Skočiť na obsah

Atletika


tomassi

Odporúčané príspevky

Pri čítaní game-inho príspevku o Sergej-ovi Bubka-ovi som s hrôzou zistil, že v sekcii šport nemáme tému venovanú tejto kráľovnej športov

 

- takže sem môžete písať svoje postrehy týkajúce sa rôznych šampiónátov, resp. mítingov alebo aj vaše názory na atletiku u nás, vo svete, prácu s mládežou či problematiku dopingu ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Do tej témy som chcel napísať, ale viac sa to hodí sem:

 

- ešte k tomu Bubkovi

predpovedal, že po ňom prídu žrdkári, ktorý budú skákať cez 620-630 cm

- no čo, doma nie je nikto prorokom

Čo sa týka skoku do výšky o žrdi, to považujem za dosť rozporuplný šport. Iste, je pekné skočiť 610 cm a určite budú aj lepšie výkony, ale v konečnom dôsledku záleží iba od dĺžky tyče. Pokým ju nepredĺžia tak športovci sa môžu aj rozkrájať, ale istú hranicu už neprekonajú. Keby tyč predĺžili o pol metra, Bubka by v pohode skákal 640 cm.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

športovci sa môžu aj rozkrájať, ale istú hranicu už neprekonajú. Keby tyč predĺžili o pol metra, Bubka by v pohode skákal 640 cm.

toto patrí k veciam, nad ktorými často premýšľam ... čo človeka netrápi ... :lol:

 

v skoku o tyči Bubka dosiaho veľmi veľa, a patrí medzi osobnosti, pretože bol húževnatý a sympatický a rovanko je na tom teraz Isinbajejová ....pred skokom odrieka svoje mantry, a skáče ako malý boh ....

 

predpokladám, že raz k tomu príde, že im povolia oficiálne predĺžiť tyče ... hoci športové federácie nemajú vo zvyku rozhodovať promptne, ale dá sa predpokladať, že k tomu príde...

 

 

ale podstata toho, čo som vlastne pôvodne chcela, že kedy nastane ten okamih, keď už hranice možností človeka priveľmi nepustia ...

už teraz je to vidieť, rekordy padajú zriedkavejšie, hoci motivácie sú vyššie...

 

skok do tretieho tisícročia, aký sa kedysi podaril Beamonovi

/nad Beamonovou diaľkou 890 cm z mexickej olympiády 1968 zostal rozum stáť... skok do ďalšieho tisícročia síce milénium neprežil, slávny mexický rekord zlepšil na majstrovstvách sveta v Tokiu 1991 Američan Mike Powell hodnotou 895 cm po nezabudnuteľnom súboji s Carlom Lewisom - a pokiaľ viem, nie je ohrozený už zasa nejakých 15 rokov ... /

 

skok do diaľky, trojskok, skok do výšky, všetky možné behy - všetko trochu stagnuje, pridáva sa po centimetroch, keď sa uberá v stotinách sekundy ...

 

to len tak na okraj, že čo si o tom myslíte vy ... ako to pôjde ďalej a hlavne kde budú hranice, a čo potom ...

hm ? :) :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Na Štiavničkách švédske hviezdy Bergqvistová a Holm

 

Banská Bystrica/Bratislava (SITA) - Švédske hviezdy, olympijský víťaz z Atén 2004 Stefan Holm a halová svetová rekordérka a majsterka sveta Kajsa Bergqvistová, to budú v utorok 13. februára najväčšie hviezdy 14. ročníka banskobystrického výškarského mítingu Europa SC High Jump (predtým Banskobystrická latka).

 

Okrem nich sa však organizátorom podarilo prilákať na štart aj ďalších popredných pretekárov. V kategórii mužov sa v hale na Štiavničkách objaví talentovaný Kubánec Victor Moya, aktuálny vicemajster sveta z Helsínk 2005 s osobným rekordom 235 cm, bronzový z aténskej olympiády a víťaz banskobystrického mítingu spred dvoch rokov Jaroslav Bába (osobné rekordy 237 cm v hale a 236 cm vonku), majster Afriky Kabelo Kgosiemang z Botswany (230 cm), slovinský rekordér Rožle Prezelj (231 cm) a nebude chýbať ani slovenská jednotka Peter Horák (228 cm), ktorý sa v domácom prostredí pokúsi o prekonanie 230 cm.

 

Nás bude zastupovať Peter Horák, ktorý by chcel skočiť 230cm

spoločnosť mu budú robiť ďalší dvaja slovenskí výškari Ľuboš Benko a Michal Kabelka.

 

Stefan Holm si BB latku pochvaloval už aj minulosti, či už po organizačnej časti, ale hlavne vyzdvihoval fantastické publikum

 

DOTERAJŠÍ VÍŤAZI BANSKOBYSTRICKÉHO VÝŠKARSKÉHO MÍTINGU:

 

MUŽI

1993 - Popescu (Rum.) 224 RM

1994 - Grant (V. Brit.) 232 RM

1995 - Matei (Rum.) 236 RM

1996 - Sergienko (Ukr.) 225

1997 - Sjöberg (Švéd.) 228

1998 - Partyka (Poľ.) 231

1999 - J. Janků (ČR) 228

2000 - Moroz (Biel.) 222

2001 - Dymčenko (Ukr.) 231

2002 - nekonalo sa

2003 - Holm (Švéd.) 234

2004 - Holm (Švéd.) 234

2005 - Bába (ČR) 233

2006 - Sokolovskij (Ukr.) 236 RM

 

ŽENY

1993 - Kašpárková (ČR) 195 RM

1994 - Michalčenková (Ukr.) 196 RM

1995 - Motkovová (Rus.) 200 RM

1996 - Göllnerová (Rak.) 192

1997 - Melová (SR) 196

1998 - Guľajevová (Rus.) 196

1999 - Melová (SR) 195

2000 - Palamarová (Ukr.) 188

2001 - Laláková (ČR) 187

2006 - Vlašičová (Chorv.) 205 RM

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

zdá sa, že Štiavničky sa vydarili, pretekári si chválili publikum a ukázali hodne zo svojich výkonov :

 

" V banskobystrickej hale bol utorok večerom veľkých skokov. Peter Horák sa stal druhým Slovákom, ktorý prekonal 230 cm.Švédsky výškar Stefan Holm skočil 237 cm, skúšal aj 241. Bulharka Venelina Venevová atakovala svetový rekord na 209.

 

Na najväčšom slovenskom atletickom podujatí, banskobystrickom výškarskom halovom mítingu, sa skákalo nad latkou a veľmi často aj na ploche. Od radosti vyskakovali pretekári aj ich tréneri.

 

Do tabuliek pribudol mužský rekord podujatia - Švéd Holm po strhujúcom súboji s Rusom Rybakovom do nich vpísal 237 cm.

 

Bulharka Venelina Venevová utvorila halový výkon roka - 202 cm, čím o 1 cm vylepšila tohtoročné halové maximum Chorvátky Blanky Vlašičovej. Tej obhajoba minuloročného triumfu nevyšla (skvelých 205 cm a rekord mítingu) a rovnako ako ďalšia zo spolufavoritiek, halová svetová rekordérka Švédka Kajsa Bergqvistová, sa neprehupla ponad 2 metre.

"

tu

 

to je na jedny Štiavničky hodne :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to teda hej

najviac ma teší to, že je tento míting robený na profesionálnej úrovni

takto by sa mal robiť šport na Slovensku

- keď sú spokojný pretekári, tak sú tam tí najlepší a vtedy je spokojné aj publikum a ot by hlavne malo ísť, či nie?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Fantasické !!!

z ME v halovej atletike máme zlato

Slovenský guliar Mikuláš Konopka získal na halových ME v atletike v Birminghame zlatú medailu, keď hodil 21,57 m a pred druhým Lyžinom z Bieloruska mal náskok 75 cm.

- dúfam, že zase nedopoval ako vtedy, keď získal tiež na ME bronz

 

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

ja taketo veci nezvyknem sledovat, ale ak nahodou na take nieco prepnem, vzdy nieco vyhrame, napr. kedysi davno Martikan vyhral cosi na olympiade - to som asi na dve minuty prepol na dvojku, alebo teraz na zimnej ten snowboardista - bol som chory a z nudy som prepol na pat minut na olympiadu, aj teraz som dve minuty pozeral Tv a akurat bola zapnuta dvojka a hadzal ten nas ...

 

nosim nam stastie :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

takže BB latka pozná víťazov ročníka 2008

Muži:

1. Stefan Holm (Švéd.) 234,

2. Jesse Williams (USA) 232,

3. Dmytro Demjaňuk (Ukr.) 230,

4. Victor Moya (Kuba) 230,

5. Jaroslav Bába (ČR) 228,

6. Viačeslav Voronin (Rus.) 228,

7. Peter Horák (SR/Dukla B. Bystrica) 225,

8. Viktor Šapoval (Ukr.) 225,...

10. Michal Kabelka (SR/Spartak Dubnica n/V.) 220, 13. Dominik Lopuch (SR/Dukla B. Bystrica) 210.

 

Ženy:

1. Blanka Vlašičová (Chorv.) 204 - svetový výkon roka,

2. Jekaterina Savčenková (Rus.) 197,

3. Marina Aitovová (Kazach.) 194,

4. Iva Straková (ČR) 194,

5. Barbora Laláková, Romana Dubnová (obe ČR), Dóra Györffyová (Maď.) a Emma Greenová (Švéd.) všetky 190.

 

záznam si môžete pozrieť na Dvojke dnes zo záznamu

na čo by to bolo v PP

však tam bola iba svetová skokanská š.p.i.č.k.a

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

Tak že vraj aj B- vzorka Konopku bola pozitívna.

Ak je to pravda, bude nasledovať doživotný dištanc.

Nechápem ak je pravda to čo hovoril že tento rok mal 13 negatívnych skúšok a týždeň pred aj po tomto teste tak isto, ako je to možné :lol:

 

Pre nezainteresovaných, to je ten závodník s titulom z ME v hale o 7-8 príspevkov vyšie :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mna celkom bavi sledovat atletiku, vlastne je to v podstate akysi vrchol aj Letnych olympijskych hier - na to sa vzdy najviac tesim! Aj Golden League si rad pozrem, su to take vrcholy sezony takze je tam vzdy na co pozerat!

 

Najviac zo vsetkeho ma bavi sledovat hod ostepom - to je skvela disciplina a uplne ich obdivujem tych atletov co tak riadne vedia hodit daleko - uplne najradsej mam samozrejme finsku osteparsku hviezdu menom Tero Pitkamaki, ktory sa dokonca minuly rok stal vo Finsku vitazom v ankete Sportovec roka (dokonca aj pred Kimim Raikkonenom)... Ja dufam ze na olympiade mu to pojde vsetko skvelo a vystupi na najvyssi stupienok so zlatou medailou na krku! No snad mu to nevyfukne Andreas Thorkildsen, Breaux Greer, alebo niekto iny!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Inak, co sa tyka atletiky, minule bola v novinach velmi kratucka informacia, ze atleti z Dubnickeho oddielu skoncili na tretom mieste v akejsi atletickej lige majstrov. Je to ako keby hrali semifinale futbalovej LM. Vyhrali vsak najviac disciplin zo vsetkych zucastnenych klubov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

kadejaké výhovorky už boli, ale ak je toto pravda tak už fakt neviem kde je pravda:kladivo:

 

"Dňa 13. mája v čase príchodu dopingových komisárov som bol u zubára. Manželka mi telefonicky oznámila, že ma hľadajú dop. komisári, tak som sa vrátil domov, kde ma testovali. Pri vedomom užití zakázanej látky pokiaľ by som sa nevrátil riskoval by som "len" čierny bod. Tento rok som mal 17 negatívnych dopingových testov a preto ma veľmi prekvapilo, že som mal pozitívny test. Podľa odborníkov látka methandion je v tele minimálne 10 a viac týždňov, preto mi je nepochopiteľné, že 2 testy, ktoré som absolvoval pred a týždeň po mojom pozitívnom teste boli negatívne. Keďže som nič zakázané neužil, požiadal som o zmenu miesta konania B-testu a testy DNA, obe moje žiadosti boli zamietnuté. Túto moju situáciu sme preberali s rôznymi odborníkmi /lekári, právnici,.../ a zhodli sme sa na tom, že práva športovcov v tejto situácii sú minimálne až nulové.

 

Mikuláš Konopka."

článok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hrašnova hodila kladivom 76,82, čo je 2. najlepši tohtoročny svetovy vykon a 5. v historii. To by v Pekingu stačilo na medailu. Parada! Mohlo by jej to vydržať aj do OH.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hrašnová to je niejaká slovenka?

 

Ináč, my máme ešte dalšieho adepta na medailu....ako sa volá ten zápasník čo získal naše občianstvo?

 

dneska som videl ako sa rozbiehala Isinbajevová na svoj druhý pokus pri ataku na WR 503 ......žiaľ, to je všetko. Prepol som to na resume 7.etapy TdF a po pol hodine že čo, ona skočila :lol: . Tak sa mi doma poďakovali a bolo :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov