Skočiť na obsah

Čo bude na obed?


RoSo

Odporúčané príspevky

a budeš to nahrádzať vodou :)

dnes sa tiež nevarilo, spravidla v piatok nechodíme do jedálne v Záhorskej B. pre obedy, pretože tam je v piatok šniclový deň... a ľudia sa k šnicľom stavajú, ako keby si nevedeli spraviť doma, stoja tam spravidla nekonečné rady...
dnes to manžel skúsil, nakuknúť, koľko tam čaká ľudí, náhodou to tam bolo znesiteľné, až na to, že zo dvaja ľudia pred ním brali desať a viac obedov... teda šnicľových obedov...
jeden obed u nich znamenajú dva veľké šnicle - takže máme obaja na dva dni, so šmykľavým zemiakovým šalátom... aj ten robia veľmi dobrý.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

U mňa to dnes vypadá, že na obed asi pôjdem do reštaurácie, asi si dám šniclu s opekanými zemiakmi a oblohou a večer asi pôjdem na pizzu. Ešte neviem akú si dám, ale na výber bude asi 40 druhov. TERAZ mám peniaze, tak si to môžem dovoliť. Ak by som išiel, pošlem fotky. Nie som odkázaný čakať na výplatu, z ktorej budem musieť navyše takmer polovicu vrátiť. Kebyže som v takej situácii, ostatným by som strašne závidel.

  • Díky! 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Obed nestiham, ale upiekla som kopu chleba a na vecer pozvala kamosov.

Budeme mat chlieb s maslom a vino.

A zeleninu z trhu. Myslim, ze toto je viac super ako nejaky kebab, ale mozno sa mylim.

@Sniper ty chces nazad pribrat, co si schudol???:hmmm:

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes klasická nedeľná polievka, ktorá v nedeľu nesmie chýbať a je doménou manžela už dlhé roky...
varené nové zemiaky s maslom a petržlenovou vňaťou a kuracie prsíčka na cesnaku... šalát z rozličných šalátových listov.. :cem:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

perfektné... takto to má vyzerať v hrnci a na tanieri...
dúfam, že aj príprava bola jednoduchá a teda vyzerá to tak, že aj chutilo :oook:
... s varenými zemiačikmi je to najsamlepšie  :smile: :oook:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 6 hodinami, game napísal:

dúfam, že aj príprava bola jednoduchá

príprava je fakt jednoduchá - šľahol som mäso do hrnca, hrniec šľahol na šporhelt, a sporadicky kontroloval :biggrin: popritom som sa venoval duálnemu vzdelávaniu - chalani sa učili vymieňať vypínače na svetlo...

chutí to výborne - mäso je mäkké a šťavnaté, recept dávam na náš domáci zoznam budúcich obedov.

  • Páči sa mi to 1
  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kúpila som na trhu čerstvé lusky, paradajky a papriky (a aj jahody, vraj slovenské, voňavé a chutia tak ako chutili tie, čo sme kedysi mávali v záhrade). Lusky som očistila do mrazáku, bude omáčka. A paradajky, papriky a cibuľa dajú lečo. Flinstonovi som povedlaa, nech kúpi do neho klobásu, on má nejakú takú, čo vždy kupuje, tak to som nechala na neho. Lečo bolo fajn, v tom teple dobre padlo niečo ľahšie...

na víkend čakáme Žilinu, lenže naša dcéra má nejaké zdravotné problémyx, tak má nejakú svoju špeciálnu stravu, a tak si oni zrejme dovezú svoje potraviny. V podstate na nedeľný obed môžem s prehľadom kašlať, ideme na oslavu a bude to u svatky v Stupave, takže nemám zatiaľ nijaký plán. Možno tak Flinstonovi a skorozaťovi urobím nejaké šnicle alebo čo. zajtra im zavolám a spýtam sa, na čo by tak mal chuť. 

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dostali sme do daru od suseda záhradkára parádne cukiny, tak bude cukinový prívarok... dve cukiny pre nás, dve pre syna a ujasňoval si hneď u mňa náš rodinný recept... milujeme všetci od detstva tekvicovú a cukinovú omáčku, samozrejme s drobným perkeltom... z akéhokoľvek mäsa, aké je poruke... ako raz brat povedal, táto omáčka si ten šikovný dobrý drobný perkelt priam žiada... :)

  • Sorry! 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nejaká som dnes neschopna, niečo na mňa lezie :sad:

 

Takže donáška, cestoviny pre mňa a pre drobca vysmazany karfiol. Manžel je v práci, dostane uvarené vajcia keď príde domov :zubiska:

  • Díky! 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 27. 6. 2021 at 22:40, clovek2 napísal:

moja verzia - aj s kmínom a korením :)

v štádiu prípravy

750.jpg.2b5a94906f2bd5172713f8d462c84117.jpg

a finálny produkt

653.thumb.jpg.b1eae64b4a77daa995cc57160eb30c35.jpg

poldruha kila krkovice, ak nerátam tri kúsky, padlo k obedu za vlasť :zubiska:

potomci sa zalizovali aj za ušami :biggrin:

clovek2  a traja potomci, to verím, že ste  zbaštili jedna radosť .. :)

 

Dňa 2. 7. 2021 at 17:29, game napísal:

dostali sme do daru od suseda záhradkára parádne cukiny, tak bude cukinový prívarok... dve cukiny pre nás, dve pre syna a ujasňoval si hneď u mňa náš rodinný recept... milujeme všetci od detstva tekvicovú a cukinovú omáčku, samozrejme s drobným perkeltom... z akéhokoľvek mäsa, aké je poruke... ako raz brat povedal, táto omáčka si ten šikovný dobrý drobný perkelt priam žiada... :)

 perkelt, mňam, ..  tiež nám chutí aj cuketa, tekvica, pripravujeme z nich rôzne pochutiny, sú zdravé,  bohaté na výživné látky.. včera sme grilovali,  tiež okrem slaninky, stehienok, krkovičky, šampiňónov, nechýbala ani  cuketa ..

Grilované.jpg

  • Díky! 2
  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes som si dopriala, jednoduchý obed.   Tofu s bazalkou, cherry paradajky, hrozno, červené a biele ríbezle. Chutilo, aj zasýtilo, rýchla príprava,   ľahké, svieže, zdravé. :smile:

IMG_20210707_145439.jpg

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a my dnes lepeňáky vo vlaku...saláma, maslo, paradajky, uhorka, syr medzi chleby,  a doma sme si uvarili párky. nechcelo sa mi variť. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 12. 7. 2021 at 17:53, electric blue napísal:

Ja na ranajky melon, na obed melon , na veceru melon :biggrin:

ja už by som z toho mala hlavu jak melón.   :zubiska:

včera bol šéfkuchár Flinstone, urobil perkelt. V tom teple sa plazím jak mucha z kýšky, a kór ešte keď ma povolajú do práce...kolegyňa si vraj dochromtala nohu a nebola v stave prísť...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Flinstone mi už pucuje marhule (červík v akomkoľvek ovocí či v byte je jediný tvor, ktorý ma vie donútiť stuhnúť alebo vrešťať a skákať), nechce sa mi, lebo je veľmi teplo, ale budem piecť marhuľový koláč. Na zajtra som doniesla hotové jedlo z práce, pre Flinstona vepřo knedlo,,,, a pre mňa zemiakové pyré a vyprážané rybie filé. Varím až na nedeľu. Asi urobím panenku. Ale ak by bolo pekne, zasa pôjdem na jazero a na obed pújdeme tam, a panenka počká do večera. 

 

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov