Skočiť na obsah

Násilie na školách


game

Odporúčané príspevky

jedna vec sú schopní učitelia, ktorí si vedia udržať disciplínu v triede a úplne inou vecou je šikanovanie. to sa často deje práve v neprítomnosti učiteľov, bez ohľadu na ich kvality. všeobecne, šikanovanie je problémom nielen na školách, ale i na internátoch, ubytovniach, pracoviskách a dokonca i v mnohých rodinách. ide o psychologický problém, ktorý sa prejavuje týmto spôsobom.

 

myslím, že by nezaškodila kampaň na každej škole, či inom mieste kde je predpoklad k šikanovaniu. mnoho obetí ani neuvažuje o hľadaní pomoci, pretože vôbec nevedia, kde ju hľadať a mnoho násilníkov sa nebojí následkov, pretože o šikanovaní sa zriedkavo rozpráva. v školách by bolo dobré pravidelne venovať nejaký čas rozhovoru o tomto probléme a pomohol by i dostatok kvalifikovaného personálu, ktorý by mal možnosť poskytnúť pomoc hneď, keď je to treba.

 

 

pre doplnenie témy:

 

Na anonymné poradenstvo v oblasti šikanovania je možné využiť aj Infolinku s telefónnym číslom 18 555 alebo Skype na nicku ICM-mladym, v pracovných dňoch od 11.00 do 17.00 hodiny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

Je riešenie, decká môžu už všetko. A potom nemajú zábrany takže treba aby to bolo asi ako za komunistov, nie úplne určite vtedy bolo tiež dajaké násilie ale nie tak ako to dneska vidíme a hlavne v tej "demokratickej" U.S.A. Ked nemá človek z dačoho strach tak mu z tej slobody začne šibať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

Obrázok

 

Toto som našiel na nete. Vraj každý čo s tým niečo mal spoločné dostal 3 z chovania. Ja by som ich rovno vyhodil zo školy. Čo si decká v školách dovoľujú je už priveľa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

3 z chovania

U nás na základke sa tiež kadejaké kúsky stvárali a nemyslím žeby 3 pomohla.

Z väčšiny vyrástli normálny ludia.

 

...ja by som uvítala na školách kamery - v triedach, na chodbách - on-line provoz...

Chcem vedieť čo ten môj syn stvára na vyučovaní? - žiadny problém....zapnem net a som v obraze...

na záchodoch?

rovno dať do tela čip a pomocou gps ho mať neustále pod kontrolou že? :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Chcem vedieť čo ten môj syn stvára na vyučovaní? - žiadny problém....zapnem net a som v obraze...

Ked chces vediet co ten tvoj stvara, tak sa staci spytat ucitelky. Alebo rovno komunikovat s nim. Pripadne ak nieco vyparatil, tak ti da skola vediet, rovnako ako davali vediet predtym.

Problem je v tom, ze rodicia stracaju zaujem o to, co ich deti v skole stvaraju. Potom sa zacne agresivita deciek zvalovat na vselico (filmy, hry, hudbu), len nie na rodicov a ich vychovu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

keby som mal rozhodnut ja ako by to bolo, tak najlepsie by bolo podla mna mat v kazdej triede kameru, kvoli dokazovaniu

 

+

 

ucitelia by boli verejny cinitelia, cize utoky na nich by boli trestne

 

+

 

ak nejaky ziak nieco znici (bolo by to napr od 13 rokov) musel by znicenenu vec zaplatit a odpracovat si jej hodnotu na verejnoprospesnych pracach po vyucovacich hodinach az do hodnoty znicenej veci a to najneskor do konca daneho skolskeho polroka ( ak by sa to stalo menej ako mesiac pre koncom polroka, pripocitalo by sa mu + 30 dni, ktore by mu chybali do dalsieho mesiaca). Ak by to nesplnil vylucili by ho zo skoly.

 

myslim ze potom by si uz kazdy rozmyslel keby chcel nieco rozbit, ze by to musel zaplatit, a este nato aj robit, co by mu uz nikto nezaplatil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V prípade toho útoku nemeckého chalana nepriamo naznačovali že zato môžu filmy a hry, pretože ten deň hral na pc FarCry2 a našli mu v ňom aj nejaké obrázky

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

My sme na ZŠ boli grobiani, niektorí učitelia k nám ani chodiť nechceli, ale do tabúľ sme diery nerobili. Raz ju jeden lajdák od nás skoro zlomil na dve časti a potom bol dolepený aby sa na to neprišlo. V dnešnej dobe by sa s tým ešte aj chválil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keď bol syn piatak,tak niekto z ich triedy nenavidel matikarku.Tak s centrofixom popisal steny hanebnými nápismi na jej adresu v dvoch triedach a v jednej ten centrofix zapichol do linolea...musela v tom žiakovi byť veľká nenávisť,keď dokázal toto..polícia nič nevyšetrila.. a vlastne sa dodnes nevie,kto to bol..len medzi žiakmi...ale nik ho neprezradí,boja sa ho. Je to strašné

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To je ako naschvál...

 

Markíza: Dvanásťroční žiaci sa pokúšali obesiť spolužiaka

 

BRATISLAVA. Dvaja dvanásťroční chlapci sa na základnej škole neďaleko Hlohovca údajne pokúsili obesiť na tabuli svojho spolužiaka. Informovala o tom dnes televízia Markíza. Obeti sa nakoniec nič nestalo, keďže jeden z násilníkov útok nedokončil a druhého vyrušil iný žiak školy. Prípad podľa televízie vyšetruje polícia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V prípade toho útoku nemeckého chalana nepriamo naznačovali že zato môžu filmy a hry, pretože ten deň hral na pc FarCry2 a našli mu v ňom aj nejaké obrázky

áno ... lenže sa okľukou dostávame späť k jadru problému ...

že tie hry môže hrať kdekto, akejkoľvek labilnej či ranenej či hocijakej psychiky, je jeden koniec problému

 

druhý je, že pri tom nemeckom študentovi okrem jeho hrania debilných hier niekoľkokrát spomenuli vo všetkých správach, že bol synom významných podnikateľov

rodičia mali doma 18 strelných zbraní

a syn prestal chodiť pred časom do školy, aj keď bol stále študentom školuy, kde začal svoj amok

toto všetko bolo okrem hier spomenuté ... keď aj v nemecku len polovica významných podnikateľských detí dostáva výchovu peniazmi, nezáujmom rodičov a kupovaním darčekov, neexistenciou skutočného záujmu o hocičo, šialené hry sú len špičkou ľadovca

 

škola dávno stratila výchovnú úlohu, stačí, aby deťušky pozreli zopár inteligentných amerických tínedžerských filmov, aby niekto narobil z tabule rešeto a považoval to za normu

 

rodičia neprídu na rodičovské, veď načo

rodičia prídu vynadať učiteľovi, keď nakričí na ich syna, ktorý prehodil svojho spolužiaka cez sklené dvere, ktorý opľul učiteľa, ktorý ignoruje všetkých a všetko

nie je na deti čas ... učitelia nerobia prácu naviac, anie nie je ocenená / nehovorím o zaplatení, ale o ocenení / rodičia nemajú čas ... ráno odvezú superfárom dieťa do školy v najnovšej módnej kreácii ... vidím to každé ráno ... a viacmenej starostlivosť končí

deti narobia zo školy kôlničku na drevo a do noci rozbíjajú pod kotolňou vodkové a fernetové fľaše, chlast nakúpený v pokútnej garáži, páni kluci privážajú svoj hárem na terénnych autách, a štrnásťročné slečny sa správajú horšie ako chlapci ...

deti ... nechýbajú doma ?

 

a nehovorím, že my sme nevymýšľali, aj jeden chudák učiteľ bol naším terčom, ale nie nenávideným ...

 

že sa riaditeľ školy zastrelí, lebo žiakovi, ktorý ho pravidelne vytáča a znevažuje jeho prácu, dá poza uši, a ďalší to natočí na mobil ... prepáčte, ja nehovorím, aby sa deti bili ... ale kde sú hranice, kde bude chránený učiteľ ?

a kde je neajký dozor v škole ? nie je to ľahké ... ale kedysi učitelia obchádzali triedy aj cez prestávky, aby mali prehľad ...

nikomu z nás sa nič nestalo, keď občas nespratníkov niekto trochu vyšticoval ... a nebolo to pravidlo, ani náhodou

 

prečo mal sedemnásťročný bohatý chlapec prístup k celému arzenálu ? lebo sa papá chvastal ?

ja viem, že sa to netýka len tých horných desaťtisíc ... polovica rodičov sa môže rozkrájať, keď druhá polovica nemá čas ...

 

edit.

a kde je zákon na ochranu spolužiakov ?

kde sú rodičia ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Presne, u labilnych ludi moze byt sputacom vselico. Vzdy je len otazkou casu kedy na spustac narazi. Vazne pochybujem ze Far Cry 2 (ktoreho sa len oficialne predalo cez milion kusov, o tom, kolko ludi si tuto hru nelegalne stiahlo ani nehovorim), bol spustacom. Nebola to urcite prva FPS ktoru hral. Ale je to idealny obetny baranok, ako predtym metalova hudba, televizia... Vzdy sa najde nieco, co sa da jednoducho oznacit za povodcu. Je to daleko jednoduchsie ako riesit komplexny problem, ktory momentalne v spolocnosti je.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 11 mesiacmi...

trochu o povahe detí, trochu o výchove, trochu o dobe, trochu o zákonoch, trochu o kompenzovaní vlastných frustrácií, slabších, silnejších, aj vlasteneckom zákone, tak trochu všetko tu už bolo, vlajka je novum

 

Zase ďalšia medializovaná šikana. Pätnásťroční haranti domlátili spolužiaka, akčná kočka to nahrala na mobil. Však sranda, nie? Konečne sa niečo deje! Chalani budú hrdinovia, slečna bude za hviezdu, každý bude to video chcieť vidieť a spozná ju celá škola. Možno si konečne aj frajera vďaka tomu nájde. Riaditeľ je v šoku, učiteľský zbor nechápe. Veď to sme tu nikdy nemali!!!

...

Prípad prešetrí polícia. Bude ho šetriť, šetriť a šetriť… Poznáme to. Chlapec odíde zo školy. Zase na to doplatí len on. Bude si musieť nájsť nových kamarátov, ktovie, či sa mu to vôbec podarí. Noví učitelia, nové prostredie. A s nálepkou – šikanovaný. Nič moc. Určite sa nájde niekto, kto si trúfne znova. A zlí chlapci ostanú tam, kde boli. Namiesto toho, aby sa rozdelili do iných škôl. Normálne ich rozložiť, ako zločineckú skupinu.

...

A na stenách škôl budú visieť vlajky a zaznievať hymna. To je dôležité. Vlajky budú fajn. Dajú sa pokresliť, dajú sa použiť ako plášť, dá sa do nich zamotať slabší spolužiak, dá sa nimi pridusiť, omotať okolo krku. Deti budú vychované k vlastenectvu.

zdroj

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

nielen na školách

mierne šokujúca správa zo škôlky

 

Škôlkari v Česku surovo zbili štvorročné dievčatko

 

Mesto Český Těšín na severe Moravy zažilo v pondelok brutálny útok zo strany dvoch šesťročných chlapcov, ktorí surovo zmlátili štvorročné dievčatko. Podľa televízia Nova, ktorá o prípade večer informovala, má dievča početné zranenia na tvári aj na celom tele.

 

"Jeden z nich ju kopol a zhodil na zem, druhý ju potom udieral päsťami do tváre," popisuje šokujúci útok matka dievčaťa. Motív chlapcov si nevie vysvetliť, keďže jej dcéra "nie je vôbec agresívna ani neprovokuje". Pritom nejde o prvý útok - tí istí dvaja škôlkári zaútočili na dievčatko už pred tromi týždňami.

 

 

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/5527603/skolkari-v-cesku-surovo-zbili-stvorrocne-dievcatko.html#ixzz0yJhqfXT5

zaujímalo by ma, čo tí chlapci videli doma. čo s nimi robili starší súrodenci, keď ich majú. čo im dovolili pozerať v tv. koľko času im venovali rodičia, a koľko sa s nimi rozprávali.

je to dosť desivé.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

odhalenie príznakov či tých, ktorí šikanujú ?

šikanujú fyzicky, psychicky, pred triedou, ponižujú ?

je ich viac ? zgrupuje sa okolo nich elita ? jeden ? má nerozlučných priateľov ?

 

keď neprichádza do úvahy pomoc od školy, sledovať dianie, vysledovať, prichytiť, spýtať sa iných rodičov ?

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ide o dobre urytu, maskovanu sikanu.

Priznaky sikany su uz postrehnute. Na ich zaklade by sme potrebovali sikanu odhalit a to je desne tazke.

Sikanovany neprezradi ani "F" na sikanujuceho. Skola ma zviazane ruky, da sa len pozorovat...nejak ma to zvazuje :rolleyes:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to by zväzovalo každého. to je úplne prirodzené.

 

prečo má škola zviazané ruky ? kto je v tejto veci vôbec akokoľvek kompetentný konať ?

vypadli sme už z toho, keď je malý hajzlík aj s partiou už na škole vychcaný tak, že na to nikto nemôže, je to cesta k americkým štátnym školám či k presláveným elitným s povestnými šikanami, cez ktoré musí prejsť každý, kto nie je v klike ?

ja viem, je to nanič otázka, ale aj mňa to trápi.

 

veľmi trpím pri akejkoľvek forme akéhokoľvek ubližovania, a toto je zlé.

 

sledovať ... kým neodídu deti zo školy ? keď dosledujú, čo sa potom stane ?

a prejsť si tým a pretrpieť to ?

psychológ ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

za toto moze hlavne vychova deti rodicmi, ale aj ucitelmi (ako ste uz niektory pisali)

 

a hlavne tieto vase drble babske vychovy, bez bitky alebo resp. bez fyzickeho trestu, a tym myslim trebars len pravitkom po prstoch alebo dat niekoho do drepu opreteho o stenu, to mu este nakoniec aj fyzicky prospeje :thumbsup:

 

bol som v severnom irsku, kde za facku dietatu ci uz je to rodic alebo nejaky iny clovek je basa, a co myslite ako to tam vyzera? a hlavne ked si to dieta zacne tento zakon uvedomovat?

su vsetci z tych deti na sracky a nevedia si s nimi dat absolutne rady, tak ako u nas v telke bezia debilne telenovely alebo este debilnejsie Sk serialy, (este, ze tie tupe hlavy v TV uz nejaky ten rok nekukam) tak tam tak casto bezia seriali na vychovu deti, vysledok?

 

krasny, za rok a pol co som tam bol bolo v 50 tisicovom meste len 5 vrazd neplnoletymi detmi resp. menej ako 15 rokov a to takymi sposobmi akoze niekolky typci ubili jedneho s palkami na smrt a tak

 

alebo sli sme pesi do prace, co sme dost neskor obmedzili a dietki cca 13 rocne po nas cez rieku zacali hadzat kamene a prvi letel kamaratovi okolo hlavy a taky, ze keby ho trafi tak ho nepozbiera uz nikto a ten urobil jednu spravnu vec, hodil ruksak o zem davaj za nimi, skoda, ze ich nechytil, chlapci by konecne dostali prvu lekciu slusneho spravania

 

"ak rodic udrie dieta bez dovodu alebo prehnane je to odsudenia hodne, to som sa, ale vyjadril este slusne, ja si myslim, ze ani facku by v ziadnom pripade nemal rodic dat dietatu, maximalne tak pozadku, proste z mierou, aby malo trosku to dieta pred niecim respekt, aby vedelo, ze ked nieco vyvedie, tak bude pruser a nie ze pride mater a bude mu dohovarat, ze toto nemozes na to sa ti kazdy z vysoka ... a hlavne ked amigovi zacnu zarastat gule a zacne sa citit ako najvacsi sef, ak predtym nebol vychovavany, tak v tomto veku si s nim uz nikto neda rady , vtedy je ho pravdepodobne uz aj bit neskoro :D"

 

a okrem toho som raz videl take dohovaranie materine na ulici, ze som ju chcel normalne kopnut, ale presne do hlavy ty kokso fakt, ak ten chalan nebude bit zeny, ked vyrastie tak sa budem cudovat, a komu to daju za vinu?? tomu chalanovi a nie sprostej materi

 

ja si myslim, ze v mnohych pripadoch zeny nemaju na to aby vychovavali chalanov, ja viem, ze najlepsie je ked su dvaja rodicia, ale obcas to proste nejde lebo su rozideny alebo co, a na tie rozvody fakt doplacaju hlavne deti a potom tazko povedat ci bude to dieta az vyrastie v pohodke alebo ho to nejak popise

 

ja som facku dostal len raz v zivote a to som mal 14 rokov, ked som tatkovi kradol auto kym bol v bare, (vtedy nasi prenajimali bar), takze kazdy piatok a sobotu v noci davaj davaj :D az kym ma nenatrel sused, co som mu v zivote nemal a ani mat nebudem za zle :D

 

no bitiek som dostal v zivote ovela viacej a pomohlo, hadam :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Nedá sa porovnávať situácia na školách aká bola v časoch, keď som do školy chodila ja, dokonca ani v časoch, keď do školy chodili moji synovia, ale to, čo sa deje teraz, ako sa zvyšuje agresivita a nevhodné chovanie detí, to je na mňa "trošku moc".

 

Akoby sa už úplne vytrácala úcta k starším … síce sa hovorilo už aj za našich čias, že učiteľ nie je povolanie, ale diagnóza, ale to bolo asi tak všetko, a bola to skôr len "šuškanda".

Pred učiteľmi mal skoro každý primeraný rešpekt.

Potrestejte ředitelku! To žádají rodiče žákyň, které se na sociální síti Facebook sprostě vyjadřovaly právě o ředitelce základní školy ve Štefánikově ulici. Pedagogická rada školy se rozhodla potrestat dívky za jejich sprosté urážky trojkou z chování. Rodiče se ale odvolali a uspěli. Nyní žádají trest pro paní ředitelku. Pokud nepochodí, chtějí se dokonce soudit.

Zdroj:

Čo vyrastie z detí, ktoré si dovolia verejne na FB osočovať riaditeľku školy a napokon s podporou rodičov vyjdu z toho celého úplne beztrestne ako neviniatka.

Čo vyrastie z týchto detičiek, keď už teraz nadobúdajú istotu, že oni môžu všetko, však rodičia za nimi zahladia všetky stopy.

... aký je to príklad pre tých ostatných. :innocent:

Ako sa tieto deti budú po pár rokoch správať v zamestnaní?!

 

Či sa nám to páči, alebo nie, všade platí určité pravidlo slušného správania kam až tá naša otvorenosť, či kritika môže zájsť. Ale hlavne, u každého by mal byť rešpekt voči starším, voči nadriadeným …

Však aj akákoľvek kritika sa dá povedať aj slušným spôsobom, bez urážky, bez osočovania.

 

:smilieee: Vlastne ani neviem čo teraz vo mne prevláda … je to zhrozenie z toho, čo všetko si dnešné deti dovoľujú, alebo je to skôr obava, ako sa tento svet vyvíja, čo nás čaká v nasledujúcich rokoch …

 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

je to hrôza. A aj tak sa s tým nič nespraví, lebo bohatí rodičia často uplatia všetkých, ktorí by s tým niečo mohli či chceli urobiť, alebo ich vyhrážkami donútia ostať tam, kde sú.

My sme tiež mali v triede decká, ktoré boli povedzme menej obľúbené, ale že by ich niekto vyslovene takto trápil, to zasa nie. zato u segry (o 2 roky mladšej) mali v triede dievča, dcéru nejakého renomovaného doktora, ktorý aj v tých časoch chodil na západ a dcérenke nosil všelijaké veci, o akých sa ostatným deťom ani nesnívalo. A tá si okolo seba vytvorila bandu deciek, ktoré ju na slovo poslúchali a robili jej poskoka doslova vo všetkom. Ona rozhodovala, s kým sa budú či nebudú baviť, ona rozhodovala, čo budú vonku robiť a ako sa budú hrať, a robila si z ostatných doslova sluhov. videla som na vlastné oči, ako si zabudla vrecko s papučami v šatni, a ani ju nenapdalo popvedať niečo ako "počkajte ma, hneď som späť", ale sa obrátila na ktorúsi z dievčat a tónom milostivej jej prikázala "Ty, (meno), skoč mi pre papuče do šatne!" - a tá ochotne bežala a papuče jej priniesla. Tiež som videla, ako sa táto krásavica potkla a spladla, trochu si oškrela koleno, no, hocktorá z nás by tomu nevenovala pozornosť a pokračovala v hre, ale ona začala rúkať až hrôza, a tie jej pochlebovačky ju obstali a doslova jej prejavovali sústrasť s tou strašnou vecou ako je oškreté koleno...ale práve moja segra, večný rebel, a jej verná kamarátka, sa vymkli spod "kontroly", a práve s tými "odvrhnutými" sa naschvál bavili, mohla im táto nariaďovať, čo chcela, a strašne ju to škrelo, že ich dve nemá na svojej strane. Segra bola aj také bitkárča, určite by sa jej bola hodila. Takže do istej miery aj kedysi mali decká, ktoré sa niečím líšili, istú moc a panovačné maniere...ale to, čo sa deje teraz, je hrúza. Igor Hnízdo by sa zišiel v každej škole. By si tí zmrdi rozmaznaní rozmysleli, ako sa budú chovať.

S tou babou to skončilo tak, že ten jej tatko šiel do basy kvôli nejakým potratom, ktoré robil načierno, a odsťahovali sa preč, a banda sa rozpadla. Potom už nemal kto prikazovať, čo má kto robiť a s kým sa majú či nemajú baviť...keď sa odsťahovali, segra mala 10 rokov. Už tak malé decká, a také maniere...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov