Skočiť na obsah

Film, ktorý ma zaujal - tipy


Andulqa

Odporúčané príspevky

Mňa zaujal aj film Nedotknuteľní

Citát

(fr. Intouchables) je francúzsky film z r. 2011 režisérov Oliviera Nakache-a a Érica Toledana. V hlavných úlohách sa predstavili herci François Cluzet a Omar Sy. Táto komediálna dráma získala niekoľko filmových nominácií. Vo Francúzsku bola v roku 2012 nominovaná na cenu Cézar v ôsmich kategóriach, nakoniec sa podarilo získať túto cenu Omarovi Sy v kategórii najlepší herec

Zdroj: https://sk.wikipedia.org/wiki/Nedotknuteľní_(film)

 

:klobuk::flowers:

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

Ked sme pri Netflixe, minule na mna vyskocil holandsky film z 2020,  The forgotten battle, ktory som jaksis prehliadol.

Pozeralo sa mi to velmi velmil. dobre, uz len preto ze to bola europska produckia.

 

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Par dni dozadu sme lezali tuto na Kramaroch (tak ako teraz) v posteli a surfovali po Netflixe, ked som klikol na nejaku novinku. Pozreli sme si to, pobavili sme sa a ked sme na konci filmu prisli na to, co je to Bronterok, o Don't Look Up uz debatoval cely facebook. Jedni boli nadseni a druhi boli urazeni. Doslo to az k takym vnutornym odhaleniam, ze ked Kazdovi k rozhorcenemu statusu napisala akasi baba, ze ten film nam nastavuje zrkadlo, Kazda odpisal, "mne nie". Pokial chceli tvorcovia filmu zaujat, tak sa im to minimalne v pripade ufnukanych nedotlkilvych slovacikov podarilo. Treba vidiet 

  • Haha 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

Priznavam sa k uchylke, pacia sa mi bojove sceny robene do rytmu hudby.

Takou je scena Valcik na smrt (Waltz to death) z filmu Batman (1989 - "revolucny" :zubiska:).

Zolik okomentuje Batmanov vstup do zvonice, s tym, ze mu strasi vo vezi (have a bat in my belfry) a posle na nho svojich poskokov. Zvony aj bojove sceny sa kyvu v rytme valcika, ktory Zolik tanci s unesenou Vicki - a divak ma z toho pocit, ze uz vo vezi strasi aj jemu :zubiska::

Komentar k videu:

Citát

Clemens, 11 months ago: Only Burton can put a waltz as a background music during a fight scene. Meaning that the most important thing is not the fight but the dance

Iba Butron (reziser) moze dat valcik ako hudbu k bojovej scene, naznacujuc, ze najdolezitejsi nie je boj, ale tanec. :smile:

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Moze existovat este nieco bizardnejsie ako bojova scena na hudbu valciku? Ano, bojova scena na operny spev . Nezvycajny prechod od klasickeho operneho spevu do "techna"  je zaujal mnohych intepretov, ktory ho prebrali (google - "Diva dance").

 

Scena je z filmu Film Fifth Element (Piaty element) 1997, ktory je zaujimavy tym, ze v nom reziser Luc Besson natacal scenar zo svojich vlastnych pribehov, ktore si este ako chlapec napisal na strednej skole.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tú scénu si objavil až teraz v roku 2022?

 

Inak opera sa hodí do akcie. Minule dávali Kobru 11 a zdvíhal sa padací most na ktorom zospodu visel obesenec. Celé to tak dobre naranžovali s Pucciniho Toscou (myslím že to bolo v podaní Dominga alebo Pavarottiho), že keď sa tá mŕtvola začala vynárať pred takou ujačanou ženskou a do toho pustili tie árie, tak to bola super scéna. Nevie niekto čo to bolo za epizódu?

Opera sa hodí aj v kombinácii s bojovou hudbou, celkom fajn príklad je z hry FreeSpace 2, track Joshua part 3, asi od 15. sekundy.

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 10 hodinami, Sniper napísal:

Tú scénu si objavil až teraz v roku 2022?

Nie, ale teraz mu o nej napadlo uviest v ramci mojej miniserie.:smile:

Ale pokracujme dalej, serial Legion (2018). Zaverecna konfrontacia dvoch naj-super-power-typkov, ku ktorej sa schylovalo celu druhu seriu, zaujimavo ponata ako duet Who: Behind Blue Eyes (1971). Aj ked v povodnej skladbe nezmenili ani jendo slovo, vyzera to, ako keby text napisali podla serialu:

 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

V inych temach mrtvo, tak tu este dokoncim svoju miniseriu scenou/skladbou Wicked Games zo serialu WestWorld, aj ked bitka je tam az na konci. Orchester, ktory hra skladbu, je sucastou sceny (bohuzial som nenasiel tuto scenu po slovensky/cesky alebo aspon s titulkami):

Serial Westoworld vykrocil od povodneho filmu velmi zaujimavym smerom, aj ked si myslim, ze zakladne myslienky mohli byt rozpracovane zaujimavejsie, mozno by mali sancu stat sa zakladom noveho kultoveho diela. Toto bohuzial bolo rozdupane standartnou komercnou manufakturnou vyrobou serialov (ako napriklad casove skoky). V poslednej stvrtej serii sa uz vylozene trapili z rozpracovanim zakladnej myslienky do niecoho zaujimaveho - skoda.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov