nie, ale je to v ľuďoch, ako spomenula Sumeru...

 

Pred Vianocami s chalanmi napečieme také klasické vianočné - medvedie labky, vanilkové rožteky, medovníčky... Na štedrý večer je u nás už dlhé roky svokra - nedokázali by sme ju nechať v taký deň samu, keď už vlastne má iba nás... Štedrovečerný stôl prestierame vedľa - v dome po rodičoch... Je tam velikánsky stôl a sme na to zvyknutí, hoci tí, ktorí tam s nami sedávali už roky nie sú medzi nami... Stromček už nevonia - je umelý, pohnútky k nemu nás viedli nielen také ako Axela, ale tiež nám bolo ľúto, keď stromček po Vianociach skončil v kachliach...

 

Ani tento rok to nebude iné, hoci by som Vianoce už od samého začiatku strávil aj s niekým, kto mi práve v tom čase bude veľmi chýbať... :lol: Dohodli sme sa však, že zvyky nebudeme tak náhle meniť a viem, že najneskôr na Štefana budeme až do Nového roku spolu... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

večera sa u nás už niekoľko rokov začína hádkou, zväčša ja plačem, ale niekedy aj matka a potom máme celé darčeky na háku... nj... neznášam Vianoce...

taký trochu hlbší pohľad do nášho vnútra, vzťah k sviatkom, je v Psychológii : Sviatky a my
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

weirdo, my tú živicovú vôňu už roky klameme čečinou....stačí urvať pár halúzok.....

Je mi príliž ľúto toho stromu samotného, takže som radšej za umelý. A neni z neho toľko bordelu. :lol:

 

U nás toiž vianočný stromček zvykol ostávať, až kým úplne neopĺzol a niekedy ešte dlho potom. Keďže aj ja aj mamina sme hnilé jak vši (jupí, ja za to nemôžem, je to dedičné), často sa stávalo, že sme ho vyhadzovali až tesne pred veľkou nocou, aj to len preto, aby sme si neutŕžili hanbu, keď prídu šibači. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vsetky tie stromy su urcene na vyrub pre tuto konkretnu zalezitost. ked si ho nekupim ja, kupi ho niekto iny.

 

co sa tyka pratania, kupte jedlicku a mate po starostiach. smrek je v prdeli uz na silvestra.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

smrek je v prdeli uz na silvestra.

A tak to zase nie! Otec ako správny lesník robil raz pokus - smrek v stojane, kde sa dala nalievať voda, ešte ho aj prihnojoval akýmsi maglajzom a keď sme ho dávali von koncom apríla, mal na každej halúzke asi 10 cm nový výhonok... Potom k nám chodili všetci susedia na exkurzie... :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov