Skočiť na obsah

Spravili ste niekedy nejakú hovadinu?


Sniper

Odporúčané príspevky

ešte si spomínam, ako sme boli dakedy v 1980 partia v Slovenskom raji na čunder. Robili sme to tak, že vždy sme sa niekde utáborili (mali sme stany a konzervy) a stade sme podnikali túry na miesta, ktoré sme v okolí chceli vidieť. posledným naším táboriskom boli Hrabušice. Odtiaľ po tom, čo sme už videli všetko, čo sme si naplánovali, sme už mali na pláne cestu domov. Lenže už nám ostali prachy len na cestu vlakom, takže sme sa rozhodli pre stopovanie. Z bezpečnostných dôvodov sme stopovali v pároch. No a aj mne zastavilo auto s dvomi mužmi, a tí vystúpili z toho auta, vytiahli policajné odznaky a preukazy a pýtali si od nás občianske preukazy. ja som nemala, kamarát mal už 2 roky neplatný...a tak že pokutu, a tak mu vravím, že ak zaplatíme pokutu, tak sa nebudeme mať ako dostať domov, lebo už máme len na lístky na vlak...a tak sme sa pekne porozprávali, pobvykladala som im, kde všade sme tam boli a čo sme videli, aké krásne miesta sme navštívili...a tak od pokuty upustili, vraj teda nech máme krajšie posmienky na východ ako oni majú na Bratislavu, ešte nám popriali šťastnú cestu a odfrčaloi preč. potom sa mi podarilo stopnúť iné auto, takže nakoniec sme sa všetci šťastne dostali k vlaku a domov...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak prihod z autostopu by som mal na knihu...
 

Ako vojaci zakladnej vojenskej sluzby za sociku sme tiez mali zakazane stopovat. Najma my, co sme sluzili nedaleko Rozvadova, kadial vnikali na uzemie CSSR zaskodnici z NSR. Este by sme ochotnemu imperialistovi vyrozpravali vesele historky z kasarni...

Samozrejme, ze sme stopovali, najma, ked sme si chceli skratit mnohohodinove cestovanie smer vzdialene Slovensko na dovolenku.

Obycajni vojaci mali este celkom sancu, ze ich - uboziakov chudobnych, niekto zvezie. Ale ja, spagat rychlokvasne povyseny a ozdobeny hviezdickou na vylozkach... mne by nikto nezastavil.

Takze s priepustkou na dovolenku som vybehol z kasarni, za zakrutou strhol vylozky zo saka uniformy a s nadejou sa postavil na krajnicu. Lenze - chyba lavky, o par minut sa spoza zakruty vyrutil UAZ s velitelom utvaru a nezachranil ma ani tygri skok do garatu.

Potupne som bol vrateny do kasarni a vypusteny az na druhy den rano. Dovolenku som mal uz podpisanu, zasa az taky pruser som nespravil, aby ma mohli degradovat a ako dostojnika ma nemohli zavriet... :P

Na to minusove konto dovolenkovych hodin som si povedal, ze si to natiahnem a bez vahania som schvalne zmeskal navrat z domova. Co malo sice svoju dohru, ale to je uz ina kapitola.

 

ps - damy a nevojaci odpustia, ak snad nerozumeli vsetkym slovickam, v pripade potreby dam sukromne hodiny z jazyka (ne)slovenskeho

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

máme bratranca, ktorý je odo mňa o 9 rokov starší. keď bol na vojne, ja som mala asi 10 rokov a segra 8, skrátka ešte malé decká, ktoré nechápu, že niekto môže aj mať prúser, ak sa nedostaví v určenom čase na miesto...

došiel teda bratranec domov na opušťák, my sme akurát trávili letné prázdniny u babky na dedine, a babka a teta bývali len o pár domov, takže bratranec samozrejme naklusal aj k babke, a my ako jeho malé sesterničky sme sa hned na neho vrhli a otravovali ho, rozprávali mu piate cez deviate, požičiavali si jeho vojenskú čapicu, a čo ja viem ešte čo...vychutnávali sme si jeho návštevu (bratrancov sme zbožňovali a toto bol pre nás sviatok). lenže ked sa chystal na odchod, jedna z nás stopila tú jeho čiapku a úmyselne ju schovala, aby nemohol odísť. Až neskôr som si uvedomila, aký bol trpezlivý a že nám mohol naplácať na zadok, ale on nie, tváril sa akoby sa nič nestalo, len sa snažil nám vysvetliť,  že sa musí vrátiť včas, aby ho nepotrestali. ja si už nepamätám, ako nám to povedal, teda nie na slová, len viem, že bol veľmi vľúdny, ale výsledok bol,že sme mu čiapku vrátili a musel nám sľúbiť, že len čo ho zasa pustia, určite príde aj za nami...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 11 mesiacmi...

Spravili ste nejaké hovadiny

 

Už hovädina bolo len to, že som sa narodil!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :happyroll: :happyroll: :happyroll:

 

Asi tak nejak. Ja sám som hovadina a ja ich robím práveže v dospelosti. Kiež by sa dal vrátiť čas, v detstve som zďaleka nepovyvádzal toľko čo v dospelosti...

 

 

známeho nedávno zastavili policajti,  že: "doklady atď. a bielu kartu".  

Dal čo mal a ... ústrižok šeku o zaplatení PZP.  Policajt nebol spokojný.  :nono: Známy bol nespokojný tiež a dával to najavo,  " ja si všetko čo treba poctivo platím a tu aj máte doklad že to mám zaplatené". 

Policajt mu vravel, že ústrižok nechce.  Komunikácia naberala na obrátkach, až sa dostali k tomu, že: " tak vám netreba?, ústrižok je mi na nič?

 

Ináč to je nejak tak že  PZP nezvyknú pýtať teda že to neni povinné mať u seba potvrdenie že si zaplatil ale keď sa stane dopravná nehoda a nebudeš ju mať zaplatenú vtedy je prúser.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov