Skočiť na obsah

Letný čas a zimný čas


game

Odporúčané príspevky

mám ale pocit (dokonca aj skutočne potvrdený od pár fórumákov), že sme tak všeobecne takmer všetci mierne uvädnutí zmenou času a tým skorším stmievaním ... okrem informatora, ten má energie za troch :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja neviem, za kolkych mam energiu, ale zmena casu je mi lautršumafuk

vcera som isiel po dlhom case spat pred polnocou, predtym hadam cely tyzden o druhej, tretej nad ranom...

bol to inak celkom vyzivny tyzden ;)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

Vstávam o 4:25, bol som nervózny aby sa mi posunul čas v telefóne, tak som večer vypol automatické nastavenie času a nastavil ručne letný čas. Velmi ma potešilo, že aj pri ručnom nastavení sa mi automaticky posunul čas, takže ma telefón zobudil o hodinu skôr :D.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak to malo pokračovanie, prišiel som do roboty a ukázal som dispečerovi že mám o hodinu kratšiu prestávku medzi smenami vďaka posunu času. Ten mi dal zapravdu a poslal ma domov, takže opät do postele a o 9:30 som vstával tretí krát. A dnes mi je doma dobre, som doma a mám zaplatenú 11 hodinovú smenu, čo som mal odjazdiť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

trchu mám narušený spánok, ale len tak bežne, ako bežne pri splne a fázach mesiaca, ale to svetlo je paráda ...

pri zmenách času to trvá zvyčajne pár dní, tak týždeň, spravidla ... horšie na mňa pôsobí zmena na jeseň, keď je tak skoro tma.

 

včera som si to extra všimla - bolo pol siedmej večer a slnko svietilo plnou parou, všetko bolo presvietené a ružové ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

už som si zvykla, dokonca dnes ráno, keď som sa zobudila, som myslela, že je najmenej 9 hodín, a ono bolo len 7:15!!!

Ale poobede som si veru schrupla.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to sa aj mne dost pravidelne stava, zvlast teda cez vikend, ze  rano mam pocit, ze som v posteli nejak dlho a potom ma to poobede uplne odpali...ale zaroven sa tesim, aky mame dlhy den :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mne to vyhovuje, že je večer dlhšie svetlo, veď ani tie rána zas nie sú také hrozné. Len možno tých prvých pár dní sa treba preorientovať, je to zvyk. Aj naše mačky sa celkom v pohode preorientovali a vstávajú a idú drochmať podľa nového času.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...
  • Pred 4 mesiacmi...

kľudne :)

aj tak budeme spať o hodinu menej... ale nastaviť budík na druhú, pretočiť ho na tretiu a znovu ísť spať o hodinu menej je rozhodne dobrodružnejšie :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tuto zmenu som tentokrat ocenila.

Ked som sa vratila z Ciny, islo tym padom o 6hodinovy posun naspat, nie 7hodinovy .. Ze aka ulava :zubiska:

 

V nedelu som sa zobudila o 7mej, a sla som zametat.

Este neopamatana z navratu.

  • Pridať bod 1
  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

včera som na zmenu času dokonale zabudla...

 

dnes to divné počasie, v noci som nevedela spať, dnes okolo obeda som úplne zmätene pozerala na hodinky a na tablet, a späť, kým mi doplo, kde je problém...

ovšem to sťažovalo aj to, že ja mám odjakživa, celé desaťročia nastavený budík o cca 15 minút dopredu, vyhovuje mi to tak a mám vždy rezervu...

ale tým sa mi tie časy domotali úplne... kým  mi nedošlo, že bože, šak koniec októbra - zmena letného na zimný :)

 

takže je práve cca 17:40... nedeľa, po zmene letného času na zimný...

 

mimochodom, tento rok vraj masívne protestovali Fíni, venujú sa tomu roky, a zistili, že im to žiadne úspory ani nič podobné za celé roky neprinieslo... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja sa bavím na komentároch niektorých jedincov, ako im posun času strašne rozhodí biorytmus a celé dni, či nebodaj dokonca týždne si nevedia zvyknúť. Myslel som, že takí žili v dobe, keď ľudia chodili spávať, keď sliepky liezli do kurína a vstávali, keď ráno začali kotkodákať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

asi sa cudujes, ale taki ludia su aj dnes, realtivne mladi chlapi, susedia, ktori cez den pracuju, jednoducho najneskor o desiatej vecer padnu polomrtvi do postele, vstavaju pred piatou, aby cestovali do roboty

 

druha vec je, ze ak je clovek senzitivny, tak "nastaveny" organizmus dokaze rozhodit aj hodinovy posun;

 

nastastie to nie je moj pripad, ani prvy odstavec, ani druhy

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kdesi som to už písala, problém trvá u mňa tak pár dní, týždeň, v prípade prechodu na letný čas - ja mám vôbec problém s ranným vstávaním, odjakživa.

som nočný vták, skoré ranné vstávania ma ničia, a keď som vstávala do práce, špeciálne na poslednom pracovnom mieste, kde som musela pre mňa neskutočne skoro na bus, zastávka ďaleko, zmena ma trochu rozhodila, nevnímala som to vedome, ale v skutočnosti som vstávala do noci, a a problém je, že keď viem, že musím vstávať veľmi skoro, neviem zaspať a neviem spať... a zhoršilo sa to po jarnej zmene času, na chvíľu.

na jeseň je problém opačný - skôr sa stmieva a mňa ťahá do postele už o siedmej, so sliepkami... čo je ovšem jedno, lebo aj tak neviem spať...

narušený spánkový rytmus sa naruší ešte viac.

 

tak myslím, že ľudia s poruchami spánku a podobné kreatúry ako ja to trochu minimálne tých pár dní spravidla odtrpia... ono to prejde, samozrejme.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to chápem, čo zmeny času neznášajú, takých je viac, hodne viac. aj pre to buzerovanie každý rok kdekto protestuje, aj oficiálne :)

 

čo som napísala, to platí, a človek, čo chodí do práce a musí byť aspoň trochu odpočinutý, môže neznášať zmeny času, ovšem keď je relatívne zdravý, či zaberajú nejaké liečky či metódy na spanie, zvyčajne to po pár dňoch prejde, organizmus sa nastaví a nejako sa potrebuje dospať : )

 

väčší problém je, keď už nezaberajú lieky a metódy, ranné vstávanie a nočná nespavosť a dospávanie kedy sa dá sa miešajú, do toho zasiahnu nejaké choroby, a ešte zmena času - hotová katastrofa. ovšem to už ani nie je o zmene času : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov