Skočiť na obsah

Letný čas a zimný čas


game

Odporúčané príspevky

o zrušení "letného" času sa hovorí už roky - naposledy s vážne veľkou intenzitou ...

no takže, vážení a milí, idem vám spraviť radosť ... teda vlastne páni z Bruselu nám robia radosť :

Letný čas bude platiť aj ďalších päť rokov :)


"Podľa smernice o úprave letného času z roku 2001 musí EK každých päť rokov zverejniť časový plán s dátumami začatia a ukončenia obdobia letného času. Prvý päťročný časový plán platil pre roky 2002-06. V novom harmonograme komisia stanovila dátumy na obdobie 2007-2011, pričom pôjde vždy o poslednú marcovú a poslednú októbrovú nedeľu."

toto je krásne :

"Ustanovenia týkajúce sa letného času sa prijali na nešpecifikované obdobie vzhľadom na to, že podľa smernice sa pre riadne fungovanie určitých priemyselných odvetví vrátane dopravy a komunikácií vyžaduje stále, dlhodobé plánovanie. "


... s myšlienkou zmeny času s cieľom šetriť denné svetlo prišiel v roku 1784 americký štátnik Benjamin Franklin...
rozhodujúcim argumentom na striedanie času v súčasnosti je ekonomický aspekt, odporcovia však poukazujú na jeho negatívny vplyv na biorytmus človeka....

no ... a máme to

/ Na území dnešnej Slovenskej republiky letný a tzv. zimný čas zaviedli prvýkrát v priebehu prvej svetovej vojny v rokoch 1915 a 1916, potom v rokoch 1940 až 1949. Od roku 1979 sa letný čas uplatňoval každý rok. Až do roku 1995 SELČ trval šesť mesiacov. Od roku 1996, keď sa dĺžka letného času na Slovensku zosúladila so smernicami EÚ, trvá letný čas sedem mesiacov. Zmenu času uplatňuje väčšina členských štátov EÚ. /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Letný, neletný, problémy mi to nerobí.

 

Veľa ľudí nadáva na letný čas, ale prečo? Preto že večer je o hodinu dlhšie svetlo?

Zoberte si že v lete by sme mali stále "normálny" čas. Ráno o štvrtej by vychádzalo Slnko a večer niečo pred ôsmou by zapadalo. K čomu by to bolo? Mne úplne vyhovuje že vychádza v lete o piatej a zapadá po pol deviatej.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Letný, neletný, problémy mi to nerobí.

 

Veľa ľudí nadáva na letný čas, ale prečo? Preto že večer je o hodinu dlhšie svetlo?

Zoberte si že v lete by sme mali stále "normálny" čas. Ráno o štvrtej by vychádzalo Slnko a večer niečo pred ôsmou by zapadalo. K čomu by to bolo? Mne úplne vyhovuje že vychádza v lete o piatej a zapadá po pol deviatej.

presne pre toto dufam, ze ho tak skoro nezrusia ... ked v lete zacinam o deviatej pit a este je svetlo, to sa mi paci :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 3 mesiacmi...

máme ho tu znovu :lol:

 

nezabudnite si posunúť hodiny tým správnym smerom ... ročne dvakrát nad tým premýšľam každý rok, kedy to mám posunúť kam :)

hrozné ... človek sa raz zobudí skoro ráno a vzápätí zistí, že nie je až tak skoro ráno :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Som za letny cas a to urcite!!! Je to ovela lepsi sposob a tak by to mohli nechat do konca mojho zivota. Proste aj to mi tak oznamuje, ze ide leto a celkovo...parada :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Že sa čas presunul si všimnem večer keď sa bude podozrivo neskoro stmievať. Ráno som si to nevšimol lebo cez víkendy sa budím za svetla.

Ale všimnem si to zajtra ráno keď za tmy budem vstávať do lochu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som si to uvedomil včera, teda vlastne dnes, keď som pred druhou bol na nete a zrazu 3 hod., som si myslel, že som zaspal pri kompe, ale potom ma to napadlo

ja sa na toto menenie teším, lebo viem, že na jeseň budem o hodinu dlhšie spať

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na niektorých to pôsobí strašne, moja mama je dnes ako mechom udretá, popletená, úplne mimo. ja zas len prehodím hodiny a je to. to stmievanie a svetlo ma akosi nezaujíma

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja sa teším že už je letný čas,:lol: :) ;) :) aj to že ešte ostáva. Ja mám skôr problém aklimatizovať sa na zimný čas. Vtedy upadám do takej pasivity, ako medvede tesne pred spánkom ;) ;) . ja teraz ožívam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov