Skočiť na obsah

Očkovanie proti chrípke a iné očkovania


game

Odporúčané príspevky

sepka sa, ze latky na liecbu AIDS, vaznych neurologickych ochoreni, rakoviny a podobnych doteraz "nevyliecitelnych" chorob davno existuju

Rovnako sa sepka, ze na odvratenej strane mesiaca sedia jesterky z pekiel a najucinnejsi pohon pre auta je stlaceny vzduch...

Aky by mal kto dovod drzat take latky? Ved by si na tom dalo kralovsky zarobit.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Toto je veľmi ťažká téma na diskusiu. Doll má v niektorých veciach pravdu, ale myslím, že systém očkovania detí, ktorý roky u nás fungoval a funguje (hoci mám pocit, že už nie až tak dobre ako v minulosti) a absolvovali sme ho aj my všetci bola dobrá vec. Vďaka nemu sme dlhé roky nepočuli o niektorých pliagach, ako sú kiahne, čierny kašeľ, TBC...atď. Však, tak ako spomína game, v poslednej dobe sa to akosi začína vracať späť, zvýšil sa výskyt TBC, žltačky a dokonca aj čierneho kašľa, a to nielen v rómskej komunite.

 

Je fakt, že farmaceutický priemysel je jeden veľký biznis, ale to nemá zmysel rozoberať, každý rozumný človek sa musí zariadiť podľa svojho vedomia a správne filtrovať informácie, ktoré sa k nemu dostávajú z médií. Ja som sa očkovať proti chrípke nedala nikdy, pretože som za prirodzenú imunitnú odpoveď organizmu. Ale pravdupovediac nemala som s chrípkou nikdy vážnejšie problémy, takže som to ani neriešila.. Ale každý sme iný. Zdravý organizmus by si s chrípkou mal poradiť aj bez očkovania. Ale napr. proti žltačke som sa dala zaočkovať, keď som bola určitý čas v exponovanom prostredí, to by som neriskovala.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... ale myslím, že systém očkovania detí, ktorý roky u nás fungoval a funguje (hoci mám pocit, že už nie až tak dobre ako v minulosti) a absolvovali sme ho aj my všetci bola dobrá vec.

Je fakt, že farmaceutický priemysel je jeden veľký biznis, ale to nemá zmysel rozoberať, každý rozumný človek sa musí zariadiť podľa svojho vedomia a správne filtrovať informácie, ktoré sa k nemu dostávajú z médií.

Zdravý organizmus by si s chrípkou mal poradiť aj bez očkovania. Ale napr. proti žltačke som sa dala zaočkovať, keď som bola určitý čas v exponovanom prostredí, to by som neriskovala.

 

v tom to je.

je to ťažká téma, ale desaťročia trvajúci systém očkovania a skutočne heroické výkony ľudí, ktorí našli séra, sa ťažko porovnávajú s biznisom farmaceutického priemyslu

v zásade trochu melieme v dvoch mlynoch ... systém očkovania bol dobrý, a znamenal ochranu pre celé generácie.

svet sa presúva a mení, a choroby, s ktorými bol boj už raz vyhratý, sa vracajú, a to nie je dobre.

 

každú chvíľu sa môže objaviť nový zmutovaný vírus, akýkoľvek, a či sa s chrípkou vie vysporiadať organizmus sám, na to je odpove´d aj v epidémii roku 1918 a dvadsať miliónov mŕtvych po celom svete.

 

ako píše perinbaba, pre čas v exponovanom prostredí sa dala očkovať proti žltačke, čo považujem za rozumné

dvadsať rokov robím v exponovanom prostredí, kde ľudia majú dobrý zvyk prichádzať uchrípkovaní a usmoklení "priamo od lekára", len sa ešte zastavia vybaviť, a idú rovno do postele ... pri nižšej imunite očkovať sa v takomto prostredí proti chrípke bola jediná rozumná možnosť. a pomohla a pomáha už desaťročie.

 

viem, čo všetko sa popísalo o detských očkovaniach, od vyvolávania autizmu až po kdejaké zmeny v mozgu. vynecháme teraz farmaceutický priemysel a biznis.

očkovania objavené v starých laboratóriách boli vo svojej dobe spása, zachránili celé generácie detí, a stále nie sú riziká očkovania také preukazné, ako bežanie na cestu za loptou pod auto.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ty si myslis ze o tom, ako ludia umieraju na infarkt, cukrovku, parkinsona...ze sa bude patrat, co to sposobilo? vacsina vedlajsic ucinkov su prave tieto diagnozy, pretoze mozno okrem oslabenych buniek tychto chorob obsahuju uz iba jedy a spiny (ale to ti v pribalovom letaciku nenapisu, ved to by mohlo sposobit vyradenie lieciva, len to nie)

Nikto netvrdi, ze to je bez rizik. A nikto ani netvrdi, ze ockovanie funguje na 100%. Je rovnako jasne, ze ide o dostanie cudzorodych latok, aj ked oslabenych organizmov do tela. Ale princip preco a ako ockovanie funguje je prace jedna z kras biologie.

 

Samotne telo nema dokonalu imunitu, nedokaze sa na vsetko pripravit a zareagovat - a hlavne nie na virove ochorenia, tam su problemy. Je tu ale moznost - dostat do tela oslabene viry (alebo bakterie). Tieto telu hned neublizia ani ho nezabiju, ale telo zareaguje a dokaze si vytvorit protilatky. Tieto funguju proti beznym chorobam, aj ked nie neobmedzeny cas. Jednoduche ako facka a pritom take zahadne :)

 

A preto je ockovanie proti virom najcastejsie - chripka, kiahne, besnota, zltacka (ale nie len viry, ja viem).

A preto nezafunguje vzdy, ako napr. pri chripke - ktora ma v kazde sezone desiatky variant, takze pokial clovek nie je zaockovany proti tym spravnym, nepomoze to.

Preto sa niekedy aj objavia reakcie, pretoze sa do tela nedostava neutralna latka.

 

Pokial vakcina obsahuje jedny alebo spiny - je to chyba. Rovnako ako ked jedy a spiny obsahuju fair-trade bio ekologicke klicky soje. Alebo tabletka aspirinu. Je to chyba, nie umysel, pretoze ako umysel to nedava zmysel.

 

No aj pri vsetkej opatrnosti je nezmysel kriticke tvrdenia prehanat. Zltacku sposobuju presne urcene virusy - a nejde o nejake spiknutie, to by jeho sucastou museli byt miliony biologov a doktorov po celom svete. A proti zltacke sa clovek moze zaockovat.

 

Staznosti na korupciu su tiez zle smerovane. aj ked casto pravdive, no a??? Pokial bude firma vyrabajuca bezpecnostne pasy svindlovat na daniach, uplacat - tak to bude dovod aby sa clovek v aute nepriputal? Ved to nema rozum :)

 

Vsetky tie vypovede maju zopar velmi problematickych bodov:

- nijaky z "kritikov" neurobil taky jednoduchy pokus, ako sa nechat pohryzt besnym psom, prezit a ukazat, ze vakciny su blbost.

- ak tvrdia ze vakcinacia ako taka je blbost, su v rozpore nie s firmami, ale s desiatkami milionov vedcov po celom svete, ktori na toto maju dokazy. Musia dokazat, ze vsetky experimenty, vsetky do jedneho, boli sfalsovane.

- pokial tvrdia ze niektore vakciny nefunguje (a ine ano) - tak je problem len v tychto nefunkcnych vakcinach, teda je ludom predavany nefunkcny produkt. Obchodny podvod. V srdci kapitalizmu, USA, jednoznacne trestne (my mozeme zavidiet) - pricom ak je vyrobca firma s miliardovym obratom,penale by boli min.v stovkach milionov. Maju tisicky zalob rocne, kde sa tocia miliardy. Neviem o nijake, kde by sa dokazalo, ze vakcinacia je nefunkcny podvod.

 

A kazdy si moze zodpovedat, ze pokial by isiel niekam na Borneo alebo do strednej afriky, ci by si zobral len flasu borovicky....alebo predsa len aj nejake lieky a nechal sa napichat antimalarikami. Pretoze pokial ano, pokial si mysli ze by vsetko prezil, ze nic nehrozi, tak OK. Ale ak by si nejake lieky bral - treba tu kritiku trosku preformulovat.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

myslim, ze ockovanie svoj zmysel ma, minimalne par frontov sa aj vdaka nemu utisilo, a nazor podaktorych by sa mozno rychlo zmenil, ak by islo ozaj do tuheho

 

posledne ockovanie bolo tetanus, dobrovolne, proti chripke sa nedavam, ale ak by som byvala chora casto, tak je to lepsie nez namahat organizmus, pravda je aj to, cim som starsia, tym vacsie obavy z moznych komplikacii

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

teraz cerstvy pripad, ked mamicka nechcela dat zaockovat male dieta na inu vakcinu, z dovodu, ze po ockovani proti TBC vznikla nepekna reakcia, dietatko ma "dieru" v ramienku

 

kedze ockovanie je u nas zo zakona povinne, neobisla samozrejme tak ako chcela

sud (alebo rozhodnutie nejakej institucie, presne neviem) rozhodol, ze zaplati pokutu a ma prist dolozit dodatocne potvrdenie od lekara o absolvovani ockovania

 

chce sa odvolat, v zahranici pritom je na rodicoch, ci dieta zaockovat daju alebo nie

 

osobne by som asi prehodnotila, ci dieta po takomto niecom zverim do ruk lekara s ockovacou latkou

 

 

kazdy tu hovori o tom, co by bolo keby sa kedysi neockovalo

ano, takto nejak to prezentuje zdravotnictvo a im podobni

ale co by bolo? no asi nic take extra odlisne, lebo umrtia pri niektorych vaznych ochoreniach sa po ockovani zvysili, pretoze male dieta tym ze bolo kojene matkou, ktora kedysi prekonala napr cierny kasel, dostavalo do seba aj protilatky, ktore pripravovali imunitu ... zacalo sa ockovat, a bum ... zvysila sa hygiena, upravili sa aj stravovacie navyky, a bum .. zrazu sa znizila umrtnost..to bolo isto iba tou vakcinou

 

skoda ze sa nevedu statistiky, kolko deti, kolko ludi, ake priznaky, ake nasledky, co vsetko malo na svedomi ockovanie

zial nevedie sa, preto to nie je taky bubak pre verejnost

 

keby sa to stalo tuna konkretnej mamicke, asi by ju uz prestalo zaujimat, ze vdaka akoze tymto vakcinaciam sa nesiria smrtelne choroby dalej, bolo by jej ukradnute blaho cudzich ludi

 

ale to som sa znova rozvasnila :D

takze koniec of topic

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

Uhm, ale uznaj, ze aj "stat" ma trosku problematicke postavenie. Je totizto nejaka povinnost zabezpecit zdravie ludom. Teraz si predstav, ze to iste dieta tej istej matky bude mat akutny zapal slepeho creva - a ona ho odmietne dat operovat, pretoze by malo nepeknu jazvu na bruchu.

Aj v tomto pripade by si nadradila estetiku nad zivot a zdravie?

 

Predpokladam, ze nie. Matku co by nechala svoje dieta zomriet by si oznacila za zviera, alebo choru a vinila by si stat, ze "nieco" neurobil.

 

Ale v tomto pripade sa stavias na opacnu stranu - ale len z jednoducheho dovodu. Neveris, ze ockovanie funguje. Nepresvedcia ta miliony zachranenych, statisice vyskumov po celom svete, elementarne biologicke reakcie, jednoducho neveris.

 

pretoze male dieta tym ze bolo kojene matkou, ktora kedysi prekonala napr cierny kasel, dostavalo do seba aj protilatky, ktore pripravovali imunitu ... zacalo sa ockovat, a bum ... zvysila sa hygiena, upravili sa aj stravovacie navyky, a bum .. zrazu sa znizila umrtnost..to bolo isto iba tou vakcinou

Vidis, ale to je len jeden z pripadov, ked sa mozu protilatky takto do t ela dostat. Ale ked nemozu?

Sem-tam sa daju vyhrabat historicke statistiky na co ludia umierali a su to choroby, o ktorych dnes ani nepremyslame. A tvrdit, ze hygiena moze za vsetko je nezmysel. Ano, je jeden zo zakladov - ale taketo slepe prehananie sa vyrovna tvrdeniu Jacoba Zumu, ked tvrdil ze HIV nedostane - pretoze sa po sexe osprchuje.

 

Neexistuje nijaky rozumny a vierohodny vyskum, ktory by ukazal, ze mydlo dokaze zabit zarodky tyfu, cholery, tuberkulozy, kiahni, HIV. Su to organizmy, ktore ludi zabijaju a samotne ludske telo sa proti nim vacsinou nevie vobec branit. Alebo sa mu pomoze umelymi prostriedkami, alebo sa necha umriet. Polovicka sveta o tom nieco vie.

 

Uznavam ze u nas su vakcinacie na rozdiel od zapadu presadzovane mozno az prilis moc direktivne. Ale to je otazka na ludske slobody.

Niekde v Kongu, Zimbabwe ci Cade by matka z tvojho prikladu zrejme ozelela svoju nohu, oblicku a nechala sa 10x znasilnit, len aby tu preklinanu vakcinu ziskala.

 

OFF TOPIC

Z cisto osobneho hladiska, kedze o nejakom zomierani na choleru viem asi tolko ako to vyzera nazivo, vazne nechapem zo zadubenosti ludi, ked si pletu maly problem (sloboda vyberu vakcinacie) s obrovskych problemom (hovadsky moc ludi co zomiera velmi hnusnym, spinavym a bolestivym sposobom). Tu v EU sa im zije uzasne, ked sa aj nedaju zaockovat, na nakazeneho nenarazia. Ale je vazne na hlavu postavene, ked kvoli vlastnej paranoji zhadzuju pracu desattisicov a bagatelizuju smrt desiatok milionov. Su krajiny, kde ma septonex, aspirin a penicilin cenu zlata. A ked si niekto vyguugli takych tych divne vyzerajucich cernoskov so smutnymi ocami - nie, oni nie su "len" spinavi. Oni casto zomieraju, hniju zvnutra, su rozozierany chorobami a cervami o ktorych nastastie nic nevieme, tie bobulky na kozi su vredy so stvrt deci hnisu a nevidia nie kvoli kratkorakosti, no kvoli zapalom pri ktorych by si nasinec od bolesti odrezal hlavu ci aspon vypichol oci.

Humbug?

Humbugom je ludska blbost co vedie k nazoru, ze choroby neexistuju, ze stacia sojove klicky, modlitba a pH neutralne mydlo.

Choroby su realita, nie marketingovy tah. A ak bude privela ludi, co nedokazu ocenit boj proti nim - tak sa uplne logicky niektore budu vracat. A pohlad na to, ako clovek pri stolici zo seba za den 6x dostane akurat niekolko poharov krvi je podstatne horsi ako cervene flaky na kozi, dosledok alergickej reakcie. Hogwh :D

ON TOPIC

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... zvysila sa hygiena, upravili sa aj stravovacie navyky, a bum .. zrazu sa znizila umrtnost..to bolo isto iba tou vakcinou

Keby sme sa bavili o nejakom 17., 18. storoci, tak ti mozno aj zozeriem. Ale pri ockovani sa bavime hlavne o 20storoci (TBC, Kiahne), kde uz tie hygienicke navyky boli skutocne ine ako v minulosti, alebo mas pocit, ze tvoji rodicia zili ako prasata v bahne? A aj napriek hygiene predstavovali tieto choroby velky problem.
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neviem, proti comu je to ockovanie, tie jazvy na lavom ramene, ten kruzok, co mame vsetci, ale dnes sa to uz tak nerobi, male deti uz take jazvy mat nebudu... v cudzine sa ma na to casto vypytovali, ze co je to za technika, kde som si to dala urobit.. :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to XENOCIDE

 

podme zase robit z komara (mojich prispevkov) somara :D

ja hovorim o vakcinacii proti TBC tak nerozumiem co sem montujes vsetky choroby a v podstate aj problemy sveta (z mojho nazoru na vakcinaciu proti TBC sa sice odvija pohlad na ockovanie ako take, ale hovorim o jednom)

 

ja len narazam na to, ze pichat (okrem ineho) take svinstvo do tela v dobe, kedy sa tato choroba vo vacsine krajin nevyskytuje je hlupost (a hlavne riziko z dovodu vedlajsich ucinkov, ktore ludia akosi prehliadaju)

ked vedia vynajst lieky na takmer vsetky choroby (ako to tu prezentujes), preco nie je moznost najst nieco bezpecnejsie, s mensimi ucinkami? to je naozaj take tazke prist na trh s latkou s nizsim obsahom, napisem to tak ako to je, jedovatych latok?

 

vysvetli mi potom, preco WHO odporuca statom NEOCKOVAT tymito vakcinami...a len SVK a dve dalsie krajiny robia preockovavanie...

podme sa venovat osvete, vychove a nie radovo pichat do tiel malych deti svinstva

hovorim o systeme, ktory funguje roky rovnako, bez snahy nieco zmenit - dat moznost, pripadne ponuknut alternativy

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vyjadrim sa len k jednej veci, lebo by som sa opakovala

 

A ano - je tazke vyvynut dokonaly liek. Velmi tazke.

ako to mozes tvrdit?

mozno su, mozno sa da vyliecit vsetko ... ale uzatvara to zacarovany kruh, biznis

 

je to o nazoroch, ja sa skor uberam smerom proti ockovaniam..nie vsetkym, ale snazit sa obmedzit vplyv tychto latok na mlady organizmus

nepresvedci ma ziaden argument z vyssie spominanych, tak ako ja nemusim presvedcit inych tymi mojimi, mozno nezmyselnymi

 

:D kiez by vsetko fungovalo tak, ako si myslime

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mozno su, mozno sa da vyliecit vsetko ... ale uzatvara to zacarovany kruh, biznis

Aky zacarovany kruhu? Ze sa investuju peniaze do vyskumu niecoho, co je podla teba liecitelne, nez aby sa zacalo s distribuciou zazracneho lieku? Ved na tie najzakernejsie choroby stale nemame 100% ucinne lieky, ani ockovanie. Ved trosku uvazuj nad tymito konspiraciami.

 

A preco je to vsetko take zlozite? Pretoze chemia na tejto biologickej urovni je neskutocne zlozita a virusy neskutocne prisposobive (ved aj to, ze kazdy rok tu mame inu mutaciu chripky o niecom napoveda).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mozno su, mozno sa da vyliecit vsetko ... ale uzatvara to zacarovany kruh, biznis

 

jednoduchou logikou prides na to ze toto nie je mozne z jednoducheho dovodu...nevyliecis u kazdeho cloveka uplne vsetko pretoze...kazdy jeden clovek je unikatny zhluk buniek, ktory ma mozno podobny akurat s jednovajecnym dvojcatom a verim ze aj tam by sa nasli velmi, velmi drobne zmeny...jednoduchy princip, kazdeho telo reaguje v urcitych veciach inac (nenajdes na svete dvoch ludi, ktori ti na kazdy podany liek, ktory existuje ci chytenu chorobu na svete zareaguju 100% rovnako), nemozes vynajst dokonaly liek na vsetko, pretoze mas nekonecne mnozstvo odlisnych subjektov, ktore potrebujes liecit a ktore budu vzdy niecim odlisne

 

dokonaly liek by si mohla vytvorit jedine niekomu "na mieru" a len ak by si mala nastudovanu chemiu a fyziku toho konkretneho cloveka do posledneho atomu v tele

 

takze bludy typu "lieky su ale biznis nepusti" su cista hovadina vhodna do konspiracnych teorii

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ako to mozes tvrdit?

mozno su, mozno sa da vyliecit vsetko ... ale uzatvara to zacarovany kruh, biznis

Ze preco je tazke, ci skoro nemozne, vyrobit dokonaly liek?

 

Pretoze nase poznanie je nedokonale, nevieme o ludskej biologii, o biologii, o chemii vsetko. Vela veci vieme, dokazeme nasimulovat, vytvorit hypoteticke zluceniny - ale technicky ich nevieme vyrobit. Tvrdit ze sa to da lavou zadnou je uplne ujete tvrdenie, to by sa dalo pouzit na vsetko a cokolvek.

A neviem co ti vadi na biznise? Vyvoj akehokolvek lieku ide o miliard - trva roky, nie vzdy je uspesny. Mas na vyber, alebo si tie miliardy zaplatis ty sama (co asi nemas), alebo to zaplati ten biznis.

 

A ano, dnes liecime choroby o ktorych pred 300 rokmi ani nevedeli ze to su choroby. Fajn, pokrok je uzasny, bezperecedentny. Tie nase udajne jedy su 1000x lepsie ako elektrosoky, olovene tinktury, operacie bez sterilizacie, infikovane pijavice na akukolvek blbost.

 

Nuz a tvrdenie, ze lieky by mohli byt na vsetko - by znamenalo, ze by sme ich uz mali. Vies, zabudla si na ten biznis. Co su tisicky velkych firiem a zopar obrovskych. KONKURENTI.

Ak by taky dokonaly liek existoval, niekto by ho uviedol na trh, pretoze by na tom zarobil.

Ak firma X zaraba na liekoch zmiernujucich dosledky AIDS, teoreticky pre nu nema zmysel vyrobit vakcinu proti HIV. Ale pre formy Y, Z, A, B a dvadsat dalsich to ma kriticky zmysel. Cize tato predstava o tom, ze biznis vyvoj liekov brzdi je nespravna, pretoze je absolutne a dokonale nezmyselna.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

podľa mňa systém očkovania proti TBC, záškrtu, kiahňam, čiernemu kašľu, detskej obrne a tetanu bol dobrý. Ak necháme rozhodnutie očkovať či neočkovať na rodičoch, a bude dosť takých, ktorí deti nedajú očkovať, tak sa nám tieto choroby zasa vrátia. Chápem, že s chrípkou je to trochu iné, tam osobne by som odporúčala očkovanie len starým ľuďom alebo ľuďom s oslabenou imunitou, ale organizmus zdravej osoby by sa mal vysporiadať s vírusom chrípky. Ak už to človek dostane, treba to vyležať a preliečiť, veľa piť, teplotu ak len nie je naozaj na umretie, nezrážať, telo ju potrebuje, aby sa zbavilo mikróbov, liečiť sa, liečiť sa, liečiť sa. A predchádzať tomu umývaním rúk, nechytať si xicht, jesť ovocie, zeleninu, veľa piť, a dobrý je napríklad Preventan alebo Oscillococcinum (aj keď je naň reklama+ - mám s ním dobré skúsenosti). Treba stimulovať imunitný systém aj cvičením, otužovaním, a super je zázvor!

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

jeden článok k očkovaniu,  stojí za prečítanie

najmä ak budeme myslieť na to, že pri epidémii stačí zaočkovať tretinu obyvateľstva, aby sa epidémia spomalila ... menej ako tretina alebo žiadne očkovanie je smrť

kto dnes ešte vie, aká nebezpečná je detská obrna či kiahne ?

úplné alebo hodne obmedzené vyskytovanie sa a vymiznutie chorôb, na ktoré sa pred sto rokmi hromadne umieralo, záškrt, čierny kašeľ, smrteľné pravé kiahne, osýpky, detská obrna, ružienka, extra nebezpečná pre tehotné ženy, smrteľný tetanus ... sa dosiahlo plošným očkovaním, zaočkovaním minimálne 95 % obyvateľstva ... 

 

David H.Gorski, MD, PhD: "Vakcíny nás nezachránili" (alebo "vakcíny nefungujú"): Intelektuálna neúprimnosť vo svojej nahote.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

problem s ockovanim, ci vakcinami / liekmi vo vseobecnosti v dnesnej dobe je podobny ako s klimou a pocasim - vsetko je rychlejsie, turbulentnejsie

virusy a ine svinstva mutuju v stale sa zrychlujucich cykloch, co je mozna sposobene pohybom obyvatelstva ale aj oslabujucou sa imunitou

rezistencia virusov (bakterii, ...) a neustale nove lieciva, ktorymi nas kvoli tomu futruju, len roztacaju tuto spiralu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to áno, a nadužívanie antibiotík ... ale očkovanie samotné je o inom.

 

na tie vyššie spomenuté choroby umierali státisíce detí, detskú obrnu dostávali aj dospelí, v najlepšom prípade po vynáleze železných pľúc končili v železných pľúcach, lekári skúšali na sebe a svojich rodinách vakcíny, dnes by nebolo od veci zopakovať si, ako sa naposledy objavila hrozná choroba pravých kiahní v Somálsku roku 1977, posledným chorým bol miestny ošetrovateľ chorých ... v roku 1979 boli vyhlásené za zatiaľ jediné ukončené infekčné ochorenie ...

pravé kiahne sú tak hrozná choroba, že patrili k povinným karanténnym ochoreniam, ako dnes ešte mor, žltá zimnica, ebola a cholera ...

 

zopakovať si životné príbehy ľudí, ktorí pracovali na tom, ako tieto choroby vyhnať zo sveta ...

 

dnes sa svet mieša, okrem toho nebezpečenstvo bioterorizmu, vždy je tu riziko, že niekomu v  makovici preskočí, zasa sa vo svete tvoria zdroje nákaz, kde tmárstvo dostáva druhý dych ... nedávno z Indie správa / nechce sa mi hľadať, bolo to v médiách / v kraji s moslimským obyvateľstvom sa medzi ľudí dostala fáma, že lyžičkové očkovanie proti detským chorobám spôsobuje neplodnosť a schválnu genocídu ... tak na preočkovanie hromadne nechodili

k tomu je už len malina liečba AIDS sexom s pannami, znovuobjavenie sa tuberkulózy z vlhka a špiny ...

 

mimochodom, prvé náznaky očkovania sa zachovali zo starej Číny, prvé dochované správy o pravých kiahňach z 10 storočia pred Kr. ... chorobu presne popísal už v 4. storočí čínsky lekár, a prvé správy o "očkovaniach" hovoria, že Čínski lekári zistili, že nanesenie malého steru sekrétu z chorého na zdravého človeka vedie k menej silným prejavom choroby ...

takáto "imunizácia" bola v Európe zavedená miestami už v 17. storočí ... to nie je dnešný výmysel : )

 

hľadanie lieku a očkovanie proti týmto chorobám je dlhý boj, a isteže, ani vírusy nespia ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 9 mesiacmi...

game ja som tiež odporcom povinného očkovania..
a nepotrebujem na to žiadne konšpiračné dôvody ani "tmárstvo"

http://m.novinky.cz/articleDetails?aId=333103&sId=&mId=
Nejdřív panika kolem prasečí chřipky, na konci jen vyhozené miliardy

 

stačí mi jednoduchý poznatok - s každej povinnosti nadirigovanej skrz štát, sa časom stane odrb..
bez ohľadu na osvietenosť pôvodného zámeru

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

že prasačia chrípka a vtáčia chrípka nepreskočili tú povestnú hranicu, a nestali sa pandémiou, už vieme - čo ovšem nikde nie je napísané, že k tomu hocikedy nemôže dôjsť.

/ že sa na tom nabalili farmafirmy - toto je kapitalizmus, resp. jeho jeden rožtek ... to je na trochu inú tému /

 

takže:

genetické zmeny vírusu chrípky / influenzy / len v 20. storočí spôsobili tri pandémie, pri ktorých zomreli milióny ľudí:

- najznámejšia a povestná pandémia Španielskej chrípky, ktorá usmrtila v rokoch 1918 - 1919 viac ľudí, než oficiálne zomrelo v I. svetovej vojne :  50 - 100 miliónov obetí vo svete

- Ázijská chrípka v roku 1957 mala 1 až 1,5 milióna obetí na životoch

- možno viacerí si tu budú aj pamätať ako deti Hongkongskú chrípku r. 1968 - počet mŕtvych vo svete 750 000 až 1 milión

 

už viac než desaťročie, skôr dve až tri,  vedci očakávajú novú pandémiu, pretože pandémie prichádzajú s genetickými zmenami vírusu chrípky v cykloch ... prečo a ako,  o tom sme konkrétne aj v tejto téme tuším už písali ... aj preto okrem farmafiremných ziskov skutočne boli obavy o preskočení prasačej a vtáčej chrípky v pandémiu.

zrejme môžeme byť radi, že k tomu nedošlo.  čo však mešká, ešte nemizne, ako hovorí jedno príslovie.

 

proti pandémii paralen asi ťažko zaberie. ani pri "obyčajnej" chrípke nestačí väčšine postihnutých len paralen, aj na ňu každý rok zomrie zopár ľudí a nevyležaná máva následky v neskorších zdravotných ťažkostiach.

 

o očkovaní proti chrípke platí, že nemusí byť stopercentná, to potvrdia aj lekári / napr. http://primar.sme.sk/c/6967658/ockovanie-proti-chripke-nechrani-stopercentne.html /, aj každý slušný a poctivý lekár v ordinácii. pretože vírus každý rok mutuje, každý rok sa musí odhadnúť, na aké kmene vírusov vakcínu namiešať.

a úspešnosť záleží od kdečoho iného, či sa dal človek zaočkovať včas, a ešte od desiatok iných vecí.

 

a teraz osobne :

je mi osobne jedno, či sa niekto dáva očkovať proti chrípke či nie ...

 

ale keď má človek pracovisko, kde prichádza do styku denne s desiatkami až stovkami ľudí, ktorí usoplení a chrípkoví a boľaví a kvapkajúci a prskajúci vírusy chodili od sedenia od lekára priamo na naše pracovisko, aby pred "vyležaním" chrípky ešte povybavovali, ...

 

... a my ako zamestnanci sme pre x príčin po nakazení chrípkou možnosť v pohode ju vyležať nemali, keď od mladosti minimum ročne tri-štyrikrát som bola  v horúčkach a pravidelne dvakrát za zimu som mala chrípku a kdejaké iné pliagy - na odporúčanie lekára som sa pred 15 rokmi dala prvý krát zaočkovať proti chrípke.

odvtedy sa dávam každý rok, bez najmenšej ujmy,  a odvtedy som mala asi trikrát teplotu, chrípku ani raz.

takže sa dávam očkovať proti chrípke.

 

----------------------------------------------------------------------------------------

 

 

game ja som tiež odporcom povinného očkovania..
a nepotrebujem na to žiadne konšpiračné dôvody ani "tmárstvo"

stačí mi jednoduchý poznatok - s každej povinnosti nadirigovanej skrz štát, sa časom stane odrb..
bez ohľadu na osvietenosť pôvodného zámeru

 

povinné očkovanie detí - dúfam, že páni vedci, lekári a ľudia, ktorí objavili prvé očkovacie látky, ktorí strávili roky pred mikroskopmi a pri pokusoch, ako zabrániť smrteľným chorobám  a po desaťtisícoch nenechať umierať deti na ťažké a bolestivé choroby a jednoznačne smrteľné choroby, sa pri čítaní dnešného internetu obracajú v hroboch.

 

záškrt, tetanus, čierny kašeľ, detská obrna, ovčie kiahne, pravé kiahne, tbc  ... smrteľné choroby, ktoré sa podarilo takmer alebo úplne potlačiť očkovaním, a dôsledným očkovaním.

len na pravé kiahne zomrelo v 20. storočí 400 miliónov - 500 miliónov ľudí, kým sa posledný prípad (1979) podarilo v Afrike zlikvidovať. posledný chorý bol černošský ošetrovateľ, ktorý pri nakazených pracoval. v roku 1980 boli vyhlásené zdravotníckou organizáciou WHO za vyhubené.

to neznamená, že nemusíme mať pripravenú vakcínu, a nemusíme byť pripravení.

na čas bola hrozba zažehnaná, nie zlikvidovaná.

nesmierne ťažká choroba, milióny slepých ľudí boli tí šťastnejší, ktorí prežili.

 

na tbc ešte naše deti boli povinne očkované - povinné očkovanie sa ukončilo, lebo tbc u nás prakticky vymizlo - na istú dobu. dnes je späť a búri.

 

detská obrna - v krajinách, kde nie je povinné očkovanie, postihuje aj dospelých. v lepšom prípade končia o palici, na vozíčkoch, alebo v železných pľúcach.

bežne je to smrteľná choroba.

a týka sa to aj všetkých ostatných chorôb.

 

 

keď niekomu stačí, že posledných desať rokov číta internet, kam bez akéhokoľvek zodpovedného preberania článkov píše ktokoľvek čokoľvek a šíri sa to rýchlosťou svetla, / viď dnes už klasiku " očkovanie spôsobuje autizmus " od človeka, ktorý túto fámu vypustil do sveta bez overenia, bez skutočných dlhoročných výskumov, výskumov na kontrolných skupinách, skutočných podkladov, ... /

 

 

je mi jedno, či niekto svoje dieťa pred týmito chorobami bude chrániť trojitou vrstvou alobalu na hlave a bude šíriť po nete nezmysly.

 

ale keď nedá dosť veľká skupina zaočkovať povinne pri povinnom očkovaní svoje deti proti týmto pliagam, ktoré sú konečne obmedzené, aj keď nie pokorené, a v minulosti kynožili ťažkou smrťou státisíce  detí,  ohrozuje tým aj moje deti a ďalšie deti a všetky deti.

 

a to je donebavolajúca nezodpovednosť.

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

k očkovaniu :

 

Žltačka na Spiši sa šíri v meste Krompachy a v Richnave.  Epidemiológovia zaznamenali aj šesť ochorení tuberkulózy,  z toho štyri prípady v jednej z rodín v letanovskej osade Strelníky. Tuberkulóza sa vyskytla aj u troch maloletých detí.

SPIŠSKÁ NOVÁ VES/KROMPACHY. Rregionálna hygienička Renáta Hudáková potvrdila, že naposledy sa žltačka typu A  objavila v lokalite Hornádska ulica v Krompachoch a v lokalite Richnava v rokoch 2009 – 2010.

Žltačka typu A sa vyskytuje v lokalitách s nižším hygienickým štandardom, tak ako je to aj v prípade Hornádskej ulice v Krompachoch a osady v Richnave. Ochorenie sa objavuje v pravidelných niekoľkoročných cykloch (5 – 10 rokov).

Populácia detí narodených v rokoch 1994 až 2008 bola zaočkovaná v roku 2009 až 2010. Novonarodené deti sa neočkovali, a tak sa ochorenie znova objavilo teraz, u detí predškolského veku.

 
prestali sme pred nejakými možno dvomi  / nechce sa mi hľadať, google povie / desaťročiami očkovať proti tbc ako potlačenej chorobe ... ale nepočítali sme s vývojom smerom späť a kdečím iným.
 
skúste si k tomu predstaviť prestať očkovať úplne proti všetkým pliagam, a ľudstvo bude mať o pár rokov po probléme s preľudnením.
 
tí, čo sa stavajú tak vehementne proti očkovaniu, sa grupujú zvyčajne do dvoch skupín a akt solidarity s tými, ktorí si protilátky nevytvárajú, je nulový:
 
zvyčajne buď o celej škále potlačených smrteľných chorôb neuvažujú vôbec, vidia len, čo ktosi kamsi napísal neoverene na net, čo je napísané, musí byť pravda, a držia sa toho ako kliešť, a všetci ostatní s iným názorom sú hlupáci / osobná skúsenosť s jednou skupinou samých Ing. a Mgr. a titulmi vpredu aj vzadu /
 
alebo oceňujú vysoké percento zaočkovanosti obyvateľstva,
ale vlastne využívajú benefit vysokej plošnej zaočkovanosti  - sami nie sú ochotní podstúpiť očkovanie nech už z akéhokoľvek dôvodu, ale sami a ich deti si benefit krytia očkovaním celého okolia užívajú do konca života ... nech sa však očkujú tí druhí.
 
pokrytectvo, nezodpovednosť a sociopatia.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov