Skočiť na obsah

Letný čas a zimný čas


game

Odporúčané príspevky

aj tak bude väčšina ľudí chodiť do práce potme :)

... niet pomoci, na zimu by mali zmeniť pracovný čas tak na päť hodín, okolo obeda, aby sme boli spokojní :)

rok čo rok sa otvára téma, že už skončia so zmenami, ešte päť rokov, ešte päť rokov ...

niekto si zvykne skôr, niekto neskôr, ale je to aj tak nanič, úspory nie sú v podstate dokázané žiadne, robí to zmätky v doprave, my každý jeden na to musíme pamätať, každé jedny hodiny v dome naprávať, nie že by to bola extra robota, ale aj tak je to zbytočné ... aj tak si myslím, že ten tzv. letný čas nastálo by vyhovoval takmer každému. raz by sa zaviedol, a nikoho by už ani nepadalo, že pred rokom to bolo ináč.

a silvestru a Novému roku je úplne jedno, či ho odbíjajú o hodinu skôr či neskôr ... hm :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ah-jaaaj

takže

 

s dlhšou dobou svetla, sa v meste nachádza vyšší počet ľudí (aj s deťmi)

ľudia nie sú pozaliezaní doma (viď južanské krajiny)

 

Británia dokonca uvažovala o zmene pásma

 

http://spravy.pravda.sk/velka-britania-uvazuje-o-zmene-casoveho-pasma-fog-/sk_svet.asp?c=A110221_131635_sk_svet_p09

 

Návrh na zmenu časového pásma obsahuje nová turistická stratégia krajiny, ktorú chce vláda prijať ešte pred olympiádou budúci rok a ktorú predloží parlamentu tento týždeň. Zmena podľa zástancov prinesie Britom po práci 235 hodín svetla naviac, mala by zvýšiť počet turistov a priniesť naviac asi 3,5 miliardy libier.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

chodiť do práce po tme jak zlodej, nie je ktoviečo

 

Určite si pamätáš, že v takomto zmysle sa raz vyjadril aj Dzurinda. A určite si pamätáš aj to ako to zatriaslo s jeho preferenciami.

 

Podľa tvojho "výroku" je zlodejom každý, kto vstáva do práce skoro ráno. Teba by ľudia museli mať veľmi radi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kvôli tomu som to napísal

- sa mi ten výrok páčil

škoda len, že takýto krok zopakovala nedávno aj táto vláda,

ale to sme už celkom niekde inde

http://pavolminarik....-od-starej.html

 

- tu však ide o to,

že ľudia, čo chodia do práce skoro, tak budú chodiť po tme tak, či tak

prečo by mali aj tí, kt. stačí byť v práci o 08:00-09:00

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tomassi

to už závisí od mentality ľudí ... ja chodím skôr von až po zotmení, nehrozí mi ani úpal ani nič podobné, a skôr keď je tma a chladnejšie mám chuť na dajaký teplý nápoj alebo horúcu polievku ako v lete a za svetla

jasné ja viem že veľmi veľa ľudí radi chodia cez svetlo a teplo von... no ja nie

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hmmm to že väčšina ľudí chce chodiť za svetla von neznamená že aj chce aby bol len letný čas a ten zimný sa zrušil :D či sa ti zdá že ak by bolo svetlo do 20:30 je to málo ? rodiny z deťmi kde rodičia chodia na 6:00 do roboty určite nechodia sa najesť do reštiky o 20:00... ale idú na obed a to je svetlo tak ako tak :) ... a paby sú v lete plné práve až po tom ako sa zatmie... za svetla tam nenajdeš ani živú dušu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

podľa výskumov v posledných a nielen posledných rokoch zmena letný čas - zimný čas už stratila svoj význam, ktorý mala na začiatku minulého storočia, keď ho zavádzali.

v posledných rokoch je úspora energie / napr. podľa výskumu v Čechách / okolo 0,5 %, ale zároveň vyššia spotreba benzínu a dlhodobo vyššia nehodovosť v dňoch po zmene času, chaos v doprave, meškanie vlakov ...

Letný čas sa používa najmä v miernom pásme, v tropickom pásme kde je dĺžka dňa v lete takmer rovnaká ako dĺžka dňa v zime by to nemalo význam. Rovnako to platí aj o polárnych oblastiach, kde noc trvá pol roka. Letný čas sa používa vo všetkých štátoch Európy (s výnimkou Islandu, Bieloruska, Ukrajiny a Ruska). Podľa pravidiel prechod nastáva vo všetkých časových pásmach súčasne o 1:00 UTC. Na Slovensku sa teda začína letný čas o 2:00 keď sa ručičky posunú na 3:00 a končí sa 3:00 keď sa čas posunie na 2:00. Niektoré krajiny, ako napríklad Spojené kráľovstvo, chcú dokonca prejsť na celoročný letný čas, čo by znamenalo natrvalo prijať pásmo SEČ a zjednotiť sa tak s celou Európou.

http://sk.wikipedia....%C3%BD_%C4%8Das

keď dostane Spojené kráľovstvo odvahu, konzervatívci, bude Európa tam, kde Rusko už je - tento rok spravili hrubú čiaru, a majú letný čas nastálo, a nikomu t neprekáža, nebude stresovať - článok z tohtoročného jarného presúvania sa na letný čas 27.3.2011 :

 

V Rusku sa oddnes čas už posúvať nebude

 

Obyvatelia Ruska si zavčasu ráno posunuli hodinové ručičky o hodinu dopredu poslednýkrát a naspäť na zimný čas si ich už nestavia - v súlade s dekrétom, ktorý minulý mesiac podpísal prezident Dmitrij Medvedev.

Letný čas bol zavedený za čias Sovietskeho zväzu s cieľom znížiť v najdlhších dňoch leta spotrebu energie.

...

... k rozhodnutiu o prejdení na stály letný čas sa dospelo po vyhodnotení štúdií, ktoré ukázali, že časový posun v lete predstavuje pre zdravie obyvateľstva zbytočnú záťaž.

V prieskume verejnej mienky, uskutočneného vo februári tohto roka, podporilo rozhodnutie o definitívnom prechode na letný čas 60 percent opýtaných Rusov

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/...l#ixzz1aO20KUNK

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

S týmto časovým manipulovaním ... niektorým pravidlám systému sa proste vyhnúť nedá. Môžem ignorovať, obchádzať, či vyhýbať sa mnohým predpísaným a zaužívaným pravidlám, ale tomuto sa nevyhne nikto. Alebo áno?

Takže nezabudnite priatelia ... dnes v noci.

:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja by som to menil s Rusmi. Letný čas je lepší ako normálny. Čo je to za deň, keď stmievať sa začína už o štvrtej :)

 

Takže nezabudnite priatelia ... dnes v noci.

 

Zabudol si dopísať dôležitú vec, že veľká ručička sa z tretej hodiny presunie na na druhú. Zopár prípadov si to dokáže pomýliť a o druhej si ju presunú na tretiu a potom ráno o šiestej sa divia, že na uliciach je to ako vymreté.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes v noci, lepšie povedané po polnoci nezabudnite o druhej v noci vstať a posunúť si veľkú ručičku na tretiu hodinu!

Ja by som to menil s Rusmi. Letný čas je lepší ako normálny. Čo je to za deň, keď stmievať sa začína už o štvrtej :)

 

 

Zabudol si dopísať dôležitú vec, že veľká ručička sa z tretej hodiny presunie na na druhú. Zopár prípadov si to dokáže pomýliť a o druhej si ju presunú na tretiu a potom ráno o šiestej sa divia, že na uliciach je to ako vymreté.

 

AXEL

VEĽKÁ JE MINÚTOVKA

toto je posun len o 15 minút, resp. o 5

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja by som to menil s Rusmi. Letný čas je lepší ako normálny. Čo je to za deň, keď stmievať sa začína už o štvrtej :)

 

a čo je to za deň keď sa začne stmievať až po 21:00... tiež o ničom deň... ja by som nechal zimný tak ako som už písal vyššie

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no povedz ty argument ? šup sem sním... ?

 

Tomassi si ma rozosmial :) ... keby si bol šikovný tak by si mal robotu hotovú už o tej štvrtej, kto ti môže za to že si pomalý ? :unaveny:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No, rano vstavam o pol siestej, zasa mam novy telefon a zasa "maturujem" Mozem ponechat automaticke nastavenie predvolene sietou a spoliehat sa na to, ze to o tretej rano prepnu. Tuto casovu torturu prezivam /ci skor prespavam/ kazdy polrok :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov