Skočiť na obsah

Letný čas a zimný čas


game

Odporúčané príspevky

čo som naposledy čítal, vraj v roku 2021 by to striedanie malo skončiť. Ale, vraj sa majú krajiny EU dohodnúť či si nechajú "zimný" alebo "letný" ... aby to nebolo, že jeden štát tak a druhý inak ... 

či sa od vtedy dačo zmenilo neviem ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a ani sa nedohodnu... resp. slabsi (= tam, kde vyjednavacom nebude zalezat na vysledku) sa budu musiet prisposobit

rovnako ako sa nedohodnu ani obcania vo vnutri jedneho statu, vsak sa staci pozriet na tunajsiu "diskusiu" :D

 

inak nevidim vobec ziadny dovod na to, aby sa krajiny museli dohodnut, kedze aj v sucasnosti existuju casove pasma pri prechode z krajiny do krajiny (napr. Madarsko-Rumunsko)

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nám by sa viac hodil letný. A Španieli majú presne opačný problém, im by sa viac hodil "zimný". Slnko u nich vychádza a zapadá o hodinu neskôr a sú v tom istom časovom pásme. Ale extrém je Čína, tá má jedno pásmo pre celú krajinu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nám by sa viac hodil letný. A Španieli majú presne opačný problém, im by sa viac hodil "zimný". Slnko u nich vychádza a zapadá o hodinu neskôr a sú v tom istom časovom pásme. Ale extrém je Čína, tá má jedno pásmo pre celú krajinu.

 

jj, s tým letným u nás súhlasí zrejme viac ľudí... bolo by to rozumné.

ale akokoľvek sa ktorákoľvek krajina rozhodne, vždy to budú prechody, tomu sa nevyhneme, ale vyhneme sa prestavovaniu hodín, ktoré na dnes úplne stratilo opodstatnenosť...

 

v Číne je to rozhodne zaujímavé. ale nemajú zasa problém s prechodmi. viem si to predstaviť, že niekde je v tom istom čase aj ráno aj neráno, a pritom stále ráno.. , ale zaujímavé to vskutku je. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to sa bude vlastne meniť teraz... zajtra v noci. pozrela som náhodou na kalendár, a tam je to vyznačené...
o hodinu dlhšie spíme, podľa neho...

tuším tie zmeny skončia, kým budem vedieť po 40 rokoch na prvý šup, kade práve posúvame hodiny... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zimný čas? zakázať - zrušiť - zničiť!

dnes som musel v záhrade skončiť už o piatej lebo som nevidel na rýľ. a halogén, ktorý tam mám aby som mohol rýľovať aj potme, je pokazený a nemám kedy ho opraviť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nevadí, ešte stále si môžeš ísť ráno o pol siedmej zabehať. A nezabúdaj, ak pri "zimnom" čase zostaneme po celý rok, tak slnko ťa bude v lete budiť už o 3:45. A o siedmej večer slnko už bude zapadať, tak sa na dovolenke vo večerných hodinách moc netúlaj, aby si nezablúdil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

clovece a coze nerylujes rano pred pracou?? ci ty radsej behas?

 

naprd to je cele .. domov som prisla za tmy vcera...

no na fore zrejme okrem lopatu vsetci zijeme svoje zivoty po praci a nie pred nou :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

zabudla som teraz tu zaznamenať zmenu.... no nevadí, ale s vyššie napísaným súhlasím...

pri prechode mi to vôbec neprekážalo, ani spravidla neprekáža. ale to skoré stmievanie ma tento rok mimoriadne zmáha...
pristihla som sa, že už okolo štvrtej piatej pozerám na hodiny prakticky denne, či je ešte skoro uložiť sa do perín... akože nespím, mám problémy so spánkom, ale to šedo a tma ma zmáha tentokrát spolu so všetkým ostatným hodne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Naposledy čo bol posun v októbri som opäť nezbadal včas ale našťastie som mal vtedy dva dni voľna po sebe takže neprišiel som skôr/neskôr do práce kvôli tomu. PC sa prešteluje samo a až keď som pri ňom sedel, mi bolo čudné že prečo mám na všetkých hodinách iný čas. Potom som si spomenul že ahaaa zase sa menil čas! Tak som nastavil všade.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

Tento rok by mal byť posledný, keď sa bude posúvať čas. Keďže ešte jeden posun budeme mať v októbri, obávam sa, že zostaneme pri stredoeurópskom čase (resp. zimnom, ako ho zvyknú označovať menej vzdelaní jedinci). Toto by bolo veľmi zlé, pre východnú časť nie je vhodný stredoeurópsky čas, ak by bol ponechaný, tak Slnko by u nás v lete vychádzalo už pred štvrtou ráno a zapadalo o siedmej večer. Zbohom dlhé letné večery na terasách. V zime by sme pri ponechaní letného času mali večer o hodinu viac svetla. A či ráno bude tma, to je jedno, v zime skoro ráno by tá tma bola tak či tak.

https://www.teraz.sk/slovensko/v-noci-zo-soboty-na-nedelu-zacne-plati/537646-clanok.html

Dúfam, že letný čas bude ponechaný.

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne zmena času komplikuje iba tak programovanie. Či by bol trvalo letný, alebo zimný čas, to je mi celkom jedno. To, ako je organizovaný život nezávisí od času. Južanom bežne "končí deň" až po 24 hod. 

V minulosti začínali robotníci v závodoch pracovať od 6:00 a úradníci 7:00. Obchody, bufety, kde sa dalo naraňajkovať boli otvorené od 6:00. Dnes sa obchodné centrá bežne otvárajú od 9:00. Mnoho ľudí má už voľnú pracovnú dobu, bude viac práce z domu a ľudia si môžu časový harmonogram dňa zvoliť sami.

Čo ma však udivuje je, že každá krajina v EU si bude môcť individuálne zvoliť, aký čas chce trvalo používať. To by bol v EU celkom veľký "bordel".

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Myslím, že boli úvahy, že by sa mala dohodnúť na jednotnom letnom čase. Ale aj tak, bude to robiť rozdiel, pre také Španielsko, Portugalsko alebo Írsko náš letný čas nie je moc vhodný. To by im Slnko zapadlo aj o desiatej večer.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov