Skočiť na obsah

Urob si sám - drobné remeselnícke svojpomocné rady :)


starsi

Odporúčané príspevky

Mám takú predstavu, že prispievatelia si budú navzájom radiť ako čo najekonomickejšie spravit veci svojpomocne.
Podotýkam, že slovo najekonomickejšie sa nerovná najlacnejšie. Treba sa na to všetko dívať z dlhodobejšieho pohľadu.

:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No mám to chápať tak že napr. keď sú špinavé riady tak ich vyhodím cez okno aby som ušetril za vodu? Niečo v takom zmysle? :lol:

No skoro si to trafil. Tam musí byť niekto kto ich zozbiera, umyje a donesie ti ich domov a splnilo by to tú moju predstavu - čiastočne.

 

Totiž nájsť si umývačku riadu, nie je to ten najružovejší nápad, aby sa ti len kôli riadom nasťahoval niekto do bytu - tiež neúplné riešenie.

 

:) :) ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No skoro si to trafil. Tam musí byť niekto kto ich zozbiera, umyje a donesie ti ich domov a splnilo by to tú moju predstavu - čiastočne.

Takže urob si sám znamená, že jediné čo vynaložím bude úsilie, aby som moje povinnosti na niekoho hodil a ten to za mňa urobí a ja pritom za tú vodu ušetrím? :lol: :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Pozrel som sa na staršie príspevky, zamyslel sa a vidím ďalšiu možnosť. Axel, keby si tú umývačku riadu využíval ešte aj na iné veci bolo by to ekonomickejšie, keby sa nasťahovala.

:lol: :) :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som tuto temu tusim pochopil a preto sa pytam. chcem namontovat sam dcere nove viazanie na lyze viete niekto o niecom na co si mam dat pozor. okrem prstov na ruke. nie som lakomy ale nechcem chodit ked je 20stupnov s lyzami po meste do servisu . dakujem :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak povedz, že sú to vodné lyže...

 

inak, doma vidím, ako to väčšinou dopadne keď sa chlap púšťa do niečoho sám, bez odbornej pomoci a návodu...

 

preto som za to, radšej nešetriť a spraviť /dať si spraviť/ robotku poriadne...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nepatrím medzi tie nákupné maniačky, ale keď si predstavím, že by mi mal niečo zhotoviť chlap, to si to radšej kúpim... radšej jednu poriadnu vec ako desať zlých a dochrámaný chlap... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neprehanaj. Tych zlych veci nebude desat, maximalne jedna, na druhy pokus to uz urcite vyjde :) A material z prveho nepodarku sa vzdy da vyuzit na nieco ine. A dochramany? Sak jazvy patria k chlapom :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

či sa dá materiál z prvého pokusu ešte využiť, to závisí od toho nakoľko je schopný chlap vo svojej neschopnosti...

sú aj také trdlá, čo si vedia aj vážne ublížiť... a ešte sa pri tom hrdinsky usmievajú...

 

dobre, možno nie sú všetci drevá, ale aj tak chlapom v tejto veci veľmi neverím... raz sa do niečoho pustí, ide opravovať a po prvom, druhom, niekoľkom pokuse je vec už totálne nepoužiteľná alebo aj chlap, i keď musí pred tým viesť vnútorný boj, prizná, že treba na to odborníka...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No jo, na niektore veci sa treba vyspat, popripade si dat nejake to pivko (v mojom pripade trebars kafe). Ale vacsinu veci aj tak zvladneme. A nebudem volat odbornika na to, aby mi navrtal hmozdinky do steny, vymenil bateriu v kuchyni, ci v kupelni, vycistil sifon, polozil plavajucu podlahu, vymenil luster, zmontoval obyvaciu stenu alebo zhotovil nejaku policku. Samozrejme nebudem skusat vyrobit kovanu postel, to da rozum. Ale na bezne veci nepotrebujem, aby mi po byte behali odbornici z A je to.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

z tvojho zoznamu vecí, ktoré považuješ za ľahko zvládnuteľné bec pomoci odborníka usudzujem, že patríš medzi tých šikovnejších.... teda pokiaľ ti dom stojí... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tja, dom mi nestoji, bohuzial, nemam na to zatial prachy a ani ten pozemok nie je. Ale v byte sa snazim porobit veci sam. Musim pripustit, ze su vsak veci, ktorym nerozumiem, a ktore by som urcite nechal na inych. Napr. take umyvanie okien, ci vycistenie zachodovej misy. Tu druhu vec mi vsak manzelka neveri, a tak ten hajzel musim cistit ja. :lol: Som vsak presvedceny, ze niekto iny by to zvladol lepsie :) A dalsia vec, ktora je urcena pre odbornikov, je bezpochyby vysavanie. Tam som bezradny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hotovo a bez odbornikov .my teda aj ja chlapci ktorych vychoval dedinsky dvor si poradime zo vsetkych a som presvedceny zeokrem vsetkych muzskych remeselnych zrucnosti zvladnem aj cisto zenske prace. :lol:

arviel mam dojem ze mas okolo seba len samych TRUHLIKOV co len kecaju a nic nekonaju. chcelo by to odist aj kusok dalej od domu mozno stretnes niekoho sikovneho :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to sa mi nezda ze sa tatkovi nieco podarilo tvoje dnesne prispevky aj v druhej aj v tejto teme nie su dobrym vysvedcenim zrucnosti tvojho otca ! ale niekedy staci ze nosi domov koruny a preto ho nechavaju zdielat spolocnu domacnost. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale ten pocit z dobre vykonanej prace ked sa dielo podary a ked ta este niekto pochvali najlepsie zena alebo decka. tak to je k nezaplateniu na rozdiel od majstrov . tych zaplatis hocikedy. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hocikedy môžem aj majstra pochváliť...

 

ale rozumiem vám chlapci... ide o to, že si chcete niečo dokázať... dobre, však sa hrajte, ženy pochvália, keď sa podarí, ale keď sa nedarí, berú telefón a volajú tých zručnejších

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov