Skočiť na obsah

Očkovanie proti chrípke a iné očkovania


game

Odporúčané príspevky

spomenutie chrípky Darkom v inej téme mi pripomenulo, že sme včera rodinne absolvovali tohtoročné očkovanie proti chrípke.

buď sa motáme medzi ľuďmi, alebo máme podlomené zdravie a náchylnejšie na kdejaké pliagy, a obyčajné nachladnutie môže spôsobiť v liečbe problémy /ako sa už kedysi stalo/ ... zatiaľ už pätnásty alebo šestnásty rok osvedčené.

tento rok je úplne bezplatné, všetky zdravotné posiťovne ho poskytujú zo svojich / teda akože svojich / zdrojov, nielen starším a zdravotne postihnutým ľuďom a deťom, každému.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo,

 

http://aktualne.atlas.sk/ebola-si-vyziadala-uz-vyse-4000-zivotov-eu-posiela-pomoc-a-zvolava-mimoriadne-rokovanie/zahranicie/europa/
potvrdených viac ako 4000 obetí
veľmi zlá správa je, že k spomaleniu šírenia epidémie v Libérii a Guinei nedošlo, bol to klam, spôsobený faktom že zdravotníci nestíhajú ani len sčítavať nové prípady

 

tvrdenie že sa ebola nešíri vzduchom, je dosť pochybné..
http://www.bbc.com/news/science-environment-20341423
experiment robili kanaďania, záver je:
http://www.nature.com/srep/2012/121115/srep00811/full/srep00811.html
"tomuto chrobákovi môžu narásť krídla"
..
tiež tvrdenie že sa u nás ebola nebude šíriť "lebo u nás na ňu zima"
je tiež "odvážne"
napríklad rozšírenie chrípky v jej sezóne, nie je dané ani tak vlastnosťami chrípky, ale špecifickými atmosferickými podmienkami
http://www.lekarennawebe.sk/2009/02/16/vlhkost-vzduchu-zasadne-vplyva-na-prenos-virusu-chripky/
a to čo pomáha chrípke, môže ebolu takpovediac "vylepšiť"
navyše nižšie teploty spomaľujú oxidáciu, a teda aj predlžujú životnosť čohokoľvek organického a teda aj vírusov
čiže.. môže to u nás mať, aj omnoho lepšie podmienky než v afrike

 

samozrejme hypoteticky, zatiaľ ... :

 

keby teraz, /podľa toho, ako sa o ebole vyjadrujú napríklad aj tu vyššie postované články/ - povedzme behom roka, dvoch objavili vakcínu proti ebole,

 

dal by si sa zaočkovať ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

samozrejme že by som sa dal zaočkovať

ak mi to doktor schváli..

pár krát som mal totiž autoimúnnu reakciu

takže keď som sa chcel dať zaočkovať proti chrípke, a šiel s tým za doktorom, začal sa akurát čudne ošívať, a nakoniec s neho vypadlo že v mojom prípade to nemusí byť rozumné riešenie

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

akosi automaticky vyplynula otázka z tohto :

game ja som tiež odporcom povinného očkovania..
a nepotrebujem na to žiadne konšpiračné dôvody ani "tmárstvo"

 

stačí mi jednoduchý poznatok - s každej povinnosti nadirigovanej skrz štát, sa časom stane odrb..
bez ohľadu na osvietenosť pôvodného zámeru

 

včera či predvčerom som si čítala túto celú tému ... keďže sa hodne angažuješ v sledovaní eboly v téme o ebole, spomenula som si na to prehlásenie o tom, že si odporcom povinného očkovania nadirigovaného štátom, prišla sama.

 

nechcem sa opakovať, už je to tu zodpovedané, očkovanie nadirigované štátom tu a po svete chránilo celé generácie pred smrteľnými pliagami.

ale z tvojej poslednej odpovede vyplýva, že de facto nie si odporcom očkovania ako takého. či už nie si.

 

ako dieťa ťa povinne zaočkovali, nič zo starých chorôb ti nehrozí, môžeš už byť odporcom povinného očkovania, teraz hrozí ebola.

díky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hmm..

takže ak pri nejakom povinnom plošnej očkovaní "zanedbateľné percento" ľudí, umrie na anafilaxiu, je to zanedbateľná strata, v záujme "všeobecného blaha"?

alergie existujú prakticky na hocičo.. dokonca aj na vakcíny

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ano je to zanedbatelna strata. Ze je niekto na nieco alergicky este nijako neznizuje ucinky ockovania pre tych ostatnych.

To je to iste ako by si loboval za zakaz orechov, paradajok, morskych plodov atd. defacto jedla ako takeho preto ze je na to niekto alergicky.

Ano je to zanedbatelna strata. Ze je niekto na nieco alergicky este nijako neznizuje ucinky ockovania pre tych ostatnych (netvrdim pritom ze kazde ockovanie je opodstatnene).

To je to iste ako by si loboval za zakaz orechov, paradajok, morskych plodov atd. defacto jedla ako takeho pretoze vzdy je niekto na nieco alergicky a moze na to umriet. A zakazme aj vcely, macky, psi....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hmm..

takže ak pri nejakom povinnom plošnej očkovaní "zanedbateľné percento" ľudí, umrie na anafilaxiu, je to zanedbateľná strata, v záujme "všeobecného blaha"?

alergie existujú prakticky na hocičo.. dokonca aj na vakcíny

Nechapem. Nemali by to byt prave alergicki ludia, ktori by mali byt hlavnymi zastancami povinneho ockovania? Ved oni nemaju inu moznost, ako sa proti tymto chorobam branit, len "imunitou stada".
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nuž musím povedať že ten kto by chcel "plošne" zakázať distribúciu arašidov, by bol blbec..

a keďže Ryan Giggs povedal že je to "to isté".. nebude ten kto prikáže povinné plošné očkovanie bez nejakého individuálneho testovania, tiež blbec?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tu narazame na to ze subjektivny pohlad je iny, ak su vsetci okrem teba zaockovani, tak si chraneny a navyse bez rizika. a rovnako je ti dost jedno ze sa zachranili tisice zivotov ak sa to zlyhanie tyka tvojho dietata

alamo a k tebe, je pomerne jednoduche spravit analyzu, na jednej strane mas rizika a vynosy neockovania a na druhej ockovanie. vacsina ockovani ma velmi vysoky vynos, aj ked najdes vynimky. to je ekonomicky pohlad, nemusi byt vzdy rozhodujuci

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To nie je len ekonomicky pohľad. I keď je to iste aj o ňom. Je ale predsa jasne preukazateľne, že take očkovanie zmysel ma. Opäť ale zdôrazňujem že to neplati absolutne.

Veď je predsa jasny dôkaz že po zavedeni očkovania sa vyskyt chorôb znižil na zanedbateľne percento. Niektore sa nevyskytuju dokonca vôbec (tubera, tetanus, obrna...).

 

Nehovoriac o tom že existuje aj ako piše tyso druhy pohľad na vec. Rodič ktoremu ochorie dieťa na chorobu proti ktorej ho zaočkovať nedal, by si asi veľmi želal aby to bol byval urobil. Vtedy by asi veľmi rychlo zmenil nazor na očkovanie.

Preto je dobre mily alamo, keď už vymenuvaš individualne pripady z jednej strany spektra, aby si hovoril aj o tej druhej. Maš dosť pokrytecky nazor na vec. Na jednej strane ti je "povolenych strat" vplyvom očkovania ľuto, ale "povolene straty" vplyvom neočkovania (ktorych by bolo nepomerne viac) su už v poriadku?

 

A v neposlednom rade netreba zabudať na veľmi dôležitu vec, na ktoru sa zabuda permanentne. A tou je zase ekonomicky pohľad. Pre štat (resp. zdravotne poisťovne) a konieckoncov pre nas všetkych je vždy ekonomicky vyhodnejšie financovať prevenciu (očkovanie) ako potom financovať samotnu liečbu. "Milion" vakcin je vždy neporovnateľne lacnejšich ako milion (ale aj podstatne menej) pacientov v nemocnici.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zaujímavé je, že keď ja mám chuť debatovať o etike, začnú sa všetci oháňať ekonómiu..

a naopak, keď ja poviem "ekonómia", všetci ostatní povedia "etika"!

tak to bolo aj s "pomocou Grécku"

možno sa moja anamnéza prejavuje aj takto

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo, to bude tym ze v realnom svete je malo co dokonale. a slovo ekonomicke si kludne mozes nahradit slovom racionalne. je racionalne napriklad zachranit desattisic deti s tym ze 10 deti zomrie nasledkom ockovania? asi je ale znie to hrozne. Ale ked sa spytas ci je racionalne zachranit 99,99 percent deti co by zomreli na cierne kiahne, tak kazdy povie ano. A to je ta ista otazka, a pri vecnej debate si to prelozis

a este, vcera si sa chvalil kritickym myslenim ale v skutocnosti sa zasadne stavias proti "mainstreamu" s preferenciou katastrofickych scenarov. to mas stabilnu odchylku v kazdej teme. pri merani tomu hovorime systematicka chyba:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

jasné že som za povinné očkovanie, ale lekár by mal pacienta (resp. rodičov dieťaťa) dôkladne upozorniť, že pri očkovaní musí byť pacient úplne zdravý, nesmie mať ani len nádchu! Nás na to lekárka vždy upozorňovala. A samozrejme, nesmie sa stať žiadny ľudský omyl (napríklad zámena očkovacej látky s niečím íným, alebo chyba v dávkovaní, možností je dosť).

Očkovanie nás chránilo pred strašiakmi storočí, pred chorobami, ktoré kosili deti či dospelých, chorobám sa kedysi nevyhli ani chudobní, ani bohatí. zato v´daka tomu, že už to očkovanie nie je tak zabezpečené pre všetkých ako kedysi, opäť sa objavili choroby, o ktorých sme si mysleli, že už neexistujú, a ak to takto pôjde ďalej, tak opäť začnú prekvitať.

Ak očkovanie prebieha za dodržania všetkých potrebných podmienok, je to veľmi užitočná vec.

A to mi pripomenulo, že už som dávno nedostala protitetanovku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

chvalabožku na Ústavnom súde niekomu zdravý rozum ešte zostal

... ani nechcem vidieť a čítať, čo na to facebookovské a ostatné velemúdre kluby všemúdrych chytrolínov, odporcov očkovaní s nedoktorskými titulmi vpredu aj vzadu vo svojich komentároch.

dnes, keď sa vracajú choroby.  ich argumenty sú hodné hnojiska, ktoré je schopné vyprodukovať pekelné podhubie ináč tak osožného internetu.

 

Rozhodnutie Ústavného súdu, že povinné očkovanie nie je v rozpore s Ústavou SR, je dôležitým judikátom, ktorý prichádza v pravý čas. Kampaň proti vakcinácii je u nás v plnom prúde a najmä prostredníctvom internetu sa rýchlo šíri ďalej.

 

Jej odporcovia o. i. tvrdia, že povinné očkovanie je prežitok minulého režimu. Ako však ukázal vlaňajší prieskum Regionálneho úradu verejného zdravotníctva, ak by vakcinácia detí u nás nebola povinná, tak by iba 77 percent rodičov dalo svoje dieťa zaočkovať.

V prípade že by zaočkovanosť skutočne klesla na túto úroveň, hrozil by návrat viacerých nebezpečných nákazlivých chorôb, ktoré sa v minulosti podarilo prakticky eliminovať. Ak zoberieme do úvahy, že sa v posledných rokoch očkovanie u nás znížilo (z 98 na 95 %), a to napriek tomu, že je stále povinné, ľahko si možno predstaviť, čo by nasledovalo, keby Ústavný súd rozhodol inak.

 

Ak si niekto naozaj myslí, že povinné očkovanie je prežitok, stačí si pozrieť štatistiky OSN a UNICEF. Kým na Slovensku umrie len sedem detí z tisíc, v subsaharskej Afrike, napriek výraznému zlepšeniu, stále zomiera až 103 detí z tisíc. Iste, mnohé závisí od životných podmienok, no ak by ich zaočkovali, šancu na prežitie by mali oveľa vyššiu.

Antivakcinančné hnutie ťaží z toho, že ľudia sú náchylní veriť rozličným konšpiračným teóriám. Napriek tomu, že sa iba ťažko diskutuje s tými, čo sú presvedčení, že Downov syndróm (genetické ochorenie) môžu spôsobiť vakcíny, treba s nimi viesť dialóg. A presviedčať ich, že výhod, ktoré prináša očkovanie, je oveľa viac ako prípadných nežiaducich účinkov.

 

http://nazory.pravda.sk/komentare-a-glosy/clanok/339250-zasadne-rozhodnutie/

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keď som bola malá, tak nám v škole každému nalepili na hrudník takú náplasť, a ak sa nám tam pod tou náplasťou či v jej okolí vytvorili vyrážky, tak to bolo ok, bol to dôkaz o protilátkach proti TBC, až sa dobre pamätám - a komu sa neporobili tie vyrážky, ten chudák potom musel na injekciu. Aj keď som sa ani ako malá nebála ihiel a pichania, aj tak som sa vždy tomu výsypu potešila.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

ďalšia vážna choroba, ktorá je späť.

povinne by mali naštudovať všetci, ktorí sa vehementne grupujú do skupín proti plošnému povinnému očkovaniu proti ťažkým chorobám, v premúdrelých skupinách prakticky nadobro chýbajú lekári.

choroby sa nezadržiteľne vracajú.

 

Obávaný čierny kašeľ je späť

 

„U nás sa čierny kašeľ povinne plošne očkuje od roku 1958 a aj vďaka tomu, že ľudia dlho nemali možnosť cestovať, výskyt ochorenia na niekoľko desaťročí výrazne poklesol. K prerušeniu cirkulácie baktérie však nedošlo.

 

Teraz však migrácia, kontakt s krajinami tretieho sveta, ale aj pokles protilátok po rokoch od posledného zaočkovania, znižujúca sa preočkovanosť populácie a možno aj pôvodca ochorenia s inými mikrobiologickými vlastnosťami spôsobujú, že pertussis, čierny kašeľ je späť.“

 

„Mnohí rodičia hovoria, že čierny kašeľ je možné vyliečiť antibiotikami, tak prečo očkovať. Neuvedomujú si, že závažné príznaky ochorenia spôsobuje nie baktéria, ale jej toxíny. Makrolidové antibiotiká síce baktérie zlikvidujú, ale kašeľ pretrváva aj 3–4 týždne po preliečení, pretože jeho centrum dráždi práve spomínaný toxín,“ tvrdí MUDr. Pertinačová.

 

„S toxínom si už organizmus musí poradiť sám.“ Čierny kašeľ môže pripraviť o život nielen malé deti, ale aj dospelého s chronickým ochorením, ako je napríklad astma či problémy so srdcom. „Takisto si treba uvedomiť, že novorodenci nie sú chránení, ak sa žena nedala proti čiernemu kašľu aktuálne zaočkovať v období pred otehotnením či počas tehotenstva. Placentou prenesené môžu byť len tie protilátky, ktoré matka reálne má!“

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ďalšia vážna choroba, ktorá je späť.

povinne by mali naštudovať všetci, ktorí sa vehementne grupujú do skupín proti plošnému povinnému očkovaniu proti ťažkým chorobám, v premúdrelých skupinách prakticky nadobro chýbajú lekári.

choroby sa nezadržiteľne vracajú.

 

Obávaný čierny kašeľ je späť

 

Rodicia uz nemaju podla teba pravo na nic..skratka su hlupaci a necitlivost k ich detom, je az donebavolajuca.....

 

http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovat-ci-neockovat-nic-nie-je-ciernobiele/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

info,

 

je teda v poriadku, že povinné plošné očkovanie si môže odmietnuť kto len chce, a otvoriť tým cestu chorobám, ktoré boli takmer, alebo úplne potlačené, ale nevykynožené. len driemajú a čakajú na svoju príležitosť.

ale o tom sme tu už popísali hodne, stačí prejsť vyššie a prečítať.

 

a keďže reaguješ s bársčím, len aby si mi protirečil, tak ti pridám ešte jeden odkaz na stránku ľudí, ktorý dnes, keď nás ohrozujú znovu tie staré choroby, na ktoré sa škaredo umieralo, donekonečna omieľajú svoje novodobé dogmy, jedna skupina z mnohých :

 

http://www.slovenskypacient.sk/clanok/1911/ing-iva-vranska-rojkova:-chceme-fond-pre-odskodnovanie-obeti-ockovania

stačí prečítať, ako reagujú v komentároch, nie sú medzi nimi ani náhodou lekári, ako zvyčajne v týchto skupinách.

isté riziko je vo všetkom:

aj pri samotnom pôrode, a od narodenia sa až po smrť nevyhneme rizikám, v živote riskujeme každým svojím činom.

ale je rozhodne rozdiel riskovať pri obnovených epidémiách stovky, tisícky a desaťtisícky životov, a riskovať jeden-dva ťažšie priebehy očkovania. ale o tomto istom som napísala tu vyššie hodne veľký príspevok, nebudem ho opakovať.

 

a teraz detská lekárka s celoživotnou praxou:

Pediatrička Anna Popracová: Dogmy dospelých sú niekedy nepriestreľné   odporúčam čítať nahlas a dvakrát.

 

šíry internet vie byť hodne krutý. svoje konšpirácie si tam píše každý, kto len chce, a vždy sa nájde skupinka verných, ktorá dokáže spustiť vo svojej obmedzenosti aj rany egyptské, len nech sú "proti" niečomu.

toľko nezmyslov, čo mamky /a taťky/ na nete konšpiračne premelú, stačí na pobláznenie mnohých hláv.

 

a teraz z opačnej strany sveta:
Nielen Američanov strašia osýpky a veda   odporúčam čítať si nahlas a viackrát:
 

Americký doktor Eric Ball z Kalifornie sa cíti ako v 50. rokoch minulého storočia. "Je to veľmi frustrujúce. Nie je jednoduché pozerať sa na dieťa, ako trpí, keď sa tomu dalo jednoznačne zabrániť,“ vyhlásil Ball pre denník New York Times.

môže byť oveľa vyššie, keď majú chorí iné zdravotné ťažkosti či trpia podvýživou.

 

Proti osýpkam existuje účinné očkovanie. V kalifornskom okrese Orange, kde ordinuje aj doktor Ball, však 50 až 60 percent detí v škôlkach nie je správne imunizovaných. Podľa New York Times 20 až 40 percent rodičov očkovanie odmieta z dôvodu presvedčenia.

"V žiadnom prípade to nedovolím, radšej nech vynechá celý polrok, akoby som ju mala dať očkovať,“ vyhlásila Crystal McDonaldová z kalifornského Palm Desert. Jej 16-ročnú dcéru poslali zo školy domov, keď zistili, že nemá očkovanie proti osýpkam.

Z nákazy sa rýchlo stala v USA aj politická téma. "Štát nevlastní deti,“ vyhlásil republikánsky senátor Rad Paul pre televíziou CNBC. Podľa politika je očkovanie prínosom, ale rodičov doň nie je možné nútiť.

"Je na rodičoch, aby zabezpečili očkovanie,“ tvrdí zase Bush, ktorý sa podobne ako Paul bude snažiť získať nomináciu strany v budúcoročných prezidentských republikánskych primárkach.

"Hnutie proti očkovaniu je v posledných rokoch v USA čoraz hlasnejšie a dobre financované. Je to jeden z hlavných dôvodov súčasnej nákazy osýpkami,“ reagoval pre Pravdu pediater Mark Schleiss z Minnesotskej univerzity.

 

Pretrvávajúce mýty v súvislosti s očkovaním sa odvíjajú aj od štúdie z roku 1998, ktorá spojila vakcínu MMR – proti osýpkam, mumpsu a ružienke – s výskytom autizmu. Je závery vedci vyvrátili, ale napriek tomu zostáva falošným tromfom antivakcinačných organizácií.

"Ich odkaz niektorí rodičia prijímajú a deti nedajú očkovať. Hnutie by sme mali brať vážne a vedecky vzdelávať už mladých ľudí,“ myslí si Schleiss.

Nákaza aj v Nemecku

Nedostatočné očkovanie proti osýpkam však nie je v žiadnom prípade len záležitosť Spojených štátov. Nemecký Inštitút Roberta Kocha tvrdí, že krajina momentálne čelí najväčšej nákaze osýpkami od roku 2001. Podľa spravodajskej stránky Deutsche Welle za posledné štyri mesiace zaznamenalo Nemecko 375 prípadov ochorenia s výrazným nárastom nakazených v januári. Choroba pravdepodobne vypukla v októbri medzi žiadateľmi o azyl z Bosny a Hercegoviny a zo Srbska.

.....

 

nech sa páči. kľudne drž stranu pomotaným konšpirátorom, ktorí sa stmeľujú do skupiniek proti očkovaniam, na ktorých pracovali lekári, ktorým pod bezmocnými rukami ťažko umierali tisícky detí. dokonca už v starej Číne spoznali spôsob očkovania, ktorý zaberal proti smrteľným epidémiám.
/aj o tom je tu vyššie písané/

 

jak je libo. pár internetom pomotaných hláv spúšťa na deti znovu potlačené choroby, ale to je zrejme tak v poriadku.

 

hovorím, kľudne. ale neste aj dôsledky.

konšpirácie sú všeľudová zábavka, ale prestáva byť zábavka, keď hlúpe hlavy berú ako platnú mincu a ohrozujú životy aj vlastných detí.

konšpiračné hlúposti sú jedna vec, ale konkrétne týmto sa ohrozujú životy aj každého okolo seba, a to je krajne nezodpovedné a trestuhodné.

 

:klobuk:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

info,

 

je teda v poriadku, že povinné plošné očkovanie si môže odmietnuť kto len chce, a otvoriť tým cestu chorobám, ktoré boli takmer, alebo úplne potlačené, ale nevykynožené. len driemajú a čakajú na svoju príležitosť.

a keďže reaguješ s bársčím, len aby si mi protirečil,...........

ale je rozhodne rozdiel riskovať pri obnovených epidémiách stovky, tisícky a desaťtisícky životov, a riskovať jeden-dva ťažšie priebehy očkovania.

jak je libo. pár internetom pomotaných hláv spúšťa na deti znovu potlačené choroby, ale to je zrejme tak v poriadku.

 

hovorím, kľudne. ale neste aj dôsledky.

konšpirácie sú všeľudová zábavka, ale prestáva byť zábavka, keď hlúpe hlavy berú ako platnú mincu a ohrozujú životy aj vlastných detí.

konšpiračné hlúposti sú jedna vec, ale konkrétne týmto sa ohrozujú životy aj každého okolo seba, a to je krajne nezodpovedné a trestuhodné.

 

:klobuk:

 

ad.1 Podla mna je to na rozhodnuti rodicov a je to teda v poriadku a nevidim v tom ziadne otvaranie cesty chorobam. Kazdy jeden rodic musi zvazit rizika, co sa tyka jeho deti. Kedze aj ty pises, ze tie choroby tu su a su iba "ututlane", tak sa mozu zjavit hocikedy, ci uz sa ockuje alebo nie.

 

ad.2 Zasa tvoj postoj k mojej "neadekvatnej"  reakcii na tvoje prispevky. Ja nereagujem na tvoje prispevky, pokial ma nejakym cinom neoslovia.....no ak ma oslovia, tak reagujem sposobom, ako ma oslovili. Tebe sa to zjavne javi, ako nejaka zaujatost voci tebe z mojej strany....tak od toho mam daleko.

 

ad.3  O akych pandemiach to tu zasa basnis?

 

ad.4  Rodicia si vzdy nesu zodpovednost za svoje deti...ty si si to este nestacila uvedomit?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ad.1 Podla mna je to na rozhodnuti rodicov a je to teda v poriadku a nevidim v tom ziadne otvaranie cesty chorobam. Kazdy jeden rodic musi zvazit rizika, co sa tyka jeho deti. Kedze aj ty pises, ze tie choroby tu su a su iba "ututlane", tak sa mozu zjavit hocikedy, ci uz sa ockuje alebo nie.

 

Neviem či  rodič vie dostatočne posúdiť riziká čo sa týkajú jeho detí v tomto prípade.  Musel by mať totiž medicínske vzdelanie.

 

A vetu, že "choroby tu sú "ututlané" a môžu sa zjaviť hocikedy bez ohľadu na očkovanie" si vôbec nepochopil správne.  

Nie je to pravda čo si napísal.  

Pri plošnom očkovaní  človek  pri strete  s vírusom, baktériou, atď.  neochorie, čiže choroba neprepukne, a ak, tak nie v tej sile ako je to u ľudí bez očkovania.

 

Ja som generácia plošne očkovaná.  Nemám problém a s očkovaním súhlasím.  

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem či  rodič vie dostatočne posúdiť riziká čo sa týkajú jeho detí v tomto prípade.  Musel by mať totiž medicínske vzdelanie.

 

A vetu, že "choroby tu sú "ututlané" a môžu sa zjaviť hocikedy bez ohľadu na očkovanie" si vôbec nepochopil správne.  

Nie je to pravda čo si napísal.  

Pri plošnom očkovaní  človek  pri strete  s vírusom, baktériou, atď.  neochorie, čiže choroba neprepukne, a ak, tak nie v tej sile ako je to u ľudí bez očkovania.

 

Ja som generácia plošne očkovaná.  Nemám problém a s očkovaním súhlasím.  

 

Mozes vylucit, ze dieta nebude mat zdr.nasledky sposobene ockovanim? Moze sa za to zarucit aj ten, co ma medicinske vzdelanie?

Odstranili sa choroby ockovanim?

Ja som tiez nikde nenapisal, ze som proti ockovaniu, ale ze rodicia musia mat pravo vyberu....a vies preco?..........lebo su rodicia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dobry namet na referendum... posun Chromikovi :D

 

Preco hned Chromikovi?........rodocia su kvalifikovana  a ustavne oznacena mensina?

 

Ak je niekto rodic, este to neznamena, ze nie je idiot. No a pre tychto je povinne ockovanie.

 

Suhlasim s tebou....ockovanie je povinne iba pre idiotov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov