Skočiť na obsah

Letný čas a zimný čas


game

Odporúčané príspevky

mne to sťažovanie si na narušenie biorytmu príde smiešne

- je to jedna jediná hodina

čo potom športovci, kt. cestujú naprieč kontinentmi LM, NHL, KHL, . . .

 

David

skús si pozrieť niektorú z TV ako SKY, CNN, . . .

a uvidíš mesto s časom pre tú ktorú svetovú lokalitu

pre CET je to najčastejšie Berlín

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mne to sťažovanie si na narušenie biorytmu príde smiešne

- je to jedna jediná hodina

čo potom športovci, kt. cestujú naprieč kontinentmi LM, NHL, KHL, . . .

 

David

skús si pozrieť niektorú z TV ako SKY, CNN, . . .

a uvidíš mesto s časom pre tú ktorú svetovú lokalitu

pre CET je to najčastejšie Berlín

 

Vlastne áno, máš pravdu.

Ale aj tak, oni sú na to jednoducho už ... vycvičení :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tato idiotska zmena ma nacisto odrovnala..spim uz o 21. hod....nemam energiu na nic..potomok mi chudacik, minule daval dole okuliare z hlavy, ked som zaspala na gauci :w00t:

som totalne mimo..tma o 16 mi robi zle zle zle.....dohnalo ma to k tomu, ze som si kupila kofeinove tabletky..snad sa preberiem a vydrzim aspon dnes, kym pozehlim..nerada by som zadrichmala nad zehlickou..lucim sa s heslom JA CHCEM MAREC! :ozembuch:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

keby mi pink nepripomenula, zrejme sa zajtra začnem čudovať ako pes chvostu ... úplne mi uniklo, že sa dnes v noci mení zimný čas na letný čas, končiť bude v nedeľu 28. októbra ... v Rusku už takéto starosti nemajú ... dnes v noci si pospíme o hodinu menej:

 

V nedeľu 25. marca si posunú hodiny z druhej hodiny rannej na tretiu.

 

Zmenu času využíva väčšina členských štátov Európskej únie, niektoré štáty USA a Blízkeho východu. Ruská federácia prešla od marca 2011 na stály letný čas.

Myšlienka zmeny času, respektíve času, ktorý by šetril denné svetlo, sa prvýkrát objavila v roku 1784 v článku amerického spisovateľa, štátnika, osvietenského mysliteľa, vynálezcu a fyzika Benjamina Franklina.

Prvý vážny návrh na zavedenie letného času podal londýnsky staviteľ William Willet v roku 1907 vo svojej eseji The Waste of Daylight (doslovný preklad Mrhanie denným svetlom).

 

Na území dnešnej Slovenskej republiky zaviedli letný a zimný čas prvýkrát počas prvej svetovej vojny v rokoch 1915 a 1916, potom v rokoch 1940 až 1949.

Od roku 1979 sa stredoeurópsky letný času (SELČ) uplatňuje každý rok, pričom do roku 1995 trval na území SR šesť mesiacov.

 

Od roku 1996, keď sa dĺžka SELČ na Slovensku zosúladila so smernicami Európskeho parlamentu a Rady Európskej únie, trvá letný čas na našom území sedem mesiacov.

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/...l#ixzz1q3xVzYiv

vážení a milí fórumáci, nezabudnite v noci o druhej vstať ! ... a posunúť si ručičky na všetkých hodinách v dome

o hodinu dopredu ! :agree:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

keby mi to neoznamila martina simkovicova z televizora, tak zajtra zmeskam start formuly.. nejako to helca a secret flakaju, takto nas nechat v nevedomosti... keby to bol aspon posun o hodinu dozadu.. :unsure:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nejako to helca a secret flakaju

 

Keďže je tej negatívnej energie okolo nás nejako veľa, rozhodla som sa povzniesť nad nepríjemnosť čo nám zmena času prináša, celú tú zmenu odignorovať ... a "čas radosti-veselosti" ponechávam Hellé.

Pink, nemaj obavu, 28. október tu bude ani sa nenazdáme ... už sa len párkrát vyspíme a "náš" čas bude tu! :smile2:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som v noci mal čosi na robote a pred druhou si hovorím, že ešte času dosť, hodín je málo, keď to zrazu skočilo na tretiu hodinu. Takže do postele som sa dostal až nejako o štvrť na 5, kupodivu vstal som o pol desiatej, síce uzívaný, ale som rád, že som nespal do dvanástej.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

už zasa sa bude stmievať skoro ... tuším ... :hmmm:

 

ako sme tu radovali a schvaľovali, nie tak dávno, že Rusi už meniť nebudú, ... budú ... cár Putin, ktorý mal mimochodom tuším včera 60 rokov, zasa mení už nemenný čas Rusku ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov