Skočiť na obsah

Ako správne vyslovovať


tomassi

Odporúčané príspevky

K založeniu tejto témy ma inšpirovala diskusia na fóre dM.sk, kde as bavilo o tom ako vyslovať názov skupiny depeCHe MODE

- či to vyslovovať po FRA, keďže je to odvodené z názvu FRA módneho časopisu alebo po ENG

a keď, tak ako

 

- ja to osobne vyslovujem depeš moud alebo dipeš moud

 

- ďaľšie debaty bolo okolo priezviska gahan, ktoré sa často nesprávne vyslovuje ako gehen a má sa ako gaha:n

 

- chcel by som sa tiež spýtať ako vyslovovať meno nemeckého reprezentanta Oliver-a Neuville-a, kt. do roku 2002(MS v JAP-KOR) vyslovovali Nojvil a potom ako Nevil

- môže to mať nejakú spojitosť s pôvodom alebo . . .

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 50
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • weirdo

    13

  • Sniper

    5

  • gh0strider

    5

  • tomassi

    5

Top prispievatelia v tejto téme

ja to čítam depeš mód :lol:)

 

Hm, a k tomu vyslovovaniu, najprv to prečítam po slovensky.. :)) A potom sa to snazím tak jak by to asi malo byť, ale to mi moc nejde, tak to potom odkukám, ako to hovorí niekto iný.. poväčšine..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

včera som tu blbla na fóre asi pridlho .. snívalo sa mi, že do tejto témy musím niečo napísať - konečne ma napadlo, čo to bolo :

 

herec, ktorý hral vo Forest Gump poručíka Dana : Gary Sinise - ako sa vlastne číta jeho priezvisko ? :lol:

 

 

/ to je fakt desné, čo človeka vie trápiť ... :) /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Axel

- hm Nojvil aj ja si myslím, že by sa to tak malo, ale všetci komentátori to vyslovujú ako keby sa to písalo

Nüeville, tak ho vyslovujú Nemci, a neviem prečo

a takto Angláni

 

- tu je

, kde rozpráva

nemá náhodou nejaký akcent, kt. by potvrdzoval, že nieje "čistokrvný" Nemec, pretože to by potom vysvetlovalo tú záhadnú výslovnosť

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

akú majú bielorusi azbuku, obssahuje H ??

pýtam sa to pretože bieloruského reprezentanta a hráča Arsenalu vyslovujú niekedy Hleb a inokedy Gleb

- na chrbte má napísané HLEB, ale ak majú Bielorusi totožnú azbuku s Rusmi, tak to nieje možné, lebo ruská azbuka H nepozná

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

tomassi sa vyslovuje ako tomazi

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

akú majú bielorusi azbuku, obssahuje H ??

pýtam sa to pretože bieloruského reprezentanta a hráča Arsenalu vyslovujú niekedy Hleb a inokedy Gleb

- na chrbte má napísané HLEB, ale ak majú Bielorusi totožnú azbuku s Rusmi, tak to nieje možné, lebo ruská azbuka H nepozná

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

tomassi sa vyslovuje ako tomazi

no... obávam sa, tomassi, že tu na fórach je to s tými výslovnosťami nickov všelijaké ... o tomto sme už kdesi v téme o nickoch písali ja s Ajkom .... takže ty si tomassi a zmier sa s tým :lol:

 

 

s tou bieloruštinou je to pokiaľ viem podobné ako s ukrajinčinou ...

ruská azbuka nemá H, ale porušťovalo sa všetko ... takže automaticky aj mená, aj prastaré mená boli zapisované azbukou, oni H majú ... aj Ukrajinci - len kým boli "pod Rusmi" , nepoužívalo sa, lebo azbuka ho nemá ...

záleží teda vlastne či je v prepise z bieloruštiny, ukrajinčiny, či ruštiny, a ako to vlastne chce jeho majiteľ ....

 

Beloruščina :-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak si mal aj napísať, ako to máme vyslovovať, aby sme ťa nes...nesrdili :) /pevne však dúfam, že nepoužívaš špeciálnu výslovnosť, ale zachovávaš originál, potom by som ťa vyslovoval dobre :) /

 

Inak s výslovnosťou mňa sa netrápte, ja sa držím Bernolákovho píš jak počuješ s mojím dodatkom - čítaj jak vidíš, takže pre seba som Ignatius, ak to vyslovujete inak, nevadí, hlavne aby som vedel, že keď ma tak oslovíte, že oslovujete mňa :lol:

 

 

tomassi sa vyslovuje ako tomazi

no... obávam sa, tomassi, že tu na fórach je to s tými výslovnosťami nickov všelijaké ... o tomto sme už kdesi v téme o nickoch písali ja s Ajkom .... takže ty si tomassi a zmier sa s tým ;)

Podobne, ako píše Game ;)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no s clenmi je to krute... weirda vyslovujem [vejrdo] , game som vyslovoval [gejm] ale ostatnych myslim dobre... este cizyho vyslovujem [cizy] namiesto [čízy] :lol: mna vzdy hnevalo ked ma niekto oslovil [ike] tak som si zvolil foneticky prepis :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som stále rozmýšľal, keď som čítal Da Vincho kód ako sa vyslovuje meno toho francuzského kapitána Bezu Fache tak som to vyslovoval ako sa to píše, alebo Fach a to isté aj kamoš až potom keď som videl film som zistil, že sa to vyslovuje Faš :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no mne je to jedno ... je to také známe slovo, že úplne automaticky ho vyslovuje každý / takmer :lol: / v angličtine ... no môžem ja za to, že mám také mená ?! :)

 

to sa priam núkalo ako nick ... takže ako kto povie, tak je ...

 

a oné .... skúste môj nick vygoogliť :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no takže dnes Marcel Merčiak s Lacikem Borbélyim vyslovovali Aleksandra

CHLEB

čo sa mi zdá aj celkom reálne, no prečo na chrbte teda nemá napísané KHLEB ako Nikolaj Khabibulin ??

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov