Skočiť na obsah

Letný čas a zimný čas


game

Odporúčané príspevky

každý polrok, už desaťročia, nad tým maturujem, kade sa práve presúvajú ručičky .

v posledných rokoch samozrejme podstatne menej, jednoducho ani nepremýšľam, vždy je niekde napísané a spomenuté, a úplne sa spolieham na to, že minimálne pc mi povie.

ale pamätám si na tie voľakedajšie zanietené debaty, keď sme sa zvyčajne pár dní pred akciou " prehadzovanie času " šťavnato vedeli povadiť na správnom smere práve aktuálneho točenia ručičiek ...

 

privítala by som ruský recept. má logiku.

určenie počítania začiatku dňa je aj tak hlavne konvencia. o rok by to bola len spomienka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja si myslím, že je :)

 

nie až taká jaj veľká, ale v zime, kto len nechodí na deviatu desiatu do práce, v tom rozdiel má - keď ide na neskoršiu hodinu ako biely golierik, je to jedno, končí okolo piatej, stmieva sa tak či tak

tí ostatní chodia v zime za tmy, o šiestej pol siedmej je tma, ale majú šansu prísť z práce aspoň za svetla ... a ono to spraví hodne.

a to je len práca.

 

čo sa týka úspor, už ich počítalo x krajín, sú úplne zanedbateľné, neustále prestavovanie času po tridsiatich rokoch prestane baviť ...

 

nehovoriac o tom, že malým deťom a / zvieratkám / nevysvetlíš, že máme taký či onaký čas, spať ! alebo vstávať! jde se do práce !

to nie je jednoduché, prebrať to do škôlky či do školy, a nahnať spať, keď je slnko ešte vysoko.

 

letným časom by sme len získali.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

musím povedať, že mne tento systém vyhovuje. nemám s tým žiadny problém, či sa čas posúva dopredu či dozadu. organizmus aspoň u mňa si za dva dni zvykne. v zime mi je fuk ako to bude a vcelku mi vôbec nevadí, že je skoro tma.

terajší systém mi vyhovuje hlavne v lete, neviem si predstaviť, že by sa stmievalo o hodinu skôr. v lete by mi tá hodinka chýbala.

strašne mám rada byť v lete dlho vonku. páči sa mi ak je denné svetlo o deviatej večer.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

AXEL

VEĽKÁ JE MINÚTOVKA

toto je posun len o 15 minút, resp. o 5

 

Mne to trklo až neskôr keď som bol mimo netu. To preto lebo ja všade mám digitálne hodiny a tam žiadne ručičky nie sú. Jediné ručičkové hodiny máme v kuchyni, ale tie nikdy neposúvam. Ručičkové hodiny sú prežitkom, ktorý neprežije toto storočie.

 

a čo je to za deň keď sa začne stmievať až po 21:00... tiež o ničom deň... ja by som nechal zimný tak ako som už písal vyššie

 

To je normálny bežný deň, pretože drvivá väčšina ľudí deň ukončuje medzi deviatou a desiatou večer a po desiatej, keď už je tma, tak idú spať. K čomu bol dnešok, keď už o pol piatej bolo treba svietiť???

 

No a pri letnom o piatej. To je ohromna vyhra.

 

Samozrejme že áno. +1 hodina. Za hodinu sa dá toho stihnúť viac. Presuny času mali zmysel v dobe keď aktívny život prebiehal doobeda a poobede. Teraz aktívny život prebieha hlboko do noci, takže posun času už nemá zmysel. Viac vyhovuje letný čas, pochopiteľne.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

K čomu bol dnešok, keď už o pol piatej bolo treba svietiť???

 

k tomu že som mohol porobiť veci bez toho aby som sa spotil... :) ... tma má tiež svoje čaro, vonku je kluď, nikto ma tam neotravuje, nehuláka ani nič podobné.

Chcel by som sa vás spýtať čo takého robíte že si to bezpodmienečne vyžaduje slnečné svetlo a nedalo by sa to robiť za umelého osvetlenia ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Chcel by som sa vás spýtať čo takého robíte že si to bezpodmienečne vyžaduje slnečné svetlo a nedalo by sa to robiť za umelého osvetlenia ?

 

Napríklad keď sa človek poobede vráti z práce môže sa ísť prejsť so psom von do hôr. Alebo môže sa ísť odviesť na bicykli do susednej dediny. Keď ty sa potrebuješ len prejsť do najbližšej krčmy, tak to ti fakt stačí umelé osvetlenie.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel ty si dobrá krčma. Som napísal že potrebujem kľud. Tak sa idem za tmy prejsť okolo priehrady, alebo okolo celého mesta Ja za to nemôžem že nechodíte do roboty na šiestu... a na tom bicykli mi nehovor že sa nedá ísť aj za tmy... to ako keby povieš že nejdem na aute je tma

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ručičkové hodiny sú prežitkom, ktorý neprežije toto storočie.

To určite nie. Nejake tie kuchynske či "obyvačkove" to asi neprežiju, ale naramkove tak skoro nevykapu.

 

 

Kto chce, prispôsobi sa a všetko stihne keď potrebuje, či je o hodinu viac alebo menej. Všetky reči okolo su len hlupe vyhovorky, resp. neschopnosť či neochota.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mám otázku ohľadom časových pásmach.

 

V mobilných telefónoch, môžeme nastaviť časové pásmo

np. London 0, Warszawa +1, Ateny +2, Moskwa +3 atd.

 

Poľsko a Slovensko sú v rovnakom časovom pásme.

Má vaš mobilný telefón aj taku voľbu: Varšava +1 ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a už len pozerám, či ešte nebudú správy, či ešte netreba zobrať tabletky, veď už je tma ... a toť, ešte ďaleko : ) ... ráno som vstala sama od seba o hodinu skôr, a ešte chvíľu to potrvá, kým sa preonačím.

preonačím, už sa preonačujem dvakrát ročne mám pocit, že milión rokov, ale aj tak som za trvalý letný čas !

koniec preonačovaniu ! : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je to medzinarodne označovanie pasiem, takže to mame aj my.

 

To by naznačovalo, že výrobca mobilných telefónov urobil také pekné gesto pre Poliakov.

No ... ako sa dostal zákazku v hodnote milióna telefonov ... :)

 

Ale novinári, keď sa píšu o nehode v Rusku,

ukazujú čas také nehody. na 10.30 moskovského času,

a v zátvorke (8,30 varšavského času)

 

Nepamätám, že by bol volaný tento čas ako GMT+1 lebo GMT+3

(aj keď viem, čo to znamená)

 

To naozaj tento názov (čas varšavsky) funguje len v Poľsku ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To naozaj tento názov (čas varšavsky) funguje len v Poľsku ?

 

musím Ťa-Vás sklamať, je to iba v Polsce

- zväčša sa to označuje ako stredoeurópsky čas a keď už podľa metropoly,

tak podľa Berlínu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

- zväčša sa to označuje ako stredoeurópsky čas a keď už podľa metropoly,

tak podľa Berlínu

 

... stredoeurópsky čas - Ano.

... podľa Berlínu - tak to iba povedať Niemcy,

1 hodina = poludník 15o.

m. Berlín leží na 13.5o. Nejedná sa to o celú hodinu, a čo je len 1 +. :taktitreba:

u nas v telefone je Varšava +1, a to nie je telefón poľsky !

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... podľa Berlínu - tak to iba povedať Niemcy,

A Poliaci hovoria o warsavskom case, Slovaci o bratislavskom case a Mongoli o ulanbatarskom case.

Nie je to ziadne oficialne pomenovanie, len vyjadrenie, ze v danej lokalite je vtedy tolko hodin. :)

 

To, ze dana metropola nelezi priamo na poludniku nehra ziadnu ulohu, len keby sa v tom niekto chcel velmi vrtat a zadrapovat.

 

Mimochodom, vystrkovat na niekoho prostrednik je velmi neslusne gesto a su miesta, kde by clovek zan mohol dostat aj doraznejsie upozornenie, nielen verbalne. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov