Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

moje nezdarné decko malo dlhé vlasy a ešte aj brčkavé, to sa teda dosť zle česalo, a keď doniesla vši, tak to bolo dačo. Na to sme vždy museli mať čas, to rýchlo nešlo. Ale keď som jej potom spravila taký ten priberaný cop, či už zapletený alebo nezapletený, to jej vydržalo celý deň a potom sa to aj ľahšie rozčesávalo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

máme vo výrobe jednu takú mladú /niečo pod 30/ nie príliš peknú, ale určite neprehliadnuteľnú. do minulého týždňa mala dlhé, prirodzene ryšavé vlasy :thumbsup: inak povedané ryšavka od prirodzenia ;) aj jej hovorili "rebelka" - podľa toho animáku. cez víkend si vlasy čiastočne prefarbila. tak, že tam má svetlejšie pramene /neviem, preliv sa to volá?/, výsledok je že už jej nehovoria rebelka, ale kokeršpaniel! :lol:

myslím že niektorým ženám by mal byť predaj farieb na vlasy zakázaný, prípadne povolený až po absolvovaní IQ a psychotestov!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mňa kaderníčka nahovárala, aby som sa prefarbila, ale ja som rada, že mi farba všetka už dávno vyrástla. Ani ma nehne, možno sa to niekomu nepáči, ale mne to takto vyhovuje. na staré kolená mi boli nadelené hneď dva odtiene, a nech si myslí kto chce čo chce, ja som s tým spokojná.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 9 mesiacmi...

 


... nikdy v živote som nemala na hlave melír.

 

aj ja mám melírek, ale ja ho mám od prírody, o 2 mesiace to budú 4 roky, čo sa nefarbím. posledné zafarbeném konce som odstrihla vlani na jar.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred rokmi som bola jedným mladým pánom, klientom pochválená, aký mám super melír... hah, to bolo zábavné - ten melír bol šedivá čuprina v mojich vlastných vlasoch :)

 

chvíľu som si trochu farbila vlasy, naposledy snáď pred nejakými 7 - 8 rokmi.  asi tak za dva roky raz, dokopy snáď 3 - 4 krát,

ale vždy len na moju pôvodnú farbu.

raz mi to robila kaderníčka, ale pohrozila som jej všetkým možným, čo mi len napadlo, čo jej urobím, keď jej napadne mi dať do vlasov nejaký hoci len jeden nenápadný pruh melíru... br.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

teraz ako sme s jedným bývalým spolužiakom dávali dokopy stretávku, tak ma videl po 10 rokoch, vtedy pred 10 rokmi som ešte mala tmavé vlasy, a zrazu teraz prídem takto, furt ma nahováral, aby som sa na stretávku zafarbila na svoju pôvodnú farbu z mladosti. lenže presne viem, ako to vyzerá, keď sa staršia ženská zafarbí ako mladica, vyzerá to divne, akože chcela stará mladou byť. A ešte radšej budem mať takú farbu akú mám, než prísť o ´dalšie vlasy kvôli hlúpej farbe. nakoniec, ja som so svojou prirodzenou farbou spokojná. Musím sa aj zasmiať, ako puberťáčka som túžila byť blond, aj sa mi koľkokrát snívalo, že mám také vlasy ako aj som mala, len nie čierne, ale plavé. A teraz ich naozaj mám, so strieborným nádychom :).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

po dlhých rokoch kdejakého liečenia, vodičiek, byliniek, výživových doplnkov, šampónov, liečivých vodičiek a kdečoho, k čomu som sa len dostala, mi na jeseň asi na dva a pol mesiaca prestali masívne padať vlasy...

 

tešiť by sa ovšem dobrý človek nemal, lebo to nem dopadne dobre.... po tomto relatívne utešenom krátkom období sa do toho vlasy pustili s novou vervou, ešte viac sa stenčujú než už sa stenčovali predtým a začali padať fest...

tak prišli na rad zasa bylinkové čaje, bylinkové natieranie, výživové doplnky, objednala som z lekárne špeciálne šampóny, conditionéry, natierania...

a trápime sa ďalej... :hedge:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

ja som celozivotne kratkovlasy tvor, furt som si vravela, ze necham vlasy odrast a skusim nieco ine, ale znova a znova som po 6 tyzdnoch sla pod noznice, lebo..no proste nedalo sa to..ale uz ma to zacalo pomaly nudit..a kedze minule nebola moja kadernicka ale nejaka nova a ona, ze sak nech vydrzim tu najhorsiu fazu a necham vlasy rast, ze potom to nejako upravi a ze trocha zmeny nezaskodi....

 

no proste mam na hlave hnusne prerasteny pixie strih a som z toho cela nervozna..neviem ako dlho vydrzim, ale vidim to bledo..teda nie zeby som uz mala dlhe vlasy, ale na mna ano..a padaju mi do oci, ked fuka vietor..uz aj sponku som si kupila..no uvidime co dalej...mozno bude zo mna na stare kolena vila Amalka :hedge:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som celozivotne kratkovlasy tvor, furt som si vravela, ze necham vlasy odrast a skusim nieco ine, ale znova a znova som po 6 tyzdnoch sla pod noznice, lebo..no proste nedalo sa to..ale uz ma to zacalo pomaly nudit..a kedze minule nebola moja kadernicka ale nejaka nova a ona, ze sak nech vydrzim tu najhorsiu fazu a necham vlasy rast, ze potom to nejako upravi a ze trocha zmeny nezaskodi....

 

no proste mam na hlave hnusne prerasteny pixie strih a som z toho cela nervozna..neviem ako dlho vydrzim, ale vidim to bledo..teda nie zeby som uz mala dlhe vlasy, ale na mna ano..a padaju mi do oci, ked fuka vietor..uz aj sponku som si kupila..no uvidime co dalej...mozno bude zo mna na stare kolena vila Amalka :hedge:

 

a ešte si kúp čelenku, tiež sa ti zíde :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

celenka je v poradi, ale kupila som si hreben  :zubiska:  to som nikdy nepouzivala..vlasy mi dorastli poniektore takmer po bradu, ale je to cisty blud, ak dakto vravi, ze dlhe vlasy su lepsie..vraj dam do copu a idem...no toto je este hudba vzdialenej buducnosti do copu sa to dat zatial neda..a ked vidim tie zeny v autobuse tak fakt rozpustene vlasy alebo daky cop...ale zeby sa to dalo nazvat ucesom , to ani nahodou..proste dlhe chlpy na hlave..bez udrzby..fuj

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

to je také obdobie...viackrát mám také za sebou, asi pred 3 rokmi som mala dorastené dokonca tak po ramená narovno zastrihnuté, bez ofiny, ale časom mi to začalo ísť na nervy, a šlo to nakrátko. lenže vtedy som to mohla nechať prirodzene oschnúť a aj bez úprav fénom sa mi poskladali tak nejak, že to vyzeralo celkom ok, kým teraz si to musím vyfúkať, ak to nechcem mať ako prilbu. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 9 mesiacmi...

a vlasy padajú, čo som za ne ja už vytrieskala, niečo nezabralo vôbec, niečo na chvíľu, niečo sa zdá, že bude z toho niečo, niečo je nanič, ale som priam nútená nosiť dlhé alebo dlhšie vlasy... keď mi svojho času začali masívne padať, prvá pomoc bola strihanie a naháňanie kdejakých prípravkov, aj u lekára, aj od známej magistry... to robím vlastne dodnes.
ale s ostrihanými to bolo desivé - vlasy boli všade, doslova ešte aj vo vode na umývanie riadu.
bola som nútená znovu ich nechať narásť, aby som ich mohla nosiť vypnuté... padanie zostáva viacmenej v sponkách, prakticky ich vyčesávam len pri česaní...
kamarátka a jej dcéra sú na tom podobne, ale oni nerobia s tým nič... len sa sťažujú, že majú celé baráky plné vlasov, a samozrejme nosia krátke...
ale je to desivá téma, svojho času som prešmejdila net, a bolo až nenormálne, koľkým ženám padajú masívne vlasy. a mužom tiež.
reakcia na stres, na choroby, na lieky, genetika, u žien tehotenstvá, kdejaké hormonálne veci, je toho nenormálne veľa. na niečo to množstvo liekov a prípravkov pomôže, na niečo nie...
pripadá mi to ako civilizačná choroba... a obdivujem každého, kto má na hlave hrivu... kedysi som mala takú ja aj brat... vždy nám kaderníci hovorili, že bože, to je vlasov. už to nehovorí nikto :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

mám také obdobia, niekedy mi vypadnú tak 5 chlpov za deň a potom len pri umývaní je plné sitko - ale inokedy zas pri rannom česaní škoda reči, idú svine dolu z hlavy. ja nechcem byť plešatá! teraz na leto som sa dala vykosiť celkom nakrátko, je to pohodlné. len s týmto účesom mi nepasuje môj obľúbený klobúk. je to patália s vlasmi. Chlapi to majú dobré, vlasy padajú, tak šup dohola. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

Pozrel som sa do zrkadla, zvazil som vlastne schopnosti a rozhodol som sa, ze nebudem cakat na koniec lockdownu a dam to dole sam. Nastavil som 16 mm a.. Holiaci strojcek vydrzal nabity od siesteho juna 2020, do tridsiateho januara 2021 (znacim si), ked sa zastavil v dvoch tretinach hlavy. Teraz je na nabijacke a ciastkovy vysledok je -povedzme ze extravagantny.

  • Haha 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 manžela strihám  ja,  už niekoľko rokov :smile:  a keďže teraz  situácia je,  aká je.. dohodla som sa s ním,  že na budúci týždeň ma podstrihne on, len z dĺžky skrátiť .. verím, že to hravo zvládne :smile:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, iskra napísal:

manžela strihám  ja,  už niekoľko rokov :smile:  a keďže teraz  situácia je,  aká je.. dohodla som sa s ním,  že na budúci týždeň ma podstrihne on, len z dĺžky skrátiť .. verím, že to hravo zvládne

strihala som ho dlhé roky, potom bol pracovne u jednej kaderníčky, odvtedy ho strihá ona, a dobre, tak s tým sa už doma nerozkladáme...
kedysi som sa strihala sama, mama alebo nejaký čas kamarátka... potom som objavila jednu kaderníčku - kamarátku, tá to pred časom nechala, a mne zároveň šialene začali padať vlasy... odvtedy ich liečim kdečím, ale odvtedy sa strihám doma sama... jedinú vec, podstrihnúť dĺžku, chcem po synovi, to som si myslela, že je ho ruky umelca to zvládnu bez najmenšieho problému....
a hin se ukázalo, že keď po ňom chcem podstrihnúť, má z toho dvodňový bruchabol a roztrasené ruky... ale nejako sme to doteraz vždy zvládli, už deasať rokov, a nosím vlasy vypnuté, takže tam nezáleží na nejakom horedole centimeter :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 5 hodinami, dead napísal:

Pozrel som sa do zrkadla, zvazil som vlastne schopnosti a rozhodol som sa, ze nebudem cakat na koniec lockdownu a dam to dole sam. Nastavil som 16 mm a.. Holiaci strojcek vydrzal nabity od siesteho juna 2020, do tridsiateho januara 2021 (znacim si), ked sa zastavil v dvoch tretinach hlavy. Teraz je na nabijacke a ciastkovy vysledok je -povedzme ze extravagantny.

celkom by ma zaujíímal ten tvoj kadernícky výtvor. 

 v čascoh môjho 10-ročného pôsobenia v špitáli som bola dvorný kaderník, a aj ma to bavilo, zatiaľ som sa nestretla s nespokojnosťou. 

Ešte na ZDŠ som ostrihala sestrinu spolužiačku, jediný nespokojný človek bol jej mama, ktorá mi došla až k nám domov vynadať. V ich triede ten účes zožal úspech. Potom aj sestru, na šeri. Vtedy sa to nosilo. A na strednej som ostrihala sestrinu najlepšiu kamarátku, a tá si s tým vrabčím účesom, ktorý som jej na hlave vytvorila, dokonca nabalila svojho budúceho manžela, s ktorým sú už asi tak 40 rokov. 

Seba ostrihať nedokážem, ked si dozadu nevidím, viem si to len pokiaľ vidím. 

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, game napísal:

strihala som ho dlhé roky, potom bol pracovne u jednej kaderníčky, odvtedy ho strihá ona, a dobre, tak s tým sa už doma nerozkladáme...
kedysi som sa strihala sama, mama alebo nejaký čas kamarátka... potom som objavila jednu kaderníčku - kamarátku, tá to pred časom nechala, a mne zároveň šialene začali padať vlasy... odvtedy ich liečim kdečím, ale odvtedy sa strihám doma sama... jedinú vec, podstrihnúť dĺžku, chcem po synovi, to som si myslela, že je ho ruky umelca to zvládnu bez najmenšieho problému....
a hin se ukázalo, že keď po ňom chcem podstrihnúť, má z toho dvodňový bruchabol a roztrasené ruky... ale nejako sme to doteraz vždy zvládli, už deasať rokov, a nosím vlasy vypnuté, takže tam nezáleží na nejakom horedole centimeter :D

@game hm.. škoda, že ti tak veľmi začali padať vlasy... ak si ich liečiš kdečím, tak pomáha ti aspoň trošku? je to zdravotnými problémami, oslabenou imunitou,  genetikou..?

môj muž chodil ku kaderníčke, keď nosil dlhšie vlasy, keď mu zostriebreli, začal nosiť celkom krátky účes.. strihám ho strojčekom v pohodlí domova,  on spokojný a  ja ho rada strihám.

ja mám svoju šikovnú kaderníčku, nakoľko teraz nepracuje, a keďže vlasy mi rýchlo rastú, a nerada by som ich mala až príliš dlhé, tak som sa dohodla s manželom, že mi ich skráti...on je precízny a dôverujem mu aj v tomto. ako ho poznám bruchabôľ nebude.. 

:smile: a trebárs, aj keď by to nebolo presne na mm, vlasy sa mi aj tak  jemne vlnia, a tiež ako si ma urobí, takú ma bude mať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 22 minútami, iskra napísal:

ja mám svoju šikovnú kaderníčku, nakoľko teraz nepracuje, a keďže vlasy mi rýchlo rastú, a nerada by som ich mala až príliš dlhé, tak som sa dohodla s manželom, že mi ich skráti...on je precízny a dôverujem mu aj v tomto. ako ho poznám bruchabôľ nebude.. 

:smile: a trebárs, aj keď by to nebolo presne na mm, vlasy sa mi aj tak  jemne vlnia, a tiež ako si ma urobí, takú ma bude mať.

no len aby to nedopadlo tak, ako keď kedysi moja mamka chcela mne podstrihnúť vlasy, a vždy to bolo na jednej strane kratšie ako na tej druhej, tak zasa odstrihla na tej dlhšej...lebo bola tiež precízna...až som to mala skoro ponad uši...no hrôza, ešteže boli prázdniny a kým sa išlo do školy, mi to dorástlo...:zubiska:

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 4 minútami, Vilma Flinstonova napísal:

no len aby to nedopadlo tak, ako keď kedysi moja mamka chcela mne podstrihnúť vlasy, a vždy to bolo na jednej strane kratšie ako na tej druhej, tak zasa odstrihla na tej dlhšej...lebo bola tiež precízna...až som to mala skoro ponad uši...no hrôza, ešteže boli prázdniny a kým sa išlo do školy, mi to dorástlo...:zubiska:

:biggrin:

mne sa to stalo, keď som si ako malá ostrihala ofinu  :yes_yes:

 :smile: po  podám report

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov