Skočiť na obsah

Letný čas a zimný čas


game

Odporúčané príspevky

vobec si to neuvedomijem. je mi to lahostajne. ani tieto veci, ze kolko je hodin, ked robim to a to, ma nijako psychologicky neovplyvnuju.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neznasam, velmi neznasam tieto zmeny casu a :lol: neviem sa s nou dlhsiu dobu vyrovnat. Je jasne, ze cez leto je vyhovujucejsie, ked nam slnko dlhsie svieti - len ten prechod. Aj teraz, aj na jesen :) A pritom uspora, ktorou sa vsetci tak velmi radi "ohanaju", nie je skoro ziadna :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prechod mi problémy nerobil, akurát som bol trošku menej vyspaný, keďže sa spalo o hodinu menej a nejako skoro nikdy nechodievam... A svetlo dlhšie sa mi minule hodilo, pretože som sa dlhšie nemusel večer slepiť pri elektrickom :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

Zmena letného času na zimný:

Ne: 28. Október 2007, 3:00 -> 2:00 :lol:

-to bude krása keď bude skoro tma

ja to veľmo rád

 

Zmena zimného času na letný:

Ne: 30. Marec 2008, 2:00 -> 3:00 :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 11 mesiacmi...

Nemám problém ráno vstať o štvrtej, ale človek má nejaký biologický rytmus a ten je zmenou času narušený. Bol by som zato aby sa to už konečne zrušilo. Už ma nebaví stále prestavovať hodinky.

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

a teraz pride sobota a ta priserna udalost - posun casu...... :) ;)

Tiež mi to už lezie krkom :lol: .

Tento týždeň som chodil do práce už za svetla (5:45)...a zasa trt.Budem chodiť zasa za tmy jak dojič na družstve.To,že je večer dlhšie svetlo mám na háku.Nemám také aktivity,aby som slnečné svetlo potreboval večer...chcem ho ráno...tak ako mi patrí podľa prírody.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne zmena času vôbec nevadí. Nejako si na to nemusím ani zvykať a vôbec ma to neovplyvňuje a len ťažko sa mi chápe, keď niekto 2 týždne po zmene času ešte nadáva ako si nezvykol na to. Ja budem zvyknutý hneď zajtra ráno keď vstanem :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

100% suhlas s aljakom, je to vyborna vec

 

.. tu v Brne mame realny vychod slnka naplanovany na zajtra cca o 6.38, pricom svetlo bude uz okolo 6.15, a postupne to bude skor a skor. na jaku chmaravu mariu mi ma slnko svietit do okna rano o 5.30 a vecer o 6.30 uz ma byt tma?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja tiež musím súhlasiť že je to dobrá vec, v lete začína svitať už dakedy 3:30 no keby sa ten čas neposúval tak by to bolo o hodinu skôr. A zvykať si zatiaľ nemusím i keď si myslím že čím budem starší si budem musieť viacej zvykať asi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tento týždeň som chodil do práce už za svetla (5:45)...a zasa trt.Budem chodiť zasa za tmy jak dojič na družstve.To,že je večer dlhšie svetlo mám na háku.Nemám také aktivity,aby som slnečné svetlo potreboval večer...chcem ho ráno...tak ako mi patrí podľa prírody.

Skutocne chces aby bolo v lete slnko o hodinu skor? A aby aj to neznesitelne teplo zacalo o hodinu skor?
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No ja som akurát posúvala tuším všetky hodiny v dome, čo mám momentálne na dosah. Vždy to robím už večer, lebo inak potom ráno by som v tom mala nejasno. Takto viem kedy si môžem dovoliť vstávať :)

Inak je to celkovo dobrá a užitočná vec. Nijaké problémy s tým nemám, stačí mi približne jeden deň, aby som si zvykla :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja idem pomaly tie hodiny presúvať.Na jar je to jednoduchšie....proste pretočím hodinovku o jednu točku.Ale na jeseň na mechanikách nepretáčam ručičku dozadu,takže ich pozastavím,o hodinu,či viac zasa rozpohybujem,prípadne dotočím už dopredu.

Takže ak zrátam všetky hodiny,čo ich máme v domácnosti včetne mobilov,tak to je ...11 prístrojov som narátal.Je to možné? :lol:

Vy máte doma koľko chronometrov?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja už som sa dostal do štandardného stavu...žiaden problém :) .Ráno vstávam a večer si proste líham.Je to jednoduché a fajné..........spánok je výborný vynález :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zbožňujem letný čas !!! posledné dva-tri mesiace som sa cítila non-stop unavená, bez života, začala som brať vitamíny, hýbať sa, všeličo som vyskúšala, cafe, stimulujúce čaje, cola, energy drinky, veľa spánku, menej spánku... nič nepomáhalo

a ako sa zmenil čas - zo dňa na deň som opäť aktívnym plnohodnotným človekom :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 11 mesiacmi...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov