Skočiť na obsah

Programujete v niečom ?


bad_guy

Odporúčané príspevky

U programovani je to ale taka mensia vynimka (preto lebo zatial neviem o dalsom takom podobnom zamestnani). Tam sa to berie tak, ze nie aby clovek to spravil sposobom, ze to bude nakoniec program, ktory bude aj fungovat a s co najmensimi chybami.....ale tlacia ta do toho a chcu HNED vidiet vysledky, co je pri niektorych projektoch a pracach nemozne........ja osobne som najprv za analyzu a preberanie tychto veci a az v poslednej rade programovanie, kde sa clovek uz riadi podla nejakej tej analyzy.

Namiesto toho zamestnavatelia chcu mat za tyzden minimalne 5MB napisanej prace a musi to nejako uz fungovat. Tu vravim, ze v tom neni system. Takto aj vychadzaju programy s nazvami BETA verzie, kde clovek maka ako kon a jednoducho je to takto na fazy robene, kdezto podla nejakeho systemu, by s tym az taky problem nemal byt.

 

Polaris generalizujes jak hovado

jak keby vsetci programatori boli ludia ktori niesu schopni zaclenit sa do spolocnosti... ano su aj taki, ale nie vsetci

 

tak isto ako si kazdy myslel ze admin vo firme je hnusny uhrovity mladenec ktory ma stvorky dioptrie a jedine co vie je starat sa o pocitace

 

zboznujem taketo generalizovanie

 

ja poznam programatorov co su velmi spolocensky ludia, na ktorych by si nikdy nepovedal ze robia vobec nieco s pc :lol:

V pohode, to je kazdeho vec, ze aky ma na to nazor, ja poznam tiez cloveka, co s nim chodim von a vobec by si nanho nepovedal, ze programuje, alebo ze ma nieco spolocne s PC, lenze inak sa sprava v inych situaciach, kde sa clovek nad tym pozastavi...........

Skratka.....po case uvidis, jak to pojde na mozok....a je jedno, ze aky je to clovek.....kazdeho to raz prepadne....pokial nevymyslia iny sposob programovania.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 60
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Nokia

    10

  • Darkman

    8

  • Polaris

    6

  • Ignatius

    4

Top prispievatelia v tejto téme

Polaris s touto tvojou teoriou su potom deformovani vsetci hasici, policajti, lekari, administratori, banici, soferi, manazeri... proste vsetci, kedze kazda robota ma svoje specifika ktore su narocne na psychyku

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tam sa to berie tak, ze nie aby clovek to spravil sposobom, ze to bude nakoniec program, ktory bude aj fungovat a s co najmensimi chybami.....ale tlacia ta do toho a chcu HNED vidiet vysledky, co je pri niektorych projektoch a pracach nemozne........ja osobne som najprv za analyzu a preberanie tychto veci a az v poslednej rade programovanie, kde sa clovek uz riadi podla nejakej tej analyzy.

Vo vacsine zamestnani ta tlacia terminy, ci uz programator, architekt, projektant...

A ze bez analyzy rovno kodit. Moj zlaty je vidiet ako malo o danej problemtike vies - bez anaylyzy mozes spravit tak maximalne nejaku srandicku do skoly ale nie seriozny informacny system. Nejde to. Protrebujes mat aspon hrubu predstavu o tom, ako sa to ide robit (definicia base classov, definicia datovych struktur, model vymeny dat, navrhnutie uzivatelskeho rozhrania...) na toto vsetko su ludia ktory to maju na starosti a ich napln prace spociva hlavne v tomto.

 

Az ked je toto cele hotove moze prist naradu programator a zacat impelementaciu podla specifikacie. A pokial to v tej vasej firme funguje inak, tak vas tam dost lutujem.

 

U nas sa kladie doraz aj na kvalitu produktov, pretoze konkurencia v sektore je ozaj vysoka. A poskytnut ucelene riesenie, vhodne pre zakaznika je ozaj obtiazne.

 

Takto aj vychadzaju programy s nazvami BETA verzie, kde clovek maka ako kon a jednoducho je to takto na fazy robene, kdezto podla nejakeho systemu, by s tym az taky problem nemal byt.

zas vidiet, ze vies pramalo o life cycle programu.

Alfa aj beta su potrebne verzie. Pretoze pri implementacii je clovek schopny robit len unit testing... na testovanie celeho frameworku ma obmedzene moznosti, kedze zdrojove kody sa velmi dynamicky menia.

 

Po dokonceni dohodnutych featurov a compiluje prva alfa, binarka ktora ide na testing a testuje sa hlavne ci nebola porusena funkcionalita predchadzajucej verzie, + major bugy novej implementacie.

Toto sa fixne, implementuju sa pripomienky veducich a releasne sa beta. Beta by uz mala byt ako-tak stable. Ta sa nasledne musi cela pretestovat, major bugy odstranit, minor tie ktore sa stihnu, ostatne idu do release notes. Nove enhancmenty sa hodia ako issue do novej verzie.

 

Vo velkom systeme niesi schopny vyprodukovat prvu verziu ako funkcnu... nejde to.

 

lenze inak sa sprava v inych situaciach, kde sa clovek nad tym pozastavi...........

kazdy clovek sa trosku inak sprava... nase chovanie je nedetirministicke.

 

Skratka.....po case uvidis, jak to pojde na mozok....a je jedno, ze aky je to clovek.....kazdeho to raz prepadne....pokial nevymyslia iny sposob programovania.

Aky iny sposob programovania? Asi sa nebavime o proceduralnom, alebo objektovom.... :lol:

 

Neskutocne generalizujes o oblasti do ktorej vobec nevidis.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A ze bez analyzy rovno kodit.

??? Som pisal, ze som ZA analyzu :lol: Tuto s tebou vo vsetkom suhlasim.

 

 

U nas sa kladie doraz aj na kvalitu produktov, pretoze konkurencia v sektore je ozaj vysoka. A poskytnut ucelene riesenie, vhodne pre zakaznika je ozaj obtiazne.

zas vidiet, ze vies pramalo o life cycle programu.

Alfa aj beta su potrebne verzie. Pretoze pri implementacii je clovek schopny robit len unit testing... na testovanie celeho frameworku ma obmedzene moznosti, kedze zdrojove kody sa velmi dynamicky menia.

 

Po dokonceni dohodnutych featurov a compiluje prva alfa, binarka ktora ide na testing a testuje sa hlavne ci nebola porusena funkcionalita predchadzajucej verzie, + major bugy novej implementacie.

Toto sa fixne, implementuju sa pripomienky veducich a releasne sa beta. Beta by uz mala byt ako-tak stable. Ta sa nasledne musi cela pretestovat, major bugy odstranit, minor tie ktore sa stihnu, ostatne idu do release notes. Nove enhancmenty sa hodia ako issue do novej verzie.

 

Vo velkom systeme niesi schopny vyprodukovat prvu verziu ako funkcnu... nejde to.

kazdy clovek sa trosku inak sprava... nase chovanie je nedetirministicke.

Aky iny sposob programovania? Asi sa nebavime o proceduralnom, alebo objektovom.... :)

 

Neskutocne generalizujes o oblasti do ktorej vobec nevidis.

So vsetkym s tebou vo vyssie uvedenom texte suhlasim :)

 

Generalizujem preto, lebo vidim vysledky. Lenze ty si ma nepochopil. Respektive ano, ale kedze si programator, tak presadzujes svoj nazor. Ale toto sa mi uz nechce rozoberat. Zasli sme uz moc mimo temy.

Pripominam ale, ze do danej temy nevidim, ale co to spravi s clovekom vidim AZ AZ. A o tom bola rec. Ostatne sa mi vysvetlovat nechce, kedze sa nechapeme v tejto oblasti.

Opakujem, je to robota ako kazda ina a beriem ju, a zavidim, ze kto vie programovat a vyzna sa vo veciach! Ale jednoducho ista skusenost s par ludmi ma vyprovokovalo mi povedat tento nazor.

 

Je pravda, ze ludia ako lekari, fizli a hasici su taktiez pod tlakom, ale viac z tejto kategorie beriem lekarov, banikov a pod.

To je pravda, aj oni su pod tlakom a aj im moze prepnut. Ale vsetko je to o tom, ze clovek by mal za cely svoj zivot vymenit zamestnanie minimalne 2krat.

 

OFF TOPIC

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Polaris lekar nieje zamestnanie, to je poslanie

 

uz vidim ako si lekar po 15 rokoch praxe povie ze a bum idem robit manazera a tak isto hasica...

a ked je niekto dobry programator, tak mu staci po par rokoch ked zmeni zamestnavatela, kde bude robit na uplne inych projektoch s uplne inymi ludmi a uplne inym stylom

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sice som si myslel, ze uz asi nikdy, ale suhlasim s tebou. Fakt je ten, ze lekar je poslanie. Beriem na vedomie. Ale aspon teda zmenit posobenie, alebo post, proste nejakym sposobom zmenit danu pracu, ale aby bol vo svojej brandzi....ako si uviedol pekny priklad, ze napr. programator bude pracovat na inych projektoch.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je toho spoustu v čem programuji.

V poslední době asi hlavně Java, C/C++, PHP, trochu Python, JavaScript (HTML nepočítám)

DB - MySQL, MSSQL a PL/SQL (v tom jsem dělal v práci, ale nemám zas až tak nějaké extrémní znalosti a spoustu jsem toho zapomněl)

exotičtější a účelové - Shell script, Prolog, VHDL

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Profesionalne robim v C# (WinFormy a ASP.NET),

ked nieco potrebujem, tak si to tiez robim v C# alebo Jave (Java softver len na mobil - Java ME), skriptiky v Pythone.

 

Este by som vedel spravit nieco v T-SQL, C, JavaScripte.

 

 

Ja som napriklad jeden z takych ludi, ze si ten soft, co potrebujem, radsej napisem ako by som ho mal hladat na nete. Samozrejme ked ide o jedoucelove veci, ako napriklad konverzia / zmena velkosti obrazkov, spajanie, rozdelovanie obrazkov, nejake spracovanie textu, a podobne - mam dojem, ze hladanim tej veci, ci jej manualnym spravenim (ak ide o "nudnu robotu" - napr useknutie prvych 8 kb zo sto suborov) by som stravil viac casu ako pisanim programu, ktory to za mna urobi.. navyse sa casto pri robeni takehoto softu nieco nove naucim :lol:

 

Osobne poznam este troch ludi, co si tiez robia pre seba programy a to robim v technologickej firme :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...
  • Pred 1 mesiacom...

Ja som v skole robil s Pascalom, na zaklade toho som trosku robil aj v Delphi a najnovsie aj v C.

 

Ale zatial je to bieda. Najtazsie programy, co sa mi podarili boli sach a tetris (oba v Delphi). Casom sa ale naucim trochu viac. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

mali sme v skole pascal. som inteligentna, myslela som si ze mam dobre logicke myslenie - ale zistila som, ze to matematicke pascalovske mam uplne pod uroven. nikdy som neurobila jediny program, ktory by fungoval. nerozumiem preco tam ma ist toto a toto, preco tento prikaz musi byt takto napisany. nema zmysel pre mna ucit sa naspamat riadky s tym, co ten riadok TAKTO NAPISANY urobi. o to nemam zaujem. bud to v niekom je, alebo nie je. mate to ako s umenim. bud sa maliar paci, alebo ho odpisu. takisto basnik, manazer. nemoze byt kazdy v niecom skvely. alebo aspon tak dobry, aby si dokazal povedat, TAK V TOMTO SOM DOBRY, TOTO OVLADAM.

momentalne mame urobit projekt v Delphi a poprosila som o pomoc kamarata. nemam ani sajn, ako by som zacala. nerozumiem tomu. je mi do placu, ked si spomeniem na to, ze sedim na skuske a programujem. teda, snazim sa pisat ani neviem a nerozumiem co. :lol:

ale zato v html som si urobila veselu a funkcnu stranku, za dva. takze si myslim, ze uplne stratena nie som :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnešné dievčatá sa nezdajú :lol:

 

Už som tu kedysi písal, že na SPŠ sme programovali v Pascale, bolo to vyše pred 12 rokmi, a doteraz som Pascal nepochopil. Inak myslím že je múdre keď sa programovanie vyučuje na školách, pretože programátorov bude treba, aj keď v niektorých oblastiach je trh pomaly zasýtený.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vyucovat programovat na skolach neinformatickeho zameranie je blbost, nech je hociaky nedostatok ludi na trhu. Programovanie, sa neda nabiflit. V tom momente ako sa clovek zacne naspamat biflit riadky tak skoncil s programovanim. Clovek musi pochopit princip a sam byt schopny kreativne pristupovat ku kodeniu.

 

Pocul som ze na EU ucia studentov C/C++, co je absolutne chore a zvratene. Nizkourovnove, na vyucbu absolutne nevhodne jazyky, ktore netoleruju ziadne chyby a strasne malo chyb odhalia pri samotnej kompilacii.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pocul som ze na EU ucia studentov C/C++, co je absolutne chore a zvratene. Nizkourovnove, na vyucbu absolutne nevhodne jazyky, ktore netoleruju ziadne chyby a strasne malo chyb odhalia pri samotnej kompilacii.

na EU sa vyucuje C/C++/C# na fakulte hospodarskej informatiky kde to ma myslim vyznam.. vacsinou to ucia ludia, ktori sa tomu venuju aj v praxi (samozrejme su aj vynimky, ale kazdy profak s ktorymi som prisiel do stretu sa tomu logicky rozumie a nie ako na strednej skole kde to uci nabifleny profak)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...
  • Pred 4 mesiacmi...

ja programujem momentalne v JAVE, chcem sa v nej co najviac zdokonalit. zacinal som s Basicom, trochu pascal, potom som ho sklbil z IDE Delphi uz ako objectPascal potom sa sa hral aj v IDE C++Builder, jazyk C na strednej, neskor som sa v C zdokonalil do velmi dobrej urovne..zapacil sa mi velmi..ale proceduralne programovanie v dnesnej dobe nie je v kurze, tak som zacal s C++ (knihou Mistrovstvi v C++ od S.Prata). knihu som nedocital, a samotnemu C++ jazyku som akosi neprisiel na chut...zdal sa mi zbytocne zlozity.

 

momentalne sa mi ta java celkom paci ale planujem sa naucit aj C#(.NET), je to tiez zjednodusene C++. zaklady visualC# mam za sebou a celkom sa mi zapacil. inak pripravuje sa novy programovaci jazyk F# zalozeny na funkcionalnm programovani..bude stacit aktualizovat VisualStudio a jazyk budete moct vyuzivat.

 

mna skor nez prog.jazyky zaujimaju algoritmy, napr. aj pocitacove hry. prave som si objednal knihu o tvorbe pc hrach tak sa tesim ze konecne pochopim (snad :lol: ) aj tieto algorimty...programovanie umelej inteligencie, jazyky lisp,prolog....ktore sa budem ucit aj v skole...takze as itak...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

programovaci jazyk F# zalozeny na funkcionalnm programovani

to by sa mi celkom páčil taký jazyk. Zdá sa mi to také praktické, univerzálne a efektívne.

 

Skúšala som programovať v C++ ale iba Builder, VCL, MFC nie, to sa mi zdalo dosť ťažké zbytočne zložité. Nikdy som nepochopila v C tie "smerníky" tak som s tým šmarila. Raz som mala také obdobie že som chcela ísť študovať informatiku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ano. viem, ze niekto si hovori ako dobre ovlada obycajny proceduralny jazyk C, ale ked sa ho potom opytam na pointery(smerniky), tak bud nevie, alebo sa vyhovara o neuzitocnosti :lol: Na druhej strane je pravda, ze napr. v jave je to uz inak so smernikmi, ale v kazdom pripade si myslim, ze pochopenie smernikov v nejakom proced.jazyku ma opodstatnenie. Napr. Pavel Herout (autor znamej knihy: Ucebnice jazyka C), v kapitole o smernikoch prehlasil, ze ak nechapete smerniky, tak vlastne neviete jazyk C :)

A preco si nakoniec nesla na inf.? - nuda co? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Najprv som sa chcela naučiť niečo zo základov programovania aby mi to potom nerobilo problémy narýchlo napísať nejaký program a mala by som viacej času na matiku/fyziku ale stroskotalo to na tých smerníkoch.

 

Tú knižku mám aj 2-hú časť. Všetko je tam podrobne vysvetlené ako pre blbých len nie smerníky nie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

Kto uhadne, v com je napisany Combofix alebo SDFix ? :)

 

Zeby zaklad tvoril obycajny Dos vyuzivajuc napomocne ulity ? A predsa je schopny zmazat malware najtazsieho kalibru :lol: Co ja v poslednej dobe pisem, to su programy na odstranenie niektorych kuskov spyware a pre moje testovacie ucely. Na to zatial staci Dos, vdaka Bohu.

 

Co momentalne riesim je V. Basic. Delphi je lepsia, lenze mi nefunguje verzia software ktoru mam k dispozicii :)

Ale, neako nie je casu...

 

Padol tu jazyk Pascal. To je fakt jazyk ;) Osobne, po precitani 15 stran som knihu hodil cez izbu za postel...tam je doteraz. Ak by sme to niekedy preberali v skole, urcite by som sa to neucil, nakolko, nemam cas na pofiderne jazyky s radsej dostat nedostatocnu ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov