Skočiť na obsah

ANTIFICO.SK - kampaň proti Ficovi


Linkman

Odporúčané príspevky

Keith Flint,

 

články o tom, ako nám je teraz dobre, koruna fantasticky posilňuje, rastie ekonomika, hrubý domáci produkt, ohromný vývoz z automobilového a elektrotechnického priemyslu, zvyšujú sa reálne mzdy a životná úroveň - no ... takéto články sa pekne čítajú a celkom isto je to zásluha Fica a jeho garnitúry, keď sú pri kormidle nejaké štyri mesiace a z toho bolo minimum dva mesiace prázdnin ...

žne to, čo predchádzajúce vlády zasiali ... len tak ďaleko ľudia nemyslia ...

tie najboľavejšie reformy sme si už preskákali, prichádzajú výsledky ... netreba teraz nacionalistické a populistické reči, ale jemne upravovať reformy ...

dúfam že krátka pamäť ľudí ho zvolí zasa, budú si hovoriť, ako nám bolo za Fica dobre ...

že jeho dvoch parťákov svet neprijíma a on poskakuje akosi od jedného k druhému, pretože naštartované reformy pracujú sami, to málokto vidí ... aj to, že nám znovu zavesil na krk Mečiara, v strachu, že nedostane premiérske kreslo - hoci ľudia ho nevolili ...

je tu ešte čo robiť, tak uvidíme ... zatiaľ toho veľa neukázali

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no radsej ist do koalicie s meciarom a sns ako s niekym inym... moc na vyber teda nemal.. aj ďurinda sluboval dvojnasobne platy a za tu dlhu dobu co tu bol sa toho zmenilo teda minimum.. a teraz na ficovu vladu budu ludia kydat a je tu zatial iba par mesiacov..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no isteže, moc na výber nemal, keď chcel byť premiérom ... tak nám pridal niekoho s rétorikou štvrtej cenovej skupiny a zostarnutého boxera, ktorému ušiel vlak a ktorý sa môže zviditeľňovať akurát tak vykrikovaním na zasadaní poslancov ... nj
že teraz naňho ľudia budú kydať ? kým má rozum a len doľaďuje to, čo predchádzajúca vláda rozbehla, nikto na neho nekydá - maximálne jeho voliči, ktorým nasľuboval kadečo

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nahodou slota aj ked ma vyrecnost notorika to mysli dobre aj ked obcas to prehana hlavne protimadarskymi vyrokmi. a ty by si snad chcela aby pri moci ostal ďurinda? poznam par ludi co ho na smrt neznasa lebo jeho vlada sposobila to ze bohatsi maju viac a chudobni maju menej... jeho zahranicna politika vyzera tak ze sa kazdemu strka kam to ide a mysli si aky je uspesny a pritom bush si nepamata ani jeho meno... ja na fica nemozem povedat zatial ani krive slovo a je jeden z mala politikov ktoremu sa da verit

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no jo ... keď chce niekto ukázať vo svete túto prťavú krajinu, tak ju musí pripomínať ... aj keď to vyzerá ako strkanie sa niekam - ale prinieslo to investície a zamestnanosť, nie ? :)

čo sa týka Busha, čudujem sa, že vie vlastné meno a snáď na mape nájde vlastnú krajinu - ale ruku do ohňa za to druhé už by som nedala :)

keď sa niekto hrá na dôležitého politika, tak nech sa neukazuje ožratý pred národom a sakra si musí dať pozor, čo povie ... teraz už nie je len predseda jednej nacionálnej strany ...

a čo sa týka toho spojenia "veriť politikom" ... ešte toho veľa neukázal ... veľa nasľuboval, ale odtiaľ zhora veci vyzerajú trochu ináč ... teraz keď siahne razantnejšie do reforiem, amen tma ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

A argumentacia??? To vacsinou v tvojich prispevkoch totalne chyba take nieco!!!

A este ked uz obhajujes komunizmus a SMER, tak by nebolo odveci vymenovat aj tie velke plusy, ktorych musis mat neuveritelne kvantum, tak sem s nimi

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Nuž, znovu sa musím ozvať.

 

Podľa môjho skromného názoru Fico len preto teraz kydá na privatizáciu, pretože ju nemohol sám riadiť, nebol pri moci. Verím tomu, že by to bol urobil, ak by mal možnosť. Pravdaže už je takmer všetko sprivatizované, tak je lepšie hlásať, že to bola krádež, oni by to neurobili. A kde bol pán fico, ked sa rozkrádali podniky za éry mečiara? Ked miliardové podniky dostali ľudia blízky mečiarovi za pár šupiek. to je v poriadku, že? Že ich potom vytunelovali to je v poriadku. To nespomenie, že?

 

A k tomu komunizmu...

 

priateľ lopata... pozerám do tvojho profilu a vidím, že máš 23. Ak je tá informácia správna, tak rok tvojho narodenia je 1984-1985. To však nie je podstatné. Podstatné je, že komunizmus skončil v roku 1989. To si mal 5 rokov. Tak prosím ťa, čo tu hovoríš o výhodách komunizmu, socializmu, ked si v nom ani poriadne nežil? O výhodách tohto režimu nech hovoria a presviedčajú ma osoby, ktoré v nom žili minimálne 30 rokov, takže vedia argumentovať na základe vlastných skúseností. To, že ja hovorím, že bol zlý je vidieť niekoľko rokov po páde komunizmu.

 

Ja si z toho obdobia veľa nepamätám. Jeden den sme v škole učiteľke hovorili súdružka a na druhý deň už pani učiteľka. Pamätám si, že sme boli na dovolenke v čechách, pri nemeckých hraniciach. Boli sme sa pozrieť pri hranici a tam boli ostatné drôty a ozbrojení nemci. Boli sme ako v klietke. Som zvedavý, čo by povedali na tvoje tvrdenia ľudia, ktorým ŠtB zabila pri emigrácii rodinných príslušníkov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale dalo.  :) Inak by som tu ani ja nebol. :)

Ale je to podľa mňa neslávna časť Slovenskej histórie. Škoda, že k nám prišli Rusi v roku 1968. Na Slovensku to teraz mohlo vypadať lepšie. (ale možno aj horšie). To sa už nikdy nedozvieme. Musíme žiť s vlastnou minulosťou. Nie je však pekná.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Proteus

 

Podstatné je, že komunizmus skončil v roku 1989. To si mal 5 rokov. Tak prosím ťa, čo tu hovoríš o výhodách komunizmu, socializmu, ked si v nom ani poriadne nežil?

Ak si v niečom nežil neznamená že to nemáš naštudované ja si skôr myslím že ľudia čo kydajú na komunizmus ani nevedia že ten tu nebol tak nech sú ticho , keď tu bol socializmus. A už som tu viacej krát povedal že socializmus neobhajujem len kydám na kapitalizmus vtom je podstatný rozdiel ...........ja žijem v kapitalizme a viem a vidím aký je ten ...............

 

Podľa môjho skromného názoru Fico len preto teraz kydá na privatizáciu, pretože ju nemohol sám riadiť, nebol pri moci

Tak toto si teda nemyslím a nikto tu ani neobhajoval Mečiarove privatizácie dokonca som nadával aj na jeho sprivatizovaný Slovnaft ...............
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Proteus

 

Prepáč to bol pokus o sarkazmus, ja som v ňom totiž tých tridsať rokov prežil.

Ono totiž ak niekto neznalý číta niektoré "postrehy" z doby vládnutia komunistov má dojem že ľudia tu žili z väzenskými guľami na nohách v zemliankach, chodili sme len pešo a nemohli si ani kýchnuť.

Pritom sa pamätám že ľudia cestovali po svete (treba poznamenať že len na pozvanie, alebo ako "umelec", ale k moru do Chorvátska sa chodilo normálne), domy si stavali obyčajný zamestnanci v oboroch čo dnes je výnimkou a kýchali sme jedna radosť.

 

Ohľadom Fica.

Debatovať formou, keby mohol tak by to urobil, je presne to čo sa mu vyčíta.

Radšej by som to na tvojom mieste nepoužíval.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 mesiacmi...
  • Pred 4 rokmi...

A nasiel som dnes dalsie video v ktorom Rudolf Vaský je  hlavnou postavou na Zeleznej studnicke v Bratislave.Strana Smer-SD davala zadarmo klobasy a pivo.Video ma nazov Nech zije Fico ale nie dlho.Posledne minuty su na videu najlepsie ako si babky demokratky obhajuju Fica.No a Vaský im to povie pekne slovensky ty ježibaba jedna :zubiska:  :hufi:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

lopata 555.

socializmus nekritizuješ, ale kapitalizmus áno.... škoda že si nežil v socializme, lebo potom by si kritizoval aj ten, a musel by si vymyslieť iné zriadenie...

Ja som v ňom čosi prežil, a musím skonštatovať, že rozdiel medzi papalášmi vtedy a teraz nie je. Výhody svojho postavenia využívali vtedy aj teraz. Pre bežného človeka to bolo ale o tom, že buď si patril k nim, ale si bol proti, a to sa tiahlo celým životom človeka, počnúc tým, kde môžeš pracovať, čo môžeš v práci robiť, kam môžeš na dovolenku..kam môžu tvoje deti do školy.

Kapitalizmus si tieto veci nevšíma, je možnosť presadiť sa, čo v socializme bolo možné len cez červenú knižku.

Hovoríš, že dnes je rozdiel medzi chudobnými a bohatými. Aj v socializme bol , a ako človek z "trojdetnej" proletárskej rodiny by som ti mohol vyprávať....

Chcel som bicykel, mal som ho, ale musel som ho vymeniť za "majetok"... tri anglické autíčka a 50 korún, ktoré som získal odnášaním papieru do zberu, a bicykel mal asi 10 rokov. Chcel som magnetofón?...odrobil som si ho u drevorubačov...chcel som gitaru? 5 týždňov na vlakovej vlečke....

Keď otec kupil auto, nebolo nové, malo cca 16 rokov..volalo sa to Spartak.

Ak chceš naďalej tvrdiť, že neboli chudobní a bohatí, lebo bol socializmus, si na omyle. Vieš, čo to bolo za povstanie, keď dostali v zelovoci mandarinky??????

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A hlavne banány!!!

 

 

Problém je, že socializmus sa často vníma ako "to čo bolo pred osemdesiatdeviatym". To je chyba, pretože vtedy sme žili v politickej izolácii a inom spoločenskom zriadení. Preto skôr hovorme o komunistickom období v ČSSR.

 

Socializmus ako ideológia nie je zlá, ale mnohí si pod tým predstavujú, že budú mať "istoty". To je nezmysel, pretože socializmus tiež potrebuje budovať statky, z ktorých bude "dotovať istoty". Kapitalizmus (hovorme skôr o ekonomickom liberalizme) sa často označuje za "koristnícky" systém, ale ten je z pohľadu tých, ktorých sa nechce "makať", ktorým stačí málo k prežitiu, aby mali istotu nejakého zamestnania a aby mali istotu nejakého platu. Ekonomický liberalizmus ponúka viac možností, je vhodnejší pre ambicióznych ľudí. Títo ľudia vytvárajú statky, ktoré štát potom formou daní prerozdeľuje medzi tých, ktorí nemajú prostriedky na vytváranie statkov. V konečnom dôsledku pre oba systémy platí jedno: musia vytvárať dostatočný počet statkov na to, aby štát mohol financovať potrebné výdaje. Bez toho štát ekonomicky upadáva a životná úroveň sa znižuje. Preto štát má v podstate len jednu úlohu: zabezpečiť, aby čo najviac ľudí vytváralo statky, teda musí zlepšovať podnikateľské prostredie, zvyšovať zamestnanosť, znižovať nezamestnanosť, motivovať ľudí aby sa vzdelávali, zvyšovali si kvalifikáciu a hľadali si prácu. Štát týmto ľuďom môže pomôcť, pokým ľudia nemajú zatiaľ prostriedky na to, aby mohli budovať statky, tak štát im môže dočasne pomôcť formou sociálnych dávok. No a tu sa začína lámať chleba, na ktorom stojí budúcnosť úspešnosti socializmu a aj ekonomického liberalizmu. Ak štát nastaví sociálne dávky tak, že ľudia si zvyknú žiť z nich a prestávajú mať motiváciu hľadať si prácu, tak sa stávajú sociálne závislými a v podstate sú len dotovanými zo statkov, ktoré vytvárajú pracujúci. Pre štát, občan ktorý nepracuje a preto neplatí dane, je zbytočným občanom, pretože ideálny prípad je, keď pracujú všetci (nemýliť si s tým čo bolo pred osemdesiatdeviatym, vtedy sa pracovalo málo, chodilo sa hlavne "do roboty"), aby mohli vytvárať statky a platiť dane. A keďže socializmus menej motivuje ľudí, aby sa snažili viac pracovať a vytvárať viac statkov, časom sa začne zadlžovať a až napokon odhnije celý sám.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

svoj odpor k Ficovi som uz na tomto fore popisal dost, ale toto video je vacsia stupidita ako priamy prenos z parlamentu. Chlapik sa sprava ako kreten, riesi politiku s detmi a ked mu niekto vypapuluje, tak habka a nevie co povedat, zaobali to nadavkami a anglictinou. minutove prestrihy na prdiaceho fica na hajzli a 6x opakovany Heydrich, to malo byt ako co? OMG.

 

uprimne, keby nepoznam politiku, a vidim, co za hlupaka protestuje proti ficovi a akym sposobom to robi, tak sa pridam k tym, ktori stoja na pivo.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pozerám tu rok, kedy sa založila táto téma ... kto vtedy tušil, že o pár rokov bude zasa aktuálna, a zasa aktuálna ... ?

 

vtedajšia antifico vodka mala gráciu a vtip, vtedy ešte ako-tak existovala ponovembrová politická satira, aj keď už len zbytky, ale v ľuďoch bolo čosi, čo z antikampane urobilo niečo ako tajné spiknutie - vylepovali sa nálepky - tuším žlté ? s kampaňou antifico, preškrtnutý fico bol jasný, krátke texty ako výstrahy, maximálne, malo to humor, asi ako tie nedávne červené kravaty na hranoloch v Žiline, či kde to bolo.
žiaľ, aj z toho sa vykľula akási reklama.

tá grácia tomu chýba. keď ju nemá maestro fico, mali by ju mať oponenti.

 

už len nadávame, alebo sme nechutní. to nie je dobre.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Fico je v stadiu, ze ho dnes kritizuje kadekto no a tym padom si na kadekoho treba davat pozor a nemyslim tym iba toho idiota Vaskeho. Druhym a asi vacsim a trvalejsim problemom ako Fico je alternativa voci jeho sposobom vladnutia, pretoze momentalne ziadna neexistuje.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov