Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

téma o obavách z plešatosti a zároveň príťažlisvosti plešatých mužov plných testosterónu tu už je ... :lol:

starostlivosť o vlasy je trochu iná vec ...

mne robilo vždy problém, keď vlasy dorástli do určitej dlĺžky, začali sa lámať , nech som robila s nimi čokoľvek..

 

 

takže aj pre pánov aj pre dámy : vlasy

 

dlhé, krátke, ako často ich striháte, čím umývate, ako často, farbíte, nefarbíte, dávate im nejakú špeciálnu kúru, počúvate babské recepty - napríklad preplachovanie harmančekom, pokladáte šampóny za super kvalitné, keď áno, ktorý sa osvedčil, počúvate rady kaderníka, ako často ich umývate, padajú, rýchlo sa mastia, sú suché ...

 

proste viem, že s vlasmi sa trápi veľmi veľa ľudí ... a dosť často si aj v bežných rozhovoroch vypočuť dobre mienené rady ... poraďte, čo robíte pre krásnu hlavu ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ááááá téma pre mňa

 

mám vlasy asi do pol chrbta, podstrihávam ich raz za rok, lebo si chcem nechať narásť čo najdhlšie /a už pár dní-týždňov úchylne rozmýšľam nad dredmi :lol: / a každá návšteva u kaderníka je pre mňa utrpením. mávam lupiny a mastnejú mi, preto používam šampón proti lupinám a vlasy zmývam každý druhý deň /osvedčilo sa mi to viac ako kombinované šampóny/. keďže ich už tri roky farbím, tak občas používam aj balzam na farbené vlasy. na lámavosť viem poradiť akurát tak podstrihnutie, častejšie podstrihávať, aby sa zregenerovali a rástli rýchlejšie. nejak nemám náladu na mnohé kúry, zábaly, masky na vlasy a podobne. domáce recepty nepoznám žiadne, tu u nás fičia len tie umelé prípravky

 

momentálne nechávam vlasy trochu oddýchnuť od farbenia pár mesiacov, keďže dostali dosť zabrať, prešla som od hnedej, cez tmavočervenú, červenú, tmavý blond, tmavú hnedú...tak teraz majú na chvíľu pokoj :) aj keď si myslím, že farby mi zlepšili kvalitu vlasov

 

v poslednej dobe mi veľmi vypadávajú, teda vypadávali viac, ale zas som sa vrátila k starej dobrej osvedčenej metóde /umyť a nechať tak, nečesať :) /, istú dobu to však bolo už strašné, chcela som s tým behnúť aj k doktorovi, každý deň mi vypadli za hrsť vlasov a ja som dostala strach. našťastie už je to lepšie...ale dosť ma to štve, kedysi som mala niekoľkokrát hustejšie vlasy ako teraz a chcem ich späť ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hm... vlasy... na moju hlavu sa nehodi ziadny uces... to je pricina, preco som si od zaciatku gymplu vlasy geloval.... no po maturite som si povedal - DOST a prestal som... zistil som ze to nie je az take zle.. a tak si vlasy nechavam rast kade tade, obcas podstrihnem obcas ucesem....

 

umyvam kazdy den, samponom ktory mi padne do ruky...

 

/nutriii - dredy e-e... tak pekne ziena, nehodili by sa ti :lol: /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

/nutriii - dredy e-e... tak pekne ziena, nehodili by sa ti :) /

práveže som dnes dostala od jednej kritickej spolužiačky podporu, že si ma s nimi vie živo predstaviť, že by to šlo :lol:

ale tak ja len uvažujem, odvahu nenájdem, príliš som na svoje vlasy zaťažená :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja sa vždy nechám ostrihať nakrátko a potom ich nechám trochu narásť.

Gél musím používať, mám veľmi husté a tvrdé vlasy. Preferujem štýl mokrých vlasov.

2x sa mi stalo že mi holička nerozumela a ostrihala ma tak že doma mi nechceli ani najesť dať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vlasy... mám ich také pod ramená (veď fotky tu sú...). Farbím ich, ale vždy až keď sú také vypraté a odrastené, že sa na mňa nedá pozerať :) Farba... tiež som už mala na hlave hocičo, od úplného blondu, cez hnedé, červené, až po ryšavé. Také mám teraz (aj keď zišlo by sa mi ich zase oživiť nejakou chémiou).

V kaderníctve som sa bola strihať raz. Nikdy viac. Ja sa ostrihám sama, keď sa mi chce (ako minule okolo polnoci nad knihami, fik-fik končeky dole).

Umývam ich každý, resp. každý druhý deň, lebo sa mi mastia. Šampón buď Fruit&Fresh alebo Head&Shoulders, na končeky niekedy capnem nejaký maglajz, čo mi ich má chrániť.

Niekedy sa aj učešem...

Mám rada svoje vlasy :lol:

 

A dredy... páči sa mi to, ale nedala by som si ich, lebo by sa mi zničili vlasy. Mne veľmi pomaly rastú, takže tak.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

2x sa mi stalo že mi holička nerozumela a ostrihala ma tak že doma mi nechceli ani najesť dať.

ééé ... nechceli ťa za vlastného, alebo ťa nespoznali :)

 

 

 

mne rastú rýchlo, s tou dĺžkou je problém, neznesiem ich len tak visieť, nielen teraz, vždy som si ich nejako vypínala .... práve uvažujem nad návštevou kaderníčky, lebo takéto dlhšie sa mi mastia viac, lámu sa, nech robím hocičo ... nechce sa mi ich už furt vypínať, potrebovali by farbu .... a vôbec ... pôjdu nakrátko a hotovo :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja si umyvam vlasy vodou kazdy den a samponom kazdy druhy. Davam si do nich tuzidlo a potom este lak. Keby som si nedal nic tak pri najmensom vetre by mi viali. Nenavidim vietor. A este teraz ked si nechavam rast dlhe tak ma niekedy vytacaju do nepricetnosti. Farbu som na vlasoch nemal nikdy, gel asi 2 krat v zivote. Strihat sa chodim velmi nerad, lebo vzdy ma ostrihaju inak a vzdy potom lutujem ze som sa ostrihal. Naposledy ked som sa bol strihat koncom maja tak ma ta krava ostrihala tak nakratko, ze som vyzeral jak po chemoterapii. Pamatam si posledne tri strihania december 2005, marec 2006 a maj 2006, a minimalne dokonca roka nepojdem a potom uvidim jak to bude vyzerat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

CIZY

 

Si sa dal na metal? :lol:

 

ALL

 

No kedze mna uz poznate (vacsina), tak pre mna je nevyhnutnostou gel, tuzidlo, lak a vosk. Momentalne, kedze som zacal chodit do roboty, nepouzivam nic silneho......len gel na upravu vlasov, kedze rano to vyzera zaujimavo. Ale pre mna su vlasy DOST dolezite.......lebo staci na to nedat gel a clovek vyzera uuuplne inac....no ale mne sa pacia vytvarovane vlasky :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

istý čas som mal dlhšie vlasy, ale potom som opäť nabehol na krátky zostrih

- gél, lak a podobné srandy už nepoužívam, iba ak niečo odstáva a treba to upraviť

- naposledy som sa dal ostrihať niekedy v polovici septembra

- farbu som na nich doposiaľ nemal

- keďže mám dosť mastné vlasy, tak každodene si ich zmývam

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja umyvam kazdy druhy den, bo raz sa mi podarilo asi 5 dni neumyt a vyzeral som jak posledny asocial...

 

 

co sa tyka strihu, u mna je to o hovne, lebo mam pomerne riedke vlasy a este k tomu kucerave. ked su trosku dlhsie (co je napr teraz), tak sa brutalne tocia a mam plesinky po celej hlave. ked sa ostriham, vyzeram ako trestanec. zhruba 2tyzdne az 3mesiace po strihani to vyzera jakz takz. ...

 

gel musim davat, bo inak vyzeram ako kuko.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hmm tak moje vlasy- uz pomerne dlhe, tmavo hnede a strasne huste. Ked si spravim vrkoc je asi taky hruby ako moje zapastie :) Je to dost o nicom lebo sa nedaju poriadne ani ostrihat. Ked si striham len konceky tak to trva zhruba dve hodiny a ked si chcem dat nejaky kratsi strih vyzeram ako hrib. Proste taky vybuch na hlave :lol:

No a o kvalite ani nemusim hovorit. Ked si ich umyjem su uplne suche, po dvoch dnoch zasa uplne mastne. A lupiny sa mi zacnu objavovat uz na dalsi den :) No co uz, je to asi beznadejne...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mám podľa mňa úpne hrozné vlasy

 

strihám sa sama, pretože kaderníčkam neverím, väčšinou za splnu aby rýchlejšie dorástli, takže to vychádza na každý mesiac

 

nie sú ani zvlnené, ani rovné, čerstvo umyté lietajú na každú stranu a mastnejú mi hneď na druhý deň...

 

farbu mám takú... eeeee.... ani neviem... mala som už aj červenú a idem na čiernu....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

moje vlasy su dlhe asi tak do stredu chrbta, konecne mam svoju prirodzenu stredne hnedu farbu, po par rokoch farbievania..Davala som si taku cervenohnedu farbu, ale raz som strelila a dala som si ciernu a bolo to priserne..mam traumu dodnes :)Ach to vyrastanie..

Su dost huste, a take dost neposlusne, takze hoci ich nemam vlnite, su dost rozlietane, a rozcesat sa nedaju ani keby..

 

Umyvam si ich raz za tyzden, vzdy v sobotu vecer..(zvyk odmala :)). Pouzivam sampon aky prave mame doma, a potom nejaky balzam.. Par mesiacov si po kazdom umyti oplachnem vlasy vodou s octom. Mam ich lesklejsie, a ze vraj tak urcite nebudem mat vsi, som pocula. :lol: lenze dost mi tym octom pachli takze som uz konecne prisla na tu techniku-ze iba trolilinku octu a pohar vody heh..

 

Pred tromi mesiacmi som sa strihala, a namiesto 5 cm mi odstrihla 20, takze som mesiac nosila vlasy iba v cope, co bol na mna dost nezvyk..Uz sa ostrihat do kadernika po tomto urcite nepojdem, radsej sa zverim mamine..Mam totiz dost rada moje vlasy- a uvedomila som si to prave po tomto zazitku..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No kedže sa moja hustota vlasov stenčuje a robia sa mi "kúty" nechávam si vlasy čo najkratšie. a táák by som ich chcel mať dlhšie. Trochu ich zgeeelovať. Ale čo sa dá robiť. :lol: :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nerozumiem tomu celkom, ale tieto divečatá majú panický strach z kaderníkov ?! :lol:

 

sami si to pižlikajú, sami si to farbia ... super, ale nech tomu šikovný kaderník dá fazónu, veď ste nejaké ženy, nech to len nevisí bársjako okolo hlavy, dokelu... :)

 

babička hovorievala, že vlasy sú korunou krásy... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nerozumiem tomu celkom, ale tieto divečatá majú panický strach z kaderníkov ?! :lol:

 

sami si to pižlikajú, sami si to farbia ... super, ale nech tomu šikovný kaderník dá fazónu, veď ste nejaké ženy, nech to len nevisí bársjako okolo hlavy, dokelu... :)

 

babička hovorievala, že vlasy sú korunou krásy... :)

A co takto nedostatok penazi a prehnane vysoke ceny? ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

moja kadernicka vie strihat velmi dobre, robieva ucesy modelkam na modnych prehliadkach pre Lydiu Eckahrt, lenze tie ceny :lol:

 

castejsie ako raz za tri-styri mesiace ist k nej nemozem, lebo by ma z domu vyhostili :) :)

mozno je to aj tym, ze na dlhsie vlasy treba viac farby, a ked pouziva nejake drahe... ked mi robila len uces na stuzkovu, cena bola celkom ok...pre mna..cakala som viac..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie nie nie - to platí všetkým :lol:

 

určite sa niekde nevyhovárajú len na kvalitu služieb ... tiež mám svoje skúsenosti, roky trvalo, kým som svoju kaderníčku naučila, ako ma strihať, ale nemohla som ju nechať, lebo bola kamoška ... našťastie išla podnikať v niečom inom a ja som automaticky prešla k jej nástuplyni a neľutujem ... od prvého razu je schopná a o polovicu lacnejšia ...

 

iste je to aj o peniazoch, to rozhodne ... ale ja tiež nechodím každý mesiac, snáď štyri päťkrát do roka ... a keď treba farbiť, tosi spravím aj doma .... to je fakt

 

okrem toho mimo ba sú určite lacnejšie služby, a určite sa nájdu aj dobré kaderníčky ...

 

ešte okrem toho : nehovorila som o neustálom chodení ku kaderníčke,

nech tomu šikovný kaderník dá fazónu

je to na tých hlavičkách vidieť, že vlasy nerastú ako burina, aj keď sú "len" dlhé, ale tváričke pristane ofinka, či proste niečo ....

ja to veľmi dobre poznám, rovnako som sa pižlikala doma, alebo ma strašne dlho strihala kamarátka, lebo som nemala odvahu, pretože keď som bola u kaderníčky prvý krát, tak som bola desne sklamaná ...

 

čiže : hovorím len to, že na tých vlasoch je vidieť, keď sú odborne zostrihnuté ...

a našťastie už prešla "éra rovnakých hláv"

to bolo desné, to si ani neviete predstaviť : každá žena do 30 jeden účes, každá nad 30 druhý ... a hotovo

no na vidieku to tak fungovalo v úžasných Komunálnych službách kedysi ...

 

takže myslím, že od toho to dnes môže byť len lepšie ... je pravda, že človek je na svoje vlasy háklivý ale pekná upravená hlava pasuje aj rifliam a tričku :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

idem na čiernu... len ešte neviem v kombinácií s akou farbou... rozmýšlam, že si dám spodné vlasy čierne a vrchné buď hnedé, alebo biele... hm... budem ako Cruella z dalmatíncov.. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nikdy som nemala odvahu dať si inú farbu, než je moja prirodzená ... zostávam pekne blondína aj napriek vtipom o blondínach

 

a nenapadne ma často dať si farbu ... takže sa stalo, že môj jeden klient zrejme chcel byť galantný a povedal, že mám prerfektný melír ... to sa predviedli moje predčasné šediny :)

 

okrem toho som sa ešte minulý rok s niekým "stavila" že si nechám dlhé vlasy ... pekných pár rokov neboli dlhé ... už sú :lol:

síce ma išlo poraziť, kým som prekonala to štádium, keď sa s tým nedalo nič robiť, ale už je to lepšie ... dokelu, vyrábam zo seba dlhovlasú blondínu ... bóže, keby to nebolo do plaču, je to do smiechu ... ;) ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov