Skočiť na obsah

Atletika


tomassi

Odporúčané príspevky

  • Pred 10 mesiacmi...

Od včera máme Majstrovstvá Európy v atletike v Barcelone a oddnes máme vďaka Charfreitagovi prvé zlato :)

 

Kladivár Charfreitag získal na ME historické zlato

 

Slovenský kladivár Libor Charfreitag s prehľadom naplnil úlohu favorita. V Barcelone získal prvý slovenský titul na majstrovstvách Európy v ére samostatnosti.

 

Po prvých pokusoch viedol najväčší Charfreitagov súper Krisztián Pars - 77,34 m, Charfreitag - 75,50 m. V druhej sérii sa Maďar zlepšil na nebezpečných 79,06 metra. Slovákom to ani nepohlo. Sústredil sa, hodil 80,02 metra. Jediný z finalistov prekonal métu extratriedy (80 m).

 

Muži - kladivo:

 

  • Libor Charfreitag (SR) 80,02 m
  • Nicola Vizzoni (Tal.) 79,12
  • Krisztián Pars (Maď) 79,06
  • Valerij Sviatocha (Biel.) 78,20
  • Szymon Ziolkowski (Poľ.) 77,99
  • Oleksij Sokyrskyj (Ukr.) 76,62
  • Wojciech Kondratowicz (Poľ.) 75,30
  • Igor Viničenko (Rus.) 74,71

Čítajte viac: http://sport.sme.sk/c/5483975/kladivar-charfreitag-ziskal-na-me-historicke-zlato.html#ixzz0v0xH0GDs

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vlastne až včera som prvý krát počul o tej fraške ako zobrali Bielorusom medaile z olympiády za doping a udelili ich iným a po odvolaní to zrušili.

Tam by malo existovať niečo ako nemožnosť odvolať sa alebo tak.

 

Atletika je super, ale predsa len, je to "len" Európa :)

Na Eurosporte2 dnes dávali z Nairobi Majstrovstvá Afriky. Kulisa aj podmienky, všetko vypadá ináč.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ano mala, bolo to tesne. Len mi pride, že to dosť pretaktizovala. Cele 2 kola (resp. cca 700 m) bežala ako predposledna, až na cieľovej rovinke vyštartovala dopredu. Avšak tu 3. už nestihla. Ak by bola vyštartovala 2-3 metre skôr (alebo ak by bola trať par metrov dlhšia), tak by ju mala.

 

Tu to maš aj v HD:

 

http://www.youtube.com/watch?v=1q1sSW1dQ2U

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vypadalo že mala, ale sama hovoril že posledných 10metrov už nevládala.

790m si užívala no posledných 10metrov už došlo.

celú sezónu sa sústredila hlavne na natrénovanie rýchlych záverov, ale to vybiehanie na rovinku z toho konca pola ju pripravilo o nejaké sily.

 

Včera ten Svoboda, tak to bol veľmi smutný okamih.

 

Otázka. Kde je Hrašnová?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Atletické ME 2010 v Barcelone sú už na konci.

 

Hm, Suomi len jedna medaila - aj to len bronz ... Tero Pitkämäki nezažiaril a porazili ho aj Thorkildsen, aj De Zordo - takže napokon len bronzová medaila. Toto boli pre Fínsko najhoršie atletické ME za posledných 54 rokov - v doterajšej histórií už len jedny jediné boli neúspešnejšie - v roku 1966 nezískali vtedy ani jednu medailu. No nejako to ide dole vodou s fínskou atletikou - snáď na domácich ME 2012 v Helsinkách nespravia hanbu a postupne sa opäť dostanú späť na vyššie priečky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...
  • Pred 8 mesiacmi...

Bolt sa dnes pekne predviedol. Porazil sa sam. Škoda, mohol to byť fajn pretek. Ale konečne proti sebe pobežia Robles so Xiangom na 110 prekažky. Spoločny suboj sa im doteraz vyhybal. Som zvedavy...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

práve som o MS v v atletike v juhokórejskom Dägu čítala, aj o diskvalifikovaní Bolta.

tu

 

nie celkom chápem:

prečo je nulová tolerancia v uliatom štarte ?

nechápem. čítam, že "zlato diaľkárky Reeseovej s 5 prešľapmi" ... v skokoch môžu byť pokusy a prešľapy, tri hody, tri vrhy ... ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nejake 2 roky dozadu bola ešte tolerancia 2 štarty (alebo jeden?). Prvy bol za "žltu" kartu a druhy (hoci to zvrzal aj iny pretekar ako prvykrat) diskvalifikacia. Teraz je tolerancia nulova. Niekedy z toho bola zamerna psychologicka hra, možno aj preto to uťali.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak v posledny deň MS sme sa dočkali aj svetoveho rekordu v mužskej štafete na 4x100 m. Škoda že Američania nezvladli poslednu odovzdavku, mohlo to byť zaujimavejšie, a možno aj ten čas by bol lepši. Takto už Bolt mohol len tradične doklusať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 rokmi...

spln a nespavosť boli k niečomu dobré ... pozrela som si v noci neuveriteľný športový koncert chodca Mateja Tótha naživo ... je to chlapík v životnej forme.

 

celé preteky od začiatku do konca viedol so zvyšujúcim sa náskokom, započítajúc aj odskočenie na toaletu, 50 km chôdza za 3:40:32 h v konkurencii ďalších 53 pretekárov na MS v Pekingu 2015.

 

post-3-0-15198000-1440849193.jpg

 

http://sport.pravda.sk/ostatne-sporty/clanok/366044-chodec-matej-toth-je-majster-sveta-bola-to-lahka-patdesiatka-tvrdi/

 

Zo Slovákov si solídne počínal aj Dušan Majdán, ktorý skončil 30. a časom 3:58:57 h splnil limit (4:03:00) na olympijské hry v Riu de Janeiro.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 rokmi...

a konečne v atletike tu máme slovenský úspech:

 

Šprintér Ján Volko je halovým majstrom Európy, zlato získal aj napriek zraneniu - v behu na 60 metrov na halových majstrovstvách Európy v atletike. V glasgowskom finále vyhral časom 6,60 sekundy.

 

post-3-0-37704400-1551565230.jpg

 

https://dennikn.sk/1398235/sprinter-volko-je-halovym-majstrom-europy-zlato-ziskal-aj-napriek-zraneniu/?ref=tit1

 

https://dennikn.sk/905472/som-jan-volko-donedavna-priemerny-futbalista-dnes-najlepsi-slovensky-sprinter-v-historii/?ref=mpm

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

MS v atletike - Katar, Doha...

ani sme mu nespravili extra stránku, načo.

sledovala som pred pár dňami Mateja Tótha, blahoželám mu, že odstúpil a že jeho zdravie je mu prednejšie...
včera som pozerala pár minút pred polnocou nejaké behy....

v noci sa preteká, a to je ešte 30 stupňov nad nulou.

prekrásny štadión, hľadiská zívajú prázdnotou... totálne prázdne.
koľko za to zaplatil Katar a komu?

a tak mi napadlo, ako tu budú hrať majstrovstvá sveta vo futbale a kedy... o polnoci? vieme, že to bolo zaplatené... ale načo?

a posledný deň maratón... všetko ostatné ide mimo mňa, tieto MS úplne, nie je sa načo tešiť a tie teplá sú nenormálne, no na ten maratón som zvedavá.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov