Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

toto vážne obdivujem, ešte sa tomu chechtá ;)

ja viem, je to spolu s vydesením ... ešte kým máš hrivu, je to ok, ale ja ich nosím bežne stiahnuté do chvosta, a to je badať ten rozdiel, je o polovicu zrazu tenší ... ach jaj. ;)

 

nečesať sa je dobrý nápad, ale čo s umývaním ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

chechtám.. však nemusím ísť ku kaderníčke na preriedenie, ušetrím... ;)

..zatiaľ sa na tom smejem, ale ak to pôjde takto ďalej, neviem neviem ;)

 

no umývať treba ;) pri tom mi vypadne strašne veľa vlasov..a ešte viac pri fénovaní.. to ale nemôžem vynechať, ak si nechám vlasy voľne uschnúť, je to des a hruza.. takto majú aspoň akú-takú formu

 

a kučeravé sa vlastne nečešú, aj keby som hneď chcela... ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja sa češem zásadne v blízkosti smetného koša ... ;)

 

to je dostatočná odpoveď na otázku ... okamžite po zdesení po každom ťahu hrebeňom hádžem do koša, aby som to už ani nevidela ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mno moje vlasy monentalne po radikalnom zasahu ( zbavila som sa dredov tak, ze som ich doslova vystrihala ;) ) nepadaju, pretoze ani velmi nema co padat, kedze som ich skratila a povystrihovala.

Vyzeram ako po chemoterapii, ale uz sa to zlepsuje ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

po čase som zmenila farbu, ale nepripadá mi to ako radikálna zmena, jednoducho sú červené :)

 

radikálnu zmenu podstúpil môj priateľ po ôsmych rokoch sa dal ostrihať z dlhých vlasov takmer po pás na krátke s ofinkou... podľa mňa mu to sekne, ale on si stále nevie zvyknúť...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

opäť som zmenila farbu i strih... ostala som pri červenej, ale teraz je jasná, úplne jasná, keď je slnečno svietim z piatich kilometrov ^_^

a veľmi sa mi to páči :cem:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zato mne ešte stále nehorázne padajú :cem:

 

dokonca sa mi zo dvakrát už snívalo, že si vyťahujem celé hrubé pramene vlasov, príjemné to nebolo ani v sne

desivejšie je, keď sa to takmer aj deje pri každom ťahu hrebeňa ^_^

 

dostala som pred tromi mesiacmi dvoje lieky, a k tomu ubezpečenie, že do dvoch týždňov prestanú padať.

nič také sa neudialo. lieky poctivo beriem, vlasy padajú.

 

dostala som ďalší liek, beriem ho dva týždne, vlasy padajú, plné hrebene.

panikárim zvyčajne len vtedy, keď sa mi dokašle niečo s pc, ale teraz mám v gumičke tak polovicu vlasov než pred rokom, a začínam panikáriť :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

ako vyzerá Veronika ? : )

 

obávam sa, že ma to čaká. ostrihanie nakrátko, po toľkých rokoch : (

už som ich podstrihla, za sebou aj dvakrát, beriem štyri lieky, špeciálny šampón, a po hrstiach padajú ďalej.

bojím sa česať, bojím sa umývať ... plné hrebene, včera som nevedela vyčesať po umytí jednu hrču vypadaných vlasov, tak som ju odstrihla. ťahala som hrebeň po umytých vlasoch aj s vlasmi. aj pred umytím, aj medzi umytím, aj ráno, aj večer, aj stále. no des. už by to mohlo skončiť, nielen že sa mi o tom sníva, ale mám nočné mory.

:rolleyes:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

čím ďalej a ďalej mám dlhé vlasy ... a čím ich mám dlhšie tým sa mi ich menej chce aspoň zastrihnuť ... ale už pár ľudí mi pohrozilo že mi ch ostrihá :rolleyes: ... nech opovážia :agree:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Vlasy mám momentálne po plecia, čierne, občas prifarbím nejaké tie šedinky, umývam ich 2-3x do týždňa, šampony striedam, nepoužívam žiadne špeciálne zábaly, proste umyjem, vysúšim fénom, učešem a hotovo.

Do kaderníčky chodím len občas, ak si ich potrebujem trošku postupne zostrihať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ked su namocene, tak uz po krize...ale su uz tazke, uz sa nebrcateju ako kedysi, stale su vsak huste, uz mi je luto pristrihovat aj konceky...

 

nechavam rast :( vsak co budem, zapleteny polmetrovy copik posobi tak nevinne :) (jednoducho povedane, pasuje mi :thumbsup: )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dlhé, zdravé, husté, lesklé vlasy po pás sú veľmi pekné. :thumbsup:

Tiež som nosila také, ale to ešte tak v ZDŠ a v prvých ročníkoch na strednej.

Pamätám sa aj na tie zapletené vrkoče a aj na tie ozdoby vo vlasoch, mašle, chrústy, či čo to bolo.

Cop, možno pôsobil nevinne, ale bolela ma z neho hlava, nejako mi to tam tlačilo v tej gumičke, proste nemusela som ho.

Na strednej som mala spolusediacu, ktorá vedela pekne česať a tak, občas fantázirovala na mojej hlave.

Neskôr som sa dala na kratší účes, aj na takého "vrabca", potom na dlhší ... a tak sa to strieda.

Učes po plecia aj nižšie si dávam na postupku, lebo hustejšie vlasy ak sa prevzdušnia, tak vyzerajú asi lepšie.

Čisté, zdravé vlasy sú základ a ak sa pridá správny strih od šikovnej kaderníčky, tak pohoda.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

No vidím, že nielen ja mám problém s vlasmi...kedysi som aj ja mala pekné dlhé husté vlasy...po pás, na koncoch sa mi robili lokne...ale už nemám. ešte po 30-ke som mala celkom slušné, aj keď už len také polodlhé, ale nemusela som si s tým robiť okrem podstrihovania vôbec nič, žiadne fúkanie ani lakovanie, nejako sa mi po umytí samé uložili tak, že to po vyschnutí vyzeralo dobre. A teraz? Štyri chlpy na gebuli, a aj tie mi zas padajú. A keď to nechám vysušiť prírodne, tak vyzerám otrasne. Pred pár rokmi mi na to poslala kamarátka z PF takú vodičku (ďakujem!!!), pomohlo mi to, neskôr mi takú istú predpísala aj kožná. Vtedy to asi bolo zo stresov. nejaký čas bol pokoj, padali len pri umývaní, medzitým tak zotri chlpy pri česaní a inak nič...Ale teraz je to opäť hrúza. myslím, že zasa zo stresov, nepríjemné veci sa sypú zo všetkých strán a neberie to konca. a dopláca na to moja kedysi hriva, teraz čo? Súbor štetín? Moje vlasy teda určite už dávno nie sú korunou krásy. Niekedy je mi nepríjemné vyliezť na ulicu. kedysi nech som si čokoľvek urobila na hlave, všetko vyzeralo dobre. teraz nech sa pechorím ako chcem, nič nevyzerá dobre...a najhoršie je, že som si vedomá, že lepšie už nebude. jedine oholiť hlavu a kúpiť parochňu. Veď do hája zeleného nemusím byť úchvatná, ale nechcem byť ani ohavná!

:ax: :ax:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Za sfarbenie, resp. sivenie vlasov môže biochemická signálna dráha Wnt. Tá totiž prepája kmeňové bunky vlasových folikulov s melanocytovými. V časopise Cell to oznámil Mayumi Ito z New York University Langone Medical Center (USA) s kolegami.

„Už desaťročia vieme, že pri tvorbe sfarbeného vlasu spolupracujú kmeňové bunky vlasových folikulov a melanocytové bunky, produkujúce farbivo, no základ tejto spolupráce zostával neznámy. Teraz sme objavili, že pre koordinované činnosti týchto dvoch línií kmeňových buniek a sfarbenie vlasov je kľúčová Wnt signalizácia,“ povedal Ito.

 

Zdroj:

Aspoň vieme, na čo sa treba pri našich šedivých hlavách vyhovoriť ...

... že šedivieme, to vôbec nie je vekom, ako sme si doteraz mysleli. :rolleyes:

Žiadna staroba, ale "signálna dráha".

Ešteže tak!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

no tak to potom isto vymyslia nejaký liek, ktorý dodá organizmu chýbajúci enzým alebo nejaký spúšťač fungovania signálnej dráhy...

nedávno som videla jednu pani, zozadu mala slušnú postavu a pekné polodlhé tmavohnedé vlasy, potom sa tá žena otočila - zvráskavená tvár a ovisnuté viečka, kútiky úst a brada...nevyzeralo to ktovieako. tak som si uvedomila, že - aspoň za seba to môžem povedať - tmavá farba vlasov na nás starších, čo sa nám vek podpísal na tvári, už nepôsobí prirodzene. Je čas vlasy trochu zosvetliť...

ale chcela som napísať jeden super výrok mojej susedky. nechala som si vlasy trochu dorásť a mám ich tiež tak nejak narovno zastrihnuté - žiadne postupné...a stretla som asi tak po roku jednu susedu, s ktorou sa dosť zriedka stretávame a ktorá ma videla naposledy ešte s krátkym postupným účesom. I poctila ma takýmto výrokom: Pani susedka, vy ste zmenili účes...no, aj ja som taký dlho nosila, a teraz vždy, ked ho vidím, už je mi z neho na vracanie.

Veru som ostala bez slova, nevediac, či sa mám nahnevať, alebo smiať...

mimochodom, tadšej som sa v duchu zasmiala, netuším, čo tá ženská sleduje, kedysi dávno, ešte ke&´d sme mali malé deti (sú tak v rovnakom veku), náhodou sme tie staršie nosili na gymnastiku, a s tými menšími sme čakali, kým tréning skončí. A ona sa tak pozrela na to moje mladšie dieťa - a povedala: pani susedka, tá vaša malá je veľmi pekná, naozaj krásne dievčatko...a ja len rozmýšľam, po kom len môže byť - je taká pekná, ako keby ani nebola nikoho z vás...aj vtedy som ostala v nemom úžase, škoda, že ma to napadlo až doma, mohla som jej povedať, že po jej starom... :ahooj:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

minule som holicke na jej tradicnu otazku (kedy ze sa dam nakratko) odpovedal, ze snad ked mi tie sedive dorastu az do koncov...

uz roky si nechavam skracovat uces len navrch a na bokoch hlavy, vzadu len zarovnat a odstrihnut polamane a rozstrapkane konce

takze aj ked hore plesiviem a plesiviem, tak vzadu mam stale vlasy do pol chrbta :thumbsup:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov