Skočiť na obsah

Metalisti vs. Depešáci


Sniper

MetalistA či depeCHák  

20 členovia hlasovali

  1. 1. Ste MetalistA alebo depeCHák?

    • MetalistA
    • depeCHák
    • niečo medzi tým - som človek, ktorý sa nevie jasne vyjadriť
    • ani jedno - do hudby sa nevyznám, resp. počúvam totálny odpad, ktorý sa hudbou nazvať nedá


Odporúčané príspevky

Tak pozor!

Zasa kopa metlákov chodí po ulici absolútne civilne a pokiaľ si to o tom človeku nejako nezistíš, alebo neoblažuje celú električku vypeckovanymi slúchadlami s aktuálnymi CANNIBAL CORPSE, tak ti ani nenapadne, že by mohol byť metlák. To je napr. môj prípad, witch potvrdí. Proste rifle, tričko, a žeby som mal zrovna všetko čierne to ani nahodou. Vlasy udržiavam najradšej na takých 9mm, lebo sa mi o ne nechce starať, no a proste keď sa na mňa pozrieš tak si skôr povieš že aký zlatý chlapec, ten určite aj šmolkov dáva :lol:

 

Potvrdzujem vsetko,co tu tento mlady muz napisal. Keby sme sa podla fotiek nepoznali uz davnejsie,tak na prvom nasom stretnuti si poviem,ze tento chlapcek nemoze byt studentom prava a uz vobec nemoze pocuvat metal. Mno,polozme si otazku...povie to niekto o mne ? :)

Odpoved: ja hej,lebo chodim v ciernom ale nie kvoli metalu,ale kvoli tomu,ze sa mi ta farba paci :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ani jedno - do hudby sa nevyznám, resp. počúvam totálny odpad, ktorý sa hudbou nazvať nedá

Ale niečo zas nepovažujem za odpad - ten vocal/soulful house.

 

Minule som hľadala nejaké pecka internetové rádio na Remixy normálnych pop pesničiek. Ani som nevedela, že ten štýl sa volá SCOUSE :lol: už som závislá na tom. To tu určite považujú za odpad. :)

 

ozaj sa ťažko hľadá medzi tými ikonami.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

toto je téma

Metalisti vs. Depešáci

čiže aj anketa má navodiť ten dojem,

že existujú iba tieto 2 skupiny ľudí, okolo ktorých sa točí svet hudby

 

ak sa na to pozrieme hlbšie, tak zistíme,

že metalisti a depešáci sa či už textami alebo atmosférou piesní

dosť na seba podobajú - samozrejme nechcem nejak zovšeobecňovať

preto chodia súčasní poslucháči metalu aj na koncert dM

preto v 86 potajomky počúvali BlackCelebration

preto depešáci počúvajú tvrdšie veci a v tvorbe dM

privítali živé bicie, hlavne v koncertných verziách

a aj preto Christian Eigner do toho niekedy búcha viac než by sa patrilo

preto sa robia metalové covery na piesne dM

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

ani jedno - do hudby sa nevyznám, resp. počúvam totálny odpad, ktorý sa hudbou nazvať nedá

 

áno presne počúvam odpad typu Queen, Guns 'N' Roses, Cranberries ... :lol: :) :) ;)

 

na a samozrejme som zabudol na klasickú hudbu ;)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

a Depešáci budú mať sviatok, Tomassi :)

 

Depeche Mode sa púšťajú na budúci rok na celosvetové turné, a prídu aj do Prahy, aj do Bratislavy ...

25.mája vystúpia na Futbalovom štadióne Pasienky.

23. júla v Prahe v Synot Tip Arena, Praha 10

 

http://www.ticketpro.cz/jnp/hudba/tanecni-elektronicka-hudba/959185-depeche-mode.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_term=depeche%2Bmode%2C%2Bkoncert%2C%2Bvstupenky&utm_content=textlink&utm_campaign=depeche_mode , http://predpredaj.zoznam.sk/predaj-listkov/96/DEPECHE-MODE---statie/?gclid=CKWzkMOkrbMCFchX3god02wArA

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

Listky mame uz davno kupene, oddychuju a cakaju.

Som zvedavy, ci bude prsat ako minule  :P (na jednej strane to moze byt otravne a nebezpecne pre zdravie, na duhej zase nadherne pocuvat v noci po tme v dazdi Enjoy the Silence.....nezabudnutelny zazitok s este viac umocnenou atmosferou :thumbsup:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 rokmi...

zaujímavé, keď som bol vo veku mojich chalanov, tak trieda na škole bola rozdelená 50/50 depešáci vs. metalisti, a viedli sa zúrivé spory nielen o tom čo je lepšie, ale aj ktorý štýl vydrží dlhšie. dnes, keď sú stredoškolákmi moji potomci, tak v triedach to majú rozdelené zhruba na polku metalistov, a druhá polka počúva kadejakých pakov, ktorí recitujú do hudby, ak sa to teda hudbou dá nazvať, keďže to zväčša nemá nejakú definovanú melódiu, prípadne počúvajú kadejaké termixy a iné 3.14čoviny, ale o existencii nejakých DM niekto z tej omladiny ani len netuší :D ... takže je vcelku jasné ako to dopadlo :P

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No ono to bude zrejme tým, že "depešákov" zastupovala de facto jedna skupina, ale "metalistov" boli desiatky skupín. Okrem toho, by sme mali pripočítať rôzne ďalšie metalové žánre (heavy, trash, death, black, ale aj hard rock napr., ktorý od metalu ako takého nemá veľmi ďaleko), to máš ďalšie skupiny navyše.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

. takže je vcelku jasné ako to dopadlo :P

 

za seba by som mohol povedat - chvalabohu!

 

ale nie je to celkom tak;

to, co kedysi reprezentovali rozne formy "tvrdej" hudby - od psychedelic cez hard az po vsetky odnoze metalu a punk (not dead!), ktore vymenoval Sniper, tak dnes v spolocnosti zastupuje prave ten rap vo svojej root podobe

 

a za analogiu DM by som skor povazoval vsetko to sladke, co sa na mladez vali zo stanic ako MTV a pod. Isty cas som to bol nuteny pocuvat v jednej restike, kde sme niekolko rokovo chodili na obedy a tu "hudbu" nikdy nepochopim (trebars na rozdiel od rapu, ktory teda fu©kt nemusim...)

presamplovane hlasy, co ludske hlasivky nikdy nemozu vyprodukovat, stale tie iste loopy s primitivnou elektronickou rytmikou naprogramovane v detskych izbach a k tomu videoklipy, kde sa zvijaju sporo odete namachlene baby

no proste romantika ako vysita z prostredia DM, len o level a 30 rokov dalej

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 11 mesiacmi...
  • Pred 2 mesiacmi...

Aj u nás v škole existovali tie dve skupiny vtedy som patril k metalistom potom prišli 90-te roky a samozrejme s tým eurodance elektronická hudba potom som dostal jednu ,totiž dvoj cd best of Depeche Mode a chytilo ma to dodnes si občas počúvam. Teraz už skôr počúvam skoro všetko od jazzu až na hip hop,  house , rock , mulatós :-) skrátka všetko kedy akú mám náladu. V každom štýle hudby nájdem niečo čo sa mi zapáči. Len tie rádiové hity mi idú občas na nervy niekedy mám pocit že celý deň hrajú Max 15 pesničiek stále dokola vtedy vypnem rádio a týždne ani nezapnem. 

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov