Skočiť na obsah

Programujete v niečom ?


bad_guy

Odporúčané príspevky

  • Odpovedí 60
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Nokia

    10

  • Darkman

    8

  • Polaris

    6

  • Ignatius

    4

Top prispievatelia v tejto téme

neznasam programovanie ale ... najprv to bol basic, potom pascal, potom C na skole, kravinky ako XHTML, CSS a podobne neratam. chystam sa zacat cosi robit v PHP a SQL, kvoli kseftom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

No ja tak standardne web aplikacie ... PHP/SQL, ASP.NET(C#).

 

Minule som z hrozou prisiel na to, ze uz pomaly neviem rozchodit program v normalnom Cecku ... v dobe c# a php mi to pride strasne komplikovane ...

 

Potom este na pracke obcas ... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

suhlasim

uz v dnesnej dobe je tolko programovacich jazykov ze az ...kazda je svojim sposobom jedinecna i ked niektore veci sa podobaju , ale zas ucit sa naraz 2-3 prog jazky sa neoplati ..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 1 mesiacom...

Programujem v jazyku SLOVENCINA a niekedy ANGLICTINA.

 

Este stastie, ze nejsom programator.....scvoknut nechcem! :lol:

A neni to job do dochodku......s tym clovekom by sa uz ani kecat nedalo.

 

Ale zase na druhu stranu.......im drzim palce.....ked ich to bavi......ak budu v pohode a normalny...tak ok...ale aj tak je to praca o hubu!

 

dakujem, neprosim....ja si to stiahnem z netu :)

 

A v poslednej rade.....tak teda: Pascal, Assembler, Delphi, AutoCad, HTML, C++

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Polaris

Nechapem, preco si myslis ze je to praca o hubu?

To ze to teba nebavi este neznamena, ze je to nanic job a ze zneho clovek zcvokne.

 

By ma zaujimalo, co takeho dokonaleho sa chystas v zivote robit :lol:

 

Ja som programator a nemam pocit, ze by som sa z toho cvokoval. Isteze ze nejaky ten humor koderov je pre nezasvateneho divny, ale to je tak v kazdom odvetvi, s tym nic nenarobis.

A este by ma zaujimalo, kde si sa pohyboval v prostredi programatorov? A nemyslim teraz tych freaks, z ktorych bude mat vacsina problem sa uchytit, lebo zle pracuju v teame, co je pre zamestnavatela naozaj klucova vlastnost :)

 

Programovanie je dobre plateny job na ktory nepotrebujes ziaden titul. A pokial si dobry, tak mas realnu sancu postupit hoooodne vysoko.

 

dakujem, neprosim....ja si to stiahnem z netu

a kde stiahnem z netu namieru vytvoreny informacny system za par milionov eur? :)

 

 

No, a aby som nebol mimo, tak aktualizujem moj repertoar:

 

Visual Basic

C++

C#

Java

SQL

 

+ Adobe framemaker API

(tieto jazyky viem na takej urovni, ze som schopny sa tym uzivit ;) )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ber to len ako moj nazor, nie ako utok!!!

 

Polaris

Nechapem, preco si myslis ze je to praca o hubu?

To ze to teba nebavi este neznamena, ze je to nanic job a ze zneho clovek zcvokne.

Clovek z toho zcvokne...skor ci neskor :lol: To mi ver.....ten job budes musiet vymenit najneskor v 40 rokoch zivota!!! Ak to robis v kuse a je to tvoja napln prace. A ked uz teda z toho nezcvoknes, tak budes sa venovat len praci a nie rodine! A ked toto fakt zvladnes, tak klobuk dole.

(pisem z praxe a vidim, co to robi s ludmi).

 

By ma zaujimalo, co takeho dokonaleho sa chystas v zivote robit

To co ty, zarabat peniaze :) Akurat inou cestou. A neboj sa, tam sa postupuje taktiez HOOOOOODNE vysoko! Nic dokonaleho.....proste prezit :)

 

Ja som programator a nemam pocit, ze by som sa z toho cvokoval. Isteze ze nejaky ten humor koderov je pre nezasvateneho divny, ale to je tak v kazdom odvetvi, s tym nic nenarobis.

A este by ma zaujimalo, kde si sa pohyboval v prostredi programatorov? A nemyslim teraz tych freaks, z ktorych bude mat vacsina problem sa uchytit, lebo zle pracuju v teame, co je pre zamestnavatela naozaj klucova vlastnost ;)

Typicky programator.....myslis si, ze sa pohybujem medzi lajkmi? ;)

Prave preto to vravim chlape ;)

 

Programovanie je dobre plateny job na ktory nepotrebujes ziaden titul. A pokial si dobry, tak mas realnu sancu postupit hoooodne vysoko.

To mas teda pravdu ;) S tymto suhlasim.

 

a kde stiahnem z netu namieru vytvoreny informacny system za par milionov eur? ;)

Taham to co potrebujem ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A ked uz teda z toho nezcvoknes, tak budes sa venovat len praci a nie rodine! A ked toto fakt zvladnes, tak klobuk dole.

(pisem z praxe a vidim, co to robi s ludmi).

A si myslis, ze ja pisem odkial? Nemyslim si, ze to, ze je niekto programator ho predurcuje byt workoholik. Workoholik sa ti vyskytuje v kazdom odvetvi.

Moze to byt vice-versa, ze vela prirodzenych workoholikov/freaks inklinuje k programovaniu. Poznam par takych, ale ti boli riadny freaks uz na skole.

 

Programovanie je praca ako kazda ina, a osobne nevidim moc rozdielny dopad na osobnost, ked napr. tahas cely den v autocade ciarky, ako ked tukas riadky.

 

To co ty, zarabat peniaze Akurat inou cestou. A neboj sa, tam sa postupuje taktiez HOOOOOODNE vysoko! Nic dokonaleho.....proste prezit

urcite z toho do 40 zcvoknes... nech je to co chce :lol:

 

Typicky programator.....myslis si, ze sa pohybujem medzi lajkmi?

Prave preto to vravim chlape

Teraz som mimo. Skus definovat pojem 'typicky programator' a hlavne tie znaky, ktore sa na mna vztahuju.

 

Taham to co potrebujem

Ono to bolo myslene trosku inak.

Si tu prezentoval svoj nazor na programatorov, a potom si povedal, ze neprosis, ze si to radsej stiahnes z netu.

Si myslis ze ja ten soft v praci kodim pre seba? Ze ti ludia, ktori sa tym zivia to kodia pre seba?

Pre seba nekodim v praci nic, nada, zero, null... a toboz doma, ked mam toho kodenia po sichte akurat dost :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zhrniem to takto:

Programovanie je praca ako kazda ina, to ano.

Ale velmi vela ludi co programuju sa uzavru do seba a nevidia nic ine nez cisla, znaky a podobne veci....nekomunikuju s prostredim a sedia len za kompom. PRETO som na to povedal svoj nazor a uz sa mi nechce o tom dalej hovorit. Jednoducho ma nepresvedcis nicim, ze to je praca, ktora je niecim vynimocna. Je to praca ako kazda ina a ti co chcu programovat, nech programuju. Velmi si ich vazim......tu islo len o to, ze poznam proste par ludi, co sa tak uzavreli do seba, ze jednoducho s nimi uz neni rec.

Off Topic.

 

Ono to bolo myslene trosku inak.

Si tu prezentoval svoj nazor na programatorov, a potom si povedal, ze neprosis, ze si to radsej stiahnes z netu.

Si myslis ze ja ten soft v praci kodim pre seba? Ze ti ludia, ktori sa tym zivia to kodia pre seba?

Pre seba nekodim v praci nic, nada, zero, null... a toboz doma, ked mam toho kodenia po sichte akurat dost

Si ma nepochopil :lol: Praveze presne suhlasim s touto vetou.........ale pisal som iba o tom, ze jednoducho to co potrebujem, si radsej stiahnem, alebo kupim, nez aby som kodoval v praci, kde na teba tlacia zamestnavatelia a buzeruju ta kazdych 5 minut :) Neni to moja osobna skusenost, ale skusenost vacsiny. A preto clovek z toho cvokatie a hlavne neni este poriadne v tom system. Teda aspon u nas urcite nie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je to praca ako kazda ina a ti co chcu programovat, nech programuju.......tu islo len o to, ze poznam proste par ludi, co sa tak uzavreli do seba, ze jednoducho s nimi uz neni rec.

Vlastne si to vystihol úplne presne - ja poznám pár ľudí čo sa uzavreli do seba a melú iba o tom svojom a o programovaní a počítačoch nemajú ani šajnu. Práca ako každá iná... To to vystihuje...

 

...nez aby som kodoval v praci, kde na teba tlacia zamestnavatelia a buzeruju ta kazdych 5 minut

Je jedno, v akom zamestnaní ťa buzerujú zamestnávatelia. Ide o to, aby ti to príliš nevadilo, čo predpokladá, že ťa to aspoň trošku baví...
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Polaris generalizujes jak hovado

jak keby vsetci programatori boli ludia ktori niesu schopni zaclenit sa do spolocnosti... ano su aj taki, ale nie vsetci

 

tak isto ako si kazdy myslel ze admin vo firme je hnusny uhrovity mladenec ktory ma stvorky dioptrie a jedine co vie je starat sa o pocitace

 

zboznujem taketo generalizovanie

 

ja poznam programatorov co su velmi spolocensky ludia, na ktorych by si nikdy nepovedal ze robia vobec nieco s pc :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov