Skočiť na obsah

Čo bude na obed?


RoSo

Odporúčané príspevky

áno, genetika, tiež robí svoje ...  fantastické jedlá .. :smile: jaaj, viem o čom píšeš ... 

 my sa stravujeme v pohodlí domova.., ale tiež  aj v reštauráciach, keď sme v práci, či na pobyte, dovolenke .. máme "svoje" obľúbené reštaurácie..   čo ma tiež teší, že aj v  našom meste, kam  najradšej  chodíme na obed .. sme veľmi spokojní, bohatý výber výborných jedál, pripravených s láskou, dochutené citom a  s príjemnou obsluhou. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som dnes kupil balenie kuracich prs, s polky som spravil kura na kurkume a citrone s horcicou. Druha cast bude zajtra opecena na prirodno. Bud do salatu alebo kupim v lidli pitu a zabalim do toho aj zo zeleninou. Ekonomicke, lacne, chutne. Nie kebab zo stanku predrazeny. 

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

@game  ja s nostalgiou spomínam na obedy (ale aj ranajky a večere) v študentskej menze v Gottwaldove (Zlíne)...na povidlovú omáčku, robili k nej domácu houskovú knedlu a bývalo k tomu pečené mäsko...mňam. 

A ešte na obedy v nebohej Káblovke v rokoch 89 - 94, tam obedy tiež nevozili, ale varili, a chalani (kuchári) nám, ked im ostalo, predali za 5 korún výbornú, nadýchanú parenú knedlu...

  • Páči sa mi to 1
  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

prečo? pokiaľ viem posypová soľ je v poľsku obľúbené dochucovadlo v potravinách. inak aj francúzska polievka, čo bola k obedu, tiež asi nebola celkom košer - ani jeden slimák, ani jedno žabacie stehno!

Dňa 26. 2. 2022 at 7:58, Sniper napísal:

rátaj s tým, že nabudúce už bude, a ktovie čo všetko ešte,

v bývalej robote sa mi kuchár pokúsil dať preháňadlo. problém bol, že ho dal do tatárskej omáčky, ktorú nejem, takže trafil kolegu ktorému som ju dal :eehmm: kuchára sa nejak dotkol mail, ktorý som napísal na firemnú stravovaciu komisiu :biggrin:

  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

po xy rokoch sme piekli hus...
netuším, ako sa k nám do minimrazáku dostala, bola vážne veľká, ale bežne z obchodu, nekŕmená.
máme obrovský 5 litrový liatinový hrniec špeciálne na takéto pečenia a pečené mäso, nakoniec sa podarilo narvať pani hus do hrnca, deci vody pod ňu a nedostknutá sa piekla pomaly, 3 hodiny... milujem ten hrniec, perfektne sa v ňom robí s mäsom.
hus bola skvelá, k tomu lokše, síce kúpené, ale nič im nechýbalo....
syn si zobral polovicu husi, nám zostala ešte na zajtra.... a vážne skvelá.
hoci by som si dala aj vykrŕmenú pečeň, ale skvelé to bolo aj bez... a v malom mrazáku nastalo miesto :)

  • Páči sa mi to 2
  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

podarilo sa mi vyhrabať aj ten mail spred 6 rokov

Citát

Pripomienky ku strave by som mal štyri, za seba, aj niektorých kolegov.

1. Držková polievka 18/10/16 – Kuchárovi, ktorý ju varil, by som odporučil aby išiel vrátiť výučný list. V polievke bolo cítiť iba rascu, a ostatné koreniny ktoré do nej patria /majorán, cesnak/ okolo nej ani nešli... Zemiaky v držkovej polievke radšej ani nekomentujem, neviem ako a prečo sa v nej ocitli, ale to už sa nedá chápať ani ako zlý vtip...

2. „Maďarský guláš“  19/10/16 Autorovi tohto „skvostu“ by som neodporúčal cestovať nikdy v živote do Maďarska. Mohlo by sa totiž stať, že ak by tam uvaril rovnaké jedlo, a našiel odvahu nazvať ho maďarským gulášom, tak by ho domáci, za sprznenie ich národného jedla, rituálne zavraždili, telo spálili, a popol obradne vhodili do Dunaja :P Omáčku, alebo čo to vlastne chcelo byť, ktorá bola k tomu gulášu, tiež radšej nekomentujem. Ale múky v nej bolo toľko, že pre niekoho s celiakiou, by jedna lyžica mohla byť smrteľná dávka...

3. Teplota polievok sa myslím v stravovacej komisii riešila niekoľkokrát -  zatiaľ bez výsledku. Takže otázkou zostáva prečo ich podávajú také horúce, že stravníci musia čakať pol hodinu než vychladnú na teplotu pri ktorej sa dajú konzumovať...

4. Možno by stálo za úvahu zrušiť stravovaciu komisiu. Keďže sa, po prebratí pripomienok stravníkov na jej zasadaniach, aj tak nikdy nič v podávanej strave nezmení, otázkou je, či jej existencia má vôbec nejaký zmysel...

 

S pozdravom,

Kolektív vyhladovaných elektrikárov :P

toto najprv preberala stravovacia komisia, a potom to preposlali aj dodávateľovi stravy. predpokladám že kuchára sa dotkol niektorý z prvých dvoch bodov :eehmm:

  • Páči sa mi to 1
  • Haha 3
  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 4 mesiacmi...

Aha tak... grill set... @Tomáš ako sa vtedy vydaril na pare? 🙂

 

Tu sa na pocudovanie vari obstojne... nie je to  Ritz ale ani vývarovňa... spravidla hrozne su obcasne vecere, kam pzmisaju vsetko co im z tyzdna zostalo... 😑

Na druhej strane je jedlo stale prekvapenie, co mne vlastne  neprekaza... takze neviem ani co bude na ranajky, nieto na obed...  😃

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 3 týždňami...

Neviem, aka je knedla z Lidlu, tu Lidl nie je a tak... nikdy v zivote som nebola v Lidli 😇 :)

ale odjakziva - tzn. odkedy si od utleho detstva pamatam babkine knedlicky do nedelnej polievky, "zbieram" najrozlicnejsie knedlicky do vyvarov a nedelnych polievok.... babka umrela tak, ze svoje uchvatne knedlicky zobrala so sebou 😢

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 3 týždňami...

Ja dnes budem mať fazuľovú polievku a kuracie rezne, pošlem ti fotky, keď sa tebe v Maxe nedalo, nech máš aspoň fotky :zubiska:

V tom Maxe si bol v rámci toho výletu do Trnavy? A načo chodíš po výletoch, ty sociálny prípad, keď nemáš peniaze ani na obed? :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Max je sieť obchodných centier, aj u nás máme. V každom je nejaká stravovacia prevádzka formou fastfoodov, čo sa týka úrovne stravy, je to taký priemer (ako inak). Väčšinou ide o pizze, burgre, bagety, ale nájde sa aj čínska reštaurácia.

Z času na čas som chodieval do Don Papas (ale nie v Maxe), ešte pred coronou robili celkom dosť fajné hamburgery za necelých 5€, teraz to stojí vyše 7€, ale kvalitou to išlo prudko dole, nemá to hodnotu ani 3€, nieto 7, od leta som tam nebol a už ani nepôjdem. A aká kvalitná je strava, taká je aj obsluha, niekedy mám pocit, že sú tam za trest. Ale samozrejme pre Tomáša by to bola rajská strava keď vidím čo doma za pomyje si v paráku pripravuje a dokonca to ešte aj žere.

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov