Skočiť na obsah

Očkovanie proti chrípke a iné očkovania


game

Odporúčané príspevky

povinna skolska dochadzka je o niecom inom, tak to nespajaj s ockovanim.....ale ak uz teda si napisala ako argument povinnu skolsku dochadzku, tak asi zlyhava povinne vzdelavanie, ked sa nejako znizuje zaockovanost a ty to pripisujes vzdelanosti obyvatelstva...ci nie? :)

 

svatá pravda. niečo rozhodne zlyháva. ktovie čo to bude.

 

myslíš, že to nesúvisí?

ale súvisí... po svete bežia kauzy nielen pre neočkovanie, ale aj pre odmietanie posielania detí na povinnú základnú školskú dochádzku... je ich trochu menej ako neočkovačov, ale je ich dosť.

 

odoprieť dieťaťu hoci len základné vzdelanie je presne to isté, ako odoprieť dieťaťu occhranu pred smrteľnými chorobami, ktoré sú, existujú, fungujú a sú desaťročiami odskúšané.

 

máš názor a pohľad na všetko, o čom spravidla nevieš priveľa, lebo ťa to tvojimi vlastnými slovami nezaujíma - a netušíš, čo sa deje medzi ľuďmi na nete, milý informator.

 

 

je to ich slobodne rozhodnutie....preco v tom vidis farizejstvo?....mozno vyhodnotili nieco na zaklade niecoho a sa potom rozhodli....

jop... pri kuchynskom stole pri notebooku a pod anonymným konšpirátorom na nete... :klobuk:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

svatá pravda. niečo rozhodne zlyháva. ktovie čo to bude.

 

je to OSVETA a nie vzdelanie....aj ked to vzdelanie ma asi rezervy u "osvetarov"....

 

a kedze tym preukazali neschopnost uvazovat, tak sa nediv sankciam. sloboda bez zodpovednosti  patri detom, a tak musia zasiahnut dospeli.

 

stat, pokial tro nie je urcene zakonom, by mal podla mna odporucat a nie vyrabat povinnost zo vsetkeho....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

toto je zakon, ale aj tak sa miname. ide tu o vnutornu bezpecnost, ochrana pred epidemiou patri pod ulohy statu. alebo chces aby tuto úlohu prebrali samozvane skupiny co budu lyncovat neockovanych?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zakon?...aky zakon?....podmieneny vyhlaskama?....obciansko pravne predpisy?....ak ide o vnutornu bazpecnost, tak na to treba zakon v trestnopravnom rezime....a ochrana pred epidemiou, zo strany statu, je jedine tato mozna?...stat nema v tomto ine povinnosti iba tlacit ludi do povinnosti a plnit vrecka farmafirmam?....tak preco nie aj uzakonit povnnost zo zakona na konzumaciu pridelenej dennej davky ovocia a zeleniny, pridelovat na hlavu kazdej rodine zdravotne unosne gramy soli a deka cukru, decilitre piva a alkoholu, uplne zakonom postavit vyrobu cigariet a tabakovych vyrobkov...a pod. "velice" zmysluplne ocharanarske ukony v zaujme ochrany zdravia populacie....ci to by bolo mimo misu?... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator, no hladaj :)  kde sa hladaju zakony ?  A vies take ze stat moze konat len v medziach zakona ?

A text dalej ukazuje preco je nutny,  bohuzial nie vsetci obcania su zodpovedni a rozumni.    Pretoze suvislost medzi ockovanim voci smrtelnym chorobam a doporuceno udavkou zeleniny je jasna len tebe. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ani zákony nepresvedčia, ani obrázky radov detí v železných pľúcach po obrne, ale aj tak sem dám svoj najnovší nález o jednej z najnebezpečnejších chorôb, o ktorých sme tu už nie raz písali, a ktoré celosvetovým plošným očkovaním boli vyhlásené WHO za zneškodnené r. 1979...

posledné vírusy sú za siedmimi zámkami uchovávané na dvoch miestach na svete.

 

snímka pochádza z roku 1901 z Veľkej Británie, kde už bežne bežalo v tých časoch očkovanie a zavádzali plošné aj pomocou tohto obrázku - chlapec vľavo nebol očkovaný na pravé kiahne, chlapec vpravo bol. ročne milióny ľudí umierali, tí čo neumreli, spravidla masívne oslepli, kiahne si nevyberali, kde sa usadia.... preto bolo také obrovské víťazstvo porazenie desivej choroby.

aj ten obrázok je desivý:

 

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator, no hladaj :)  kde sa hladaju zakony ?  A vies take ze stat moze konat len v medziach zakona ?

A text dalej ukazuje preco je nutny,  bohuzial nie vsetci obcania su zodpovedni a rozumni.    Pretoze suvislost medzi ockovanim voci smrtelnym chorobam a doporuceno udavkou zeleniny je jasna len tebe. 

 

este raz....vnutorna bezpecnost musi byt ohranicena vymozitelnym zakonom a nie je....co ti to vravi? Ja osobne v tom vidim zakonny "odrb" a nie starost "statu" o zdravie obyvatelstva. Teda ten zakonny "odrb" je vlastne posuvanie zakonnou a teda legalnou cestou zisk farmafirmam. Ako inak si mam vysvetlit potom "starostlivost" statu o zdravie obyvatelov v pripade konzumacie roznych inych zdraviu skodlovych potravin s pozehnanim statu? A v pripade konzumacie drog sa este aj diskutuje o ich ciastocnej legalizacii......toto vsetko je dokaz, ze statu  ide len a len o peniaze a trpaci si myslia, ze statu ide o zdravie obyvatelov

 

a co su to smrtelne choroby?...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator, jasne a ten odrb  sa robil aj za komunistov aj vsade vo svete. No jasne,   jasteri tu vladnu. 

A kedze tu celkom dobre prezentujes ze cast volicov nie je schopna myslenia, tak treba zakon a vynutit to.   Pri nejakom idealnom stave ked volic nie je chumaj by stacila dobrovolnost ale tu v zaujme chumaja a vsetkych ostatnych treba stat. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a som ja proti zakonu na vymozenie povinnosti v zaujme zdravia obcanov?....ale potom treba aj zakony na vsetok nezdravy tovar a zakazat resp. urobit pridel na hlavu aby sa nestalo, ze nejaka firma bude profitovat na nezdravych vyrobkoch a ina firma bude profitovat na vyrobe lieciv na odstranenie nasledkov nezdravej legalnej potraviny...lebo vsetko su to peniaze poplatnmikov...aj tema cislo jedna v zavedeni kvoty na zdravu potravinu v drogovom priemysle by sa mala asi tiez dat do normalu v starostlivosti statu o zdravie obyvatelov....a neodpovedal si mi...co su to smrtelne choroby?....

 

teraz zijeme v slobodnej krajine a teda nevidim dovod na nejake donucovacie prostriedky v ramci ockovania....ak ma clovek pravo volit, tak musi mat pravo si aj vybrat ci sa da zaockovat alebo nie....myslis, ze ak su vsetko tupci, co sa nechcu dat ockovat, tak mozu mat pravo aj volit?...podla tvojho ohodnotenia su nesvojpravny...ci nie?...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Uplne naopak.

Ze rodicia decku kupuju akukolvek stravu ci im ublizuju tym, ze z nich robia nasilu veganov... je na ich blbosti - ale nezabudni, ze aj to je ta ohromna sloboda, ktorou sa ohanas a protestujes proti diktatu statu, ale ich deti tym nebudu nakazlive, nebudu roznasat v skolke veganske virusy.

 

Ked nie su zaockovane z blbosti rodicov ci ich vysvetlovania si toho superpojmu sloboda proti vaznym chorobam, proti ktorym ockovali svoje deti uz nasi prarodicia, roznasat ich budu.

 

Aj sa to deje.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game nie je to naopak....ja v tom vidim iba peniaze a nikomu tu nejde o nejake zdravie obyvatelstva....myslim zo strany "opatrovatela" statu a nie zo strany rodica.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neplet sem prosim ta povinnu skolsku dochadzku...ta je dobra na to, aby si mohli obcania, co ju absolvovali, precitat tvoje prispevky a pochopili, ako sa k nim sprava nadclovek.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nuz ale pokial predtym zomru na cierne kiahne, tak to nezvladnu. ci zivot je posvatny len pred narodenim?

informator, ludia su si rovni v pravach ale nie v schopnostiach. a ty nemas schopnosti sa rozumne vyjadrit k ockovaniam a kedze si to neuvedomujes tak zasahuje stat. bezne je to skor problem v osadach ale si dokaz ze nie len tam

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A vlastne fakt...

 

okolo konca 19., zaciatku 20. storocia nasi predkovia postupne zastavili kopu tazkych chorob, ktore kosili cele generacie, prve pokusy s ockovanim konali dokonca osvieteni cinania kopu storoci dozadu... zrejme kvoli vtedajsim farmafirmam...

 

A fakt je, ze nas je na tejto planete uz privela, zrejme prave preto, ze ockovania zastavili kopu chorob, a dokonale ako ludia blbneme, tak je nacase to tu znovu preriedit

:klobuk:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A vlastne fakt...

 

okolo konca 19., zaciatku 20. storocia nasi predkovia postupne zastavili kopu tazkych chorob, ktore kosili cele generacie, prve pokusy s ockovanim konali dokonca osvieteni cinania kopu storoci dozadu... zrejme kvoli vtedajsim farmafirmam...

 

A fakt je, ze nas je na tejto planete uz privela, zrejme prave preto, ze ockovania zastavili kopu chorob, a dokonale ako ludia blbneme, tak je nacase to tu znovu preriedit

:klobuk:

 

ktohovie...mozno mas pravdu a osvietenci v cine pochopili, ze sa da na tom dobre zarobit :)

 

a to uz vtedy na zaciatku toho 20 stor. sa ockovanie stalo statnou doktrinou a vsetko muselo byt zaockovane?.......lebo inak si neviem predstavit tu vitaznu bitku proti smrtelnym infekcnym chorobam....

 

a ano mas pravdu, je nas uz vela na planete a tento boj s infekciami urcite nevyhrame....pre teba asi sok, ale pre mna prirodzeny rytmus zivota a to som ockovany :)

 

asi ano, tu sa blbost stava smrtelnou chorobou. ale tak nejako si nemyslim ze je spravne zabijat hlupakov. my slnieckari to nemame v hlavach

 

suhlasim....hlupakov netreba zabijat, lebo potom by sa mudry nemal s kym porovnavat a nakoniec by osprostel :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

potvrdil si co som napisal...tak neviem, co tu este tocis za alternativu....v zasade to je takto...ak nebudu "hlupejsi", tak nemozu byt ani "mudrejsi"...kam sa radis ty sam je tvoja vec :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

klídek páni, nenadávame si... a ďakujeme :)

 

informator,

mimochodom akosi nie celkom chápem tento tvoj celý príspevok https://www.freespace.sk/tema/1462-očkovanie-proti-chrípke-a-iné-očkovania/?p=266984... jednoducho ho nechápem.

išlo by to nejako preložiť aj pre slabších duchom?

díky moc... od včera nad tým premýšľam, skutočne nechápem, čo si vlastne chcel povedať... :hmmm:

 

 

asi ano, tu sa blbost stava smrtelnou chorobou. ale tak nejako si nemyslim ze je spravne zabijat hlupakov. my slnieckari to nemame v hlavach

 

nuž... ja som to nemyslela tak, že by sme šli my zabíjať hlupákov, či už slniečkari či neslniečkari.... ono... ja si myslím, že to hlúpe tupé ľudstvo sa vykynoží samo.

snáď.

ale ja nie som slniečkar :innocent:

 

 

mimochodom, pre ilustráciu z FB, toto je len slabý odvar z oveľa masívnejších debát, len pre tú vtipnosť...

jedna neočkovacia mamynka už nevedela, čo ešte vytiahnuť ako argument na ostatné mamynky, ktoré si bežne dávajú očkovať deti, tak vytiahla toto:

 

post-3-0-16143800-1533919732.jpg

 

a dostáva to páčikov.... nj. ľudstvo je zrelé :(

ale ja som kompletne očkovaná, a dala som aj svoje dieťa, a ešte sa dáva očkovať aj pred cestami do zahraničia, a ja som aj proti žltačke a tak, a dávam sa každý rok proti chrípke... takže zrejme preto nie som dostatočne chápavá a zjavne mám znížený intelekt :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator,

 

mimochodom akosi nie celkom chápem tento tvoj celý príspevok https://www.freespace.sk/tema/1462-očkovanie-proti-chrípke-a-iné-očkovania/?p=266984... jednoducho ho nechápem.

išlo by to nejako preložiť aj pre slabších duchom?

díky moc... od včera nad tým premýšľam, skutočne nechápem, čo si vlastne chcel povedať... :hmmm:

 

 

mimochodom, pre ilustráciu z FB, toto je len slabý odvar z oveľa masívnejších debát, len pre tú vtipnosť...

jedna neočkovacia mamynka už nevedela, čo ešte vytiahnuť ako argument na ostatné mamynky, ktoré si bežne dávajú očkovať deti, tak vytiahla toto:

 

attachicon.gifantiočkovacia mamynka antimamynky.jpg

 

a dostáva to páčikov.... nj. ľudstvo je zrelé :(

ale ja som kompletne očkovaná, a dala som aj svoje dieťa, a ešte sa dáva očkovať aj pred cestami do zahraničia, a ja som aj proti žltačke a tak, a dávam sa každý rok proti chrípke... takže zrejme preto nie som dostatočne chápavá a zjavne mám znížený intelekt :(

 

neviem co si nepochopila...ved som ti iba odpovedal na tvoj prispevok....ak mas konkretne ma mysli toto......

 

 

a to uz vtedy na zaciatku toho 20 stor. sa ockovanie stalo statnou doktrinou a vsetko muselo byt zaockovane?.......lebo inak si neviem predstavit tu vitaznu bitku proti smrtelnym infekcnym chorobam....

 

 

.......tak napis co na tom nhechapes, lebo ja neviem zareagovat....

 

alebo aj toto.......

 

 

a ano mas pravdu, je nas uz vela na planete a tento boj s infekciami urcite nevyhrame....pre teba asi sok, ale pre mna prirodzeny rytmus zivota a to som ockovany :)

 

 

....tak neviem co na tom nechapes...rozpis otazku....

 

 

 

 

a co sa tyky tvojho vseockovania, tak mas na to svoj nazor, tak sa davaj ockovat...ja osobne ti to urcite nebudem vycitat a ani ta za to nejako hodnotit....ci si hlupa alebo mudra...je to tvoje rozhodnutie a to je dolezite pre mna....ozaj a ked uz ides do roznych kutov sveta, tak nemas strach z nejakej infekcnej choroby hoci si na nu ockovana, kedze vo svete je dost bezne neockovanie?.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

....ozaj a ked uz ides do roznych kutov sveta, tak nemas strach z nejakej infekcnej choroby hoci si na nu ockovana, kedze vo svete je dost bezne neockovanie?.....

 

1. ... no ešte raz, nie je reč o mne

 

2. ... presne preto sa ľudia, aby nemuseli mať strach z kdejakej infekčnej choroby či už doma či vo svete, dávajú očkovať.

 

        či ty si to vedel ináč? :hmmm: : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1. ale je....skor takto, nie je len o tebe....

 

2. mas pravdu, ockovat sa davaju, aby nemali strach z infekcii....no, ako ale vidis, tak nie vsetci maju z nich strach...takze sa neockuju...kto je hlupy a kto hlupejsi tu nevyriesis :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov