Skočiť na obsah

Film, ktorý ma zaujal - tipy


Andulqa

Odporúčané príspevky

  • Pred 3 týždňami...

Minulý týždeň som si pozrela film Legenda 17, veľmi som sa naň tešila, lebo aj ked tím ZSSR som moc nemusela, ako asi každý vtedy, práve tento chlapec mi bol sympatický a obdivovala som jeho hru. Aj preto som moc chcela vidieť ten film.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 10 mesiacmi...
  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 2 týždňami...

https://www.csfd.cz/film/322601-nejvyssi-nabidka/prehled

Nejvyšší nabídka.

Ktosi to tu dal ako tip.

Výborný film. Má všetko čo má mať. Trocha starodávny, trocha moderný, umenie, láska, vzťahy, zaujímavý koniec, sympatický hlavný hrdina. Bolo zaujímavé sledovať ako sa menil počas deja. 

 

 

A ďalší čo som videla na Raynovo odporúčanie  Wind River.

​Oplatí sa vidieť. Nie je to typická kriminálka, vyšetrovateľskej práce je tu pomenej. Film je natočený v tvrdá a mrazivá atmosféra prekrásnej prírody. A Záver?

Lepší ani nemohol byť.  

 

Baba z ľadu.

Och taký náš. Vzťahy medzi nami. Medzi mamou a synmi, medzi bratmi navzájom, medzi vnukom a babkou, medzi babkou a okolitým svetom.

Kronerova to zahrala výborne. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Predtým, ako som ťa poznala

Hľadala som úplne iný film, ale nejakým omylom sa mi spustil tento. Chlapom sa asi nebude páčiť, ale baby ak si chcete poplakať tak smelo. Pravda netreba čakať nejaký umelecký skvost, ale na to, že je romantický sa pozrieť dá. 

 

Světlo  mezi oceány

Romantika čo sa dá pozerať a poplačete si tiež. 

 

Pasažieri

​Je to sci-fi, no keď má v sebe aspoň malú dávku citov tak to môžem. Ten akčný koniec si mohli odpustiť. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Baba z ľadu.

Och taký náš. Vzťahy medzi nami. Medzi mamou a synmi, medzi bratmi navzájom, medzi vnukom a babkou, medzi babkou a okolitým svetom.

Kronerova to zahrala výborne.

Áno, odporúčam.

Pri niektorých scénach mi padala sánka :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...
  • Pred 6 mesiacmi...

nejak som pred casom prestala pozerat telku a do kina chodim fakt len sporadicky a som leniva stahovat filmy..ale to skoncilo :zubiska:

ak ste citali moje citove vylevy v teme o knihach, tak viete, ze idem ospevovat tento film

Call my by your name

uzasne..neporovnatelne so vsetkymi tymi akcnymi nezmyslami, ktore zamoruju kina a telku

 

herecke obsadenie skvele aj ked 30 rocny Armie Hammer v ulohe 24-rocneho Olivera posobi predsa len trocha starsie

a Timothée Chalamet /uz len to meno je sexy/ hra ako boh..naposledy som nieco take zazila pri pozerani filmu Co zerie Gilberta Grapea

obaja herci maju uzasne ruky..to len tak mimochodom a chemia medzi nimi je neuveritelna

poniektori jednotlivci maju ten nazor, ze film je nudny

Nudny? neexistuje..co je potom Pan prstenov?

uz som ho videla 3x a furt zleti jak voda

 

T. Chalamet je moj novy milacik, zamilovala som sa :zalubeny:

je super, ze stale dorastaju novi ..ked uz mi Brad Pitt zostarol, Leo di Caprio stlstol, River Phoenix zomrel a Johny Depp je uz len parodiou sameho seba

 

no nie je rozkosny?

post-13-0-97480700-1540131291.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...
  • Pred 7 mesiacmi...

Vcera som videl Pomalovane vtaca. Je to film o tom, co sa s nami deje, ked nas uz skrupinka (ktora drzi nas -ludi ako tak pokope) nedrzi. Niektore vyjavy mi prisli zbytocne, videl som ludi, co odchadzali z kina a videl som aj takych, co neodisli a na konci filmu zostali sediet a mlcat. Rozumiem tym, co sa na to nedokazu pozerat, lebo ked mas o nas iluzie, nepozera sa na to dobre. Napriek tomu je to film uzitocny, pretoze je nadmieru ludsky. Ano, taki sme a je dobre, ze sa zdrahame vyliahnut.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/topserialy-streamovaci-sluzby-netflix-amazon-hbo-pirati-piratske-filmy-serialy.A191101_135540_ekonomika_svob

 

Chcel som si pozriet este jeden film, ten z 2017. Vcera som skusal, dnes precital clanok. Film som si ztiahol. Pozrel a z tych styroch neviem ci je najlepsi. Je rovnaky. vzdy  to dopadne zle. Vsetky styri filmy su o vztahoch ludi . Vacsinou v 3 filmoch muza a zeny. Raz bol otec(ktoreho deti nepoznali, asi bol v base, ci rusi na 10 rokov mozno uprednostia aj armadu) a deti.

 

Ale vsetky styri filmy stoja za vzhliadnutie. 

 

---------

Necitajte teraz co si to chcete pozriet ten film z 2017. Alebo cital som recenzie na neho(teda som vedel ze to bude mat vraj otvoreny koniec,so zenou sme aj tipovali ako to skonci - 20 minut pred koncom). Pozeral som to so zenou.  Zena hned po konci filmu mi vysvetlila o co reziserovi slo. Ja si myslim,ze ma pravdu . Ten film bol o tych dvoch co tam trt... s inymi. A koniec bol ze sa nikam neposunuli. Ze boli ako na zaciatku a medzitym stratili syna. Zena mi povedala ze tento film aspon nebol depresivny.  Co na fore sa pise ze to konci depresivne. 

 

Je to zaujimavy reziser,hercov aj kameru ma dobru. Je to nieco uplne ine ako americke filmy(alebo aj ceskoslovenske - si nepamatam, ze by sa u nasich filmoch riesila nevera - ci na to bol postaveny film - Nevere po Slovensky je komedia  a neriesito ako to ozaj vzivote je), ja sa na tom teraz smejem. Ale je pravda ked som to pozeral som si aj poplakal. 

 

Promiskuita je mozno a asi na vychode viac bezna.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...
  • Pred 3 mesiacmi...

asi po roku a pol som si pozrel nejaký film. bol som naňho veľmi zvedavý tak preto - Ad Astra - https://www.csfd.cz/film/528090-ad-astra/komentare/

zaujal, to áno, ale je to jeden z mála filmov, ktoré nedokážem ohodnotiť tak prvoplánovo hviezdičkami. samotná zápletka dosť slabota, technická stránka zase vysoko nadpriemer. celkom ma však zaujali vízie, ktoré v ňom boli prezentované a bežali ako background. ohromná snaha nadviazať kontakt s inou civilizáciou, s hocijakou mi pripadala pritiahnutá za vlasy v kontraste s tým ako sa nevieme dorozumieť sami medzi sebou. no zobrazenie Mesiaca ako neľútostného bojiska o zdroje a Marsu ako zaprášenej zatuchnutej diery, kde si už ľudia možno ani nepamätajú načo tam sú, mi prišli celkom prorocké.

  • Díky! 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

https://www.csfd.cz/film/383682-stazista/prehled/

dala som si načas, kým som sa dopracovala k filmu Stážista s de Nirom. po dlhom čase reku pozriem nejaký film... mno.
viem, že vie hrať aj crazy, aj super, mám ho rada, tú jeho crazy časť menej, nevadí.

tento film som trochu očakávala a čakala som od neho rozhodne viac. začal dobre, naberalo to trochu smer, ktorý som čakala, aby sa to tak kdesi v tretine nalomilo, scenáristovi či komusi sa zdalo, že je tam málo humoru, tak z milého filmu vyrobil plačlivo romanticko hlúpu crazy sentimentálnu gebuzinu, ktorej som venovala štvrtinovú pozornosť, ale od ktorej som nemilosrdne odkráčala asi desať minút pred koncom: a dosť.
neviem, čo sa porobilo s de Nirom, ale toto bol dosť des.
škoda. mohol to byť skvelý film. ale nebol. odflákli to a premiešali ako keď varí psíček a mačička v jednom hrnci. zostala mi akurát neveľmi príjemná pachuť. celkom iste si ho nikdy viac nepozriem a a ani ma nezaujíma, ako skončil. vedia oni aj lepšie.

  • Díky! 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Ked ide o Chlast, opieranie sa o Churchilla, Hemingwaya, Klausa Heerfordta, alebo Bukowskeho nie je nicim inym, iba chabym pokusom premietnut si vlastnu neschopnost na cudziu autoritu, pricom sa vopred spoliehas na to, ze pravda o tebe sa v tom velkolepom, sebavedomom (a stale cudzom) obraze strati. Dobre sa na nich pozera, dobre sa pocuvaju a dobre sa citaju, ale umenie tvarit sa, ze nie si na dne este nikto nevymyslel.

Mikkelsen exceloval, ale scenar isiel (na moj vkus) po rovnej ciare z bodu A do bodu B.

139827046_10221663333345781_2357951785101044415_o.jpg.c289e05c26201ae27fca10038e0088bb.jpg

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov