Skočiť na obsah

Film, ktorý ma zaujal - tipy


Andulqa

Odporúčané príspevky

... a odporucil/a by som ho pozriet si :lol:

 

aj ked telku nekukavam a do kina nechodim (fakt len vynimocne), v poslednej dobe som zhliadla vcelku dost filmov, niektore boli velmi dobre, ine len priemerne, no a tak mi napadlo, ze by sme sa mohli navzajom inspirovat, odporucat a diskutovat o tom, ktore filmy su dobre a naozaj sa ich oplati vidiet :)

 

tak na zaciatok, mam rada filmy ktore maju viacero dejovych linii (pripadne su nejakym sposobom poprehadzovane) a na konci ktorych sa to vsetko navzajom prepoji a pomiesa a zrazu vsetko dava zmysel :) takze odporucam:

 

Memento (tento film ide odzadu)

Butterfly Effect

21 Grams

Crash

11:14

 

ine mi teraz nenapadaju, videli ste niektory z tychto? Mna dostal naposledy videny Crash, ktory hovori v podstate o rasizme, boli tam situacie, pri ktorych mi zvieralo zaludok v ocakavani toho najhorsieho konca ale potom to vsetko skoncilo uplne neocakavanym a skvelym sposobom ;) takze hor sa do pozeranie ;)

 

edit: doplnila som linky ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Chcel som túto tému založiť ale mám iné starosti teraz.

 

Posledný film čo ma naozaj zaujal je film Awakenings.

 

Je to podľa skutočného príbehu z nemocničného prostredia kde sa liečili pacienti chorí na encefalitídu, ktorá spôsobila že dlhé roky boli v kóme. Časom sa podarilo vyvinúť liek ktorý im umožnil "prebudiť sa". Viac nepoviem, treba vidieť.

 

Brilantné výkony predviedli Robert de Niro a Robin Williams.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nj, Butterfly Effect som videla viac krat....

milujem,ked sa bojim, milujem horory, psycha :lol:

rada si vsak pozriem aj nejaku "střeštěnou komedii", kedze sa velmi rada smejem....

 

na filmy nemam v poslednej dobe ani cas,...bud som na nete alebo nad skriptami...filmy jedine so spolubyvajucimi na private....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Awakenings

 

hm... nemôžem nepovedať viac ...

 

je to jeden z najlepších filmov .... liek je L-dopa.... a pôsobí ako zázrak .... len pacienti ho potrebujú stále vyššie dávky a nakoniec sa one-man projekt jedného nadšeného lekára zakáže .... z oživených mŕtvol sú zasa mŕtvoly .....

 

nádherný, silný a nezabudnuteľný film.... a nezabudnuteľné výkony .... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V poslednej dobe som moc filmov nevidel, snáď len Doom a Pár pařmenú... Hlavne ten druhý stojí za to, odporúčam pozrieť... By ste neverili, aký film dostane nový zmysel, keď k originál obrazu je nahratý úplne nový zvuk :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak ten Awakenings vyzera dobre, skusim si ho teda zohnat :) okrem ineho Robin Williams patri medzi mojich oblubenych hercov :) Andrew, clen nasej rodiny, Patch Adams (tiez uzasny film, skutocny pribeh), What dreams may come, Otec v sukni (ked som bola mala videla som to veeeeela krat :lol: ) atd, mam ho velmi rada ;)

 

prave som dopozerala The Others, aj ked to som uz predtym raz videla, tiez to je dobry film

 

ja rada chodim v takychto podobnych temach a zhanam tipy, videla som tak uz vela dobrych filmov, ktore by som mozno inak ani nezhanala ;) tak piste ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Memento je fakt skvelý film, mám napozerané niekoľkokrát

Dogville - Nicole tam podala neuveriteľný výkon,fakt sa ukázala

Adaptácia + V koži Johna Malkovicha jedinečné filmy od dvojky Spike Jonze a Charlie Kaufman.a Cameron Diaz je v Being John Malkovich tak zhovadená, že som ju spoznala asi po hodine, potešiteľné /áno hovorí zo mňa čistá škodoradosť :lol:/

a minule som sa zamilovala do filmu Fantóm Paríža - skvelí herci,napätie a najmä perfektne natočené v štýle grotesky /tie farby, tá kamera, niečo perfektné/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

toto je najlepsi film ,aky som vo svojom zivote videl

 

Fuc king Amal

 

Ocenenia

 

* 1999: Cena Teddy - MFF Berlín

* Nominácia na najlepší európsky film (European Film Awards)

* Cena Guldbagge pre najlepšiu herečku (Alexandra Dahlström, Rebecka Lil######erg), za réžiu, film a scenár + nominácia na cenu Guldbagge pre herca vo vedľajšej úlohe (Ralph Carlsson)

* Zvláštna cena poroty, Cena divákov, Cena FICC Don Quijote - MFF Karlovy Vary

* Sutherland Trophy - Zvláštne uznanie - London Film Festival

* najlepší celovečerný hraný film + cena FIPRESCI - MFF Molodist.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Určite Equillibrium

Život bez citov je fascinujúci a - pustý -. "Daj pozor kam stúpaš, pretože šliapeš po mojich snoch."

Zaujal ma aj béčkový film Soldier s Kurtom Russelom. Vojak, odmalička cvičený na zabíjanie, bez akýchkoľvek pocitov.

 

Z inej kategórie je Walk to remember - Škola pocitov

Život grázla zmení láska k dcére reverenda umierajúcej na leukémiu. Videl som ho trikrát a trikrát sa mi tisli slzy do očí. Proste romantika. Aj keď ja mám radšej niečo akčnejšie.

 

Kdesi som počul, že ženy obľubujú filmy, kde hlavná hrdinka umiera počas celého filmu, a muži zase filmy, kde už počas prvých sekúnd vymrú celé davy :lol: .

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ten film Crash ziskal vcera v noci Oscara za najlepsi film, tak sup sup, zhanajte a pozerajte, fakt to stoji za to :lol: ja si to este minimalne raz pozriem :) je to fakt velmi silny film...

 

 

a napr Mulholland Drive ste videli? ja osobne (myslim ze asi vacsina) mam po zhliadnuti tohto filmu mierne zmiesane pocity o co tam islo, ale v kazdom pripade je to dost dobree, take ze musite pri tom aj rozmyslat ze o co tam ide, ako sa to stalo? co sa vlastne stalo? myslim ze na pochopenie (ak vobec k nejakemu dospejeme) tohto filmu treba viacero zhliadnuti, ale ani to nic nezarucuje :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja si nemozem pomoct...ale MILUJEM horory >:lol: Dalej Thrillery, Mysteriozne, Sci-fi, Klubove, Fantasy, Cyberpunkove a pod....

co uz...aj taky ludia musia byt...no ne? >:)

 

Moje BEST horors: The Thing, The Blob, Evil Dead, The Ring, The Grudge, Amityville Horror, Saw, a ine....je ich mnoho

 

Dalej: Matrix, Equilibrium, The Boondock Saints, Lord of the Rings, Star Wars, serial Babylon 5....and many more >:)

 

Film ktory ma oslovil: Matrix, Equilibrium a dalsie...nespomeniem teraz....este mozno aj Terminator........som futurista, takze niektore teorie su dost pravdepodobne a mozu sa stat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Horory nemusím, ale každému sa páči niečo iné. Pamätám si, že prvý "horor" pri ktorom som sa bál, bol

Káčer Howard.

 

Boondock Saints je naozaj dobrý výber. Najviac sa mi v ňom páčila scéna, keď Williem Dafoe znázorňoval, ako tí dvaja bratia zlikvidovali všetkých v miestnosti. Cool.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne osobne sa najviac pacila scenka, ked sa Dafoe prezliekol za tu zensku, aby na seba uputal pozornost :lol:

celkovo ale super film s perfektnym pribehom a zaroven komedialne veci do toho. Proste haluz :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zbytok kazdeho nadbytocneho DVD je o tom, ze su tam komentare hercov...potom, ze ako sa natacal film...vystrihnute scenky, ktore do filmu nedali.....opletacky s hercom, ktory robil Sarumana a preco nehral v 3. diely.....napokon si myslim, ze preto ten zaver ani nedokoncili, lebo chybal...inac mala byt este bitka v "The Shire" :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V poslednej dobe som moc filmov nevidel, snáď len Doom a Pár pařmenú... Hlavne ten druhý stojí za to, odporúčam pozrieť... By ste neverili, aký film dostane nový zmysel, keď k originál obrazu je nahratý úplne nový zvuk :lol:

Vieš čo ma tam dostalo. "Ty si myslíš že já neumím lítat" "GENONIMOOOOOO"

"Bafiki-Baf" "Nesežrals ho"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Alebo taktiez hlaska typu: "HELE......kde mam ty sviii Heeeeeeelioveee balooooonky" Uplne najlepsie dali meno pre Froda alias FRITOL :lol:

CElkovo PAr Parmenu bola jednoducho spica ;) Kua...mam chute si to kuknut........hlavne tu scenku, ako Gandalf fajci ( este na zaciatku ) tu svoju fajku a do toho hudba z filmu, kde hulili marisku :) ;) :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kde stiahnem Pár Pařmenú? Sťahujem to už dlhšiu dobu cez eMula, ale vyzerá to tak, že to bude beh na dlhú trať.

 

Zaujímavý je aj film Hidalgo s Vigom Mortensenom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

bad_guy

 

Equilibrium zaujalo aj mna.

 

Pred par dnami som si pozrel film "Pavucina snov" a neviem preco, ale celkom sa mi pozdaval. Aj ked to je asi skor taka americka somarinka a na zaciatku som vobec necakal, ze to bude o nejakych mimozemstanoch :lol: tak to celkom uslo.

 

Inak, najviac sa mi pacili filmy ako:

-Americka krasa

-Forrest Gump

-Zelena mila

Tie boli pekne a urcite aj vela dalsich, len teraz si nespominam. Mam rad filmy, nad ktorymi sa da zamysliet.

Ale zase aj opacne - rad pozriem nejaky ten horor, asi prave preto, ze viem, ze je to blbost a vobec nad tym nemusim uvazovat, len pozeram... :). Z hororov sa mi pacil Wrong turn, The ring, Jeepers Creepers atd.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kung Fu mela - vobec som na ten film nechcel vidiet, o to mam teraz z neho vacsiu radost

 

a moj najoblubenejsi film je siesty zmysel

kazdy jeden film od shyamalana ci jak sa pise ma zaujal

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov