Skočiť na obsah

Čo bude na obed?


RoSo

Odporúčané príspevky

Dňa 26. 9. 2021 at 15:38, game napísal:

...

ná a čo sa týka kačaciny, jednoducho podľa mňa klasika, kačka, kapusta, knedľa, a chuťové poháriky sú navýsosť uspokojené :)

my sme objednávali, kuracie prsíčka plnené nivou, kuracia polievočka (skvelá), zeleninový šalát, uhorkový šalát, klasika hranolky... všetko to bolo klasicky jednoduché a dobré, a mali sme na dva dni. :)

to my sa uspokojíme aj s lokšami :)

dnes polievku zo včera, a francúzsdke zemiaky s čalamádou. 

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

keďže ak sa nič neočakávané nepritrafí, zajtra by ma mal čakať opiáš na Morave u mojich spolužiakov z VŠ. Takže moc času zajtra na vyváranie mať nebudem. 

Už dnes som urobila zemiakové knedle a kúpila som cestou z práce peknú krkovičku, tak toto urobím, a asi k tomu povidlovú omáčku, bude sa hodiť k tým knedliam. Mäsko ešte dnes namarinujem.

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Varila som viedenskú roštenku, ale z falošnej svieckovice. 

Pri príprave vysmazanej cibuľky som skoro spôsobila, že žiadna nebude, pretože bola fantastická a hotovú som ju priebežne hltala :w00t:

Aj synatora, extrémne priebercive dieťa, som na ňu presvedcila, že aha čipsy :zubiska: bola taká chrumkavá, mňam 

  • Haha 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Keď boli synovia ešte malí, pirohy boli u nás veľmi častým jednom, ale ... moje pirohy NIKDY neboli tak úhľadne nakrájané. Vyvaľkané cesto som prehla zhruba na polovicu, do spodnej časti som dala kôpky lekváru, prehla hornú časť a snažila som sa cesto zlepiť. Pirohy som krájala rádielkom na cesto so zúbkovaným kolieskom a nenašli sa tam hádam ani dva rovnaké kúsky. Ale deťom vôbec nevadilo, že pirohy neboli "výstavne" nakrájané, hlavne, aby tam bol lekvár a dostatok maku.

Pirohy som už nerobila veeeľmi veľa rokov, a teraz by som sa nimi vnučke veru vôbec nezavďačila, aj keď ona mäsová nie je. Keď už, tak by jej stačili "prázdne" rezance - bez lekváru, bez maku, ale ani to nie som si istá. či by vôbec povedala - toto môže byť. :smile2: Skôr si myslím, že nie, jej jedlom sú "prázdne" špagety :hmmm:

  • Páči sa mi to 1
  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes to boli langose. Na zajtra som uvaril hovadzie na znojemsky sposob. K tomu ryza alebo knedlik. Uvidime. Bude na dva dni. Potom planujem fazulovicu s domacim udenym rebierkom. 😀

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dcéra nám po zaťovi poslala morku...tak sme ju naporcovali a napchali do mrazáku, len krk som rozrezala na 4 časti, 3 šli do mrazáku a 1 do polievky. teraz budeme mať celý mesiac polievku z toho, lebo je tam aj chrbát naporcvoaný...

Z toto "nepolievkového"  sme stehno poslali do Žiliny, kam mal zať cestu, a kusisko pŕs som urezala a obalila v koreninách a nechala cez noc tak. To bolo v sobotu. V nedeľu som to upiekla, potom nakrájala na plátky... Ešte dnes sme z toho baštili. V nedeľu s pečenými zemiakmi, včera a dnes s ryžou...máme z toho mäsa a mäsa, mám to pokrájané na rôzne spôsoby...

hmm, dala som z toho aj Vikine, ale len to očuchala a odkráčala do izby za granulami. neviem, čo jej vadilo, bola to domáca morka od nejakej dcérinej kamarátky, čo to chová.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
Dňa 30. 11. 2021 at 19:09, Hellé napísal:

20211130_184753.jpg.3d3c5b29774d3770872a008b4d8334c0.jpg20211130_184843.jpg.137ec4fbbe573e8d9850c0416bc61d90.jpgDnes som vyskusala thajsku polievku...rychlovka

este to vyladim, ale velmi dobra je..akurat limetku som nemala, tak som varila jak Babica🤣

Niečo veľmi podobné majú v ázijskom bistre. Preto tam tak rád chodím. Len teraz tam majú tie všelijaké “so sebou” režimy. Už sa teším po výplate ako si pôjdem takúto polievku dať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Počas pracovného týždňa zvyčajne  obedujeme v reštaurácii. Dnes boli tieto chutné jedlá. :smile: Všetko bolo výborné, chutné, pastva pre oči,  aj chuťové poháriky.  

 

272226484_451769713353004_1727644249629008210_n.jpg

272167498_451769783352997_8699386563963978492_n.jpg

  • Díky! 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v nedeľu sme boli na obed v reštaurácii a pozvali sme aj mladých. každý si dal to, na čo mal chuť, zato v pondelok hovädzie na cibuľke s ryžou, bolo super mäkké, pochutilo. 

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na obed bude hovädzia polievka, hovädzie mäso, kôprová omáčka,  knedľa.  Cesto už vykyslo, tak idem s chuťou do práce. :smile:

Obed 

Dezert

Zemiakové šúľance varené v kokosovom mlieku s ovocím a karamelizovanými burizonmi 

obed.jpg

Zemiakové šúľance.jpg

  • Díky! 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@game,  u nás je to obľúbené jedlo,   veľmi chutí ..  mám  dvoch labužníkov,  syn je štíhly,  ale vďakabohu, zje za dvoch..:smile: má dobré spaľovanie.. aj genetika v tom asi  bude.. 

na obed sme mali cícerovú polievku s údeninou, kebab z hydinového mäsa s tzatziky omáčkou, ryža ..:dalbysomsi:

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kedysi som v jednom zamestnaní ( genetika :D ) dokonale pribrala.... dostali sme novú firmu, ktorá nám ešte za blahého socíku nosila obedy, mali tak neskutočne chutné  a veľké porcie... ale na čo spomínam najradšej, to boli jedlá s knedľami: všetky možné omáčky k mäsám (od uhorkovej po pečienkovú a sviečkovú a hríbkovú a ...... ), aké si len viete predstaviť a všetky boli úplne fantastické... :)

  • Díky! 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov