Skočiť na obsah

Sniper

Odporúčané príspevky

Ked si kupis lacny brak, tak sa necuduj ze sa to rozpadava a ze sa to neda poriadne zapnut a nesedi na hlave. To nie je problem prilieb, ale toho ze si chcel silou-mocou usetrit a kupil sunt.

Plus takisto ked si idem nieco take kupovat, tak poriadne hladam a skusam co mi sedi.

Problem je v tebe a tej lacnej atrape, nie v prilbach ako takych.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som ten sunt nikdy nepotreboval - nik normalny ho nepotrebuje - len "ty vyrobca si mi ho nakazal". Otravujes svojich zakonov vsetkych - aj ci gan si zohnal nejaku prilbu banicku co nosi na kormane, a j babka aj kamarat  - mne ani nevadi osobne. ANo je to sunt za 10 euro kolko mam na tvoju ######## vysolit?

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kludne si kup aj za euro. Potom sa ale nestazuj na kvalitu.

Daciu si tiez nekupis s tym ze bude ako Mercedes.

 

Nie je to o tom aby vyrobca zarobil. Je to o tom, ze ti to moze zachranit zivot. A je to o tom ze ked havarujes s prilbou, tak sa nezranis tak vazne ako bez nej. A liecba vaznejsieho zranenia a aj vyjazd sanitky stoji poistovnu vela penazi.

 

Prilby sme sice kedysi nepotrebovali, ale zabudas na to ze pred 10-20 rokmi nejazdilo po cestach ani zdaleka tolko aut ako dnes. A riziko ze ta nejaky sunda je tym padom neporovnatelne vyssie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak ale zas treba ferovo povedaj aj B, v noci toho dopravaci vela nenarobia kedze premavka je riedka. To ani ten opity cyklista nema velmi koho ohrozit. Stat niekde pri ceste a cakat kym prejde jedno auto za pol hodinu to tiez nie je efektivna robota (tym neobhajujem kavickarov). Ale v noci maju skor sluzbu len kvoli nehodam.

tak si to "B" trochu rozoberme:

prvá veta by správne mala znieť

 

Tak ale zas treba ferovo povedaj aj B, v noci toho dopravaci vela nezarobia kedze premavka je riedka.

lebo argumenty Kaliho a spol o bezpečnosti sú ten pekný dôvod, ale ten skutočný dôvod je výber pokút. a je predsa efektívnejšie skasírovať 5 cyklistov s 0,5 promile ako jedného s 2,5.

ten opitý cyklista skutočne nemá veľmi koho ohroziť okrem seba, a tom že ten s 2,5 je na tom s ohrozením podstatne horšie hádam diskutovať ani netreba.

navyše ak mi podbehne pod auto taký s 2,5 (ten s 0,5 to zvyčajne v pohode ukočíruje) nastávajú ďalšie dva problémy:

1. policajti mi pri vyšetrovaní nehody povedia že som to mal ako vodič predvídať (to býva ich bežný argument)

2. kto mi zaplatí škody na aute vzniknuté nárazom do bicykla? bicykle nemajú PZP.

 

inak pre cyklistov by sa tých 0,5 mohlo v pohode tolerovať aj v zákone. za volantom som zástancom nulovej tolerancie, ale buzerovať cyklistov kvôli 1-2 pivám je podľa mňa blbosť. lenže to by potom "tato" štát zarobil menej.

 

ten policajný hon na cyklistov v poslednej dobe skutočne nadobúda už absurdné rozmery, lebo ľudia sa pomaly boja vyťahovať bicykle aj keď nič nepili. ostatne tak začal aj ten rozhovor s kolegom keď som spomenul že tento rok som ešte na bicykli nesedel, on sa spýtal že či na babete áno. ja som odpovedal že ani na tej nie, na bicykli mám rozbité svetlo a na babetu nemám prilbu, a keďže sa tu furt premávajú policajti tak aj do potravín vo vedľajšej ulici idem radšej autom.

Ja som ten sunt nikdy nepotreboval - nik normalny ho nepotrebuje - len "ty vyrobca si mi ho nakazal".

slimák za túto vetu si dostal ten bod.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A co ta trapy? Ak idem na bycikel - som si vedomi rizika. V minulosti to tak bolo ale aj iste dnes - ak ma sunda auto -nemam prilbu ci mam - nech je zodpovedny vodic auta - inak kto by mal byt - vzdy je ten co ide vzadu a vsade aj na ziazdovke.

 

Od 11 rokov do 18 so najazdil dost na bycilky- iste viac ako ty ci kto ktolvek. Mam predstavu - tohto roku som spravil 100 km - bol raz na ture s krstnym dietatom - vedel kam idem a vedel som kolko tam aut ide....  

 

Prilbu nech si kupuju ti co si myslia,ze ju potrebuju. Ja nevravim ze je zla - osobne by som si ju ak by som nemu sel nedal. ALe detom dal.

---------------

 Clovek2

 

Dal si mi bod za nieco s cim suhlasis. Ok je to pekne - ale podla mna si aj tak hnup - toto sa ti nepaci - vies kolko je hluposti co obmedzuju ludi a sa ich boja - clovek vo vlastnej krajine sa boji? Nerobi nic zle a sa boji? Je to normalne? Preco ludia utekaju prec?

 

Neviem nechapete to - vy za doma bojite(priklad doma na zahrade? Pre vas je to normalne. Vyjdeťe pred dom a sa bojite? A boha koho? To je vas dvor vasa krajina. Bat sa maju co robia zle.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No vidis a sme doma! Co ma trapi? "Trapi" ma to ze svojou nezodpovednostou (ked nemas prilbu) pripravujes stat o peniaze tym, ze ked nemas prilbu a havarujes, tak ti bude treba volat sanitku ktoru by volat napr. netrebalo keby si tu prilbu mal. O tom to je.

V inom vlakne si pisal ako ludia kritizuju to ked slobodna matka pyta peniaze od statu. A toto je presne rovnaky pripad. Tiez kvoli niektorym jedincom ktori su nezodpovedni maju zbytocny vyjazd sanitky, ci potrebuju drahu operaciu. Takze inde sa stazujes na vyhadzovanie penazi do vzduchu, ale tu ti to zrazu nevadi. Potom si obycajny pokrytec. O tom to cele je, len sa nad takymi vecami aj treba zamysliet kym zacnes nieco do sveta vykrikovat. Stat zaraba na prilbach a aj setri na tom ze je vdaka prilbam menej vyjazdov. Co sa ti na tom nepaci? Stat rozhadzuje peniaze, nedobre. Zaraba, tiez nedobre. Tak co vlastne chcete?

 

Clovek

 

"Nic nenarobia" a "nic nezarobia" predsa spolu suvisi, to je snad logicke. Na druhej strane hadam nebudu vyhanat ludi o polnoci do ulic aby mali v noci co robit. A ze ich pokutuju? Nech. Nemaju co chodit ozrati a ty to este obhajujes. A ze nema koho ohrozit je blbost. Ked vbehne niekomu do cesty?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kolegu na bicykli zrazilo auto za poslednych 6-7 rokov minimalne trikrat a nikdy nemal zranenie hlavy, vzdy bol dolamany (nohy, chrbtica a pod.)

podotykam, ze je skuseny cyklista, ktory najazdi tisicky km rocne a nikdy nebol on vinnikom nehody

 

OnT - alkohol za volant nepatri, ale bike nema volant :D u nas tiez fizli buzeruju cyklistov, napr. schovani 200 m od krcmy za zakrutou... nevravim, ze nechytaju aj auta, ale na cyklistoch si zgustnu, tam by sa nejake male promile podla mna malo tolerovat, vsak treba dodrziavat pitny rezim a najlepsie na zahasenie smadu je pivo (schvalne skuste vypit 3-4 pollitraky vody :D )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No vidis a sme doma! Co ma trapi? "Trapi" ma to ze svojou nezodpovednostou (ked nemas prilbu) pripravujes stat o peniaze tym, ze ked nemas prilbu a havarujes, tak ti bude treba volat sanitku ktoru by volat napr. netrebalo keby si tu prilbu mal. O tom to je.

------------------------------------------------------------

V inom vlakne si pisal ako ludia kritizuju to ked slobodna matka pyta peniaze od statu. A toto je presne rovnaky pripad. Tiez kvoli niektorym jedincom ktori su nezodpovedni maju zbytocny vyjazd sanitky, ci potrebuju drahu operaciu. Takze inde sa stazujes na vyhadzovanie penazi do vzduchu, ale tu ti to zrazu nevadi. Potom si obycajny pokrytec. O tom to cele je, len sa nad takymi vecami aj treba zamysliet kym zacnes nieco do sveta vykrikovat. Stat zaraba na prilbach a aj setri na tom ze je vdaka prilbam menej vyjazdov. Co sa ti na tom nepaci? Stat rozhadzuje peniaze, nedobre. Zaraba, tiez nedobre. Tak co vlastne chcete?

 

Clovek

 

"Nic nenarobia" a "nic nezarobia" predsa spolu suvisi, to je snad logicke. Na druhej strane hadam nebudu vyhanat ludi o polnoci do ulic aby mali v noci co robit. A ze ich pokutuju? Nech. Nemaju co chodit ozrati a ty to este obhajujes. A ze nema koho ohrozit je blbost. Ked vbehne niekomu do cesty?

Ja som na bycikli spadol raz. Mal som 10 rokov a novy favorit a zosmykol som sa na prachu a strku. Bolo to v meste - odrel som si koleno. 

 

A ten alkohol za byciklom ci je problem? 10tky rokov nebol,ale dnes je? A koho? toho co to sposobi. Inak vraj 30% nehod pod vplzvom alkoholu sposobia chodci - asi su v nich cyklisti neviem - teda ak sa stala nehoda co setrili 70% vodicov mali vypite a 30% ti ostatni. Nie vzajomnych ale vseobecne. Mozno to nieje jasne - ak bola nehoda a mal niekto vypite tak 70% bolo na autach a 30 ostatnych.

 

Normalny vodic -si vsimne chodca aj cyklistu a postrehne aj ci ma vypite.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mam uja, pomaly mu tiahne na 60 a odkedy si pamatam chodieval na bicykli. Vsade, do prace, na navstevy, na vylety. Minule leto isiel dole svahom, lesnou cestou a padol, nevie ako. Padol na hlavu, 6 hodin pred ani potom si nepamata...otras mozgu. 2 mesiace PN a este na vianoce bolo poznat, ze nie je vsetko ok. Hladal slova, tazsie formuloval niektore vety...tak prispato miestami posobil. A to mal helmu, a nie za 10eur, keby ju nemal, tak je podla vsetkeho mrtvy. Nejazdil rychlo ani agresivne, stacilo blbo spadnut.

Nosim prilbu, nie preto, ze by to vyzadoval zakon, ale preto, ze to diktuje zdravy rozum. Clovek nievie kedy a ani ako moze spadnut, kedy cloveku vybehne pes/decko/auto. Kedy ho smykne na piesku, ci mu pri zabere roztrhne retaz a strati rovnovahu. A moze ti byt sumafuk, ze si 20, 30, 40 rokov jazdil bez nehody, to nic neznamena. Staci jedna.

 

Rovnako sa pasam v aute, vzdy, aj ked idem iba preparkovat. Lebo clovek opat nevie co a ako sa moze stat. Ak auto narazi co i len v 20km rychlosti,tak nepriputany clovek rozraza hlavou celne sklo (videl som), dakujem neprosim. Pri vyssich rychlostach ani nehovorim, hlavne ak je v aute airbag, to uz ide skutocne o zivot.

Ludia by si mali uvedomit, ze kazde bezpecnostne opatrenie je vykupene zdravim a zivotmi tych, ktori ho nemali.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Normalny vodic -si vsimne chodca aj cyklistu a postrehne aj ci ma vypite.

 

čo ale rozhodne nie je vždy pravda.

keby som to nezažila na vlastnej koži, tak som ticho - ale zažila.

pred nejakými čo ja viem, možno 10 -15 rokmi sme autom cestovali do šale, kdesi na ceste medzi Pezinkom a Sencom, už vážne netuším kde to bolo.

dokonalá tma, trošičku nad cestou pár jemných chuchvalcov hmly.

svetlá len tak tak stíhali osvetliť cestu, tak veľká bola tma, nov, a ešte mierne zamračené. keď zrazu len šofér auta urobil podivný manéver, zareagoval okamžite a mierne vybočil autom ...

z môjho sedadla spolujazdca som nevidela nič, a pozerala som sa na cestu, lebo tá cesta bola skutočne čierna ako smola ... proste som nevidela nič. nič. len tmu.

šofér úplne dokonale triezvy. povedal, že na poslednú chvíľu sa mu napravo zaleskol nejaký bod, svetelný záblesk, čosi ... stihol zareagovať.

 

bol to cyklista. v čiernom a tmavom oblečení, na starom povojnovom čiernom bicykli, bez odraziek, bez svetla, dokonale splýval s nocou.

ja by som sa hádala dodnes, že tam ani nebol - nevidela som ho, a to bol na mojej strane. ale bol tam. zastavili sme po chvíli, a počuli, ako mu vŕzga bicykel.

 

nezbadáš. jednoducho za istých podmienok nepostrehne, a môže byť triezvy ako batoľa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vcera som presne rovnako sedel ako dnes. Mal vypite ako dnes. Postavil som sa a zvalil. Mal jednu nohu odkrvenu a ma neudrzala. Teda spadnem na hranu niecoho a sa zabijem. Zena vybehla ze co ma utierat - ze nic. Ziadna krv.

 

Ja proti prilbam nemam nic sam keby som siel na turu a siel unaveny 50-60km za hod, dole kopcom zobral by som si ju.

 

ALe nechajte to prosim na mna a pokutujte si seba.

 V 20 km rychlosti asi neprebije sklo. Je to moj dojem a skusenost - ty vies aj pocitat. Ja som buchol dvakrat do prekazky - raz cca v 60-70 strom a teraz v Sibeniku - hladam na navigacnom centrum - uz som ho presiel zastavil pri nejekom kauflande ci co na parkovisku kde nic nebolo - nic az kym som do toho nenarazil - spustil nohu zo spokjy a auto sa rozbehlo do zadu. BOl tam kontajner. Deti sa neprebudili bol to naraz asi v 10 - 20 km

 

 

----

Game to som myslel na osvetlenom priestore dedine ci meste - ano v tme nevidis alebo velmi zle. Naposlednu chvilu. Lebo tam ides aj rychlejsie- ale tam ozaj objekty  treabars cyklisti su velmi slabo identifikovatelny - tam fizel nech je da pokutu 5eur dohovor a dva reflesne pasiky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

 

 A ze ich pokutuju? Nech. Nemaju co chodit ozrati ...

práveže tých skutočne ožratých príliš nepokutujú, pretože tí sa vyskytujú na cestách najmä v noci. buzeračné komando nazývané aj dopravná polícia sa najviac sústreďuje na tých s 1-3 pivami, čo sa len ťažko dá nazvať ožratosťou.

 

...a ty to este obhajujes.

skús citovať z mojich príspevkov kde také niečo obhajujem, lebo takto to vyzerá že buď moje príspevky nečítaš alebo vedome zavádzaš.

 

A ze nema koho ohrozit je blbost. Ked vbehne niekomu do cesty?

písal som že opitý cyklista ohrozuje v prvom rade seba, o tom že môže podbehnúť pod auto som, len tak mimochodom, písal tiež.

čítal si vôbec ten môj príspevok?

 

ten opitý cyklista skutočne nemá veľmi koho ohroziť okrem seba, a tom že ten s 2,5 je na tom s ohrozením podstatne horšie hádam diskutovať ani netreba.

navyše ak mi podbehne pod auto taký s 2,5 (ten s 0,5 to zvyčajne v pohode ukočíruje) nastávajú ďalšie dva problémy:

1. policajti mi pri vyšetrovaní nehody povedia že som to mal ako vodič predvídať (to býva ich bežný argument)

2. kto mi zaplatí škody na aute vzniknuté nárazom do bicykla? bicykle nemajú PZP.

 

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ALe nechajte to prosim na mna a pokutujte si seba.

 V 20 km rychlosti asi neprebije sklo. Je to moj dojem a skusenost - ty vies aj pocitat. Ja som buchol dvakrat do prekazky - raz cca v 60-70 strom a teraz v Sibeniku - hladam na navigacnom centrum - uz som ho presiel zastavil pri nejekom kauflande ci co na parkovisku kde nic nebolo - nic az kym som do toho nenarazil - spustil nohu zo spokjy a auto sa rozbehlo do zadu. BOl tam kontajner. Deti sa neprebudili bol to naraz asi v 10 - 20 km

v 10 az 20km rychlosti to nebolo, lebo to by si uz musel plechy menit, na 1 bez plynu si mohol ist tak 5km max. A uz vidim ako v 60 vrazis nepriputany do stromu... Ja mam takuto skusenost - kamosi sa isli na chate previest po polnej ceste na starej S-120. Bola noc, tma, nevsimli si maleho pna, ktory trcal v strede cesty, auto ho zachytilo prevodovkou a v sekunde zastalo. Vodic bol priputany, tomu sa nic nestalo, spolujazdec prerazil hlavou celne sklo. Nesli rychlo, autu sa v podstate nic nestalo (schytalo to len tiahlo prevodovky).

V 20km staci dupnut na brzdy a nepriputany spolujazdec leti dopredu.

 

A to neni len o tebe, nejaky chudak ta ozrateho zrazi, sposobi ti tazky uraz hlavy, lebo nemas prilbu, ci ta zabije a bude do konca zivota zit s tym, ze niekoho zabil. O tych tahaniciach s uradmi co by ho cakali ani nehovorim.

 

Ale tak, necakam, ze alkoholik bude mat sudnost a starost o svoje zdravie a bezpecnost.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nerad odbocujem od temy, ale prezil som uz havariu s dvoma celnymi narazmi cca v 60 km rychlosti, nepriputany, Š-Octavia na totalku... njn, airbag ma trochu plesol do ksichtu :D

kamaratka bola priputana, ked do nej zboku narazilo auto, ktore jej nedalo prednost... zomrela, pretoze jej odtrhlo hlavu - priputane telo ostalo na mieste a hlava odletela :(

 

k teme - pri tej mojej havarke som vypite nemal, ani ten mlady taxikar, ktory ma vytlacil z cesty...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A ten alkohol za byciklom ci je problem? 10tky rokov nebol,ale dnes je? A koho? toho co to sposobi.

Ano pred 10-kami rokov problem nebol. Zas ti ale zopakujem, ze premavka bola uplne ina ako dnes. Dnes je "milionkrat" viac aut.

 

Ano vina bude toho kto to sposobi. A sposobi to vodic. Ked ho naberie zozadu, vzdy je to vodic. Darmo ze bol cyklista opity, nemal prilbu, nebol osvetleny atd. Z toho sa neda vyhovorit nijako.

 

Clovek2

 

A to ma byt nejake ospravedlnenie? Je uplne jedno ci je ten cyklista ozraty, alebo vypije 2 piva. Ked je raz nejaky zakon, tak ma platit. Na to su zakony. Vsetko ostatne su vyhovorky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

Ano vina bude toho kto to sposobi. A sposobi to vodic. Ked ho naberie zozadu, vzdy je to vodic. Darmo ze bol cyklista opity, nemal prilbu, nebol osvetleny atd. Z toho sa neda vyhovorit nijako.

 

 

 

 

To som nevedel - co to je za hlupost? Nemyslim co si napisal(ak je to tak - neverim tomu). Ja v tom nemam prehlad, skusenost.Nezazil.

 

ALe ak je to pravda - ako tomu vies zabranit - hliadkami. Inak dnes som siel kopat zemiaky - zobudil som sa este v normalnej hodine - zena ma zobudila s prilbou na hlave - povedala,ze nenasla ziaden hotel - a idu kopat. SIel som za nimi na aute .. dole na bycikli. Mal som vypite - ak by ma sundal niekto na aute - kto je zodpovedny? Teda vodic - ale normalny vodici maju pravo - ziadat od policie aby nejazdili napity cyklisti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zodpovedny by bol vodič auta keby ťa sundal. Samozrejme zaleži ako. Keby si mu vošiel do protismeru tak logicky nie, ale pokiaľ by ťa zrazil zozadu (išli by ste rovnakym smerom) tak ano. Darmo že by si sa tam ožraty motal od stredovej čiary ku krajnici.

A pravda to je, mam to priamo z prvej ruky. Dobry kamarat je advokat a zaobera sa presne tymto. Vymaha od poisťovni odškodne pre poškodenych pri dopravnych nehodach. Pravidelne ma zasobuje pribehmi zo sudnej siene. Stretavame sa každy tyždeň a vždy pride s niečim novym. Takže mam presnu predstavu ako to funguje.

 

Jeden realny priklad pre predstavu. Chlapik šiel v zime po snehu (snežilo) na bicykli opity (mal okolo 2,5 promile), za tmy a neosvetleny. Žiadne reflexne prvky, nič. Že nemal prilbu ani nehovorim. A na tej ceste nie je ani verejne osvetlenie. Bolo to medzi dedinami. Skončil so zlomeninami končatin aj chrbtice, otrasom mozgu a trvalymi nasledkami. Šofer iduci zozadu ktory ho sundal nafukal nulu, neprekročil povolenu rychlosť. A znalec z odboru dopravy prišiel na sud s posudkom, že na vine je jednoznačne vodič lebo: "viditeľnosť bola toľko, pri takej rychlosti je brzdna draha toľko, vodič mal brzdiť o X metrov skôr. To znamena že neprispôsobil jazdu stavu vozovky". A ten vodič dostal vysoku pokutu, zobrali mu vodičak (už si nepamätam na koľko) a bol podmienečne odsudeny na pol roka. Nikto sa s nim ďalej nebavil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To som nevedel. Ja vacsinou rychlejsie jazdim do kopca - kde to poznam. Ale na prednu horu sa to nemusi oplatit - dvakrat som proti sebe mal vozickara - inak ho poznam - kolegov kamarat. Do kopca to vies ubrzdit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

nezasmial... kazdemu sudnemu cloveku musi byt od zaciatku jasne, ze sa jedna o skrytu kameru. Alebo to bolo cele od zaciatku do konca inscenovane.

Ovsem bral by som to ako slusny pokus o vychovu a osvetu proti alkoholu za volantom. (Samozrejme, pokial pridem s nakupom k zaparkovanemu autu, a nesadam donho s umyslom soferovat, tak si mozu policajti akurat tak fukat praskovy cukor a nie do dregra...)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ani ja som sa nezasmial. Samozrejme ze islo o skrytu kameru a ze to bolo pripravene a zostrihane(dali tam len to co bolo trosku vtipne) - toto este take dobre nebolo - ale tato spolocnost ma vela dobrych napadov(vtipnych videi).

 

Mne islo o to ides na nakup na aute a ochutnas vino? Oni s tym problem nemali. Tiez vsetci boli vyguleni co po nich ten druhy policajt chce. Hned prva zena aj gestikoluvala ci tomu policajtovi , nepreskakuje.

 

U nas - by mozno uz polovica ludi mala zobrate papiere a platila pokuty.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Policajti aj dnes podľa Kaliňáka majú pochopenie pre veľmi nízke namerané hodnoty alkoholu. Podľa jeho slov sa hodnoty pod 0,3 promile zvyknú vzhľadom na stanoviská lekárov a odborníkov posudzovať individuálne. „Nejaká miera tolerancie a pochopenia zo strany polície tu je. Ale ak zavediete hranicu, napríklad 0,5 promile ako v Rakúsku, tak všetci, čo budú mať 0,51, sa už budú hádať,“ vravel.

http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/341876-kalinak-povolit-mieru-alkoholu-za-volantom-by-bola-cesta-do-pekla/

 

Je to normalne?  Cital som ze aj po dlhej dobe vies nafukat nejaky zbytkovy alkohol. Vcera som soferoval -lahol si spat s detmi o 10 -po 12 hodinach o 10 som soferoval - neviem ci som mohol nieco nafukat - ale ak aj, ziaden trest by som neakceptoval.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

0,3 je dost vela na to, aby sa to posudzovalo individualne a to by som rad videl tie pripady

podla mna len trepal do vetra

 

keby nebola nulova tolerancia, tak by clovek nevedel, kolko si moze dat, lebo je to individualne a zavisle od casu; takto by mal kazdy akceptovat to, ze si nemoze dat nic

 

ale je pravda, ze pre cyklistov by to mohlo byt inak... ma serie, ze si na bicyklovej ture clovek nemoze dat pivo

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov