Skočiť na obsah

Snooker


game

Odporúčané príspevky

predtým som to sledovala len občas, keď som sa k tomu niekde práve dostala, teraz už pár mesiacov mám možnosť sledovať Eurosport, a samozrejme okrem super futbalov a tenisu a momentálne gymnastiky aj

Grand Prix Aberdeen a práve teraz jedného z najlepších :

 

Ronnie O’Sullivan - Marco Fu :lol:

 

nedávno zomrel jeden mladý talent na zákernú chorobu - Paul Hunter ...

a Ronnie O´Sullivan je rozhodne miláčik publika, a dosť kontroverzný a dosť veľký šašo a obľúbený zrejme aj u rozhodcov ...

ale mien , veľkých mien je tam samozrejme oveľa viac ...

 

 

nebolo by zle mať občas taký stôl doma... len je na to trochu priveľký ... :)

 

 

aspoň pre trochu predstavy o pravidlách :

 

1. Hráč sa snaží trafiť guľu iba v prípade, že si je aspoň na 97 % istý, že guľu trafí. Inak sa ani nepokúša guľu trafiť a radšej zahrá tak, aby super to mal ešte ťažšie.

 

2. Hrá sa na určitý počet framov (napr. 11, čiže výsledok može byť napr. 6:1 alebo 6:5). Frame sa hrá na body. Začína sa rozstrelom a končí sa vtedy keď je podľa bodov rozhodnuté.

 

3. Začína sa rozstreľom na červené gule, ktorých je 15 (červená-1b).

 

4. Keď sa hráč dostane k stolu a trafí červenú, má jeden bod a následne môže zahrať farebnú guľu (žltú-2b, zelenú-3b, hnedú-4b, modrú-5b, ružovú-6b, čiernu-7b). Pokiaľ sú na stole ešte červené gule, tak sa farebné gule vracajú po potopení na svoje pôvodnú miesto (na tzv. farebné body). Z toho vyplýva, že najlepšie je kombinovať červené gule s čiernou. Maximálny bodový nábeh tak môže byť 147 bodov, to však hráč musí počas jedného pobytu pri stole zahrať všetky gule, čo nie je vôbec jednoduché.

 

5. V praxi stačí zahrať nábeh probližne 70 bodov, ktorý zaručuje víťazstvo.

 

 

 

detailné pravidlá nájdete tu - zaujímavé čítanie :-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 62
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • tiborco

    18

  • game

    13

  • 3sis

    8

  • tomba

    6

Top prispievatelia v tejto téme

Snooker je podla mna uplne nieco dokonale, dokazal by som to pozerat cely den vkuse.

 

o Ronniem si mozte nieco precitat tu.

 

Inak ten Snookrovy stol je o dost vacsi ako najvacsi 9' stol na billiard/pool. Dalsi rozdiel je v tom ze gule maju mensi priemer a su lahsie ako biliardove, aj diery na stole su mensie a maju gulate rohy, oprotila hranatym u pooloveho stolu. A pozerat sa s akou istotou a presnostou Ronnie potapa gule je az neuveritelne.

 

Sam Ronnie sa vyjadril ze klasicky pool, ci uz 8ckova alebo 9tkova hra je podla neho ovela tazsia na strategiu ako snooker.A pocas snookrovej prestavky si krati cas na severoamerickom poolovom turnaji, na ktorom bol aj tento rok, na youtube sa dau najst nejake videa.

 

Je to zvlastne sledovat ako hra klasicky pool a nad jednym tahom rozmysla aj 4 minuty a chodi okolo stola :lol:

A to je v snookri jeden z najrychlejsich hracov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

včera či predvčerom som O´Sullivana pozerala, je toho každý deň moc, tak mi to dosť splýva ... mal absolútne navrch, tak dokonale šaškoval ... schválne fauloval, robil doslova opičky, no byť jeho spoluhráčom, asi by mi to nebolo dvakrát príjemné, ale aj rozhodcovia ho proste berú .... nakoniec ho jeden napomenul, no ale také napomenutie - s úsmevom, že nono ...

 

 

čerstvé priamo z terajšieho Grand Prix Aberdeen :

Obrázok

 

 

BBC sport snooker

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

krásne :lol:

 

kedysi sa mi dostala do rúk nejaká knižka či časopis, už si nepamätám, je to jedno ... boli tam vlastne všetci títo, ktorí pred dvadsať - dvadsaťpäť rokmi boli obrovské mená v snookri ...

medzi hráčmi nie je moc starších ... kedy oni vlastne končia ? čo robia potom ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

skončil Grand Prix v Aberdeene a akosi nie je čo v tv pozerať :lol: najbližšie bude tuším niečo v snookri až v decembri ...

 

 

vyhľadala som si víťaza z toho predchádzajúceho videa ... tuším sa živí tým že robí show :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

finále národnej súťaže kdesi v Londýne ?

Ehm,no opisala si to ako nejaku provincnu sutaz,a to je turnaj Masters v Londyne...Dnes su na programe semifinale Hendry vs. Junhui a O’Sullivan vs. Maguire,zajtra finale...Live on Eurosport :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

takže finále : O Sullivan - Ding už beží

...a kto nevidel,moze lutovat...Ronnie sa pomalsie rozbiehal,prehral prve dva framy,potom ale prepol a zvalcoval Dinga sposobom, akym to dokaze len on...Nie zeby bol Ding slaby,ale Ronnie mu nedal absolutne sancu,4 stovkove nabehy,dalsich 5 patdesiatkovych a bolo vymalovane - 10:3,dovi dopo...Niet pochyb,ze Ding bude velka hviezda snookeru a kym "Raketu" bude hra bavit,budu to fantasticke suboje...Vcera s tym zacali a uz sa tesim na pokracovania...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Vcera Ronnie zase vyvadzal...Vypadol v prvom kole Malta Cupu s Holtom, co nie je pre neho na tomto turnaji nezvycajne,bol viditelne podrazdeny a nervozny a v poslednom hranom frame ked sa prenastavovala pozicia po jeho faule a trvalo to dlhsie,lebo rozhadzal viacero guli a rozhodca musel pouzit video,tak pocas rozohranej hry si jednoducho odisiel do zakulisia...Nikto nevedel,co sa deje a ci sa vobec vrati,po 3 minutach bol spat s varovanim od rozhodcu,zas do toho prastil a potopil neskutocnu cervenu po 2 odrazoch bielej od mantinelu a 3 odrazoch cervenej...Ani to mu vsak nepomohlo...

 

Video zo suboja Ronie vs. jeho vlastny Mercedes,pre tych,kto sa chcu presvedcit o opravnenosti jeho prezyvky Raketa...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Pre nas vsetkych troch snooker fans na tomto fore pripominam,ze v Sheffielde naplno bezia majstrovstva sveta, prvym semifinalistom sa stal Shaun Murphy a to sposobom,ktory sa zapise do historie snookeru. Vo stvrtfinale s Matthew Stevensom,hranom na 13 vitaznych frameov,prehraval uz 5:11 a 7:12,no seriou 6 vitaznych frameov sa postaral o jeden z najpamatnejsich comebackov v historii...Pred dnesnym hokejom s Kanadou a futbalom AC Milan - Manchester Utd. to bol prvy zo serie(teda v tu seriu verim :lol: ) fantastickych sportovych zazitkov dneska

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:lol: sledujem snooker tak pätinou pozornosti - nech mi snooker láskavo odpustí :) fsp, hokej, futbal, snooker a zbytok :)

finále snáď neprepasiem ... možno ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

tak aby som zostala verná svojej povesti, tak som zavítala do mojej oblúbenej témy, ktorou som istý čas privádzala každéh do šialenstva....

takže forumáci, nová sezona je v plnom prúde, na ktorú momentálne čaká druhý najvyššie bodovaný turnaj to UK Championship....tu nájdete rozlosovanie pre prvé kolo

takže 8.12. začíname :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale snáď nie, prítomnosť pánov (v tejto téme) ma len poteší...

dnes máme aj narodeninového oslávenca v snookri: Ronnie O´Sullivan dnes oslavuje svoje 32. narodeniny-všetko najlepšie! :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak aj ako tak sledujem snooker,najmä vďkaka sestre(vlastne kvôli mne ho začala pozerávať :lol:)

Dúfam,že Maguire bude po víťazstve na Northen Ireland Trophy naďalej vo forme na aj na UK Championship a postúpi dosť ďaleko :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tiborco, nech sa len nesťažuje, on to kukal ako prvý a vlastne ma k tomu naviedol...hehe

no ale k téme: tak Maguire aj mna velmi potešil, že konečne zase vyhral turnaj....dlho sa mu nedarilo po tom skvelom období,čo zažíval pred dvoma rokmi, ked napríklad v priebehu týždna vyprášil O´Sullivana dvakrát....určitr ho radím medz favoritov UK Championship

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov