Skočiť na obsah

Očkovanie proti chrípke a iné očkovania


game

Odporúčané príspevky

Akurat ze si to zase uplne zjednodusil a pokryvil ako sa ti hodi.

 

1) riziko pri ockovani je neporovnatelne, neporovnatelne mensie ako pri nezaockovani. U zdraveho cloveka.

2)Ak je dieta alergicke atd. teda z objektivnych pricin ho nie je mozne ocvkovat, o tom predsa rodic rozhodnut nevie, len lekar.

Takze argument o tom aby rodic vedel posudit co je pre dieta bezpecnejsie je uplne zcestny. Ako moze rodic medicinsky negramotny vediet co je bezpecnejsie???

O magoroch ktory maju vymyty mozog konspiraciami sa vyjadrovat ani nejdem.

 

Ano, dieta moze mat z ockovania problem. Sice v mizerne malych pripadoch ale moze. Lenze tam nezalezi vobec na tom ci bolo zaockovane povinne alebo dobrovolne. Aky je v tom rozdiel ci umrie pri povinnom alebo dobrovolnom ockovani? Kristalovu gulu nema nikto, to nemozes vediet. A clovek je riziku vystaveny stale. Dieta mozes zabit aj pri krmeni, staci ze mu das potravinu na ktoru je alergicke. To je presne to iste. Ako to mas dopredu vediet ked to je prvykrat? Zistis to len tak ze mu to das zjest. Je to pre teba mozno sokujuce, ale svet takto funguje.

3) rodic nedokaze v suvislosti s detmi (ale ani clovek v suvislosti s kymkolvek blizkym) vo vaznych veciach uvazovat racionalne. Preto tuto ulohu prebera niekto iny. V tomto pripade lekar resp. stat.

4) moznost volby mas vzdy. Mas moznost volby porusit zakon. Mas moznost volby navrhnut zakon novy. Mas moznost volby zvolit si taku politicku stranu, ktora tento zakon presadi. Mas moznost volby odstahovat sa do zahranicia kde to povinne nie je....

 

Zijes predsa preboha v demokratickej krajine. Aspon teda tak sa tvari. A v takej rozhoduje lud a jeho vacsina. A zakony ktore si odsuhlasili. A zvysok sa musi predsa prisposobit aj ked sa mu to nepaci.

 

Zlodej tiez nechce aby platil trestny zakon, tiez sa chce rozhodnut ci za kradez pojde sediet alebo bezpecnejsie, aby si mohol lup v klude uzit doma.

Tiez sa chcem rozhodnut aby moje dieta nechodilo do skoly lebo je bezpecnejsie ked ostane doma lebo na ulici ho moze zrazit auto. Atd. Atd.

 

Kto alebo co vam brani podat navrh zakona do parlamentu?

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Akurat ze si to zase uplne zjednodusil a pokryvil ako sa ti hodi.

 

1) riziko pri ockovani je neporovnatelne, neporovnatelne mensie ako pri nezaockovani. U zdraveho cloveka.

2)Ak je dieta alergicke atd. teda z objektivnych pricin ho nie je mozne ocvkovat, o tom predsa rodic rozhodnut nevie, len lekar.

Takze argument o tom aby rodic vedel posudit co je pre dieta bezpecnejsie je uplne zcestny. Ako moze rodic medicinsky negramotny vediet co je bezpecnejsie???

O magoroch ktory maju vymyty mozog konspiraciami sa vyjadrovat ani nejdem.

 

Ked teda ja veci zjednodusujem, tak ty ich zasa komplikujes. Kto posudi co je vyhodnejsie? Ty?....Ja?.

 

Riziko pri zockovani zdraveho dietata, je (ako vravis) neporovnatelne mensie.....dobre, ak teda chces v poriadku, ale priznavas ze je. Kto posudi ktore riziko je pre to dieta aktualnejsie? Ty?....Ja? Na toto ti neda priamu odpoved ani nezavisla porota.

 

Preto by malo byt v tomto pripade iba na rodicovi, co sa rozhodne spravit vdanu chvilu. Ty-ja a kopec inych by dalo svoje deti zaockovat, ale preco upierat pravo populacii, co sa chce rozhodnut inak? Napr. odlozit ockovanie na inu dobu, alebo vylucit niektore ockovanie a pod.

A ako moze medicinsky negramotny rodic vediet, co je pre jeho dieta bezpecnejsie.....no preto, ze je rodic. To je tak tazko riesitelny rebus? Preco mas taky strach s neockovanej populacie?

K tej vete o magoroch sa ani ja vyjadrovat nejdem....ozaj, kto posudi, kto su vlastne ti magori a na ktorej strane barikady stoja? Ty?....Ja?

 

 

 

minule som nezavazne telefonovala s mojou matkou...len tak medzi recou som spomenula, ze idem dnes na preventivku..mati hned zavelila..daj sa hned zaockovat proti tetanu!!!! :smilieee:

 

zblbnuta touto temou som sa spytala, ze co by sa stalo keby som ockovanie odmietla...moja matka nasrato podotkla, ze pride a osobne ma zaockuje, a ze si nemyslela, ze ma tak sproste decko, ktore by riskovalo tetanus...sprava sa takto zodpovedny rodic?? co myslis, informator???  :P

tak mi to dnes praskli do ramena..viac menej bezbolestne a celkom bezplatne...pre rozmaznanych existuje vakcina s doplatkom, ta je proti trom chorobam a ma ucinnost 15 rokov..ktovie preco tie hnusne farmaceuticke firmy nieco take vyrabaju, ved im ujde zisk..nie? ci? mozno by stacili ockovacie latky na 2-3 roky... :P

 

tak, ak prezijem este nieco napisem...

 

Ak si neplnoleta, tak tvoja matka sa rozhodla z pozicie svojej autority a aj podla svojho uvazenia a teda asi aj zodpovedne. Ak si uz davno plnoleta, tak zalezi len na tebe a tvojom rozhodnuti. Ak aj v tomto tvojom veku za teba rozhoduje rodic, tak to  je potom uz otazka pre psychiatra a nie na mna: Bez urazky......iba konstatujem a reagujem na realitu, aku si tu ponukla.

 

Preockovania za zivota nepocitas? Priemerny vek je asi + -75 rokov....teda asi tak 3-4 ockovania na tetanus. Nie nezanedbatelna púolozka pri jednom ockovani....ked sa uz bavime o peniazoch.

 

Ak prezijes tak teda napis....budem sa tesit :) .

 

 

Mala si dotycna zistit, aka je situacia tam, kde ide. Aj tomu sa hovori zodpovednost rodic. Zlyhala a teraz sa snazi svoju nezodpovednost zvalit na "chybu" druhych.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ked teda ja veci zjednodusujem, tak ty ich zasa komplikujes. Kto posudi co je vyhodnejsie? Ty?....Ja?.

 

Riziko pri zockovani zdraveho dietata, je (ako vravis) neporovnatelne mensie.....dobre, ak teda chces v poriadku, ale priznavas ze je. Kto posudi ktore riziko je pre to dieta aktualnejsie? Ty?....Ja? Na toto ti neda priamu odpoved ani nezavisla porota.

 

Preto by malo byt v tomto pripade iba na rodicovi, co sa rozhodne spravit vdanu chvilu. Ty-ja a kopec inych by dalo svoje deti zaockovat, ale preco upierat pravo populacii, co sa chce rozhodnut inak? Napr. odlozit ockovanie na inu dobu, alebo vylucit niektore ockovanie a pod.

 

O riziku predsa rozhodne lekar, co tu zas ides zavadzat za novoty? On predsa pozna chorobopis dietata, cloveka.

 

Ano riziko je vzdy. Aj doma pri sedeni mozes spadnut zo stolicky a rozbit si hlavu. Lenze pri ockovani je len riziko nejakej alergickej reakcie. Nikto z toho este neumrel.

Ako chces odkladat ockovanie ked u niektorych chorob musis ockovat v danom case resp. veku aby sa dostavil ucinok?

 

Mimochodom u dobrovolneho ockovania riziko nie je?

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Este nieco. A inak z nezaockovanej populacie strach nemam, netusim kde si na to prisiel. Mne je to jedno. Len dovody ktorymi sa ohanate nie su velmi rozumne.

 

Hlavne sa ale prestan ohanat nejakou slobodou a upieranim rozhodnutia. Kde je ta tvoja sloboda v teme o registrovanych partnerstvach? Tu sa o nu bijes a tam ju popieras. Preco pouzivas dvojaky meter? Ty si pekny pokrytec.... Sloboda nie je len to co kde vyhovuje tebe.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

Preockovania za zivota nepocitas? Priemerny vek je asi + -75 rokov....teda asi tak 3-4 ockovania na tetanus. Nie nezanedbatelna púolozka pri jednom ockovani....ked sa uz bavime o peniazoch.

 

 

 

 

hmmm, vidis, tak toto mi nenapadlo.

Prosim  ta, kolko stoji dospeleho cloveka preockovanie???

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

základné preočkovania a očkovania proti záškrtu a tetanu - cena:

 

http://plnielanu.zoznam.sk/c/1846/ockovanie-mnoho-ludi-zatracuje-to-proti-zaskrtu-a-tetanu-je-vsak-povinne

Podľa vyhlášky Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky z 10. decembra 2008, ktorou sa ustanovujú podrobnosti o prevencii a kontrole prenosných ochorení, je od 1. 1. 2009 podľa § 6 povinné pravidelné preočkovanie osôb, ktoré dosiahli určený vek. Ustanovuje, že každý občan Slovenska by sa mal dať preočkovať kombinovanou očkovacou látkou proti záškrtu a tetanu v 30. roku života a potom opäť každých 15 rokov. V súlade s Prílohou č. 2 k vyhláške 585/2008 Z. z. sa preočkovanie vykoná vždy len jednou dávkou, pokiaľ je v zdravotnej dokumentácii pacienta dokumentované základné očkovanie tromi dávkami očkovacej látky proti tetanu. Základné očkovanie dospelých proti tetanu a záškrtu tromi dávkami sa vykoná len v prípade, že nie je dôveryhodná dokumentácia základného očkovania z minulosti. Pacient uhrádza za vakcínu 5,85 eur.

 

Vzhľadom na závažnosť infekčného ochorenia sa odporúča preočkovanie aj proti čiernemu kašľu (pertussis), aj keď nie je povinné. So stúpajúcim vekom sa však zvyšujú aj prípadné komplikácie, preto je lepšie aj lacnejšie im predčasne predchádzať. Nezaočkovaní dospelí – rodičia, starí rodičia, sa obzvlášť stávajú nebezpeční pre novorodencov a malé deti, ktoré sú veľmi málo odolné proti nákaze. Očkovacia látka stojí 16,85 eura.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:zubiska: pytala som sa informatora...

 

takze informator je mozno iba obycajne lakomy... :P

 a tie informacie co si postla nie su pravdive..preockovanie dospelej populacie proti tetanu plne hradi poistovna..a neplatis nic..slovom nula..a kedze nasobkom nuly bude furt nula..az tak sa to za zivot nepredrazi..a aj keby ta suma sa platila bolo by to najviac 29,25 eura - jedna vecera v restike... :P

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja viem, že si sa pýtala informatora, ale nedalo mi to, pozrela som aj ja ... očakávam, že informator podľa svojho dobrého zvyku dodá svoje relevantné údaje - už sa tešíme  :agree:

 

ináč - :):

pri tej cene očkovania za tetanus som to pochopila tak  - že keď nie je dostupná dokumentácia o akomkoľvek očkovaní proti tetanu, vtedy sa robí základné preočkovanie tromi dávkami / dnešnou vakcínou záškrt plus tetanus / a ten základ stojí tých 5 a niečo eur ...  všetky ostatné preočkovania sú zadarmo.

 

teda aj keď je to tak, tak jedny raňajky - alebo smrteľné kŕče tetanu ...každý má slobodne na výber. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no pre ignorantov je este jeden pokus o zachranu ich zivota..ak utrpia nejaky uraz a nevedia ci su alebo niesu zaockovani tu protitetanovku im jednoducho prasknu... :zubiska: a malokto s porezanou rukou ci zozbitou lebkou vtedy protestuje

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

O riziku predsa rozhodne lekar, co tu zas ides zavadzat za novoty? On predsa pozna chorobopis dietata, cloveka.

 

Ano riziko je vzdy. Aj doma pri sedeni mozes spadnut zo stolicky a rozbit si hlavu. Lenze pri ockovani je len riziko nejakej alergickej reakcie. Nikto z toho este neumrel.

Ako chces odkladat ockovanie ked u niektorych chorob musis ockovat v danom case resp. veku aby sa dostavil ucinok?

 

Mimochodom u dobrovolneho ockovania riziko nie je?

Este nieco. A inak z nezaockovanej populacie strach nemam, netusim kde si na to prisiel. Mne je to jedno. Len dovody ktorymi sa ohanate nie su velmi rozumne.

 

Hlavne sa ale prestan ohanat nejakou slobodou a upieranim rozhodnutia. Kde je ta tvoja sloboda v teme o registrovanych partnerstvach? Tu sa o nu bijes a tam ju popieras. Preco pouzivas dvojaky meter? Ty si pekny pokrytec.... Sloboda nie je len to co kde vyhovuje tebe.

 

Vsimaj si co citas.....ja som pisal o ockovani zdraveho (schopneho) dietata. A u toho existuje riziko tiez....ktore je pre to dieta mensie ci vacsie sa rozhodne urcit iba rodic. Ziadny lekar ti to neurci zo zarukou, preto sa musi rozhodnut rodic a preto by mal mat moznost slobodneho vyberu No tam kde je toto (podla teba) vraj slobodne rozhodnutia sankcionovane, tam nie je slobodny vyber. Tebe sa to asi do hlavy navprace, ale je to tak. Vies o tom, ze v jednej ockovacej davke su aj tri vakciny?.....mozno by sa dala niektora odlozit na neskorsie.....mozno aj neockovat tou-ktorou vakcinou....ale to by sa, ako pisem, musel zmenit "predpis" v ockovani. Samozrejme, ze aj u dobrovolneho ockovania je riziko, no to by mal rozhodnut rodic, ake rizika necha podstupit svoje dieta.

A o tom ci su alebo nie su rozumne dovody, co sa (podla teba) ohanaju (neviem preco si napisal ohanate) odporcovia ockovania, nemozes predsa posudzovat ty, alebo nejaky iny zastanca ockovania. Tak isto moze odporca ockovania tvrdit, ze tvoje dovody na ockovanie nie su rozumne. Ja tu, ale nezastavam ani jednu ci druhu skupinu, ale iba tvrdim, ze sa ma zrusit povinnost ockovania zo zakona (vyhlasky) a zaviest sposob doporucene ockovanie.

 

A co sa tyka tvojej poznamky o mojom akomsi dvojakom merani, tak v com vidis podobnost?...........pravo rodica rozhodovat sa za svoje dieta, je pravom prirodzenym z "postavenia v skupine"....no pravo na to, co ty spominas, je pravom akym? Porovnavas pravo na prirodzenie s pravom prirodzenym? Asi by si mal este trochu dospiet :(.   

 

 

hmmm, vidis, tak toto mi nenapadlo.

Prosim  ta, kolko stoji dospeleho cloveka preockovanie???

základné preočkovania a očkovania proti záškrtu a tetanu - cena:

 

http://plnielanu.zoznam.sk/c/1846/ockovanie-mnoho-ludi-zatracuje-to-proti-zaskrtu-a-tetanu-je-vsak-povinne

:zubiska: pytala som sa informatora...

 

takze informator je mozno iba obycajne lakomy... :P

 a tie informacie co si postla nie su pravdive..preockovanie dospelej populacie proti tetanu plne hradi poistovna..a neplatis nic..slovom nula..a kedze nasobkom nuly bude furt nula..az tak sa to za zivot nepredrazi..a aj keby ta suma sa platila bolo by to najviac 29,25 eura - jedna vecera v restike... :P

 

Spominalo sa tu niekde akesi ozobracovanie "ockovancov"? Ty si zjavne prva a samozrejme sa k tebe pridala aj ekonomicky uvazujuca game :( . Ubezpecujem ta, za ak by si mala tie peniaze co som "preinvestoval" do neekonomickych veci, tak by si si mozno dala za to pichnut ockovaciu latku kazdy den. Ja som doteraz mal na mysli (pri upozornovani na platbu) platbu zdr.poistovni. Alebo ked su tie vakciny zadarmo resp. pri preockovani su z miernym doplatkom pacienta, tak farma priemysel sa ich rozhodol podarovat, ako nejaka charita? Je to obycajny prizivnicky sposob zarabania penazi....to uz aj farmari su na tom horsie, co sa tyka dotacii. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

U zdraveho jedinca neexistuje riziko ziadne. Zas si si nieco vymyslel co nemas nicim podlozene. Maximalne co sa moze stat je nejaky zapal okolo vpichu. Sokujem ta ale to je bez nasledkov liecitelne.

A tie argumenty nie su dostatocne podla mna. Tie argumenty nie su dostatocne podla elementarnej logiky. Objektivne veci na mna nevztahuj.
 

 

A co sa tyka tvojej poznamky o mojom akomsi dvojakom merani, tak v com vidis podobnost?...........pravo rodica rozhodovat sa za svoje dieta, je pravom prirodzenym z "postavenia v skupine"....no pravo na to, co ty spominas, je pravom akym? Porovnavas pravo na prirodzenie s pravom prirodzenym? Asi by si mal este trochu dospiet :(.  

 

To sa ako vazne pytas v com je rozdiel. No to ma poser...
Ohanal si sa pravom o slobodnom rozhodnuti. Takze vjednom pripade je to opravnene a v druhom nie. Takze podla teba pravo slobodne sa rozhodnut je ine ako pravo slobodne sa rozhodnut. Super...
Ty si ten co urcuje co co a ake je pravo slobodne sa rozhodnut? Ok, budem si to pamatat.

Ja nepotrebujem dospiet, to len tebe uz rozum do hlavy nikto neda.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Toto je super :
Germany court orders measles sceptic to pay 100,000 euros
Nejaky anti-ockovaci aktivista (biolog) vyhlasil, ze da 100000 eur hocikomu, kto mu preukaze existenciu virusu osypok. Tuto existenciu sa mu snazil preukazat jeden doktor za pomoci roznych vedeckych studii, ktore skepticky biolog, samozrejme, zavrhol. A tak ho doktor zobral na sud, ktory rozhodol, ze dokaz je dostatocny a nariadil mu zaplatit onych 100000. :D

edit:Eur vs dollar...ved ono je to teraz aj tak jedno :-/

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

U zdraveho jedinca neexistuje riziko ziadne.

 

To sa ako vazne pytas v com je rozdiel. No to ma poser...

Ohanal si sa pravom o slobodnom rozhodnuti. Takze vjednom pripade je to opravnene a v druhom nie. Takze podla teba pravo slobodne sa rozhodnut je ine ako pravo slobodne sa rozhodnut. Super...

Ty si ten co urcuje co co a ake je pravo slobodne sa rozhodnut? Ok, budem si to pamatat.

 

Ja nepotrebujem dospiet, to len tebe uz rozum do hlavy nikto neda.

 

A to ti ten tvoj optimizmus kto naordinoval?

 

Prosim ta neplet si rodicovstvo s nejakym LGBTI svetlym zajtrajskom....toto je dokazom, ze predsa len by si potreboval dospiet a tym nemyslim vekovo, ale skor mentalne. Aj to by si si mal pamatat.

 

Toto je super :

Germany court orders measles sceptic to pay 100,000 euros

Nejaky anti-ockovaci aktivista (biolog) vyhlasil, ze da 100000 eur hocikomu, kto mu preukaze existenciu virusu osypok. Tuto existenciu sa mu snazil preukazat jeden doktor za pomoci roznych vedeckych studii, ktore skepticky biolog, samozrejme, zavrhol. A tak ho doktor zobral na sud, ktory rozhodol, ze dokaz je dostatocny a nariadil mu zaplatit onych 100000. :D

 

edit:Eur vs dollar...ved ono je to teraz aj tak jedno :-/

 

Tento "vedecky" anarchizmus dosvedcuje, ze na biologa sa moze vysplhat uplny debil, alebo ten biolog vie o com hovori.....no ani jedno ani druhe nedava pre ludstvo bohvieaku vieru vo vedecke poznanie :( .

 

To je hlupak! Mal zavolat informatorovi. Ten by to isto vyhral. :)

 

Nie som hlupak, takze na biologiu si netrufam :) .

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A to ti ten tvoj optimizmus kto naordinoval?

Aky optimizmus? Iba narabam s faktami co je ale tebe uplne cudzie. Preto ta vyzyvam aby si dal nejaky priklad kedy ockovanie zapricinilo nejake vazne komplikacie zdravemu jedincovi. Mas priestor, tak sa realizuj.

 

Prosim ta neplet si rodicovstvo s nejakym LGBTI svetlym zajtrajskom....

Pliest si to nepletiem. Ale princip nezmenis. Ten je rovnaky. Sloboda je sloboda. Nie je to len nieco co vyhovuje tebe v konkretnom pripade. To ale ty nikdy nepochopis, tak sa o to ani nepokusaj.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aky optimizmus? Iba narabam s faktami co je ale tebe uplne cudzie. Preto ta vyzyvam aby si dal nejaky priklad kedy ockovanie zapricinilo nejake vazne komplikacie zdravemu jedincovi. Mas priestor, tak sa realizuj.

 

Pliest si to nepletiem. Ale princip nezmenis. Ten je rovnaky. Sloboda je sloboda. Nie je to len nieco co vyhovuje tebe v konkretnom pripade. To ale ty nikdy nepochopis, tak sa o to ani nepokusaj.

 

Su ale aj rodicia, co nezdielaju taky optimizmus.....maju mozno rozne dovody. Mozno su lepsie informovanou skupinou.....mozno maju iny nazor na takuto ochranu pred chorobou......mozno su vegetariani doverujuci svojej diete viac, ako liekom........mozno maju averziu k vsetkemu, co nevidia ako sa to vyraba.....pricim moze byt xxxxxxxxx ..............

 

Pliest si to pleties....nemozes porovnavat slobodu rodica v rozhodovani za svoje dieta zo slobodou sexulnou. A ty teda preco si proti tomu, aby sa ta sloboda v ockovani mohla zaviest?......sloboda v sexualnej rovine, je pre teba viac prioritou?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako tradicne... To nie su argumenty a odpoved na moju otazku. Pytal som sa na zavazne komplikacie zdraveho jedinca. Ze to niekomu nedovoluje viera, nie je zdravotna komplikacia.

Ja nie som proti aby sa to oslobodilo od povinnosti. Kludne budem za. Len som este nepocul jediny argument ktory by ma o tom mal presvedcit.

 

Pliest si to samozrejme pleties ty. Resp. zas si si to ako inak nezmyselne ohol a prekrutil. Problematika LGBT nema absolutne nic so ziadnou sexualitou. Zas si si vymyslel nejake mudro.

 

Sloboda nejakej nezmyslenej viery (napr. ze ockovanie ma zabije) je u teba viac ako sloboda cloveka vychovavat deti. Gratulujem!

 

Ty si vystavny katolik. Viac takych a svet bude uzasne miesto. Skoda ze bez mozgu. A vraj moslimovia su ti zli.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako tradicne... To nie su argumenty a odpoved na moju otazku. Pytal som sa na zavazne komplikacie zdraveho jedinca. Ze to niekomu nedovoluje viera, nie je zdravotna komplikacia.

Ja nie som proti aby sa to oslobodilo od povinnosti. Kludne budem za. Len som este nepocul jediny argument ktory by ma o tom mal presvedcit.

 

Pliest si to samozrejme pleties ty. Resp. zas si si to ako inak nezmyselne ohol a prekrutil. Problematika LGBT nema absolutne nic so ziadnou sexualitou. Zas si si vymyslel nejake mudro.

 

Sloboda nejakej nezmyslenej viery (napr. ze ockovanie ma zabije) je u teba viac ako sloboda cloveka vychovavat deti. Gratulujem!

 

Ty si vystavny katolik. Viac takych a svet bude uzasne miesto. Skoda ze bez mozgu. A vraj moslimovia su ti zli.

 

Ako vidim budem ti to musiet podat po lopte.....

 

1. Nikde so nepisal, o nejakych zavaznych zdr.komplikaciach zdraveho ockovaneho jedinca, ale o moznom rizike. A to riziko (ci ockovat alebo nie, a ak ano, tak kedy)) by mal  posudit slobodne rodic dietata a nie nejaky "nahradnik", ktory do prikaze z pozicie postavenia v spolocnosti.

2. Samozrejme nemusia rodica odradit od ockovania iba zdr.mozne rizika, ale mozu to byt rozne ine veci....(popisal som ich v prispevku). Popisem ti osobnu skusenost.......ked som bol u syna po narodeni vnuka, tak sa pochytili nevesta zo synom. Pricinou bolo ockovanie. Syn mal vsetky zakonom predpisane ockovania (narodil sa v r.1982), nevesta ma iba niektore (neviem ake). Syn argumentoval, ze on nebude platit tie hlupe pokuty a ona zasa, ze pre nu je dolezitejsie odmietnutie niektorej ockovacej vakciny, ako tie hlupe pokuty. Kedze sa chceli pokusit, aby som im ja povedal svoj nazor, tak som sa radsej zobral s vnukom a isli sme sa "pokocikovat" von. Preto doteraz neviem, a som im aj povedal, ze to nechcem vediet, ako sa rozhodli, pretoze je to iba ich vec a oni sa musia rozhodnut a posudit, co je pre ich dieta dolezitejsie. Jedine, co som sa spytal nevesty bolo, co ma proti ockovaniu, tak mi povedala, ze je presvedcena o tom, ze imunita dietata sa nedostane na taku uroven, ako by mala.

3. Problematika LGBT nema nic spolocne zo sexualitou....hm.....asi som niekde nieco nedomyslel....tak prepac. Ale potom o co sa snazia? Ozaj chcu iba slobodne vychovavat deti? Nebudem to tu rozoberat, kedze je toto tema o niecom inom. Ale mozes preskocit do ineho "suplika" a tam si to teda mozeme este prebrat.

4. Preco si myslis to, co si popisal na konci prispevku?........alebo je to argument tvojej neomyslnosti?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1. Tak mi vysvetli v com spociva to riziko? Stale to len dokola omielas ale doteraz si nebol schopny napisat jednu suvislu vetu coho sa teda clovek ma bat?

2. Ze ma niekto nejake presvedcenie este neznamena ze ma pravdu. Ani ze je to spravne. A prave to nedokaze rodic posudit.

3. Nie nema to nic so sexualitou. Oni sa nesnazia o to aby mohli spolu sexovat. To mozu aj teraz bez zakonov takze nie, toho sa to netyka vobec.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1. V com spociva riziko?......ty mas istotu, ze si chraneny, resp. tvoje dieta,  a teda ze nedostanes chorobu, proti ktorej mas v sebe ockovaciu latku?

 

2. Nepodcenuj osobne dovody rodica, pre ktore sa rozhodol tak ako sa rozhodol v danej situacii za svoje dieta. Chces tym poukazat na nesvojpravnost rodicov rozhodovat za svoje deti? Ak sa rodic chce rozhodnut, tak minimalne v tomto pripade (ale urcite aj radovo v dalsich)  sa bude snazit zohnat si vsetky dostupne informacie, aby sa mohol zodpovedne rozhodnut. Nemusis hned sudit podla seba....kazdy je ina substancia.

 

3. Tak o com teda "snivaju"? Pokial som to dobre zachytil, tak sa odvolavali na ustavu SR, v ktorej je nejaky "podzakon" o nediskriminacii na zaklade sexuality (ci tak akosi). Kedze ich (podla tvojej reakcie hore) teda zjavne  nikto nadiskriminoval, tak ?.....:( .

 

A este k tomu povinnemu ockovaniu............ja sosobne mam problem s udelovanim dotacii do roznych vyrobnych cinnosti a toto je obycajna dotacia!!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aha cize radsej dieta nedam zaockovat lebo existuje mizive promile na urovni zazraku ze ochorie. A preto ho radsej vystavim riziku velkemu. :D Toto je naozaj brilantna, racionalna uvaha. Klobuk dolu!

Ty vobec uvazujes nad tym co pises? Ocividne nie.

 

Po dalsie, keby si racil citat (co si ocividne ako vzdy neurobil) co tu bolo viackrat pisane tak by si sa dozvedel ze nikto tu netvrdil ze ockovanie je uplne 100%. Ale takisto by si sa dozvedel ze ockovanie nie je len o tom ze neochories. Je aj o tom ze ak nahodou zazracne ochories, tak ta choroba bude v latentnej forme. Resp. priznaky a tazkosti budu mierne, skor sa z toho dostanes, nebudes mat nasledky a taky virus nema sancu zmutovat a tazko sa bude sirit dalej kedze je znacne oslabny protilatkami.

 

Ty si naozaj velky zabavac. Moja poklona.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov