Skočiť na obsah

Čo bude na obed?


RoSo

Odporúčané príspevky

najjednoduchší - (bielu) špargľu povaríš cca 7min. vo vode, kde pridáš trochu soli, cukru a citrónovej šťavy, mrskneš ju do uvarených cestovín, omastíš maslom a okoreníš muškátovym kvetom alebo orechom.

  • Páči sa mi to 1
  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

joj, tie robievala babka, kedysi v praveku, ja som jej pri tom asistovala...
robila ich štvorcové a k tomu aj hrubšie slíže, a s upraženou strúhankou.... milovala som jej pirohy, ktoré ona volala dedelle... :cem::kvetinka:

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pirohy u nás  :smile: nadčasová klasika,  sú zahrnuté v našom jedálničku,  patria medzi naše obľúbené jedlá ... môžu byť plnené rôznymi plnkami: aj bryndzou, zemiakmi, kyslou kapustou,  pomastené prepraženým maslom, aj s opečenou slaninkou... chutia božsky :dalbysomsi:

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 13. 6. 2021 at 11:44, game napísal:

na kocky pokrájané, v plochom hrnci, trochu soli,  zaliate vodou pod pokrievkou, keď sa voda odparí, mäso je už mäkké a potom sa dopečie priamo v hrnci... je to vlastne pečienka, ktorá nie je vyschnutá...

zaradím na svoj zoznam budúcich obedov ... akurát k soli by som pridal aj mletý kmín a ždibet čierneho korenia. a neviem či bočik, asi by som dal pliecko...

  • Páči sa mi to 1
  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 21 minútami, game napísal:

v podstate sa mi trochu od istého času zmenila diéta, neznamená to, že by som mala jesť bôčik každý deň

no jo, to si tu moze dovolit len @Tomáš:zubiska: dik za recept..vyskusam, alebo ak ma predbehne @clovek2dufam, ze bude referovat

aby som nebola uplne mimo , tak si na veceru dojem nove zemiaky, karfiol ako mozocek a uhorkovy salat - leto na tanieri :yes_yes:

  • Páči sa mi to 1
  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 7 hodinami, Hellé napísal:

@clovek2dufam, ze bude referovat

tento víkend som sám, tak nevarím, asi až ten budúci ... ale aj krkovica by sa na to hodila, ako píšeš :agree:

pred 7 hodinami, game napísal:

môžeš tam dať trochu kmínu aj málinko čierneho korenia, ako ste na tieto chute zvyknutí, môžeš tam dať aj nakrájaný strúčik cesnaku, aj kúsky nakrájanej cibule

cibuľu a cesnak nie, to mi tam nepasuje, ale kmín a čierne korenie dám určite, hodí sa mi tam...

  • Díky! 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

predvčerom kuracie steaky s pyré z tekvice Hokkaidó. Včera sa mi nechcelo variť, tak sme si kúpili, Flinstone nejaký guláš a ja kung-pao s ryžou. Dnes sa misíce tiež nechcelo variť, no, keď je takto teplo, tak sa mi naozaj nechce, ale premohla som sa a mali sme hráškovú polievku. Včera som na trhu kúpila lusky, očistila som ich a uložila do mrazničky, niekedy v blízkej budúcnosti budeme mať luskovú omáčku. Flinstone je mäsový, a ja to mám rada s vajíčkom. 

Dnes som sa učlovečila a upiekla som čerešňovú bublaninu, bezlepkovú, aby to mohla aj Ninka. 

Zajtra sa nechystáme variť,  chystáme sa dať si obed v reštaurácii pri jazere. A na nedeľu už tam mám bravčové mäsko, ešte neviem, ako ho spravím, ale rozhodne tak, aby som čo najmenej musela mať zapnutý šporhel a sálať teplo z neho. 

 

  • Páči sa mi to 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes som po dlhšom čase trochu varila, hoci bolím, že sa ledva viem hýbať a kvôli tlaku mám rozmazaný svet :D ale  bola to ohromná domácka chuť po skutočne dlhom čase :smile:
je to kurací perkelt s haluškami, ohromné jedlo... bude aj na zajtra :cem: :yes_yes:

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes som obedoval cestou domov v jedalenskom vozni. Objednal som si vyvar, lebo do toho si mozem nasypat moje chili carolina reaper, ktore nosim pre pripad pouzitia v davkovaci na klucenke. Casnika to zaujalo, prisiel sa opytat, dal som mu ochutnat, vzal kluce do kuchyne a minutu nato som pocul nadavat kuchara. Asi bol Kosican, lebo po chvili prisiel, spoteny, so slzami v ociach, voda mu stekala po brade a hovoril:
"ci boha, ta to co ste mi dali!

  • Páči sa mi to 1
  • Díky! 1
  • Haha 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som sa musel konecne poriadne najest. Boli sme cez vikend ubytovani v nejakom château a tam boli obedy take, ze:

Neviemake predjedlo a potom neviemco obliate neviempreco neviemcim s prilohou neviemcoho + neviemnacoeste dezert. Medzitym mi princezna prehadzovala zo svojho taniera na moj neviemkolko vselicoho. Prisiel som na izbu a neviempreco, bol som hladny.

  • No neviem, neviem 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Instantná ryža s vegetou... Vložiť sáčik s ryžou do hrnca s vriacou vodou, 15 minút variť na malom ohni, vykydnúť obsah sáčika na tanier (a posypať vegetou) obed za približne 25 centov hotový.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

[emoji23] keď TERAZ nemáš peniaze, tak aj varená ryža za posledných 25 centov s vegetou je dobrá.

Ja som mal ryžu včera, k nej mäso so šťavou a hríbama. A slepačí vývar so zeleninou predtým.

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov